web
První klientský rating bank v České republice


Fio banka 80,1

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Fio banka, a.s.
Sídlo: V Celnici 10, 117 21 Praha 1
Tel.: 224 346 111
E-mail: fio@fio.cz, www.fio.cz
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2014 NAN
Bedřich Danda
Petr Kučera
Miroslav Zeman

Banka hned na začátku roku umožnila svým klientům aby z pohodlí domova přímo od svého počítače zažádali o kartu ke svým účtům pro další osoby.

Banka také pokračovala v rozšiřování nabídky svých služeb a zavedla pro své klienty nově Americkou hypotéku. Touto hypotékou může klient financovat jakoukoliv investici, která není určena přímo na pořízení či opravu nemovitosti, jako zástavu však klient musí nemovitost poskytnout.

 

Fio banka také v průběhu února zlevnila své hypoteční sazby, které činí 2,59 procenta. Jedná se o velmi nízkou úrokovou sazbu na tuzemském trhu. Banka také dosáhla ke konci února 350 tisíc klientů. Určitě bylo co oslavovat.

Martina Hedvičáková

Fio banka zahajuje vydávání debetních platebních karet Visa, od února tak nabízí produkty obou největších světových karetních asociací.

Od března je členem SEPA a umožňuje tak zasílání levných a rychlých europlateb širšímu okruhu bank. Přijatá platba stojí 25 korun, odeslaná 50 korun.

Od ledna také poskytuje FIO banka americké hypotéky.

 

O FIO kartu lze požádat on-line.

Jan Klička

Vyšší rychlostní stupeň zařazený na konci roku 2013 pokračuje i v roce novém. Fio se stala Nejvstřícnější bankou, zlevnila hypotéky, zlevnila a ulehčila platby v rámci EU a zavedla i americké hypotéky. Kromě toho spustila reklamní kampaň na „ryze českou banku“. Zabere to? Šance je velká.

Bankovní poplatky 1Q 2014 NAN
Bankovní poplatky.com

Fio banka se stala Nejvstřícnější bankou i pro rok 2013. Uvidíme, jak si v souboji bank povede v novém roce 2014. V aktuálním I. čtvrtletí banka připravila změny, které se týkaly především zahraničního platebního styku, nicméně nedošlo k žádným strukturálním poplatkovým změnám a tak hodnocení v této části ponecháváme na stejné úrovni jako minule.

V I. kvartále se Fio banka věnovala z hlediska poplatků mezinárodním platbám a to v několika vlnách. Nejprve od 3. 2. 2014 zrušila poplatek za příchozí mezinárodní platbu v měnách nepodporovaných pro vedení účtů (dříve 400 Kč) a poplatek za jednorázovou zrychlenou odchozí platbu v EUR ve prospěch účtu na Slovensku (dříve 1,50 Kč). Poté od 10. 2. 2014 zavedla do sazebníku poplatky za nově vydávané platební karty (VISA). A nakonec od 3. 3. 2014 zařadila Fio do sazebníku poplatky za SEPA platby (místo plateb TARGET 2) - standardní europlatba za 50 Kč a prioritní europlatba 250 Kč. S tím pak souvisí další změny – zdarma jsou nově - odeslání a přijetí platby na základě trvalého příkazu nebo souhlasu s inkasem v libovolné měně ve prospěch účtu ve Fio bance a odeslání a přijetí platby na základě trvalého příkazu nebo souhlasu s inkasem v měně EUR v rámci SEPA ve prospěch účtu vedeného na Slovensku. Do ostatních zemí stojí odeslání 50 Kč a přijetí platby pak 25 Kč. Vzhledem k těmto změnám, zvyšujeme hodnocení banky v této části o 0,5 bodu.

Poté, co v předminulém čtvrtletí zmodernizovala Fio banka svůj sazebník a my to ohodnotili zvýšeným hodnocením, v aktuálním kvartále k žádným grafickým úpravám nedošlo. Aktuálně se sazebník rozkládá na devíti stranách (minule osm). V sazebníku i nadále najdeme na relativně malém prostoru množství doprovodných a vysvětlujících textů. V I. čtvrtletí nemáme důvod naše hodnocení v této části měnit.

Fio banka se ve většině průzkumů umísťuje i v I. čtvrtletí se svým běžným účtem na prvním nebo druhém místě. První místo v Q Reportu Scott & Rose obhájila banka i pro aktuální I. čtvrtletí a to se stejnou částkou jako minule - roční náklady standardního klienta jsou 158 Kč. Hodnocení proto v této části nemáme důvod měnit.

 

 

Veřejnost 1Q 2014 NAN
Peter Bramak
Jana Kovačiková
Milan Štěpek
Jaroslav Číhal

Banku nevyužívám jako hlavní, ale nidky od zřízení jsem neuvažoval o jejích zrušení. nechávám si ji jako zálohu a jako druhý účet pro strýčka příhodu. Banka je inovativní a postupně vylepšuje funkční celky.

Josef Marcián
agent agentj
Jan Slama
Josef Štěch

Všechno je v pořádku, jediný problém je výběr větší hotovosti v různých pobočkách po ČR, někde chtějí zavolání předem, někde nechtějí.

Nevýhody: ne moc bankomatů, zjistit nebo změnit PIN za poplatek, nízké úročení na spořícím účtu, zahraniční příchozí transakce by mohli být levnější

Výhody: zdarma transakce se Slovenskem, jedinný běžný účet v nabídce pro všechny, zajímavé cestovní pojištění


Tiskové zprávy Fio banka

Fio banka zlevňuje hypotéky

Fio banka zlevňuje hypotéky

Česká Fio banka letos již potřetí snižuje úrokové sazby hypoték, noví zájemci o vlastní bydlení je tak mohou získat s úrokovou sazbou od 2,28 % p.a. Stále také mohou využívat všechny stávající benefity, jako je mimořádná splátka bez poplatků i možnost flexibilního snižování měsíčních splátek díky speciálnímu Hypospořicímu kontu. Obě služby nabízí Fio banka zdarma.

celý článek
Fio banka představuje nový Smartbanking pro iOS

Fio banka představuje nový Smartbanking pro iOS

Majitelé telefonů s operačním systémem iOS mohou ode dneška stahovat nový Smartbanking od Fio banky. Aplikace, na které banka v poslední době pracovala, má nový design a přináší nové funkce.

celý článek
Fio banka opět snižuje úrokové sazby hypoték

Fio banka opět snižuje úrokové sazby hypoték

Česká Fio banka podruhé v rychlém sledu zlevňuje hypotéky a sjednocuje úrokové sazby všech nabízených fixací. Ty nyní začínají na 2,38 % p.a. Kromě výhodné sazby mohou navíc klienti stále využívat možnosti mimořádné splátky bez poplatků i flexibilního snižování měsíčních splátek díky Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce zdarma.

celý článek
Fio banka získala 4 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019

Fio banka získala 4 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019

Dvě zlaté a dvě bronzové koruny získala česká Fio banka v tradiční soutěži finančních produktů Zlatá koruna 2019. Nejvyšší příčky ve svých kategoriích obsadil podnikatelský účet a investiční aplikace e-Broker, bronz si odnáší podnikatelský úvěr a osobní účet bez poplatků.

celý článek
Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků

Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků

Česká Fio banka mění od úterý 23. 4. svůj ceník. Ruší nebo snižuje hned několik poplatků a jde tak vstříc požadavkům svých klientů. Mezi nejvýraznější změny patří Europlatby zcela zdarma nebo bezplatný výběr z bankomatu v zahraničí.

celý článek
Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

Česká Fio banka zlevňuje hypotéky, zájemci o bydlení je nyní mohou získat s úrokovou sazbou od 2,38 % p.a. Navíc mohou využít všechny stávající benefity, jako je mimořádná splátka bez poplatků i možnost flexibilního snižování měsíčních splátek díky speciálnímu Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce zdarma.

celý článek
Česká Fio banka začala svým klientům nabízet možnost placení mobilním telefonem, a to prostřednictvím aplikace Google Pay. Mohou s ní i vybírat z bankomatů nebo platit v e-shopech.

Česká Fio banka začala svým klientům nabízet možnost placení mobilním telefonem, a to prostřednictvím aplikace Google Pay. Mohou s ní i vybírat z bankomatů nebo platit v e-shopech.

„Placení mobilním telefonem představuje rychlý a moderní způsob placení, který v budoucnu může částečně nahradit i klasickou plastovou platební kartu. Vnímali jsme velký zájem o tuto službu, jsme proto rádi, že ji našim klientům můžeme také nabídnout, “ představuje možnost přidání Fio karet do aplikace Google Pay obchodní ředitel Jan Bláha.

celý článek
Škola investování od Fio banky startuje již potřicáté

Škola investování od Fio banky startuje již potřicáté

Česká Fio banka pořádá investiční projekt s názvem Škola investování pravidelně, vždy na jaře a na podzim. V aktuálním třicátém semestru nabídne 38 seminářů ve městech po celé České republice. Účast i registrace je pro všechny zájemce zdarma.

celý článek
Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Služeb české Fio banky využívá již 900 tisíc klientů, meziročně se jejich počet zvýšil o 13 %. Banka také otevřela několik nových poboček a jedno hypoteční centrum, klienti se teď mohou osobně poradit na 86 místech po celém Česku. Rozšiřuje i produktové portfolio, na konci října začala nabízet vlastní podílové fondy a chystá další novinky.

celý článek
Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Česká Fio banka nainstalovala na přelomu roku první bezkontaktní čtečku na svůj bankomat      a k poslednímu lednu jsou takovou čtečkou vybaveny již všechny její bankomaty. Jedná se celkem o 179 strojů.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři