web
První klientský rating bank v České republice


Equa bank 65,9

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
3. čtvrtletí
2014
2. čtvrtletí
2012
4. čtvrtletí
2013
Equa bank, a.s.
Sídlo: Karolinská 661/4,186 00 Praha 8
Tel.: 222 010 111
E-mail: info@equabank.cz, www.equabank.cz
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2013 NAN
Martina Hedvičáková

 

Také Equa bank se zaměřila na refinancování. Po úspěšném startu refinancování úvěrů (RePůjčka) nabízí nyní i zajištěnou konsolidaci půjček. Také se zaměřuje na snižování úroků u hypotečních úvěrů.

Equa bank nabízí nový spořicí účet EXTRA v eurech s EXTRA vysokým úrokem až 1,5 %

Dalibor Z. Chvátal

 

Equa bank nasadila možný strop pro nekontrolovatelné výběry z ATM. Kdo bude zlobit, tomu je zpoplatní, resp. zaplatí měsíční paušál za vedení účtu. Dlužno dodat, že se to dalo očekávat a měla to udělat už od počátku. Takto si zbytečně pár klientů nazlobila a už má vroubek v klientské důvěře. Kdo čekal, že výběry z ATM nebudou vždy „zadarmo“, dočkal se.

Hana Fojtová

 

Banka se rozjela s poskytováním hypoték. Prodloužila možnost získání bonusu 5 tis.Kč ke každé sjednané hypotéce do konce března a snížila o setinku úrokové sazby. Ty začínají na 2,89% p.a.

Motivovala své klienty k doporučení  služeb Equa banky bonusem 150,- Kč za každého nového klienta. Stejnou částku dostal na svůj nově založený účet také klient, kterého do banky přivedli. Malé banky se snaží získat klienty různými způsoby. Nutno připomenout, že pro aktivní klienty je vedení běžného účtu zdarma. Co je to aktivní klient? Ten, který na účet dostatečné příjmy na účtu, má v bance určitou výši vkladů nebo hypoteční úvěr. Parametry jsou přesně stanoveny. Banky často nabízí různé slevy a výhody na základě těchto kritérií. Slevy na úrokových sazbách úvěrů či poplatcích za vedení účtů. Finanční odměny ovšem zase nejsou tak časté, ale  objevují se.

Banka zavedla další půjčku na konsolidaci. Tentokrát zajištěnou nemovitostí. V podstatě se jedná o tzv. americkou hypotéku. Lze si takto půjčit částku od 200 tis.Kč do 70% ceny zastavené nemovitosti až na 20 let. Sazby začínají na 5,49% p.a. Opět s bonusem 5 tis.Kč za sjednání.  Konsolidovat lze spotřebitelské úvěry, kontokorenty  i kreditní karty, úvěry ze stavebního spoření, neúčelové hypotéky.  Takové úvěry nabízí i jiné banky. Ovšem bez bonusu.  Ne vždy však lze konsolidovat  třeba kreditní karty.  Někdy bývá omezen počet  konsolidovaných úvěrů.

Rok 2012 zakončila Equa bank plánovanou ztrátou 446 miliónů korun.  Důvodem byly inovace. Ztráta byla nižší než banka očekávala. Se svými výsledky je spokojena. Očekává zisk v průběhu dvou až tří let. Portfolio klientů  roste, produktové se rozšiřuje o další novinky. Equa bank  chce být bankou univerzální. 

Otakar Schlossberger

 

 Banka patří mezi menší až střední banky s celou škálou produktů pro segmenty spotřebitelů a SME. Banka však pracuje s omezeným počtem poboček. Internetové stránky jsou přehledné a srozumitelné, podobně je na tom sazebník. Banka disponuje také elektronickým přístupem. Reklama v I. Q roku 2013 viditelná, tak jako u jiných bank, nebyla. Nicméně z posledních aktivit mne zaujala tzv. RePůjčka.

Banka se prozatím nehlásí ke společenské angažovanosti, proto hodnocení ponechávám na úrovni minulého čtvrtletí. 

Jan Klička

 

I na trhu „malých bank“ je poměrně těsno, takže každá hledá svůj směr a cíl. U Equa banky by se mohlo jednat o refinancování všeho možného. Byla to první banka, která v roce 2012  začala refinancování nabízet a pokračuje v tom i nadále. Už poněkolikáté nabízí 5000 bonus za přechod k této bance. Kromě toho snížila sazby u hypoték, nabízí konsolidaci úvěrů a snaží se finančně motivovat klienty, aby přivedli do banky další zájemce.  

Bankovní poplatky 1Q 2013 NAN
Bankovní poplatky.com
Veřejnost 1Q 2013 NAN
Miloš Nohavica
Jiří Křídlo
Josef Světák

relativně pořád nová banka

Eva Kobrová
Ivana Zlomená

nic nového

Lumpur Lumpur

Zatím velmi málo poboček a málo bankomatů.

Jiří Hovorka
David Stříbrský
Miroslav Rožek
Jaroslav Číhal

Docela mě překvapilo, když jse z kolegou řešil v práci, že mu nefuguovala čip na jeho platební kartě. Banka mu vydala kartu s jiným typem čipu, který u nás není rozšířený. Chtělo by to větší profesionalitu. Pokud se musím být zda mi karta bude fungovat při placení lepší známku dát nemohu.


Tiskové zprávy Equa bank

Equa bank snižuje sazby spotřebitelských půjček na 4,8 % p.a.

Equa bank snižuje sazby spotřebitelských půjček na 4,8 % p.a.

Equa bank snížila od 1. dubna úrokové sazby spotřebitelských úvěrů o 1,1 procentního bodu. Minutovou půjčku a RePůjčku - Konsolidaci tak bude nyní možné získat již od 4,8 % p.a. místo původních  5,9 %. Jde o jednu z nejvýhodnějších sazeb na trhu.

celý článek
Equa bank snižuje úrokové sazby hypoték

Equa bank snižuje úrokové sazby hypoték

Equa bank zvýhodňuje od 12. března úrokové sazby hypoték až o 0,2 % p.a. Snížené sazby platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu a na refinancování hypoték. Equa bank tak pokračuje ve zpřístupňování hypoték poté, co zavedla 100% Hypotéku PLUS, díky níž lze získat 100 % výši hypotéky, a to díky spoluúčasti rodičů nebo osob blízkých. Zvýhodněné sazby bude banka nabízet až do 15. dubna 2019.

celý článek
Nová pobočka Equa bank byla otevřena v Kolíně

Nová pobočka Equa bank byla otevřena v Kolíně

Equa bank otevřela 27. února v Kolíně novou pobočku a pokračuje tak v rozšiřování své obchodní sítě. Klienti mohou navštívit již 59 obchodních míst po celé České republice, přičemž jejich dostupnost mají z kteréhokoliv místa v ČR do 30 minut běžnou dopravou.

celý článek
Equa bank: zájem klientů o on-line investování předčil očekávání

Equa bank: zájem klientů o on-line investování předčil očekávání

Zájem klientů o jednoduché a unikátní on-line investování od Equa bank překročil prvotní očekávání. Jen za tři měsíce od uvedení tohoto produktu klienti investovali téměř 80 milionů korun, přičemž velkého zájmu se těší drobné investice při každém placení kartou. Tuto na trhu ojedinělou možnost drobných investic využila doposud polovina investorů. Equa bank proto vychází vstříc zájmu klientů a prodlužuje možnost investic bez vstupního poplatku až do konce března.

celý článek
Equa bank má za sebou úspěšný rok. Konsolidovaný zisk vzrostl trojnásobně

Equa bank má za sebou úspěšný rok. Konsolidovaný zisk vzrostl trojnásobně

Equa bank má za sebou další úspěšný rok. Dynamicky rostla ve všech oblastech podnikání a koncem roku vykázala čistý konsolidovaný zisk ve výši 372 milionů korun, což představuje v meziročním srovnání trojnásobný nárůst. Růst bilanční sumy pokračoval dvojciferným tempem, meziročně vzrostla celková aktiva o 11 % a dosáhla téměř 56 miliard korun. Počet klientů se zvýšil o 20 % a koncem roku banka obsluhovala 367 tisíc klientů. Objem vkladů a úvěrů se zvýšil o 9 %. Nejvyšším tempem přitom rostly spotřebitelské půjčky, jejich objem vzrostl v meziročním srovnání o 25 %.

celý článek
Equa bank zvýšila úrokové sazby termínovaných vkladů až na 2 % p.a.

Equa bank zvýšila úrokové sazby termínovaných vkladů až na 2 % p.a.

Od února zvýšila Equa bank úročení termínovaných vkladů, a to až o 0,45 procentního bodu. Například pětiletý termínovaný vklad je tak nyní úročen 2,0 % p.a. Jde o další zvýšení sazeb v krátké době za sebou – k předchozímu došlo v listopadu 2018.  

celý článek
Svátek sv. Valentýna letos určitě oslaví čtvrtina Čechů

Svátek sv. Valentýna letos určitě oslaví čtvrtina Čechů

Svátek sv. Valentýna stále není Čechům vlastní. Letos ho s jistotou plánuje oslavit jen čtvrtina Čechů, další čtvrtina si stále není s oslavami jistá. Svátek si přitom našel větší oblibu u žen. 70 % z nich by tento svátek s drahou polovičkou rádo oslavilo. Jejich nadšení pro oslavy ale sdílí jen čtvrtina mužů. 40 % naopak přiznává, že kdyby záleželo pouze na nich, svátek by určitě neslavili. Vyplynulo to z tradičního valentýnského průzkumu Equa bank.

celý článek
Češi jsou národ lyžařů, každý třetí vyráží na zimní dovolenou

Češi jsou národ lyžařů, každý třetí vyráží na zimní dovolenou

Češi lyžování milují. Třetina národa jezdí na hory pravidelně. Nejčastěji jezdíme do zimních středisek v České republice (59 %). Za zimní dovolenou utratí čtyřčlenná rodina průměrně 25 516 korun, téměř pětina Čechů si prázdniny na horách nemůže finančně dovolit. Vyplynulo to z výzkumu Equa bank a cenového monitoringu portálu Dovolena.cz pro Equa bank.

celý článek
Equa bank startuje platby prostřednictvím Google Pay K zaplacení postačí přiložit mobilní telefon

Equa bank startuje platby prostřednictvím Google Pay K zaplacení postačí přiložit mobilní telefon

Equa bank právě spustila jednoduché platby prostřednictvím on-line platebního nástroje Google Pay. K zaplacení jednoduše postačí zaregistrovat platební kartu Equa bank do mobilní aplikace Google Pay. Pohodlně platit pak můžete nejen v kamenných obchodech, v eshopech nebo v aplikacích, ale také vybírat z bankomatů.

celý článek
Vstřícná banka: Dejte Equa Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Equa Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři