web
První klientský rating bank v České republice


Equa bank 76,8

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
3. čtvrtletí
2014
2. čtvrtletí
2012
4. čtvrtletí
2013
Equa bank, a.s.
Sídlo: Karolinská 661/4,186 00 Praha 8
Tel.: 222 010 111
E-mail: info@equabank.cz, www.equabank.cz
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2016 NAN
Miroslav Zeman

Equa Bank je nízkonákladová banka, která je stále trošku ve stínu agresivnější Air Bank, nebo Fio banky. I tak však banka zaznamenává úspěchy v podobě zvyšujícího se počtu klientů a zájmu o produkty této banky. Banka postupně zaznamenává, že největší konkurentem na trhu jsou právě banky, které si budují stejné image nízkonákladových bank. Právě úspěch v této konkurenci umožní malé bance vystoupat k dalším metám.

Equa Bank zaznamenala umístění i v anketě o nejlepší přístup pracovníků banky ke klientovi, v rámci průzkumu společnosti Databank.

S čím přišla banka v I. čtvrtletí 2016

Equa bank snížila úrokovou sazbu spotřebitelských úvěrů na 5,9 %. Equa bank nabízí dle svých slov jednu z nejvýhodnějších půjček na trhu. Tou nejvýhodnější půjčkou si však zřejmě není Equa bank až tak jistá, když musí ke každé konsolidaci půjček nabízet novým klientům tablet Lenovo. Ano, dárek potěší, ale pokud se dárek stane předmětem kampaně, pak se jaksi ztrácí podstata výhodnosti celého produktu, který si mají lidé pořizovat. Dárky či bonusy by tak měly vždy souviset, alespoň logicky s daným produktem, který je nabízen. Za pokles sazeb k úvěrům tak můžeme banku pochválit, za koncept dárku už ne.

Equa bank mění reklamní koncept: tématem jsou pohádky. Bankovní služby, to je pohádka. Alespoň tímto směrem chce jít nejlevnější banka v České republice v rámci svých reklamních kampaní. Oslovit chce banka tímto netradičním konceptem především nové a mladé klienty. Některé reklamní spoty už jsme mohli v televizi či na internetu vidět. Pochvalu zaslouží nejen dobrý nápad, ale také zpracování reklam a jejich vtipnost. Reklamy tak nejsou agresivní ale působí spíše na citovou stránku vnímání diváka. Kéž by tedy bankovní služby byly někdy skutečně tou pohádkou.

Equa bank nabízí účet pro podnikatele zcela zdarma a bez podmínek. Určitě se jedná o pozitivně laděnou zprávu. I podnikatelé tak získají u této banky podnikatelský účet zdarma bez jakýchkoliv podmínek. Účet zdarma nabízí dnes již všechny banky, ale mnoho účtů zdarma je navázáno na splnění nejrůznějších podmínek. Pokud je klient nesplní, je účet bez dalšího automaticky zpoplatněn. To tedy u Equa Bank nehrozí. I díky účtům zdarma, bez podmínek se Equa Bank stala nejlépe hodnocenou bankou z pohledu výše poplatků a přehlednosti sazebníků v rámci hodnocení bank GEEN Vstřícná banka.

Equa Bank: Equa bank nabízí výhodné mobilní tarify. Equa Bank je typickým příkladem toho, jak banky začínají poskytovat mimobankovní služby, se kterými bojují o nové klienty. V tomto případě banka nabízí využití mobilních tarifů. Banky už nabízejí takové služby jako bankopojištění, nebo výběr dodavatele energií. Výhodné mobilní tarify jsou tak dalším příspěvkem k rozvoji mimobankovních služeb poskytovaných bankami. Právě dodatkové a doplňkové služby bank jsou jedním z výsledků a výstupů naší soutěže Ideální banka 21. století, kde studenti soutěží svými představami o vývoji bank a bankovních produktů.

Martina Hedvičáková

S platností od 1. února přináší Equa bank svým klientům unikátní nabídku mobilních tarifů - minutový tarif se 100 volnými minutami za 99 korun a neomezený tarif za 479 korun. Nárok na tuto zvýhodněnou nabídku má každý s běžným účtem u Equa bank, ze kterého budou inkasem hrazeny faktury za volání. Z každého účtu lze hradit faktury až ke třem různým telefonním číslům. Equa bank nabízí mobilní tarify ve spolupráci s operátorem U:fon, čtvrtým mobilním operátorem na českém trhu.

Equa bank snížila úrokovou sazbu spotřebitelských úvěrů na 5,9 %.

Equa bank dnes oznámila snížení úrokové sazby u hypoték a nově nabízí roční sazbu začínající na 1,79 % p.a. Ta je platná pro žádosti o hypotéky s fixací 3 roky nebo 5 let v minimální výši 1,5 milionu korun až do 70% hodnoty nemovitosti a se současným uzavřením pojištění schopnosti splácet.

Equa bank vylepšila aplikaci mobilního bankovnictví, která nabízí bezpečnou a kompletní správu financí kdykoliv a kdekoliv. Nově se mohou klienti do aplikace přihlásit z mobilních telefonů s operačním systémem Android i iOS pomocí otisku prstů, což ještě více zvyšuje bezpečnost samotné aplikace. Ta je nově také stabilnější a rychlejší a doznala i vizuální změny přihlašovací obrazovky.

Equa vyhrála v soutěži „Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2015“ za oblast Běžných účtů.

_______________________________________

První čtvrtletí bylo ve znamení refinancování úvěrů a hypoték a získání co nejvyššího počtu nových klientů. K tomu i banky uzpůsobovaly svoji úrokovou míru u daných produktů. Bohužel u spořících účtů se úroky také snižovaly.

Dalším trendem pokračující z minulého roku je orientace na mobilní aplikace pro chytré telefony, které se banky snaží inovovat a modernizovat. Také většina z nich již nabízí podporu pro všechny tři nejvyužívanější mobilní platformy.

 

 

Změny v poplatcích u jednotlivých produktech a služeb bank

 

Nejvíce změn v sazebnících jednotlivých bank zaznamenala v I. čtvrtletí 2016 Česká spořitelna. Od Nového roku nelze v rámci Osobního účtu České spořitelny II a Osobního konta České spořitelny sjednat telefonní tarif s cenou 749 Kč (bonifikace 200 Kč) a tarif s cenou 349 Kč (bonifikace 90 Kč). Od února mají klienti vedení Osobního účtu České spořitelny II - program Za důvěru zdarma, pokud klient splní 3 požadované podmínky. Navíc Česká spořitelna 1. března doplnila do podmínek pro vedení Osobního účtu České spořitelny II v rámci programu Za důvěru podmínku „jednoho aktivně využívaného produktu“ o další produkt. Stejným způsobem byly doplněny podmínky služby Moje zdravé finance (sjednané od 1. 2. 2016).

FIO banka změnila názvy platebních karet: Maestro PayPass mění na Maestro Contactless, MasterCard Debit PayPass na MasterCard Debit Contactless, MasterCard Standard PayPass na MasterCard Standard Contactless.

Banka začíná vydávat novou Fio NFC kartu v mobilu, která je za 19 Kč měsíčně, přičemž poplatek není účtován v případě, kdy součet vyúčtovaných transakcí uskutečněných příslušnou NFC kartou za daný měsíc překročí 4 000 Kč.

V příštím čtvrtletí se můžeme těšit na mNálepku od mBank, která sice bude jednorázově zpoplatněna 79 Kč, ale ulehčí klientům platby.

Olga Ortová Šeflová

Equa bank nabízí lákavé úročení hypotečních úvěrů, které je však omezeno celou řadou méně výhodných obchodních podmínek (min. výše 1,5 mil. Kč, fix 3, 5 let, LTV 70%, pojištění schopnosti splácet). Velmi přijatelné jsou i úrokové sazby u některých spotřebitelských úvěrů, u tzv. Minutové půjčky. Klienti Equa bank mohou získat i výhodný tarif přes mobilního operátora U:fon. Kladně lze hodnotit poskytnutí zcela bezplatného běžného účtu pro fyzické osoby podnikatele.  

Bedřich Danda
Peter Michajlov

Equa bank je pomyslným vítězem mého hodnocení, ač z důvodu objektivity zdůrazňuji, že na výraznější části její současné podoby jsem se přímo podílel. Věci, které budu hodnotit, však za poslední dobu doznaly větších, či menších změn a proto již o přímý střet zájmu snad nepůjde.

Equa bank se za poslední dobu vydala směrem, který by v mnoha ohledech měl být vzorem pro konkurenty (Zuno, Fio, ERA). Rychlý rozvoj pobočkové sítě, pobočky umísťovány v top lokalitách (viz. FIO) a zejména komplexní bankovní služby nejen pro fyzické osoby (Air) ale i podnikatelé a firmy. Za poslední kvartál je zřejmá pokračující orientace na oblast rychlých půjček a refinancování, hypoteční nabídka částečně zaostala i když marketingová sazba dosahuje konkurenceschopných 1,79% p.a. Equa po letech našla (snad) dlouhodobější komunikační koncept, který je dle mého názoru povedený a hodný středné velké banky. V oblasti depozit k žádným zásadnějším inovacím nedošlo, což ale není na škodu, jelikož balíček běžného účtu, víceměnové debetní karty a internetového bankovnictví je na trhu unikátem. Je bezplatný, s bezplatnými výběry ze všech bankomatů v ČR a to bez podmínek! Všechny palce nahoru. V oblasti spoření se ani Equa nevyhnula uvedení různých hybridních verzí spořicího účtu s více či méně zásadnějšími podmínkami pro získání publikované úrokové sazby.

Za přetrvávající negativum je potřeba označit absenci možnosti povoleného přečerpání běžného účtu (kontokorent) a taky chybějící alternativu k hotovostním operacím na pobočkách (téma vkladomatů je u banky na stole již několik let).

Bankovní poplatky 1Q 2016 NAN
Bankovní poplatky.com

Jedna z novějších bank. Účet zdarma je stále bez podmínek a žádné strukturální změny se v posledním kvartále neodehrály.

Equa bank 1. ledna 2016 zrušila poplatek za měsíční vedení u BÚ pro fyzické osoby podnikatele při nesplnění podmínky průměrného měsíčního zůstatku 100 tisíc Kč ve výši 99 Kč. Nyní je vedení zdarma i při nesplnění podmínky. Vzhledem k jediné poplatkové změně, nemáme důvod měnit hodnocení z minula.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný a jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na čtyřech stranách (minule na třech) budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám v podobě sazebníku a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že proti minulému čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a tak roční náklady banky u standardního klienta jsou i nadále 218 Kč, což ji v průzkumu této agentury řadí stále na 2. místo. V této části proto ponecháváme hodnocení na stejné výši jako minule. 

Veřejnost 1Q 2016 NAN
hodně proklientské produkty

Tiskové zprávy Equa bank

Equa bank snižuje sazby spotřebitelských půjček na 4,8 % p.a.

Equa bank snižuje sazby spotřebitelských půjček na 4,8 % p.a.

Equa bank snížila od 1. dubna úrokové sazby spotřebitelských úvěrů o 1,1 procentního bodu. Minutovou půjčku a RePůjčku - Konsolidaci tak bude nyní možné získat již od 4,8 % p.a. místo původních  5,9 %. Jde o jednu z nejvýhodnějších sazeb na trhu.

celý článek
Equa bank snižuje úrokové sazby hypoték

Equa bank snižuje úrokové sazby hypoték

Equa bank zvýhodňuje od 12. března úrokové sazby hypoték až o 0,2 % p.a. Snížené sazby platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu a na refinancování hypoték. Equa bank tak pokračuje ve zpřístupňování hypoték poté, co zavedla 100% Hypotéku PLUS, díky níž lze získat 100 % výši hypotéky, a to díky spoluúčasti rodičů nebo osob blízkých. Zvýhodněné sazby bude banka nabízet až do 15. dubna 2019.

celý článek
Nová pobočka Equa bank byla otevřena v Kolíně

Nová pobočka Equa bank byla otevřena v Kolíně

Equa bank otevřela 27. února v Kolíně novou pobočku a pokračuje tak v rozšiřování své obchodní sítě. Klienti mohou navštívit již 59 obchodních míst po celé České republice, přičemž jejich dostupnost mají z kteréhokoliv místa v ČR do 30 minut běžnou dopravou.

celý článek
Equa bank: zájem klientů o on-line investování předčil očekávání

Equa bank: zájem klientů o on-line investování předčil očekávání

Zájem klientů o jednoduché a unikátní on-line investování od Equa bank překročil prvotní očekávání. Jen za tři měsíce od uvedení tohoto produktu klienti investovali téměř 80 milionů korun, přičemž velkého zájmu se těší drobné investice při každém placení kartou. Tuto na trhu ojedinělou možnost drobných investic využila doposud polovina investorů. Equa bank proto vychází vstříc zájmu klientů a prodlužuje možnost investic bez vstupního poplatku až do konce března.

celý článek
Equa bank má za sebou úspěšný rok. Konsolidovaný zisk vzrostl trojnásobně

Equa bank má za sebou úspěšný rok. Konsolidovaný zisk vzrostl trojnásobně

Equa bank má za sebou další úspěšný rok. Dynamicky rostla ve všech oblastech podnikání a koncem roku vykázala čistý konsolidovaný zisk ve výši 372 milionů korun, což představuje v meziročním srovnání trojnásobný nárůst. Růst bilanční sumy pokračoval dvojciferným tempem, meziročně vzrostla celková aktiva o 11 % a dosáhla téměř 56 miliard korun. Počet klientů se zvýšil o 20 % a koncem roku banka obsluhovala 367 tisíc klientů. Objem vkladů a úvěrů se zvýšil o 9 %. Nejvyšším tempem přitom rostly spotřebitelské půjčky, jejich objem vzrostl v meziročním srovnání o 25 %.

celý článek
Equa bank zvýšila úrokové sazby termínovaných vkladů až na 2 % p.a.

Equa bank zvýšila úrokové sazby termínovaných vkladů až na 2 % p.a.

Od února zvýšila Equa bank úročení termínovaných vkladů, a to až o 0,45 procentního bodu. Například pětiletý termínovaný vklad je tak nyní úročen 2,0 % p.a. Jde o další zvýšení sazeb v krátké době za sebou – k předchozímu došlo v listopadu 2018.  

celý článek
Svátek sv. Valentýna letos určitě oslaví čtvrtina Čechů

Svátek sv. Valentýna letos určitě oslaví čtvrtina Čechů

Svátek sv. Valentýna stále není Čechům vlastní. Letos ho s jistotou plánuje oslavit jen čtvrtina Čechů, další čtvrtina si stále není s oslavami jistá. Svátek si přitom našel větší oblibu u žen. 70 % z nich by tento svátek s drahou polovičkou rádo oslavilo. Jejich nadšení pro oslavy ale sdílí jen čtvrtina mužů. 40 % naopak přiznává, že kdyby záleželo pouze na nich, svátek by určitě neslavili. Vyplynulo to z tradičního valentýnského průzkumu Equa bank.

celý článek
Češi jsou národ lyžařů, každý třetí vyráží na zimní dovolenou

Češi jsou národ lyžařů, každý třetí vyráží na zimní dovolenou

Češi lyžování milují. Třetina národa jezdí na hory pravidelně. Nejčastěji jezdíme do zimních středisek v České republice (59 %). Za zimní dovolenou utratí čtyřčlenná rodina průměrně 25 516 korun, téměř pětina Čechů si prázdniny na horách nemůže finančně dovolit. Vyplynulo to z výzkumu Equa bank a cenového monitoringu portálu Dovolena.cz pro Equa bank.

celý článek
Equa bank startuje platby prostřednictvím Google Pay K zaplacení postačí přiložit mobilní telefon

Equa bank startuje platby prostřednictvím Google Pay K zaplacení postačí přiložit mobilní telefon

Equa bank právě spustila jednoduché platby prostřednictvím on-line platebního nástroje Google Pay. K zaplacení jednoduše postačí zaregistrovat platební kartu Equa bank do mobilní aplikace Google Pay. Pohodlně platit pak můžete nejen v kamenných obchodech, v eshopech nebo v aplikacích, ale také vybírat z bankomatů.

celý článek
Vstřícná banka: Dejte Equa Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Equa Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři