web
První klientský rating bank v České republice


Fio banka 74,4

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Fio banka, a.s.
Sídlo: V Celnici 10, 117 21 Praha 1
Tel.: 224 346 111
E-mail: fio@fio.cz, www.fio.cz
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2012 NAN
Bedřich Danda
Petr Kučera
Miroslav Zeman

 

V rozporu s mnoha vítězstvími, které Fio banka v předešlých měsících získala, usnula na vavřínech a v druhém čtvrtletí letošního roku nenabídla téměř nic nového natož zajímavého.

Třebaže excelovala v soutěži Zlatá koruna 2012, kde obsadila první místo a to hned ve čtyřech kategoriích - Účty, Podnikatelské účty, Obchodování s cennými papíry a Cena podnikatelů, je na místě zdůraznit velké ALE. Banka jakoby se ukájela jen svými cenami a čerpala se zajetých kolejí, na které ji klienti v jejích slibných začátcích vynesli, a kde ji stále udržují, třebaže banka už dávno nepřišla s ničím novým.

Jediná věc, která v druhém čtvrtletí stojí za zmínku, jsou její vlastní karty, které klienti mohou použít i k bezkontaktnímu placení. Pro udržení vysokého hodnocení je to však žalostně málo. Hodnocení snižuji.  

Jan Klička

Na mladých bankách je vždy sympatická dravost, s jakou se pohybují na trhu. A Fio zatím čeří kalné vody tuzemského bankovnictví velmi úspěšně. Posbírala čtyři prvenství ve Zlaté koruně a zákazníkům nadělila v pořadí již 66.pobočku, vlastní platební karty a navrch službu bezkontaktního placení kartou. Na malou banku až moc změn, jasný palec nahoru. 

Martina Hedvičáková

 

Pozitivní přístup ke klientům v tomto čtvrtletí znovu obhájila Fio banka, která neustále buduje své obchodní sítě. Fio banka otevřela v tomto čtvrtletí další 4 pobočky, (v Českém Těšíně, Lounech, Jindřichově Hradci a Bruntále). FIO banka tak již má 66 poboček po ČR.

Fio banka začala vydávat vlastní platební karty. Nově mohou klienti získat zdarma nejen elektronickou, ale i embosovanou kartu, využít mohou stejně jako dosud 10 bezplatných výběrů měsíčně z bankomatů Fio banky. Pro příznivce moderních technologií jsou připraveny bezkontaktní karty.

Fio banka získala čtyři prvenství v soutěži Zlatá koruna 2012. Obsadila první místo v kategoriích - Účty, Podnikatelské účty, Obchodování s cennými papíry a Cena podnikatelů.

Bankovní poplatky 2Q 2012 NAN
Bankovní poplatky.com

 

Fio banka která se pro rok 2011 stala Nejvstřícnější bankou, letos zatím úspěšně obhajuje první místo. A nebude to mít tak lehké, vzhledem k rozšíření hodnocení o tři nové a dravé banky.  V aktuálním čtvrtletí představila banka novinku – Fio začala vydávat vlastní platební karty. Vzhledem k vysokému základu hodnocení v této části, ponecháváme zatím jeho výši na stejné úrovni.

Jak už bylo napsáno výše Fio banka začala v aktuálním čtvrtletí vydávat vlastní platební karty. Klienti nově mohou získat zdarma nejen elektronickou (Maestro), ale také embosovanou kartu (MasterCard Standard). K dispozici jsou dále karty MasterCard Standard Paypass, MasterCard Business Paypass a MasterCard Gold Paypass, které jsou vybaveny technologií bezkontaktního placení (do výše 500 Kč). Novými kartami lze vybírat desetkrát měsíčně z bankomatu Fio banky zdarma nebo využít služby Cashback, nově je navíc možné získat až 5 bezplatných výběrů měsíčně z cizích bankomatů v ČR (za každé čtyři tisíce korun zrealizovaných plateb kartou bude umožněn jeden bezplatný výběr z cizího bankomatu). Každá nová karta dostává navíc automaticky 2 bonusové výběry zdarma z jakéhokoliv cizího bankomatu v ČR. Vzhledem k těmto změnám jsme se rozhodli zvýšit hodnocení banky v této části o 0,5 bodu.

Sazebník banky patří i nadále k těm přehlednějším, kdy všechno najdete v jednom dokumentu, který je již na sedmi stranách. Pro někoho může působit rušivě oceňování poplatků i v jiných měnách než jenom v korunách (euro, dolary), ale pro jiné klienty to může být vítaná přidaná hodnota. V sazebníku také najdeme na relativně malém prostoru množství hvězdiček a pomocných vysvětlení. Hodnocení neměníme.

Fio banka se ve většině průzkumů umísťuje i ve II. čtvrtletí se svým běžným účtem na druhém místě, hned za mKontem, případně na místě prvním (Q Report Scott & Rose). V Kalkulátoru bankovních poplatků došlo k drobným pohybům směrem dolů, naopak v Q Reportu Scott & Rose se nic nezměnilo (standardní klient zaplatí ročně 567 Kč). Hodnocení zatím ponecháváme na stejné úrovni jako v minulém kvartále.

Veřejnost 2Q 2012 NAN
Milan Štěpek

Jako klad hodnotím poplatkovou politiku banky i dostupnost poboček. Rezervu má banka zatím v nedostatečné síti vlastních bankomatů a to i ve větších městech jako například ve Znojmě.

Josef Marcián
Jiří Brebera

Maximální spokojenost s celým portfoliem služeb

Pavel Dvořák
Psenda Psendovic
Marek Kriz

Takhle nejak si predstavuji banku. Spravne nastaveni cen za sve sluzby, rychlost vyrizovani, otevrenost, komunikativnost. Cenim si i skromnost pobocek.


Tiskové zprávy Fio banka

Fio banka zlevňuje hypotéky

Fio banka zlevňuje hypotéky

Česká Fio banka letos již potřetí snižuje úrokové sazby hypoték, noví zájemci o vlastní bydlení je tak mohou získat s úrokovou sazbou od 2,28 % p.a. Stále také mohou využívat všechny stávající benefity, jako je mimořádná splátka bez poplatků i možnost flexibilního snižování měsíčních splátek díky speciálnímu Hypospořicímu kontu. Obě služby nabízí Fio banka zdarma.

celý článek
Fio banka představuje nový Smartbanking pro iOS

Fio banka představuje nový Smartbanking pro iOS

Majitelé telefonů s operačním systémem iOS mohou ode dneška stahovat nový Smartbanking od Fio banky. Aplikace, na které banka v poslední době pracovala, má nový design a přináší nové funkce.

celý článek
Fio banka opět snižuje úrokové sazby hypoték

Fio banka opět snižuje úrokové sazby hypoték

Česká Fio banka podruhé v rychlém sledu zlevňuje hypotéky a sjednocuje úrokové sazby všech nabízených fixací. Ty nyní začínají na 2,38 % p.a. Kromě výhodné sazby mohou navíc klienti stále využívat možnosti mimořádné splátky bez poplatků i flexibilního snižování měsíčních splátek díky Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce zdarma.

celý článek
Fio banka získala 4 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019

Fio banka získala 4 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019

Dvě zlaté a dvě bronzové koruny získala česká Fio banka v tradiční soutěži finančních produktů Zlatá koruna 2019. Nejvyšší příčky ve svých kategoriích obsadil podnikatelský účet a investiční aplikace e-Broker, bronz si odnáší podnikatelský úvěr a osobní účet bez poplatků.

celý článek
Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků

Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků

Česká Fio banka mění od úterý 23. 4. svůj ceník. Ruší nebo snižuje hned několik poplatků a jde tak vstříc požadavkům svých klientů. Mezi nejvýraznější změny patří Europlatby zcela zdarma nebo bezplatný výběr z bankomatu v zahraničí.

celý článek
Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

Česká Fio banka zlevňuje hypotéky, zájemci o bydlení je nyní mohou získat s úrokovou sazbou od 2,38 % p.a. Navíc mohou využít všechny stávající benefity, jako je mimořádná splátka bez poplatků i možnost flexibilního snižování měsíčních splátek díky speciálnímu Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce zdarma.

celý článek
Česká Fio banka začala svým klientům nabízet možnost placení mobilním telefonem, a to prostřednictvím aplikace Google Pay. Mohou s ní i vybírat z bankomatů nebo platit v e-shopech.

Česká Fio banka začala svým klientům nabízet možnost placení mobilním telefonem, a to prostřednictvím aplikace Google Pay. Mohou s ní i vybírat z bankomatů nebo platit v e-shopech.

„Placení mobilním telefonem představuje rychlý a moderní způsob placení, který v budoucnu může částečně nahradit i klasickou plastovou platební kartu. Vnímali jsme velký zájem o tuto službu, jsme proto rádi, že ji našim klientům můžeme také nabídnout, “ představuje možnost přidání Fio karet do aplikace Google Pay obchodní ředitel Jan Bláha.

celý článek
Škola investování od Fio banky startuje již potřicáté

Škola investování od Fio banky startuje již potřicáté

Česká Fio banka pořádá investiční projekt s názvem Škola investování pravidelně, vždy na jaře a na podzim. V aktuálním třicátém semestru nabídne 38 seminářů ve městech po celé České republice. Účast i registrace je pro všechny zájemce zdarma.

celý článek
Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Služeb české Fio banky využívá již 900 tisíc klientů, meziročně se jejich počet zvýšil o 13 %. Banka také otevřela několik nových poboček a jedno hypoteční centrum, klienti se teď mohou osobně poradit na 86 místech po celém Česku. Rozšiřuje i produktové portfolio, na konci října začala nabízet vlastní podílové fondy a chystá další novinky.

celý článek
Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Česká Fio banka nainstalovala na přelomu roku první bezkontaktní čtečku na svůj bankomat      a k poslednímu lednu jsou takovou čtečkou vybaveny již všechny její bankomaty. Jedná se celkem o 179 strojů.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři