web
První klientský rating bank v České republice


Fio banka 73,1

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Fio banka, a.s.
Sídlo: V Celnici 10, 117 21 Praha 1
Tel.: 224 346 111
E-mail: fio@fio.cz, www.fio.cz
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2013 NAN
Bedřich Danda

Hodnocení této banky zvyšuji

Petr Kučera
Dalibor Z. Chvátal

ČSOB: Potěšilo rozšíření akceptace všech karet ČSOB v oddílech České pošty, už tak nejsou jen doménou ERA/PS. Teď ještě další krok k akceptaci všech karet bez ohledu na vydavatele.

GE: GE Money Manager je příjemný grafický nástroj pro osobní finance, potěšilo, že si už rozumí s transakcemi kreditními a debetními kartami.

 

 

Je vidět, že banky postupně začaly ustupovat od poplatků za vedení hypotéky, jiné jej stále drží, ale jeho existenci zvýhodňují úrokovou sazbou. Stoupá počet spotřebitelských soutěží. Ty mají jednak udržet stávající klienty a naučit je používat služby banky, ale zároveň výrazně levnějším způsobem (od standardní reklamy) sehnat nové klienty.

Martina Hedvičáková

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji. Mezi nejdůležitější novinky patří šablony plateb, možnost odeslat peníze kamkoliv do zahraničí nebo stahování výpisů z účtu a platby pomocí QR kódů. Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbroker pro aktivní investování, a to pro tablety s operačním systémem Android. Od května nabízí Fio Smartbanking šablony a výpisy již i pro iOS

Fio banka přichází s akční nabídkou pro květen - každému, kdo požádá o hypotéku, poskytne slevu 0,1 % z pevné úrokové sazby. Fio hypotéku s fixní sazbou je tak možné získat již od 2,69 % p.a. Nabídka platí od 6.5. do konce června.

Fio banka opět bodovala v soutěži Zlatá koruna - její účty bez poplatků v roce 2013 obhájily první místo hned ve třech kategoriích. Zároveň si banka ze slavnostního předávání cen odnesla i jednu Stříbrnou a dvě Bronzové koruny. Fio podnikatelský účet vyhrál Cenu podnikatelů v soutěži Zlatá koruna 2013.

 

Fio API Bankovnictví umožňuje nově kromě automatického zpracování výpisů a pohybů na účtu automaticky zadávat platební příkazy.

Jan Klička

Česká banka se také snaží ulovit hypoteční „přeběhlíky“ či nové klienty. Přišla s akční nabídkou úroku  2,69 procenta, což ji řadí mezi absolutní špičku. Kromě toho investovala do technických zlepšení mobilních aplikací, což je dnes důležitá nutnost. Dokonce si Fio trouflo také na aplikaci pro Google Glass.

Bankovní poplatky 2Q 2013 NAN
Bankovní poplatky.com

Fio banka se stala Nejvstřícnější bankou i pro rok 2012. Uvidíme, jak si v souboji bank povede letos. Očekával se boj nízkopoplatkových bank, ale v minulém čtvrtletí byla nejvstřícnější bankou překvapivě KB. Jinak v aktuálním II. čtvrtletí nedošlo k žádným strukturálním poplatkovým změnám a tak hodnocení v této části ponecháváme na stejné úrovni.

Také ve II. kvartále udělala Fio banka jen kosmetické změny respektive doplnění ve svém sazebníku. Od 15. 4. 2013 banka nabízí bezkontaktní Maestro karty. Poplatek za tuto debetní kartu činí na počátku 99 Kč. Fio banka jinak stále nabízí i MasterCard PayPass karty. Vzhledem k dalšímu klidnému čtvrtletí, není důvod měnit hodnocení v této části.

Sazebník banky patří i nadále k těm přehlednějším, kdy všechno najdete v jednom dokumentu, který je aktuálně na šesti stranách. Pro někoho může působit rušivě oceňování poplatků i v jiných měnách než jenom v korunách (euro, dolary), ale pro jiné klienty to může být vítaná přidaná hodnota. V sazebníku také najdeme na relativně malém prostoru množství hvězdiček a pomocných vysvětlení. Hodnocení neměníme.

Fio banka se ve většině průzkumů umísťuje i v II. čtvrtletí se svým běžným účtem na prvním nebo druhém místě, hned za mKontem. První místo v Q Reportu Scott & Rose obhájila banka i pro II. čtvrtletí, když roční náklady standardního klienta zůstaly na úrovni 147 Kč. Hodnocení v této části nemáme důvod měnit.

 

 

Veřejnost 2Q 2013 NAN
Peter Bramak
Jana Kovačiková

Sází jen na nízké poplatky a to je špatně, málo poboček, malá jistota vkladů

Jan Komár
Miloš Nohavica

Boj mezi velkými a malými bankami probíhá. U mě vítězí ty velké

Květoslav Havlík

Naprosto splňuje mé požadavky na banku. Rychlé reakce, příjemný personál. Potvrzování pomocí SMS při převodech je ideální. Je perfektní, že nevyžaduje další nesmyslné zabezpečení účtu. Velmi vylepšili platební karty. Drobné problémy by se našly - minimální zůstatky na účtech, pro některé věci je nutné papírování na pobočkách, ale globálně skvělá.

Antonín Svoboda

Nemám s nimi problém, vše funguje a rozšířili slušně síť poboček

Mé hodnocení FIO i z pohledu nákladů na služby:
přístup k hotovosti přes bankomaty / karty ok
zahraniční / tuzemské transakce odchozí/příchozí ok
výhodné úvěry / pojištění zajímavé, levné
internetbanking (množství nastavení, vymoženosti) zase zaostavá za konkurencí
spoření (výše úroku, poplatky) velmi malý úrok

 


Tiskové zprávy Fio banka

Fio banka zlevňuje hypotéky

Fio banka zlevňuje hypotéky

Česká Fio banka letos již potřetí snižuje úrokové sazby hypoték, noví zájemci o vlastní bydlení je tak mohou získat s úrokovou sazbou od 2,28 % p.a. Stále také mohou využívat všechny stávající benefity, jako je mimořádná splátka bez poplatků i možnost flexibilního snižování měsíčních splátek díky speciálnímu Hypospořicímu kontu. Obě služby nabízí Fio banka zdarma.

celý článek
Fio banka představuje nový Smartbanking pro iOS

Fio banka představuje nový Smartbanking pro iOS

Majitelé telefonů s operačním systémem iOS mohou ode dneška stahovat nový Smartbanking od Fio banky. Aplikace, na které banka v poslední době pracovala, má nový design a přináší nové funkce.

celý článek
Fio banka opět snižuje úrokové sazby hypoték

Fio banka opět snižuje úrokové sazby hypoték

Česká Fio banka podruhé v rychlém sledu zlevňuje hypotéky a sjednocuje úrokové sazby všech nabízených fixací. Ty nyní začínají na 2,38 % p.a. Kromě výhodné sazby mohou navíc klienti stále využívat možnosti mimořádné splátky bez poplatků i flexibilního snižování měsíčních splátek díky Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce zdarma.

celý článek
Fio banka získala 4 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019

Fio banka získala 4 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019

Dvě zlaté a dvě bronzové koruny získala česká Fio banka v tradiční soutěži finančních produktů Zlatá koruna 2019. Nejvyšší příčky ve svých kategoriích obsadil podnikatelský účet a investiční aplikace e-Broker, bronz si odnáší podnikatelský úvěr a osobní účet bez poplatků.

celý článek
Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků

Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků

Česká Fio banka mění od úterý 23. 4. svůj ceník. Ruší nebo snižuje hned několik poplatků a jde tak vstříc požadavkům svých klientů. Mezi nejvýraznější změny patří Europlatby zcela zdarma nebo bezplatný výběr z bankomatu v zahraničí.

celý článek
Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

Česká Fio banka zlevňuje hypotéky, zájemci o bydlení je nyní mohou získat s úrokovou sazbou od 2,38 % p.a. Navíc mohou využít všechny stávající benefity, jako je mimořádná splátka bez poplatků i možnost flexibilního snižování měsíčních splátek díky speciálnímu Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce zdarma.

celý článek
Česká Fio banka začala svým klientům nabízet možnost placení mobilním telefonem, a to prostřednictvím aplikace Google Pay. Mohou s ní i vybírat z bankomatů nebo platit v e-shopech.

Česká Fio banka začala svým klientům nabízet možnost placení mobilním telefonem, a to prostřednictvím aplikace Google Pay. Mohou s ní i vybírat z bankomatů nebo platit v e-shopech.

„Placení mobilním telefonem představuje rychlý a moderní způsob placení, který v budoucnu může částečně nahradit i klasickou plastovou platební kartu. Vnímali jsme velký zájem o tuto službu, jsme proto rádi, že ji našim klientům můžeme také nabídnout, “ představuje možnost přidání Fio karet do aplikace Google Pay obchodní ředitel Jan Bláha.

celý článek
Škola investování od Fio banky startuje již potřicáté

Škola investování od Fio banky startuje již potřicáté

Česká Fio banka pořádá investiční projekt s názvem Škola investování pravidelně, vždy na jaře a na podzim. V aktuálním třicátém semestru nabídne 38 seminářů ve městech po celé České republice. Účast i registrace je pro všechny zájemce zdarma.

celý článek
Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Služeb české Fio banky využívá již 900 tisíc klientů, meziročně se jejich počet zvýšil o 13 %. Banka také otevřela několik nových poboček a jedno hypoteční centrum, klienti se teď mohou osobně poradit na 86 místech po celém Česku. Rozšiřuje i produktové portfolio, na konci října začala nabízet vlastní podílové fondy a chystá další novinky.

celý článek
Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Česká Fio banka nainstalovala na přelomu roku první bezkontaktní čtečku na svůj bankomat      a k poslednímu lednu jsou takovou čtečkou vybaveny již všechny její bankomaty. Jedná se celkem o 179 strojů.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři