web
První klientský rating bank v České republice


Fio banka 80,6

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Fio banka, a.s.
Sídlo: V Celnici 10, 117 21 Praha 1
Tel.: 224 346 111
E-mail: fio@fio.cz, www.fio.cz
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2015 NAN
Martina Hedvičáková

Fiobanka vstoupila do nového roku s novým Fio Internetbankingem pro všechny své klienty. Během roku přidá nové užitečné funkce. Její klienti mohou také nově dobíjet předplacené karty u O2.

Fio banka úspěšně navýšila základní kapitál o 200 milionů Kč. O navýšení rozhodl akcionář banky.

Fio banka, podobně jako většina bank,  snižuje úrokové sazby hypoték a minimální fixní sazba tak nově činí 1,99 % p.a., a to bez nutnosti uzavřít jakékoliv doplňkové služby či pojištění.

Miroslav Zeman

U Fio banky nemůžeme začít jinak než zopakovat její prvenství a zisk titulu GEEN Nejvstřícnější banka roku 2014. Banka tento nejvyšší titul obhájila již po čtvrté. První klientský rating bank je přitom nejkomplexnější a nejcitovanějším projektem pro objektivní hodnocení tuzemských bank.

Hned v lednu přišla Fio banka s pěknou a šikovnou inovací. Česká Fio banka představila novinku – nový Fio Internetbanking, který poskytla svým klientům. Jeho hlavními přednostmi je zajímavý a neokoukaný design, přehledné intuitivní ovládání a také změna použité technologie, která umožní obsluhu rostoucího počtu klientů Fio banky. V průběhu letošního roku pak do systému přidává banka další funkčnosti.

Leden také přinesl možnost klientů banky dobíjet kredit u operátora O2. Jasně, tato možnost už u větších bank funguje léta, ale každý posun ve vstřícnosti a možnostech klientů při užívání služeb banky musím hodnotit kladně.

Co musím také zmínit je únorové zvýšení klientů banky na 460 000. Fio se tak zabydlela na trhu jako skutečně středně velká banka.

Co se mi na Fio bance moc líbí, je její přístup a dlouhodobá aktivita na poli vzdělávání dětí a studentů. Vzdělávání se týká investování, přehledu v tomto segmentu a schopnosti rozumět této poměrně sofistikované problematice. Fio banka tak pokračuje v sérii bezplatných vzdělávacích seminářům pro veřejnost a zahájila v březnu 11. ročník Školy investování. Jarní část nabídne zájemcům o investování tři zajímavá témata v téměř 40 městech po celé České republice. Semináře jsou určeny úplným začátečníkům i pokročilým investorům.

Fio banka potřebovala zatraktivnit svoje hypotéky a to zvláště po vstupu Air Bank na tento trh. Proto na konci března banka plošně snížila úrokové sazby hypoték a minimální fixní sazba tak nově činí 1,99 % p.a., a to bez nutnosti uzavřít jakékoliv doplňkové služby či pojištění.

Bez povšimnutí nemohu ponechat ani umístění produktu banky v projektu Česká koruna. Nejlepším podnikatelským účtem v Ceně podnikatelů soutěže Zlatá koruna 2015 se stal právě Fio podnikatelský účet bez poplatků. Obhájil loňský titul a již počtvrté v řadě získal největší počet hlasů.

Fio je banka, která je sice nyní už střední, ale je aktivní, inovativní, je dobře vidět a také je česká. Právě na českosti postavila banka svou novou image. Banku tedy hodnotím velmi pozitivně.

Bedřich Danda
Otakar Schlossberger

Banka je i nadále zaměřena do oblasti investičních nástrojů peněžního nebo kapitálového trhu. Nicméně je bankou universální. Z jejich internetových stránek však není zřetelné rozdělení produktů pro spotřebitele a další klientelu. Nabídka služeb je komplexní bez rozdílu segmentu, banka rozděluje nabídku spíše podle druhů oblastí a produktů (akcie a deriváty, půjčky a úvěry, účet a internet) a až po kliknutí na produkt se tento rozdělí na příslušný segment. Je to také možný přístup, ale poněkud zdlouhavější, zejména pro spotřebitele. Sazebník je poměrně vstřícný a celkem jednoduchý. V rámci reklamy lze banku spatřovat v hodnoceném období zejména v tiskovinách, ale i celkem „legrační“ televizní spoty.  

Není však zřetelná její společenská odpovědnost, tedy já jsem nenašel odkazy na charitativní nebo jinou společensky potřebnou aktivitu. Proto hodnocení ponechávám na úrovni mého minulého hodnocení.

Markéta Grušáková

Za mimořádný přístup ke klientům si FIO zaslouží velkou pochvalu. Skvělým projektem je pořádání seminářů pro veřejnost. A to zcela zdarma. Je to již 11. ročník „Školy investování“. Banka dále pro své klienty připravila nové internetové bankovnictví a snížila úrokovou sazbu u hypoték.

Bankovní poplatky 1Q 2015 NAN
Bankovní poplatky.com

Žádné změny

Veřejnost 1Q 2015 NAN
Peter Bramak
Jana Kovačiková

Fio je stejně jako Air bank pozitivním překvapením. Musel jsem také změni názor na tuto banku. Je vidět, že banka s nízkými poplatky může existovat a dokonce i velmi dobře fungovat.

Milan Mroczkowski

perfektní nový internetbanking, vhodná banka pro platby na Slovensko. Hlavně vadí, že zjistit nebo změnit elektronicky PIN je za poplatek.

Max Kuřátko

Po odchodu od CS je tahle banka prostě nejlepší.


Tiskové zprávy Fio banka

Fio banka zlevňuje hypotéky

Fio banka zlevňuje hypotéky

Česká Fio banka letos již potřetí snižuje úrokové sazby hypoték, noví zájemci o vlastní bydlení je tak mohou získat s úrokovou sazbou od 2,28 % p.a. Stále také mohou využívat všechny stávající benefity, jako je mimořádná splátka bez poplatků i možnost flexibilního snižování měsíčních splátek díky speciálnímu Hypospořicímu kontu. Obě služby nabízí Fio banka zdarma.

celý článek
Fio banka představuje nový Smartbanking pro iOS

Fio banka představuje nový Smartbanking pro iOS

Majitelé telefonů s operačním systémem iOS mohou ode dneška stahovat nový Smartbanking od Fio banky. Aplikace, na které banka v poslední době pracovala, má nový design a přináší nové funkce.

celý článek
Fio banka opět snižuje úrokové sazby hypoték

Fio banka opět snižuje úrokové sazby hypoték

Česká Fio banka podruhé v rychlém sledu zlevňuje hypotéky a sjednocuje úrokové sazby všech nabízených fixací. Ty nyní začínají na 2,38 % p.a. Kromě výhodné sazby mohou navíc klienti stále využívat možnosti mimořádné splátky bez poplatků i flexibilního snižování měsíčních splátek díky Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce zdarma.

celý článek
Fio banka získala 4 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019

Fio banka získala 4 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019

Dvě zlaté a dvě bronzové koruny získala česká Fio banka v tradiční soutěži finančních produktů Zlatá koruna 2019. Nejvyšší příčky ve svých kategoriích obsadil podnikatelský účet a investiční aplikace e-Broker, bronz si odnáší podnikatelský úvěr a osobní účet bez poplatků.

celý článek
Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků

Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků

Česká Fio banka mění od úterý 23. 4. svůj ceník. Ruší nebo snižuje hned několik poplatků a jde tak vstříc požadavkům svých klientů. Mezi nejvýraznější změny patří Europlatby zcela zdarma nebo bezplatný výběr z bankomatu v zahraničí.

celý článek
Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

Česká Fio banka zlevňuje hypotéky, zájemci o bydlení je nyní mohou získat s úrokovou sazbou od 2,38 % p.a. Navíc mohou využít všechny stávající benefity, jako je mimořádná splátka bez poplatků i možnost flexibilního snižování měsíčních splátek díky speciálnímu Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce zdarma.

celý článek
Česká Fio banka začala svým klientům nabízet možnost placení mobilním telefonem, a to prostřednictvím aplikace Google Pay. Mohou s ní i vybírat z bankomatů nebo platit v e-shopech.

Česká Fio banka začala svým klientům nabízet možnost placení mobilním telefonem, a to prostřednictvím aplikace Google Pay. Mohou s ní i vybírat z bankomatů nebo platit v e-shopech.

„Placení mobilním telefonem představuje rychlý a moderní způsob placení, který v budoucnu může částečně nahradit i klasickou plastovou platební kartu. Vnímali jsme velký zájem o tuto službu, jsme proto rádi, že ji našim klientům můžeme také nabídnout, “ představuje možnost přidání Fio karet do aplikace Google Pay obchodní ředitel Jan Bláha.

celý článek
Škola investování od Fio banky startuje již potřicáté

Škola investování od Fio banky startuje již potřicáté

Česká Fio banka pořádá investiční projekt s názvem Škola investování pravidelně, vždy na jaře a na podzim. V aktuálním třicátém semestru nabídne 38 seminářů ve městech po celé České republice. Účast i registrace je pro všechny zájemce zdarma.

celý článek
Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Služeb české Fio banky využívá již 900 tisíc klientů, meziročně se jejich počet zvýšil o 13 %. Banka také otevřela několik nových poboček a jedno hypoteční centrum, klienti se teď mohou osobně poradit na 86 místech po celém Česku. Rozšiřuje i produktové portfolio, na konci října začala nabízet vlastní podílové fondy a chystá další novinky.

celý článek
Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Česká Fio banka nainstalovala na přelomu roku první bezkontaktní čtečku na svůj bankomat      a k poslednímu lednu jsou takovou čtečkou vybaveny již všechny její bankomaty. Jedná se celkem o 179 strojů.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři