web
První klientský rating bank v České republice


Fio banka 74,1

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Fio banka, a.s.
Sídlo: V Celnici 10, 117 21 Praha 1
Tel.: 224 346 111
E-mail: fio@fio.cz, www.fio.cz
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2011 NAN
Bedřich Danda

Fio banka se snaží vyhnout chybám, kterých se dopustila mBank a její rozvoj a postup je tak obezřetnější. Banka se tak zaměřuje především na kvalitu než jen pouhou kvantitu a krok za krokem přináší postupně nové produkty. Bude zajímavé sledovat, zda tuto strategii dodrží i nadále.

Jan Brázda

Fio záložna a broker se stala od září plnohodnotnou bankou s plnou nabídkou základních bankovních služeb. Pozitivem je zcela jistě bezpoplatková politika a také jeden z nejvýhodnějších převodů peněz mezi ČR a SR. Fio bance se dařilo i v soutěži Zlatá koruna 2011, kde získala prvenství v kategorii "Účty" za Fio Běžný účet bez poplatků.

Z hlediska zavádění nových produktů stále čekáme na nabídku hypotečních a spotřebitelských úvěrů. Konkrétní termíny spuštění banka ještě neoznámila.

Martina Hedvičáková

Fio banka v prvním čtvrtletí roku 2011 získala téměř 16 tisíc nových klientů a v pořadí již třetí prvenství v klientském ratingu OVB Vstřícná banka. Celkově má v současné době přes 90 tisíc klientů.

Fio banka uvádí v květnu na trh nový jedinečný produkt Smartbanking, který umožňuje klientům ovládat účet prostřednictvím chytrého mobilního telefonu. V první verzi je aplikace určena pro telefony iPhone, brzy bude následovat verze pro telefony s operačním systémem Android.

Fio banka získala tři ocenění v soutěži Zlatá koruna, která hodnotí finanční produkty na českém trhu. K vítězství v anketě Zlatý Měšec 2011 a klientském ratingu OVB Vstřícná banka tak přidává další ocenění.

Fio banka získala titul Broker roku 2011 a stala se tak nejlepším obchodníkem s cennými papíry v České republice. Zároveň zvítězila i ve vedlejší kategorii „České akcie“. Investiční služby banky ocenili odborníci i laická veřejnost.

Eva Poláchová

Zdá se, že Fio banka jako nová banka na trhu nechce jen dohánět ty ostatní v zavedených „bankovních disciplínách“, ale naopak se chce ukázat jako inovátor. Tak hodnotím zavedení Smartbankingu – aplikace k ovládání účtu přes chytré telefony. Portfolio klientů se rozrůstá. Určitě se dočkáme ještě dalších  novinek. Ocenění běžného účtu a běžného podnikatelského účtu  v soutěži Zlatá koruna a vítězství v anketě Zlatý měšec 2011 ukazuje, že Fio banka si  vede dobře. Silnou pozici v oblasti obchodování s cennými papíry Fio banka potvrdila získáním titulu Broker roku 2011. Zároveň zvítězila i ve vedlejší kategorii „České akcie“.

František Pavelka

I když FIO banka získala dvě prvenství v soutěži Zlatá koruna v kategorii účty, přece jen je pořád silná především v investičním bankovnictví. Narůstá jí počet klientů, takže suma sumárum si zaslouží přidat.

Bankovní poplatky 2Q 2011 NAN
Bankovní poplatky.com

Fio banka obhajuje prvenství z posledních tří čtvrtletí. K žádným velkým změnám ani v tomto kvartále nedošlo, takže i nadále platí, že vedle mBank je Fio banka nejlevnější bankou na trhu. Ukáže se, jestli to bude platit i po vstupu nových bank jako Airbank nebo Zuno Bank. Prozatímní výhodou Fio banky je, že poskytuje celou řadu služeb (např. hotovostní operace, podnikatelské účty apod.) a má celkem hustou pobočkou síť, kterou i nadále rozšiřuje. Ani struktura ani jednotlivé bankovní poplatky se v aktuálním čtvrtletí nezměnily a proto zůstává stejné i hodnocení.

Poslední poplatkové změny provedla Fio banka k 14.2.2011. Od té doby nedošlo k žádným změnám. A tak se banka soustředila tentokrát na jiné aktivity a v květnu uvedla na trh nový produkt Smartbanking, který umožňuje klientům ovládat účet prostřednictvím chytrého mobilního telefonu (v první fázi s využitím iPhone). Vzhledem k vysokému základu v této části hodnocení, snižujeme o 0,5 bodu tuto část na 8 bodů.

Sazebník banky patří i nadále k těm přehlednějším, kdy všechno najdete v jednom dokumentu, který je jen na pěti stranách. Pro někoho může působit rušivě oceňování poplatků i v jiných měnách než jenom v korunách (euro, dolary), ale pro jiné klienty to může být vítaná přidaná hodnota. V sazebníku také najdeme na relativně malém prostoru množství hvězdiček a pomocných vysvětlení.

Fio banka se ve všech průzkumech umísťuje i ve II. čtvrtletí se svým běžným účtem na druhém místě, hned za mKontem. To je patrné zejména v Klientském indexu Kalkulátoru bankovních poplatků. Nicméně mezi I. a II. čtvrtletím došlo u všech sledovaných klientských profilů, kde najdeme účet od Fio banky, k viditelnému snížení nákladů. V Q Reportu Scott & Rose naopak nedošlo u standardního klienta k žádným změnám (507 Kč ročně).

Veřejnost 2Q 2011 NAN
Milan Zápotočný

U dvou aktivních produktů je z mojí strany maximální spokojenost,vyjádřena 10 body.

Jarmila Mathonová
Zuzana Osohová

Banka, se kterou mám zatím nejlepší zkušenosti. 

Skvělé jsou nulové poplatky za vedení účtů, přístup klientských pracovníků ke klientům samotným a propracovaný internetbanking. 

Osobní i podnikatelský účet mám zde. Uvažuji i o broker účtu. Prostě v této bance vidím největší potenciál a jsem na 100% spokojen.

Tomáš Sláma
Pavel Dvořák
Michal Špicar

Nepochybně nejnižší polatky u nás, dobrá komunikace s klienty, snad jediné mínus co mě napadá je menší síť poboček a bankomatů, ale věřím že se to brzy zlepší.

Petr Pacal
vladimir macura
Ivan Pravda

Zatím bez chyby


Tiskové zprávy Fio banka

Fio banka zlevňuje hypotéky

Fio banka zlevňuje hypotéky

Česká Fio banka letos již potřetí snižuje úrokové sazby hypoték, noví zájemci o vlastní bydlení je tak mohou získat s úrokovou sazbou od 2,28 % p.a. Stále také mohou využívat všechny stávající benefity, jako je mimořádná splátka bez poplatků i možnost flexibilního snižování měsíčních splátek díky speciálnímu Hypospořicímu kontu. Obě služby nabízí Fio banka zdarma.

celý článek
Fio banka představuje nový Smartbanking pro iOS

Fio banka představuje nový Smartbanking pro iOS

Majitelé telefonů s operačním systémem iOS mohou ode dneška stahovat nový Smartbanking od Fio banky. Aplikace, na které banka v poslední době pracovala, má nový design a přináší nové funkce.

celý článek
Fio banka opět snižuje úrokové sazby hypoték

Fio banka opět snižuje úrokové sazby hypoték

Česká Fio banka podruhé v rychlém sledu zlevňuje hypotéky a sjednocuje úrokové sazby všech nabízených fixací. Ty nyní začínají na 2,38 % p.a. Kromě výhodné sazby mohou navíc klienti stále využívat možnosti mimořádné splátky bez poplatků i flexibilního snižování měsíčních splátek díky Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce zdarma.

celý článek
Fio banka získala 4 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019

Fio banka získala 4 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019

Dvě zlaté a dvě bronzové koruny získala česká Fio banka v tradiční soutěži finančních produktů Zlatá koruna 2019. Nejvyšší příčky ve svých kategoriích obsadil podnikatelský účet a investiční aplikace e-Broker, bronz si odnáší podnikatelský úvěr a osobní účet bez poplatků.

celý článek
Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků

Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků

Česká Fio banka mění od úterý 23. 4. svůj ceník. Ruší nebo snižuje hned několik poplatků a jde tak vstříc požadavkům svých klientů. Mezi nejvýraznější změny patří Europlatby zcela zdarma nebo bezplatný výběr z bankomatu v zahraničí.

celý článek
Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

Česká Fio banka zlevňuje hypotéky, zájemci o bydlení je nyní mohou získat s úrokovou sazbou od 2,38 % p.a. Navíc mohou využít všechny stávající benefity, jako je mimořádná splátka bez poplatků i možnost flexibilního snižování měsíčních splátek díky speciálnímu Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce zdarma.

celý článek
Česká Fio banka začala svým klientům nabízet možnost placení mobilním telefonem, a to prostřednictvím aplikace Google Pay. Mohou s ní i vybírat z bankomatů nebo platit v e-shopech.

Česká Fio banka začala svým klientům nabízet možnost placení mobilním telefonem, a to prostřednictvím aplikace Google Pay. Mohou s ní i vybírat z bankomatů nebo platit v e-shopech.

„Placení mobilním telefonem představuje rychlý a moderní způsob placení, který v budoucnu může částečně nahradit i klasickou plastovou platební kartu. Vnímali jsme velký zájem o tuto službu, jsme proto rádi, že ji našim klientům můžeme také nabídnout, “ představuje možnost přidání Fio karet do aplikace Google Pay obchodní ředitel Jan Bláha.

celý článek
Škola investování od Fio banky startuje již potřicáté

Škola investování od Fio banky startuje již potřicáté

Česká Fio banka pořádá investiční projekt s názvem Škola investování pravidelně, vždy na jaře a na podzim. V aktuálním třicátém semestru nabídne 38 seminářů ve městech po celé České republice. Účast i registrace je pro všechny zájemce zdarma.

celý článek
Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Fio banka roste, už má 900 tisíc klientů

Služeb české Fio banky využívá již 900 tisíc klientů, meziročně se jejich počet zvýšil o 13 %. Banka také otevřela několik nových poboček a jedno hypoteční centrum, klienti se teď mohou osobně poradit na 86 místech po celém Česku. Rozšiřuje i produktové portfolio, na konci října začala nabízet vlastní podílové fondy a chystá další novinky.

celý článek
Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Fio banka má už všechny bankomaty bezkontaktní

Česká Fio banka nainstalovala na přelomu roku první bezkontaktní čtečku na svůj bankomat      a k poslednímu lednu jsou takovou čtečkou vybaveny již všechny její bankomaty. Jedná se celkem o 179 strojů.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři