web
První klientský rating bank v České republice


Fio banka 76,4

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Fio banka, a.s.
Sídlo: V Celnici 10, 117 21 Praha 1
Tel.: 224 346 111
E-mail: fio@fio.cz, www.fio.cz
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2012 NAN
Jan Klička

Sbírá body, kde může, a to včetně prvenství v klientském ratingu OVB Vstřícná
banka za loňský rok. Fio neusnula ani v prvním čtvrtletí 2012. Rozšiřuje počet
bankomatů i pobočkovou síť. Produktově sice žádná změna nepřišla, ale ve
vzduchu visí spuštění projektu bezkontaktního placení v obchodech.

Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

 - banka upravila poplatek za výběr z bankomatu jiné sítě v ČR – došlo k jeho zvýšení, což klienti budou vnímat nepříznivě

Oblast úrokových sazeb:

- ve sledovaném období nedošlo k úpravě úrokových sazeb

Inovace  a novinky:

 - banka zpřístupnila novou verzi aplikace Smartbankingu

Marketingové aktivity, komunikace:

-  prostřednictvím zpráv ve schránce internetového bankovnictví byli klienti upozorněni na nový vzhled Internetbankingu

-  klientům byla nabídnuta možnost přihlásit se do školy investování 2012

 - kampaň na bankovní služby banky

Otakar Schlossberger

 

Banka menší rozsahu, která postupně získává seriózní místo na bankovním trhu v ČR. Za svou celkem krátkou éru si vydobyla přístupem ke klientům velmi dobrou pozici. Buduje širší síť obchodních míst, pracuje na elektronizaci při poskytování základních služeb. Stále je však z informací uvedených na internetových stránkách vidět, že je zaměřena do oblasti investičních nástrojů peněžního nebo kapitálového trhu. Nicméně je bankou universální. Z jejich internetových stránek však není zřetelné rozdělení produktů pro spotřebitele a další klientelu. Nabídka služeb je komplexní bez rozdílu segmentu, banka rozděluje nabídku spíše podle druhů oblastí a produktů (akcie a deriváty, půjčky a úvěry, účet a internet). Sazebník, který je aplikován bez rozdílu na segment, je poměrně vstřícný a celkem jednoduchý. Banka patří mezi levnější alternativy v České republice. Banka v poslední době není vidět z reklamy, občas v periodickém tisku nebo časopisech. Je však nutno ocenit její přístup při podávání informací z investičního trhu.

Není však zřetelná její společenská odpovědnost, tedy já jsem nenašel odkazy na charitativní nebo jinou společensky potřebnou aktivitu. 

Martina Hedvičáková

 

Fio banka se stala za rok 2011 nejvstřícnější bankou působící na českém trhu, v projektu OVB Vstřícná banka ji ocenila veřejnost i odborníci. Banka plánuje vylepšení v oblasti Internetbankingu, platebních karet nebo mobilních zařízení.

Fio banka obhájila loňské prvenství a stala se nejlepší finanční institucí v kategorii Banky a družstevní záložny i Obchodníci s cennými papíry v anketě Zlatý Měšec 2012. Od začátku roku získala již přes 12 tisíc nových klientů, čímž celkový počet klientů překročil hranici 150 tisíc.

V průběhu prosince zpřístupnila Fio banka upgrade aplikace Smartbanking pro operační systém Android i iOS. Verze 1.1.2. nabízí nově možnost vyhledávání nejbližších bankomatů Fio banky podle aktuální polohy mobilního telefonu.

Fio banka otevřela novou pobočku v Písku a má již přes 140 tisíc klientů. Fio banka také zprovoznila 15 nových bankomatů, kde mohou její klienti vybírat až desetkrát v jednom měsíci zdarma. Celkem tak dává k dispozici již 92 bankomatů a opět se tím přiblížila cílovému stavu konce roku, tedy 150 bankomatů po celé České republice.

Fio banka, která se i díky své strategii nulových poplatků stala nejvstřícnější bankou roku 2011 působící na českém trhu a připojila se ke Dni bez bankovních poplatků.

Hana Fojtová

 

Fio Banka zvítězila v roce 2011 jako nejvstřícnější banka. Chystá v roce 2012 další vylepšení svých služeb.  Stala se nejlepší finanční institucí v kategorii Banky a družstevní záložny i Obchodníci s cennými papíry v anketě Zlatý Měšec 2012.  Zvýšila také počet svých bankomatů na 92. Zvyšuje tak svoji dostupnost. Pro platformy Apple a Google (Android) plánuje vývoj Smartbrokera - aplikace pro obchodování s cennými papíry přes smartphone. Slibuje také platební karty s bezkontaktní  technologiií plateb.

Úrok na svém spořicím účtu stále drží na 1,25% p.a. Nepatří tedy mezi nejlepší, ale je stabilní a bez  dalších podmínek.

Bankovní poplatky 1Q 2012 NAN
Bankovní poplatky.com

 

Fio banka která se pro rok 2011 stala Nejvstřícnější bankou, bude tedy letos obhajovat první místo. A nebude to mít tak lehké, vzhledem k rozšíření hodnocení o tři nové a dravé banky.  V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným strukturálním změnám, ale Fio opět přišla s dílčími poplatkovými změnami. Tentokrát oběma směry, ale ten směrem nahoru (týká se výběru z bankomatu cizí banky) bude asi klienty pálit více. V této části tedy hodnocení ponecháváme beze změn.

Fio banka od února zlevnila pojištění ztráty a krádeže karty. Cena nejlevnější varianty Basic klesla o 15 Kč na 135 Kč ročně, varianta Classic o 70 Kč na 390 Kč. Dosavadní varianty Super (800 Kč) a Premium (1080 Kč) budou převedeny na variantu Extra za 800 Kč. Banka naopak o 5 Kč zdražila výběry z cizích bankomatů na nových 35 Kč. Nadále přitom platí, že zdarma je prvních 10 výběrů v měsíci z vlastních bankomatů (poté 6 Kč) a také zvýhodněná cena 6 Kč při výběru z bankomatů ČSOB. Všechny změny poplatků budeme i nadále pečlivě sledovat a v případě dalšího zdražení, snížíme v dalším čtvrtletí hodnocení v této části.

Sazebník banky patří i nadále k těm přehlednějším, kdy všechno najdete v jednom dokumentu, který je na šesti stranách. Pro někoho může působit rušivě oceňování poplatků i v jiných měnách než jenom v korunách (euro, dolary), ale pro jiné klienty to může být vítaná přidaná hodnota. V sazebníku také najdeme na relativně malém prostoru množství hvězdiček a pomocných vysvětlení.

Fio banka se ve většině průzkumů umísťuje i v I. čtvrtletí se svým běžným účtem na druhém místě, hned za mKontem. Jak v Kalkulátoru bankovních poplatků, tak v Q Reportu Scott & Rose došlo k drobným pohybům směrem nahoru. Standardní klient zaplatí místo původních 507 Kč, 567 Kč, tedy nárůst o plných 11%. I tak je Fio banka v Q Reportu Scott & Rose nejlevnější bankou.

Veřejnost 1Q 2012 NAN
Svatopluk Čech
libor tluka

snad nejlepší banka u nás,aspoň co se týče poplatků...0,při zakládání účtu jsem šel po 15 minutách z banky s účtem v kapse,loni jsem zkusil reifku...no šitka,přes hodinu trvalo než účet rozjeli a výběr ze svého účtu na přepážce ...asi 60,-,nechápu to,prostě normální zlodějina,stejně jako čsob,komerčka,pošta a další.Za loňský rok se na těchto zlodějských poplatcích nastrkalo bo bank 50 miliard,to je docela dost,ale záleží na každým,jestli o tom bude jen kecat,nebo tu banku změní,já to udělal,protože je fakt nehodlám podporovat,člověk si řekne 100,-..150,- za měsíc na poplatkách ...to neni tolik,ale za rok už to jsou tisíce.Takže lidi....zamyslete se.

Josef Marcián
Jiří Hovorka
Eva HAvličková

ok

Jakub Chlapec
Tomáš Hejda

Klady:

+ účet bez poplatků

+ 10 výběrů z vlastních bankomatů zdarma

+ progresivní vývoj – vyhlídka na vlastní karty, změnu limitů karty v internetovém bankovnictví, více bankomatů...

+ vstřícný kontakt se zákazníkem (ať už na pobočce, nebo skrz FIO servis), rychlé řešení problémů

 

Zápory:

- zatím nemají vlastní karty – zůstatek na kartě se nesynchronizuje online se zůstatkem na účtu, neexistující blokace částek

- nemají mobilní verzi internetového bankovnictví

- příliš málo vlastních bankomatů

- nízký úrok na spořicím účtu

- minimální zůstatek na každém účtu 100 Kč

Jde vidět zlepšování služeb. Jen by to chtělo víc bankomatů, aspoň 1 město = jeden bankomat.

Milan Kachlík
jana leheckova

Tiskové zprávy Fio banka

Fio banka zlevňuje hypotéky

Fio banka zlevňuje hypotéky

Česká Fio banka letos již potřetí snižuje úrokové sazby hypoték, noví zájemci o vlastní bydlení je tak mohou získat s úrokovou sazbou od 2,28 % p.a. Stále také mohou využívat všechny stávající benefity, jako je mimořádná splátka bez poplatků i možnost flexibilního snižování měsíčních splátek díky speciálnímu Hypospořicímu kontu. Obě služby nabízí Fio banka zdarma.

celý článek
Fio banka představuje nový Smartbanking pro iOS

Fio banka představuje nový Smartbanking pro iOS

Majitelé telefonů s operačním systémem iOS mohou ode dneška stahovat nový Smartbanking od Fio banky. Aplikace, na které banka v poslední době pracovala, má nový design a přináší nové funkce.

celý článek
Fio banka opět snižuje úrokové sazby hypoték

Fio banka opět snižuje úrokové sazby hypoték

Česká Fio banka podruhé v rychlém sledu zlevňuje hypotéky a sjednocuje úrokové sazby všech nabízených fixací. Ty nyní začínají na 2,38 % p.a. Kromě výhodné sazby mohou navíc klienti stále využívat možnosti mimořádné splátky bez poplatků i flexibilního snižování měsíčních splátek díky Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce zdarma.

celý článek
Fio banka získala 4 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019

Fio banka získala 4 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019

Dvě zlaté a dvě bronzové koruny získala česká Fio banka v tradiční soutěži finančních produktů Zlatá koruna 2019. Nejvyšší příčky ve svých kategoriích obsadil podnikatelský účet a investiční aplikace e-Broker, bronz si odnáší podnikatelský úvěr a osobní účet bez poplatků.

celý článek
Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků

Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků

Česká Fio banka mění od úterý 23. 4. svůj ceník. Ruší nebo snižuje hned několik poplatků a jde tak vstříc požadavkům svých klientů. Mezi nejvýraznější změny patří Europlatby zcela zdarma nebo bezplatný výběr z bankomatu v zahraničí.

celý článek
Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

Česká Fio banka zlevňuje hypotéky, zájemci o bydlení je nyní mohou získat s úrokovou sazbou od 2,38 % p.a. Navíc mohou využít všechny stávající benefity, jako je mimořádná splátka bez poplatků i možnost flexibilního snižování měsíčních splátek díky speciálnímu Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce zdarma.

celý článek
Česká Fio banka začala svým klientům nabízet možnost placení mobilním telefonem, a to prostřednictvím aplikace Google Pay. Mohou s ní i vybírat z bankomatů nebo platit v e-shopech.

Česká Fio banka začala svým klientům nabízet možnost placení mobilním telefonem, a to prostřednictvím aplikace Google Pay. Mohou s ní i vybírat z bankomatů nebo platit v e-shopech.

„Placení mobilním telefonem představuje rychlý a moderní způsob placení, který v budoucnu může částečně nahradit i klasickou plastovou platební kartu. Vnímali jsme velký zájem o tuto službu, jsme proto rádi, že ji našim klientům můžeme také nabídnout, “ představuje možnost přidání Fio karet do aplikace Google Pay obchodní ředitel Jan Bláha.

celý článek
Škola investování od Fio banky startuje již potřicáté

Škola investování od Fio banky startuje již potřicáté

Česká Fio banka pořádá investiční projekt s názvem Škola investování pravidelně, vždy na jaře a na podzim. V aktuálním třicátém semestru nabídne 38 seminářů ve městech po celé České republice. Účast i registrace je pro všechny zájemce zdarma.

celý článek
Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Služeb české Fio banky využívá již 900 tisíc klientů, meziročně se jejich počet zvýšil o 13 %. Banka také otevřela několik nových poboček a jedno hypoteční centrum, klienti se teď mohou osobně poradit na 86 místech po celém Česku. Rozšiřuje i produktové portfolio, na konci října začala nabízet vlastní podílové fondy a chystá další novinky.

celý článek
Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Česká Fio banka nainstalovala na přelomu roku první bezkontaktní čtečku na svůj bankomat      a k poslednímu lednu jsou takovou čtečkou vybaveny již všechny její bankomaty. Jedná se celkem o 179 strojů.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři