web
První klientský rating bank v České republice


Fio banka 69,3

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Fio banka, a.s.
Sídlo: V Celnici 10, 117 21 Praha 1
Tel.: 224 346 111
E-mail: fio@fio.cz, www.fio.cz
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2013 63,7
Martina Hedvičáková

 

Nejdynamičtější banka a Nejvstřícnější banka roku 2012 získala v minulém roce přes 88 tisíc nových klientů a aktuálně jejích služeb využívá již přes 235 tisíc osob. I na tento rok chystá novinky, mezi prvními bude na trh uvedena aplikace Smartbroker pro investování přes smartphone nebo americká hypotéka. Zatím je však aplikace Smartbroker dostupná pouze pro majitele chytrých telefonů s operačním systémem Android.

I Fio banka začala jako konkurence nabízet bezkontaktní kartu zdarma.

Fio banka nabídla koncem roku 2012 klientům zdarma službu Fio API Bankovnictví pro bezpečné automatizované zpracování výpisů a pohybů na účtu. Nyní k ní vytvořila aplikaci Fio API Plus, která umožní snadné získávání dat přímo z bankovního systému.

Dalibor Z. Chvátal

 

Fio banka potěšila novou aplikací pro investování. Pár lidí také nazlobila, sice přestala účtovat poplatek za bezkontaktní kartu, ale na druhé straně přestala vydávat jen kontaktní karty. Důvod je jasný, potřebuje „rozplatit“ klienty.

Hana Fojtová

 

V prvním čtvrtletí roku 2013 banka představila nové možnosti v investování přes chytré telefony – aplikaci Smartbroker. Podporuje zvyšování vzdělanosti v investování dalším kolem programu Student broker. Jde o virtuální investování, kde si účastníci moho vyzkoušet, jak to funguje. Zýšila počet klientů na 250 tisíc.

Bezkontaktní platební kartu nyní nabízí klientům zdarma. 

Otakar Schlossberger

 

Banka v minulém ročníku u veřejnosti zvítězila. Patří prozatím mezi banky menšího rozsahu, která postupně získává seriózní místo na bankovním trhu v ČR. Za svou celkem krátkou éru si vydobyla přístupem ke klientům velmi dobrou pozici. Buduje širší síť obchodních míst, pracuje na elektronizaci při poskytování základních služeb. Stále je však z informací uvedených na internetových stránkách vidět, že je zaměřena do oblasti investičních nástrojů peněžního nebo kapitálového trhu. Nicméně je bankou universální. Z jejich internetových stránek však není zřetelné rozdělení produktů pro spotřebitele a další klientelu. Nabídka služeb je komplexní bez rozdílu segmentu, banka rozděluje nabídku spíše podle druhů oblastí a produktů (akcie a deriváty, půjčky a úvěry, účet a internet) a až po kliknutí na produkt se tento rozdělí na příslušný segment. Je to také možný přístup, ale poněkud zdlouhavější pro spotřebitele. Sazebník je poměrně vstřícný a celkem jednoduchý. Banka patří mezi levnější alternativy v České republice. V prvním čtvrtletí roku 2013 poněkud utichla reklama i této banky. Stále je však nutno ocenit její přístup při podávání informací z investičního trhu.

Není však zřetelná její společenská odpovědnost, tedy já jsem nenašel odkazy na charitativní nebo jinou společensky potřebnou aktivitu. Proto hodnocení ponechávám na úrovni minulého čtvrtletí. 

Jan Klička

 

Nejvstřícnější banka roku 2012 – aspoň dle stejnojmenné ankety – začala nový rok technickými inovacemi, novou mobilní aplikací pro investování a také zavedením bezkontaktních plateb. Počet klientů se zakulatil na počtu 250 tisíc, což je pro malou českou banku jasný úspěch.

Bankovní poplatky 1Q 2013 86,3
Bankovní poplatky.com
08. 03. 2019  16:52
21. 02. 2019  12:45
30. 01. 2019  11:44
30. 01. 2019  11:43
19. 01. 2019  19:26
06. 01. 2019  13:55
04. 01. 2019  09:05
Veřejnost 1Q 2013 63,3
Miloš Nohavica
Jan Komár
Jiří Křídlo

Pro mne velmi nedůvěryhodná banka, která vše staví na nízkých poplatcích, ale v případě krize by se velmi brzy zhroutila

Jana Kovačiková
Dana Vranova

nic noveho

Milan Kozel

Osobní účet (7):

- místo poboček by to chtělo více možností nastavení v internetbankingu, vývoj internetbankingu zamrzl

- nejdou vidět v internetbankingu všechny využívající služby (např. cestovní pojištění, založit, zrušit)

- chtělo by to lepší zabezpečení vstupu do internetbankingu

- tato banka není vhodná pro spoření díky nízkému úročení

Radek Čejkovic

Sice nulové poplatky, má však málo poboček.

Jiří Hovorka
David Stříbrský

Tiskové zprávy Fio banka

Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Služeb české Fio banky využívá již 900 tisíc klientů, meziročně se jejich počet zvýšil o 13 %. Banka také otevřela několik nových poboček a jedno hypoteční centrum, klienti se teď mohou osobně poradit na 86 místech po celém Česku. Rozšiřuje i produktové portfolio, na konci října začala nabízet vlastní podílové fondy a chystá další novinky.

celý článek
Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Česká Fio banka nainstalovala na přelomu roku první bezkontaktní čtečku na svůj bankomat      a k poslednímu lednu jsou takovou čtečkou vybaveny již všechny její bankomaty. Jedná se celkem o 179 strojů.

celý článek
Fio banka na přelomu roku začala instalovat bezkontaktní technologii na své bankomaty

Fio banka na přelomu roku začala instalovat bezkontaktní technologii na své bankomaty

Česká Fio banka využívá toho, že si všechny své bankomaty spravuje sama a na přelomu roku na ně začala instalovat bezkontaktní technologii, která klientům umožní vybírat peníze bez toho, aby kartu museli do bankomatu vůbec vložit. Do konce ledna takto vybaví všechny své bankomaty.

celý článek
Vstřícná banka: Dejte Fio své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Fio své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
Fio banka letos otevřela už pátou pobočku, tentokrát v pohádkovém Jičíně

Fio banka letos otevřela už pátou pobočku, tentokrát v pohádkovém Jičíně

Česká Fio banka splnila své předsevzetí otevřít alespoň 5 nových poboček ročně. V letošním roce jich právě tolik představila v Česku a k tomu přidala jedno hypoteční centrum. Ta poslední s pořadovým číslem osmdesát čtyři se nachází v městě pohádek, Jičíně.

celý článek
Nová kampaň Fio banky: Dobré zvyky v hlavní roli

Nová kampaň Fio banky: Dobré zvyky v hlavní roli

Fio banka před koncem roku spouští novou reklamní kampaň, která staví na dobrých zvycích rozličných kultur a národů v porovnání s dobrými zvyky Fio banky. Ty ve spotech připomínajících přírodopisné dokumenty dává do kontrastu s benefity vlastních produktů. Kreativní koncept připravila agentura Mark/BBDO, režie hrané části spotů se ujal zkušený reklamní režisér Tomáš Bařina.

celý článek
Fio banka má 880 tisíc klientů, 25letou historii a chystá novinky

Fio banka má 880 tisíc klientů, 25letou historii a chystá novinky

Česká Fio banka se blíží metě 900 tisíc klientů a je v tuzemsku pátou největší bankou. Kromě počtu klientů jí neustále roste i zisk, který ke konci září 2018 činil 745 milionů Kč po zdanění.     A to i přesto, že se stále drží své filozofie běžných bankovních služeb bez poplatků. Na tiskové konferenci ohlásila řadu novinek pro nejbližší měsíce i příští rok.

celý článek
Fio banka znovu zvyšuje úrokové sazby a zavádí rostoucí pásmové úročení

Fio banka znovu zvyšuje úrokové sazby a zavádí rostoucí pásmové úročení

Česká Fio banka reaguje na rostoucí úrokové sazby na trhu jejich znovunavýšením a zároveň zavádí rostoucí pásmové úročení u spořicích účtů, kdy úrok roste s výší vložené částky. Lze tak dosáhnout až na úrokovou sazbu 0,60 %. Spořicí účet tak nyní nabízí atraktivní úrokovou sazbu při zachování okamžité dostupnosti uložených peněz. Zatraktivnění sazeb se týká i termínovaných vkladů.

celý článek
Fio banka nabízí vlastní podílové fondy

Fio banka nabízí vlastní podílové fondy

Česká Fio banka obohatila portfolio svých investičních produktů o obchodování s vlastními podílovými fondy. Ty nabízí, z hlediska poměru výnosů a rizika, rozumný kompromis mezi spořicími účty a samostatným obchodováním na akciových trzích.

celý článek
Fio banka pokračuje v partnerství s basketbalovým klubem v Jindřichově Hradci

Fio banka pokračuje v partnerství s basketbalovým klubem v Jindřichově Hradci

Česká Fio banka bude už druhým rokem generálním partnerem jindřichohradeckého basketbalového klubu, který bude usilovat o návrat do nejvyšší soutěže.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři