web
První klientský rating bank v České republice


Equa bank 68

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
3. čtvrtletí
2014
2. čtvrtletí
2012
4. čtvrtletí
2013
Equa bank, a.s.
Sídlo: Karolinská 661/4,186 00 Praha 8
Tel.: 222 010 111
E-mail: info@equabank.cz, www.equabank.cz
Ohodnoťte banku

Porota 4Q 2012 66,9
Bedřich Danda
Miroslav Zeman

 

V posledním hodnoceném čtvrtletí se banka skutečně ukázala jako činná a svými inovacemi tak potvrzuje nejen své umístění na třetí příčce v ratingu OVB Vstřícná banka, ale i své postavení na českém trhu. Hned začátkem posledního čtvrtletí začala Equa bank nabízet zvýhodněné poskytování hypoték a s bonusem 5 tisíc korun do konce roku, dále snížila splátky půjček až o čtvrtinu a také nově přišla s možností, kdy si klienti Equa bank mohou prostřednictvím 3400 poboček České pošty vložit na svůj účet hotovost a banka jim za to ještě zaplatí - celých 33 korun za jeden vklad měsíčně. Equa bank také nově rozšířila svoji dosavadní nabídku služeb pro občany, živnostníky, malé a střední podniky o oblast korporátního financování. Pozitivní novinkou je také to, že Equa bank od konce listopadu snížila poplatky za platby v rámci zemí EU. Poslední novinkou, kterou Equa banka v roce 2012 uvedla na trh, bylo spuštění běžného účtu pro podnikatele s individuální úrokovou sazbou. 

Jan Klička

 

Ve znamení nabídek k refinancování, ať už hypoték a nově i spotřebitelských úvěrů, se loňský rok odvíjel u Equa bank. K tomu se na konci roku přidaly nové produkty pro podnikatele. Suma sumárum to znamená už třicet tisíc klientů, což v roce plném ostrého boje na vysoce penetrovaném trhu opravdu není špatné.

Dalibor Z. Chvátal

 

Za hypotéku pět tisíc navrch. To už láká ke sjednání a přesně touto cestou Equa bank šla. Absenci poboček nahradila příspěvkem na zaplacení nákladů jedné poštovní poukázky typu A pro vklad na účet. Razantní snížení poplatků za příchozí zahraniční platby musím pochválit jedničkou s hvězdičkou, klesly poplatky i klasické odchozí europlatby.

Petr Kučera
Bankovní poplatky 4Q 2012 83,8
Bankovní poplatky.com

 

Další nová nebo přesněji řečeno staronová banka. Původně Banco Popolare, kterou koupil britský fond AnaCap. Ve IV. čtvrtletí navázala na předchozí kvartál a opět patřila mezi aktivní banky. A opět to byly změny pozitivní. Tentokrát se banka zaměřila na zahraniční platby, kterým se budeme věnovat v další části hodnocení. Vzhledem k minulému zvýšení zatím ponecháváme hodnocení na stejné úrovni. Jinak banka doposud získala přes 30 tisíc klientů (v minulém čtvrtletí to bylo 20 tisíc).

Banka se snaží po svém vstupu na trh každé čtvrtletí přijít s něčím novým. A i tentokrát z hlediska bankovních poplatků zabodovala. S platností od 30. 11. 2012 snížila Equa bank poplatky za platby v rámci zemí EU. Příchozí europlatba nově stojí 9 Kč (z původních 99 Kč) a

odchozí 99 Kč (z původních 199 Kč). Změny poplatků se týkaly také zahraničních plateb. Příchozí zahraniční platba je nově zpoplatněna 29 Kč (z původních 99,- Kč). Equa také přišla s dalším originálním prvkem, když nabídla klientům 33 Kč, pokud vloží peníze do banky prostřednictvím pošty. Jinak banka pokračovala v nabídce různých výhod, bonusů a snížení úrokových sazeb jak u hypoték, tak u refinancování spotřebitelských úvěrů. Kvůli všem změnám i pro toto čtvrtletí zvýšíme naše hodnocení v této části o 0,5 bodu.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný, jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na třech stranách budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám v podobě sazebníku a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že proti minulému čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a tak roční náklady banky u standardního klienta jsou i nadále 218 Kč, což ji v průzkumu této agentury řadí na 2. místo (za Fio banku). V této části proto ponecháváme hodnocení na stejné výši jako minule.

Equa bank zvýhodnila poskytování hypoték a do konce roku nabídla bonus 5 tisíc korun, 4. 10. 2012

Minimální hranice výše úvěru pro nejnižší sazby se nově posunulo z 3 miliónů korun na 1,5 miliónů korun. Zároveň došlo ke snížení sazby u hypoték s pětiletou splatností na 2,99% p.a. u Equa hypotéky na refinancování a na 3,09% p.a. u Equa účelové hypotéky.

Equa bank snížila splátky půjčky až o čtvrtinu, 19. 10. 2012

Equa bank spustila produkt RePůjčka - refinancování spotřebitelských úvěrů. Klienti tak mohou nově snížit svou měsíční splátku až o 25 % při zachování stejné doby splácení.

Equa zaplatí 33 Kč klientovi, který do ní vloží hotovost na poště, 26. 10. 2012

Equa bank připravila pro své klienty zajímavou novinku, která dovede suplovat pobočky pro vkládání hotovosti na účet a ještě za to klientům zaplatí.

Equa bank snížila sazby hypoték, 4. 12. 2012

Po říjnovém snížení úrokových sazeb účelových hypoték přistoupila Equa bank s platností od 4. 12. ke snížení sazeb hypoték neúčelových (tzv. Americké hypotéky). Klienti tak mohou získat sazbu na neúčelových hypotékách o 0,3 % nižší, tedy již za 5,69 % p. a. Ještě výhodnější úrok mohou klienti získat, pokud si v Equa bank svou stávající americkou hypotéku refinancují. Získají pak neúčelový úvěr za úrokovou sazbu od 5,49 % p. a.

01. 02. 2019  10:42
super přístup, individuální komunikace nebo vše přes internet.Není co dodat nebo opravit.
18. 01. 2019  18:35
17. 01. 2019  09:05
17. 01. 2019  09:04
14. 01. 2019  14:08
14. 01. 2019  14:06
02. 01. 2019  16:27
Veřejnost 4Q 2012 48
Jan Komár
Jana Kovačiková
Jan Plášil

Čekal jsem od banky více. O jejich revoluční repůjčku jsem požádal 17. října, byla schválena a 19.11.2012 byla zamítnuta. Jejich rychlost, kdy do dvou minut se dozvíte jestli ano či ne není pravda, další banka s nepravdivou reklamou. Internetové bankovnictví má pořád nějaké výpadky.

Luboš Moule

Máš-li zaměstnání, stálý příjem a průměrný plat nebo máš dostatek peněz bokem, tak máš skoro vše zadarmo. Máš-li problém, ztráta zaměstnání, tak plať, vyždímem tě, dokud se dá.

Tato banka se hodnotí težce, hodnocení banky zde doslova ovlivňuje vaše finanční situace. Někdo ji může obdivovat, ale jiný zase kritizovat.


Tiskové zprávy Equa bank

Equa bank má za sebou úspěšný rok. Konsolidovaný zisk vzrostl trojnásobně

Equa bank má za sebou úspěšný rok. Konsolidovaný zisk vzrostl trojnásobně

Equa bank má za sebou další úspěšný rok. Dynamicky rostla ve všech oblastech podnikání a koncem roku vykázala čistý konsolidovaný zisk ve výši 372 milionů korun, což představuje v meziročním srovnání trojnásobný nárůst. Růst bilanční sumy pokračoval dvojciferným tempem, meziročně vzrostla celková aktiva o 11 % a dosáhla téměř 56 miliard korun. Počet klientů se zvýšil o 20 % a koncem roku banka obsluhovala 367 tisíc klientů. Objem vkladů a úvěrů se zvýšil o 9 %. Nejvyšším tempem přitom rostly spotřebitelské půjčky, jejich objem vzrostl v meziročním srovnání o 25 %.

celý článek
Equa bank zvýšila úrokové sazby termínovaných vkladů až na 2 % p.a.

Equa bank zvýšila úrokové sazby termínovaných vkladů až na 2 % p.a.

Od února zvýšila Equa bank úročení termínovaných vkladů, a to až o 0,45 procentního bodu. Například pětiletý termínovaný vklad je tak nyní úročen 2,0 % p.a. Jde o další zvýšení sazeb v krátké době za sebou – k předchozímu došlo v listopadu 2018.  

celý článek
Svátek sv. Valentýna letos určitě oslaví čtvrtina Čechů

Svátek sv. Valentýna letos určitě oslaví čtvrtina Čechů

Svátek sv. Valentýna stále není Čechům vlastní. Letos ho s jistotou plánuje oslavit jen čtvrtina Čechů, další čtvrtina si stále není s oslavami jistá. Svátek si přitom našel větší oblibu u žen. 70 % z nich by tento svátek s drahou polovičkou rádo oslavilo. Jejich nadšení pro oslavy ale sdílí jen čtvrtina mužů. 40 % naopak přiznává, že kdyby záleželo pouze na nich, svátek by určitě neslavili. Vyplynulo to z tradičního valentýnského průzkumu Equa bank.

celý článek
Češi jsou národ lyžařů, každý třetí vyráží na zimní dovolenou

Češi jsou národ lyžařů, každý třetí vyráží na zimní dovolenou

Češi lyžování milují. Třetina národa jezdí na hory pravidelně. Nejčastěji jezdíme do zimních středisek v České republice (59 %). Za zimní dovolenou utratí čtyřčlenná rodina průměrně 25 516 korun, téměř pětina Čechů si prázdniny na horách nemůže finančně dovolit. Vyplynulo to z výzkumu Equa bank a cenového monitoringu portálu Dovolena.cz pro Equa bank.

celý článek
Equa bank startuje platby prostřednictvím Google Pay K zaplacení postačí přiložit mobilní telefon

Equa bank startuje platby prostřednictvím Google Pay K zaplacení postačí přiložit mobilní telefon

Equa bank právě spustila jednoduché platby prostřednictvím on-line platebního nástroje Google Pay. K zaplacení jednoduše postačí zaregistrovat platební kartu Equa bank do mobilní aplikace Google Pay. Pohodlně platit pak můžete nejen v kamenných obchodech, v eshopech nebo v aplikacích, ale také vybírat z bankomatů.

celý článek
Vstřícná banka: Dejte Equa Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Equa Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
Equa bank má v Praze novou pobočku

Equa bank má v Praze novou pobočku

Equa bank otevřela 5. ledna v pražském OC Metropole Zličín (Řevnická 1) novou pobočku. Klienti mohou navštívit již 58 obchodních míst po celé České republice, přičemž jejich dostupnost mají z kteréhokoliv místa v ČR do 30 minut běžnou dopravou.

celý článek
Equa bank získala ocenění Global Banking & Finance Review. Stala se Nejlepší retailovou bankou v ČR 2018

Equa bank získala ocenění Global Banking & Finance Review. Stala se Nejlepší retailovou bankou v ČR 2018

Equa bank, přední hráč v oblasti on-line bankovnictví na českém trhu, získala v uplynulých dnech další prestižní ocenění. Renomovaný časopis Global Banking & Finance Review ji vyhodnotil jako Nejlepší retailovou bankou v České republice 2018 (Best Retail Bank Czech Republic 2018).

celý článek
Equa bank získala ocenění Global Banking & Finance Review. Stala se Nejlepší retailovou bankou v ČR 2018

Equa bank získala ocenění Global Banking & Finance Review. Stala se Nejlepší retailovou bankou v ČR 2018

Equa bank, přední hráč v oblasti on-line bankovnictví na českém trhu, získala v uplynulých dnech další prestižní ocenění. Renomovaný časopis Global Banking & Finance Review ji vyhodnotil jako Nejlepší retailovou bankou v České republice 2018 (Best Retail Bank Czech Republic 2018).

celý článek
Češi o multibankovní mobilní aplikace příliš zájem nemají. Každý druhý se k jejich využívání staví spíše negativně.

Češi o multibankovní mobilní aplikace příliš zájem nemají. Každý druhý se k jejich využívání staví spíše negativně.

Hlavními důvody jsou nepotřebnost a obava z úniku dat, případně z obtěžování nevyžádanými marketingovými nabídkami

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři