web
První klientský rating bank v České republice


Equa bank 69,6

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
3. čtvrtletí
2014
2. čtvrtletí
2012
4. čtvrtletí
2013
Equa bank, a.s.
Sídlo: Karolinská 661/4,186 00 Praha 8
Tel.: 222 010 111
E-mail: info@equabank.cz, www.equabank.cz
Ohodnoťte banku

Porota 3Q 2013 NAN
Otakar Schlossberger

Banka patří mezi menší až střední banky s celou škálou produktů pro segmenty spotřebitelů a SME. Banka však pracuje s omezeným počtem poboček. Internetové stránky jsou přehledné a srozumitelné, podobně je na tom sazebník. Banka disponuje také elektronickým přístupem. Reklama se zlepšila, je ji vidět jak v TV spotech, tak tištěných médiích. Nicméně zásadně nový produkt tu zřejmý není.

 

Banka se prozatím nehlásí ke společenské angažovanosti, proto hodnocení ponechávám na úrovni minulého hodnocení. 

Olga Ortová Šeflová

Jedná se o menší banku, která má malou síť poboček, ale rostoucí počet klientů, které láká nabídka řady velmi atraktivních spořících i úvěrových produktů. Některé její spořící produkty k nejatraktivnějším na trhu, rovněž úvěrové produkty, včetně nabízené konsolidace půjček „repůjčka“, jsou poskytovány za nadstandardních podmínek a proto sbírají soutěžní ceny. Aktivně se také pohybuje s atraktivními produkty na hypotečním trhu. Na své klienty působí banka stále velmi vstřícně.  (+ 3 body)

Martina Hedvičáková

Po dvouletém působení na českém trhu dosáhla Equa bank meziročně trojnásobného objemu úvěrů a dvojnásobného objemu klientských vkladů. Počet klientů dosáhl 50.000, z toho 64 % aktivně využívá Equa bank. Banka představila 11 novinek ve všech oblastech od běžného účtu a platebních karet, přes spotřebitelské úvěry, hypotéky, nová prodejní místa, až po novinky pro segment živnostníků, malých a středních podniků.

Nevýhodou této banky je vysoká byrokracie při vyřizování půjček, hypoték či podnikatelského úvěru.

 

Equa bank nabízí od září. nový spořicí účet EXTRA s úrokovou sazbou 1,8 %, která se skládá z garantovaného výnosu 1,2 % p.a. a EXTRA bonusu navíc ve výši 0,6 % p.a. pro vklady v korunách. Zřízení i vedení účtu je zdarma, stejně jako odchozí platby v rámci účtů Equa bank.

Hana Fojtová

Spoustu novinek přinesla Equa v září. Na trhu ČR působí druhým rokem, a tak slaví. Vylepšila mobilní bankovnictví, rozšířila svoji obchodní síť, představila Minutovou půjčku on-line, která je schválená tzv. „co by dup“.  Ovšem v praxi jeden neví, od kdy se ta minuta na schválení vlastně počítá. Spořicí účet EXTRA s úrokem 1,8 % p.a.  – časově omezená nabídka pro nové vklady. Podmínkou je, že klient ve sledovaném období neuskuteční žádný výběr. V září hypotéka s úrokovou sazbou od 2,69 % p.a. pro fixace na 3 a 5 let , refinancování od 2,5 % p.a., bez poplatku za vyřízení. Sazba nejnižší, co jsem zaznamenala. Ale je otázka, kdo na ni opravdu dosáhne. Také to „od“ často bývá jen teoretickým příkladem nedosažitelným v praxi.

Novinkou jsou také bezkontaktní platební karty se slevovým programem, nový slogan a další vylepšení pro firemní klienty. Celkem uvedla banka v září 11 novinek.

Miroslav Zeman

Počet klientů, úvěrů i vkladů se bance výrazně zvýšil. I tak však počet klientů v počtu 50 000 řadí banku k nejmenším bankám na trhu. Vklady klientů se meziročně zvýšily o 96 % na 10, 5 mld. korun. Z toho vklady fyzických osob tvořily 9,3 mld. korun, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 103 %. Celkový objem úvěrů vzrostl meziročně o 171 % na 8,3 mld. korun.

 

Efektivitu refinancování prostřednictvím Equa bank si tato banka pochvaluje i ve třetím čtvrtletí. Díky unikátnímu konceptu refinancování – RePůjčce – ušetřili klienti jen za osm měsíců celkem přes 90 milionů korun. Průměrná úspora na každém úvěru se přitom pohybuje ve výši 20 000 až 30 000 korun.

 

 

Produktovou novinku přestavila Equa Bank právě ve třetím čtvrtletí. Novinkou je spořicí účet EXTRA, jehož roční úroková sazba 1,8 % je v současnosti nejvyšší na trhu. Úrok se skládá z garantovaného výnosu 1,2 % p.a. a EXTRA bonusu navíc ve výši 0,6 % p.a. pro vklady v korunách. Zřízení i vedení účtu je zdarma, stejně jako odchozí platby v rámci účtů Equa bank.

Bankovní poplatky 3Q 2013 NAN
Bankovní poplatky.com

Další nová nebo přesněji řečeno staronová banka. Původně Banco Popolare, kterou koupil britský fond AnaCap. Ve III. čtvrtletí tentokrát nedošlo ke strukturálním poplatkovým změnám. Zato Equa bank oslavila dvouleté výročí působení na českém trhu a k tomu přichystala 11 novinek, které se týkaly rozšíření nabídky produktů a služeb. Hodnocení v této části ponecháváme na stejné úrovni jako minule.

Banka se snaží po svém vstupu na trh každé čtvrtletí přijít s něčím novým. V aktuálním kvartále představila klientsky přívětivé změny u svých produktů v rámci dvouletého výročí svého působení v ČR. Z 11 představených novinek vybíráme bezkontaktní kartu, bonusový program či podporu neziskové organizace, kde banka věnuje za každou vrácenou starou kartu 10 Kč na projekt TaKavárna, novou generaci mobilního bankovnictví. Dále banka přišla s nabídkou spořicího účtu EXTRA s roční úrokovou sazbou 1,8%, kde se úrok skládá z garantovaného výnosu 1,2 % p.a. a z EXTRA bonusu ve výši 0,6 % p.a., od září pak Equa bank nabízí spotřebitelský úvěr, tzv. Minutovou půjčku, jejíž schválení je on-line a údajně trvá do jedné minuty. Půjčka (od 30 000 Kč až do 600 000 Kč) je bez poplatků a zájemce nemusí navštívit pobočku, vše lze vyřídit prostřednictvím internetu. Ke každé půjčce navíc banka dává bonus ve výši 1.000 Kč. Od 17. 9. 2013 nabízí Equa bank také nový hypoteční úvěr, kdy po dva měsíce lze získat hypotéku bez poplatku za poskytnutí. Vzhledem k těmto změnám, které se týkají poplatků sice zprostředkovaně, ale zato v širokém kontextu proklientských změn, zvyšujeme hodnocení banky v této části o 0,5 bodu.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný a jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na třech stranách budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám v podobě sazebníku a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že proti minulému čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a tak roční náklady banky u standardního klienta jsou i nadále 218 Kč, což ji v průzkumu této agentury řadí stále na 2. místo (za Fio banku). V této části proto ponecháváme hodnocení na stejné výši jako minule.

Equa bank oslavila 2 roky na trhu a představila 11 novinek, 11. 9. 2013

Equa bank oslavila v září dvouleté působení na českém trhu. Při této příležitosti připravila řadu novinek ve všech oblastech od běžného účtu a platebních karet, přes spotřebitelské úvěry, hypotéky, nová prodejní místa, až po novinky pro segment živnostníků, malých a středních podniků. Třetí rok svého působení odstartuje také s novým sloganem, novou reklamní kampaní a charitativním programem ke svým platebním kartám.

Hypotéky Equa: Bez poplatku a za skvělých 2,59 % p.a.,  17. 9. 2013

S platností od 17. září startuje akční nabídka hypotečních úvěrů. Po dva měsíce lze nyní získat hypotéky bez poplatku za poskytnutí a s velmi nízkou úrokovou sazbou. Úrokové sazby se splatností na 3 a 5 let  lze nyní získat již od 2,59% p.a.

Equa bank nabízí nový spořicí účet EXTRA s 1,8 % p.a., 23. 9. 2013

Spořicí účet EXTRA, jehož roční úroková sazba 1,8 % je v současnosti nejvyšší na trhu. Úrok se skládá z garantovaného výnosu 1,2 % p.a. a EXTRA bonusu navíc ve výši 0,6 % p.a. pro vklady v korunách. Zřízení i vedení účtu je zdarma, stejně jako odchozí platby v rámci účtů Equa bank.

 

 

Veřejnost 3Q 2013 NAN
Jiří Křídlo
Jan Komár
Jaroslav Pansky

S bankou jsem velice spokojen,jak s poplatkama ,tak i s ochotou vse rychle vyridit .Vse krasne prehledne v internetovem bankovnictvi,mohu jen doporucit ;)

David Stříbrsky

Tiskové zprávy Equa bank

Equa bank snižuje sazby spotřebitelských půjček na 4,8 % p.a.

Equa bank snižuje sazby spotřebitelských půjček na 4,8 % p.a.

Equa bank snížila od 1. dubna úrokové sazby spotřebitelských úvěrů o 1,1 procentního bodu. Minutovou půjčku a RePůjčku - Konsolidaci tak bude nyní možné získat již od 4,8 % p.a. místo původních  5,9 %. Jde o jednu z nejvýhodnějších sazeb na trhu.

celý článek
Equa bank snižuje úrokové sazby hypoték

Equa bank snižuje úrokové sazby hypoték

Equa bank zvýhodňuje od 12. března úrokové sazby hypoték až o 0,2 % p.a. Snížené sazby platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu a na refinancování hypoték. Equa bank tak pokračuje ve zpřístupňování hypoték poté, co zavedla 100% Hypotéku PLUS, díky níž lze získat 100 % výši hypotéky, a to díky spoluúčasti rodičů nebo osob blízkých. Zvýhodněné sazby bude banka nabízet až do 15. dubna 2019.

celý článek
Nová pobočka Equa bank byla otevřena v Kolíně

Nová pobočka Equa bank byla otevřena v Kolíně

Equa bank otevřela 27. února v Kolíně novou pobočku a pokračuje tak v rozšiřování své obchodní sítě. Klienti mohou navštívit již 59 obchodních míst po celé České republice, přičemž jejich dostupnost mají z kteréhokoliv místa v ČR do 30 minut běžnou dopravou.

celý článek
Equa bank: zájem klientů o on-line investování předčil očekávání

Equa bank: zájem klientů o on-line investování předčil očekávání

Zájem klientů o jednoduché a unikátní on-line investování od Equa bank překročil prvotní očekávání. Jen za tři měsíce od uvedení tohoto produktu klienti investovali téměř 80 milionů korun, přičemž velkého zájmu se těší drobné investice při každém placení kartou. Tuto na trhu ojedinělou možnost drobných investic využila doposud polovina investorů. Equa bank proto vychází vstříc zájmu klientů a prodlužuje možnost investic bez vstupního poplatku až do konce března.

celý článek
Equa bank má za sebou úspěšný rok. Konsolidovaný zisk vzrostl trojnásobně

Equa bank má za sebou úspěšný rok. Konsolidovaný zisk vzrostl trojnásobně

Equa bank má za sebou další úspěšný rok. Dynamicky rostla ve všech oblastech podnikání a koncem roku vykázala čistý konsolidovaný zisk ve výši 372 milionů korun, což představuje v meziročním srovnání trojnásobný nárůst. Růst bilanční sumy pokračoval dvojciferným tempem, meziročně vzrostla celková aktiva o 11 % a dosáhla téměř 56 miliard korun. Počet klientů se zvýšil o 20 % a koncem roku banka obsluhovala 367 tisíc klientů. Objem vkladů a úvěrů se zvýšil o 9 %. Nejvyšším tempem přitom rostly spotřebitelské půjčky, jejich objem vzrostl v meziročním srovnání o 25 %.

celý článek
Equa bank zvýšila úrokové sazby termínovaných vkladů až na 2 % p.a.

Equa bank zvýšila úrokové sazby termínovaných vkladů až na 2 % p.a.

Od února zvýšila Equa bank úročení termínovaných vkladů, a to až o 0,45 procentního bodu. Například pětiletý termínovaný vklad je tak nyní úročen 2,0 % p.a. Jde o další zvýšení sazeb v krátké době za sebou – k předchozímu došlo v listopadu 2018.  

celý článek
Svátek sv. Valentýna letos určitě oslaví čtvrtina Čechů

Svátek sv. Valentýna letos určitě oslaví čtvrtina Čechů

Svátek sv. Valentýna stále není Čechům vlastní. Letos ho s jistotou plánuje oslavit jen čtvrtina Čechů, další čtvrtina si stále není s oslavami jistá. Svátek si přitom našel větší oblibu u žen. 70 % z nich by tento svátek s drahou polovičkou rádo oslavilo. Jejich nadšení pro oslavy ale sdílí jen čtvrtina mužů. 40 % naopak přiznává, že kdyby záleželo pouze na nich, svátek by určitě neslavili. Vyplynulo to z tradičního valentýnského průzkumu Equa bank.

celý článek
Češi jsou národ lyžařů, každý třetí vyráží na zimní dovolenou

Češi jsou národ lyžařů, každý třetí vyráží na zimní dovolenou

Češi lyžování milují. Třetina národa jezdí na hory pravidelně. Nejčastěji jezdíme do zimních středisek v České republice (59 %). Za zimní dovolenou utratí čtyřčlenná rodina průměrně 25 516 korun, téměř pětina Čechů si prázdniny na horách nemůže finančně dovolit. Vyplynulo to z výzkumu Equa bank a cenového monitoringu portálu Dovolena.cz pro Equa bank.

celý článek
Equa bank startuje platby prostřednictvím Google Pay K zaplacení postačí přiložit mobilní telefon

Equa bank startuje platby prostřednictvím Google Pay K zaplacení postačí přiložit mobilní telefon

Equa bank právě spustila jednoduché platby prostřednictvím on-line platebního nástroje Google Pay. K zaplacení jednoduše postačí zaregistrovat platební kartu Equa bank do mobilní aplikace Google Pay. Pohodlně platit pak můžete nejen v kamenných obchodech, v eshopech nebo v aplikacích, ale také vybírat z bankomatů.

celý článek
Vstřícná banka: Dejte Equa Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Equa Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři