web
První klientský rating bank v České republice


Fio banka 77,7

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Fio banka, a.s.
Sídlo: V Celnici 10, 117 21 Praha 1
Tel.: 224 346 111
E-mail: fio@fio.cz, www.fio.cz
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2014 NAN
Otakar Schlossberger

Banka patří stále mezi banky menšího rozsahu, která postupně získává seriózní místo na bankovním trhu v ČR. Za svou celkem krátkou éru si vydobyla přístupem ke klientům velmi dobrou pozici. Buduje širší síť obchodních míst, pracuje na elektronizaci při poskytování základních služeb. Stále je však z informací uvedených na internetových stránkách vidět, že je zaměřena do oblasti investičních nástrojů peněžního nebo kapitálového trhu. Nicméně je bankou universální. Z jejich internetových stránek však není zřetelné rozdělení produktů pro spotřebitele a další klientelu. Nabídka služeb je komplexní bez rozdílu segmentu, banka rozděluje nabídku spíše podle druhů oblastí a produktů (akcie a deriváty, půjčky a úvěry, účet a internet) a až po kliknutí na produkt se tento rozdělí na příslušný segment. Je to také možný přístup, ale poněkud zdlouhavější, zejména pro spotřebitele. Sazebník je poměrně vstřícný a celkem jednoduchý. Banka patří mezi levnější alternativy v České republice. V rámci reklamy lze banku spatřovat zejména v televizi.

 

Není však zřetelná její společenská odpovědnost, tedy já jsem nenašel odkazy na charitativní nebo jinou společensky potřebnou aktivitu. Proto hodnocení ponechávám na úrovni mého minulého hodnocení.

Miroslav Zeman

Fio banka vydělává na věcech, které umí na bankovním trhu nejlépe a je to dobře. I když se jedná o specifické služby, které nemusí být pro každého, umí je banka udělat velmi dobře. Fio banka nabízí devět nových měn, v nichž je možné vést běžný účet a odesílat a přijímat platby s výhodnými poplatky. Celkem tak vede účty a poskytuje výhodné platby již v patnácti měnách.

Musíme zde zmínit také zajímavou reklamní kampaň Fio banky s Jakubem Kohákem, která upozorňuje na odliv zisků z bank se zahraničními vlastníky.

Fio banka také nabídla ve spolupráci s T-Mobile od května do konce července třicetiprocentní bonus na dobíjení kreditu prostřednictvím internetbankingu.

Banka se pochlubila i svou aktivitou u podnikatelských účtů, kdy obsadila první místo. Fio podnikatelský účet se stal potřetí v řadě nejlepším finančním produktem v hlasování Cena podnikatelů soutěže Zlatá koruna. Ocenění veřejnosti získal také Fio osobní účet, který obhájil třetí místo v hlasování o Cenu veřejnosti.

 

Na poli hypoték ohlásila banka pro některé klienty úrok ve výši 1,92 %.

Petr Kučera
Martina Hedvičáková

Fio banka nabízí devět nových měn, v nichž je možné vést běžný účet a odesílat a přijímat platby s výhodnými poplatky. Celkem tak vede účty a poskytuje výhodné platby již v patnácti měnách.

Fio banka nabízí ve spolupráci s T-Mobile od května do konce července třicetiprocentní bonus na dobíjení kreditu prostřednictvím internetbankingu.

 

Na minimální sazby Fio hypoték od 1,92 % p.a. dosáhne nyní více lidí.

Olga Ortová Šeflová

FIO banka stále drží exkluzivní poplatkovou politiku a tím získává rekordně rychlým tempem nové klienty, a to i z řad drobných podnikatelů a malých firem. Neustále rozšiřuje a zdokonaluje své mobilní bankovnictví. Zajímavá je její nabídka už tradičně v oblasti investičních produktů, systematicky se pokouší i o zvyšování vzdělanosti klientů v těchto finančních aktivitách. Rozsáhle rozšiřuje nabídku zahraničních plateb v řadě měn, nabízí i levné evropské SEPA platby. Vydává další vlastní platební karty VISA. Nabízí i velmi zajímavé úrokové sazby hypotečních úvěrů. Je tedy klienty vnímána a také oceňována jako velmi vstřícná banka. (+3 body)

Bankovní poplatky 2Q 2014 NAN
Bankovní poplatky.com
Veřejnost 2Q 2014 NAN
Peter Bramak
Jana Kovačiková
Jiří Sychrava
Jindrich Vrzal

Mam vedeny osobni i firemni ucet u Fio banky a bohuzel musim byt maximalne negativni v usudku. Ve chvilce, kdy bylo na mych uctech zadano, aby nebyl povolen debut, vylozene jsem si nepral tuto sluzbu. Toto nastaveni me stalo 70czk, jak jsem se pozdeji dozvedel z vypisu. Doslo k situaci, kdy jsem platil evidentne vetsi sumu a bylo nutne vybrat z bankomatu vice. Nesledoval jsem stav uctu, protoze jsem predpokladal, ze je na ucte penez dost, kdyz mi neprisla zadna zprava, nebo vyrozumeni o nule, nebo jejim prekroceni na ucte. Bankomat i tak penize vyplatil a ja si vesele odkracel zaplatit sve zalezitosti. Nasledne mne kontaktoval clovek, ktery mi sdelil, ze jej kontaktovala Fio banka a rovnou mu poslala onen vypis, ktery mel dorazit na muj email, nebo mobil. Fio banka odeslala kompletni informace o stavu uctu cizimu cloveku, ktery nema zadne pravo jakkoliv nakladat ohledne mych uctu. Podle meho osobniho nazoru banka porusila bankovni tajemstvi. Na zaklade teto skutecnosti jsem byl nucen navstivit nejblizsi pobocku v Rybne, kde se dostalo znacne arogantniho chovani ze strany pracovniku pobocky banky. Na otazku ke komu mohu jit, mi bylo receno.. ze treba sem.. (kdyby se toto nedelo nahlas pres celou pobocku, byl bych jeste stale docela klidny) Cely problem jsem vysvetlil, (asi 4 minuty) a misto pozadovane odpovedi mi bylo receno, ze musim odejit, ze maji ohlaseny pozarni cviceni a jestli pockam venku. Kdyz byl ohlaseny alarm, proc mi nikdo nemohl rict vcas o chystanem cviceni? Pochopil bych zrejme z poslednich sil a vratil.  V tu chvilku jsem se zvedl a sel rovnou na jinou pobocku, kde mi opet nikdo nedokazal ihned pomoci a problem treba napravit, nebo ujistit, ze se tak nestane. Volal jsem na info linku, protoze fio banka nerada komunikuje s klienty, takovy dojem jsem z toho opravdu mel. Nicmene infolinka funguje, ale opet pouze jako sberne misto s tim, ze neumi odpovedne veci resit. Byl jsem ubezpecen, ze vec se predava dal a bude pripojen i kazdy muj tel. hovor pro lepsi srozumitelnost problemu.

Pres email mne kontaktoval jisty pracovnik z banky, ktery mel resit moji stiznost a reklamci. To me nenechalo chladnym a rozhodl jsem se dotycneho cloveka kontaktovat, zeptat se jestli mohu zacit pouzivat svuj ucet a jestli se nemusim bat o sve penize. Ted uz to zacina byt tragikomicke...  zavolal jsem na telefon, ktery byl pod jmenem v emailu a tento tento clovek mi rekl ze ma na starosti vyrizeni reklamace a stiznosti. Pro me byl problem opet v tom, ze dotycny sam byl soucasti moji stiznosti, protoze to byl jeden z tech lidi, ktery nejednal v ramci bankovniho domu na patricne urovni na zacatku a nedokazal rict o moznem cviceni. Proste komedie... 

Po nejakem case mi dorazil dalsi email. kde jsem zjistil, ze byla vec predana jinemu cloveku a konkretne to ma resit zena. Jsem zvedav, co mohu delat a jak mohu postupovat? Jsme firma, ktera zajistuje import specifickeho zbozi, ktere se momentalne kazi a snizuje tak svou hodnotu. My nechceme zaplatit pres fio, protoze se bojime o sve penize a uz to budou 2 tydny. Jak dlouho nas muze takto fio banka jeste beztrestne poskozovat a nechavat nas tak v nejistote ? Jedine co delam, ze kazdy hovor a proste vsechnu komunikaci uchovavam na externim disku, coz je dobry napad podle meho pravniho zastupce.  Necitim se ted lepe, stale se bojim o sve udaje a penize.

Jana Dojezdová
Miki Samarytány
Alexandra Kuruczová
Svatopluk Čech

Škoda: změna PINu elektronicky za poplatek, ne každé město cca 20 tisíc obyvatel má v dosahu jejich bankomat, SEPA platby by mohli být levnější. Mírné zlepšování služeb jde vidět.


Tiskové zprávy Fio banka

Fio banka zlevňuje hypotéky

Fio banka zlevňuje hypotéky

Česká Fio banka letos již potřetí snižuje úrokové sazby hypoték, noví zájemci o vlastní bydlení je tak mohou získat s úrokovou sazbou od 2,28 % p.a. Stále také mohou využívat všechny stávající benefity, jako je mimořádná splátka bez poplatků i možnost flexibilního snižování měsíčních splátek díky speciálnímu Hypospořicímu kontu. Obě služby nabízí Fio banka zdarma.

celý článek
Fio banka představuje nový Smartbanking pro iOS

Fio banka představuje nový Smartbanking pro iOS

Majitelé telefonů s operačním systémem iOS mohou ode dneška stahovat nový Smartbanking od Fio banky. Aplikace, na které banka v poslední době pracovala, má nový design a přináší nové funkce.

celý článek
Fio banka opět snižuje úrokové sazby hypoték

Fio banka opět snižuje úrokové sazby hypoték

Česká Fio banka podruhé v rychlém sledu zlevňuje hypotéky a sjednocuje úrokové sazby všech nabízených fixací. Ty nyní začínají na 2,38 % p.a. Kromě výhodné sazby mohou navíc klienti stále využívat možnosti mimořádné splátky bez poplatků i flexibilního snižování měsíčních splátek díky Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce zdarma.

celý článek
Fio banka získala 4 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019

Fio banka získala 4 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019

Dvě zlaté a dvě bronzové koruny získala česká Fio banka v tradiční soutěži finančních produktů Zlatá koruna 2019. Nejvyšší příčky ve svých kategoriích obsadil podnikatelský účet a investiční aplikace e-Broker, bronz si odnáší podnikatelský úvěr a osobní účet bez poplatků.

celý článek
Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků

Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků

Česká Fio banka mění od úterý 23. 4. svůj ceník. Ruší nebo snižuje hned několik poplatků a jde tak vstříc požadavkům svých klientů. Mezi nejvýraznější změny patří Europlatby zcela zdarma nebo bezplatný výběr z bankomatu v zahraničí.

celý článek
Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

Česká Fio banka zlevňuje hypotéky, zájemci o bydlení je nyní mohou získat s úrokovou sazbou od 2,38 % p.a. Navíc mohou využít všechny stávající benefity, jako je mimořádná splátka bez poplatků i možnost flexibilního snižování měsíčních splátek díky speciálnímu Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce zdarma.

celý článek
Česká Fio banka začala svým klientům nabízet možnost placení mobilním telefonem, a to prostřednictvím aplikace Google Pay. Mohou s ní i vybírat z bankomatů nebo platit v e-shopech.

Česká Fio banka začala svým klientům nabízet možnost placení mobilním telefonem, a to prostřednictvím aplikace Google Pay. Mohou s ní i vybírat z bankomatů nebo platit v e-shopech.

„Placení mobilním telefonem představuje rychlý a moderní způsob placení, který v budoucnu může částečně nahradit i klasickou plastovou platební kartu. Vnímali jsme velký zájem o tuto službu, jsme proto rádi, že ji našim klientům můžeme také nabídnout, “ představuje možnost přidání Fio karet do aplikace Google Pay obchodní ředitel Jan Bláha.

celý článek
Škola investování od Fio banky startuje již potřicáté

Škola investování od Fio banky startuje již potřicáté

Česká Fio banka pořádá investiční projekt s názvem Škola investování pravidelně, vždy na jaře a na podzim. V aktuálním třicátém semestru nabídne 38 seminářů ve městech po celé České republice. Účast i registrace je pro všechny zájemce zdarma.

celý článek
Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Služeb české Fio banky využívá již 900 tisíc klientů, meziročně se jejich počet zvýšil o 13 %. Banka také otevřela několik nových poboček a jedno hypoteční centrum, klienti se teď mohou osobně poradit na 86 místech po celém Česku. Rozšiřuje i produktové portfolio, na konci října začala nabízet vlastní podílové fondy a chystá další novinky.

celý článek
Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Česká Fio banka nainstalovala na přelomu roku první bezkontaktní čtečku na svůj bankomat      a k poslednímu lednu jsou takovou čtečkou vybaveny již všechny její bankomaty. Jedná se celkem o 179 strojů.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři