web
První klientský rating bank v České republice


Equa bank 68,2

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
3. čtvrtletí
2014
2. čtvrtletí
2012
4. čtvrtletí
2013
Equa bank, a.s.
Sídlo: Karolinská 661/4,186 00 Praha 8
Tel.: 222 010 111
E-mail: info@equabank.cz, www.equabank.cz
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2012 63,6
Jan Klička

Oproti dalším nováčkům se tato banka od začátku začala ostře profilovat jako
alternativa k financování (respektive refinancování) hypotečních úvěrů. Navíc s
možností, dohodnout si úrok na měsíce dopředu. Hned v březnu nabídla nízké úvěry
s fixací na tři a pět let, k tomu až pětitisícový bonus k hypotéce uzavřené do
konce března. Běžný účet je zdarma při minimálním měsíčním příjmu 15 tisíc
korun. Co se týká hypoték, je směřování na refinancování odvážným počinem. I bez
širší historie si také zaslouží už na začátek vyšší bodové hodnocení.

Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

 - ve sledovaném období došlo pouze k několika málo změnám - byl zvýšen poplatek za výběr z bankomatu jiných bank v ČR a dále byl upraven poplatek za poskytnutí hypotečního úvěru

Oblast úrokových sazeb:

- došlo ke snížení sazeb u hypotečních úvěrů – pozitivní informace pro zájemce o úvěr

Inovace  a novinky:

 - klienti mohou nově využít službu Refinancování hypotečního úvěru

Marketingové aktivity, komunikace:

- kampaň na Refinancování hypotečního úvěru

Otakar Schlossberger

 

Nástupnická banka Banko Popolare s novým investorem. Banka patří mezi menší až středí banky s celou škálou produktů pro segmenty spotřebitelů a SME. Banka však pracuje s omezeným počtem poboček. Internetové stránky jsou přehledné a srozumitelné, podobně je na tom sazebník. Banka disponuje také elektronickým přístupem. Nepatří mezi agresivní banky, v reklamě o ní není moc slyšet.

Banka se prozatím nehlásí ke společenské angažovanosti. 

Martina Hedvičáková

 

Equa bank se jako první z nových bank, které v Česku vznikly v loňském roce, pouští do nabídky refinancování hypoték. Jejím cílem je v horizontu 3 let získávat na českém trhu ročně 5 % z nově poskytovaných hypoték.

Přímo na stránkách Equa bank si potenciální klient může spočítat náklady na vedení účtu dle jeho předpokládaných transakcí a současně dostane porovnání s ostatními bankami působícími na českém trhu.

Účet zdarma mají klienti s měsíčním příjmem 15000 Kč.

Hana Fojtová

 

EQUA bank, dříve Banco Popolare Česká republika a.s., byla převzata v červnu 2011 společností Equa Group Limited.  Do vínku tedy dostala zavedené portfolio klientů i síť poboček.  Není to tedy zcela nová banka, která začíná „od nuly“. Hodlá nabízet bezvýhradně férové, transparentní a jednoduché bankovnictví, bez skrytých poplatků a nepříjemných překvapení, jak sama uvádí . Svoji šanci na úspěch vidí především v nespokojenosti klientů se službami  bank na českém trhu.  Tomu odpovídá také aktuální speciální nabídka hypoték na refinancování, kdy k převedení  stávající  hypotéky stačí  ve většině případů jen žádost a kopie stávající hypoteční smlouvy. Prodej hypoték podpořila navíc bonusem 5 tis.Kč na účet pro každého, kdo si ji sjedná . Sazby začínají na 3,4 % p.a. , u refinancování 3,39% p.a.  Zatím se však orientuje spíše na koupě či drobné rekonstrukce a dává přednost  zkolaudovaným nemovitostem.  Pro novostavby tedy tato nabídka zatím není.

Klienty velkých bank láká na spořicí účet bez dodatečných podmínek za 2,3% p.a. Možnost uzavření on line. Běžný účet zdarma při měsíčním příjmu alespoň 15 tis. Kč. Zdarma domácí platby v internetovém bankovnictví. Vysoké úrokové sazby u termínovaných vkladů – 6 měsíců za 3% p.a., 1 rok za  3,25% p.a. Zuno například nabízí na  půl roku 2% a na jeden rok 3% p.a.

Jednoduchost služeb je rysem všech nových bank. Je pravda, že nabídka tradičních velkých bank je značně rozrostlá . Složité podmínky pro získání benefitů  vedou k tomu, že se klienti v nabídkách hůře orientují, pokud se jim to vůbec podaří.  Nové banky mají méně produktů , přehlednější a jednodušší podmínky. Snaží se zaujmout cenou, ať už je to výše úroků nebo nulové poplatky.  Pro nastartování  nové značky osvědčená metoda. Kvalita se přece jen prokazuje složitěji  a déle.  A hlavně musí být komu. Banka má nyní cca 11 tisíc klientů a 13 poboček.  Chystá se také na podnikatele, slibuje  brzy v nabídce spotřebitelské úvěry.

Bankovní poplatky 1Q 2012 78,8
Bankovní poplatky.com

 

Další nová nebo přesněji řečeno staronová banka. Původně Banco Popolare, kterou koupil britský fond AnaCap. Poplatkovou politiku má nastavenou na principu oslovení aktivních klientů. Běžný účet totiž stojí pro neaktivní klienty (ti, kteří si posílají na účet méně než 15 000 Kč měsíčně, nebo mají v průměru menší zůstatek než 150 000 Kč či nemají u banky hypotéku) 99 Kč, což je na novou banku docela vysoká částka. Naopak aktivní klienti, kteří si banku zvolí jako svou hlavní, mají při splnění alespoň jedné z uvedených podmínek, účet zdarma. Equa bank se tak přidala k ostatním bankám, které nějakou podmínkou limitují svoji poplatkovou politiku a nabízejí účet za výrazně výhodnějších podmínek (např. Raiffeisenbank, GE Money Bank, Poštovní spořitelna, Citibank, KB atd.). Banka získala za první půl rok 12 tisíc klientů.

Kromě již zmíněné poplatkové strategie zaujme nezaujatého klienta ze sazebníku banky například jednotný poplatek ve výši 9 Kč za výběr z jakéhokoliv bankomatu u nás nebo v zahraničí. To je velmi sympatické a klientům to výrazně zjednoduší život, nejsou zde žádné limity, jiné podmínky či dělení bankomatů na vlastní (u nových bank vzhledem k malému rozšíření dost nevděčné) a cizí. Equa bank také zaujme přívětivým a intuitivním internetbankingem. Zároveň jako první z nových bank začala nabízet hypoteční úvěry. A hypotečním klientům nabízí hned odměnu 5 000 Kč.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný, jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na dvou stranách budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. Stejně jako u Air Bank vysoce hodnotíme.

Z Kalkulátoru bankovních poplatků vyplývá, že jak předešlé účty (zděděné po Banco Popolare), tak nový běžný účet se umísťují a budou umísťovat na prvních místech – zejména v profilu pobočkový klient. Podle Q Reportu Scott & Rose zaplatí ročně standardní klient 650 Kč (což je na úrovni mBank). Tato částka byla stejná, jako v předchozím čtvrtletí. Hodnocení v této části tady nastavujeme velmi vysoko.

Equa bank zvýšila úroky na termínovaných vkladech, 23.1.2012

Na ročním termínovaném vkladu zvýšila sazbu na 3,25 % p. a. a na půlročním termínovaném vkladu obnovila úročení 3 % p.a.

Equa bank se pouští do refinancování hypoték, 1.2.2012

Equa bank se jako první z nových bank, které v Česku vznikly v loňském roce, pouští do nabídky refinancování hypoték. Každý, kdo si založí u Equa bank hypotéku nebo si ji nechá u Equa bank refinancovat, dostane od banky na svůj účet 5 000 korun (nabídka platí pro klienty, kteří požádají o refinancování či novou hypotéku do konce letošního března a do konce září uzavřou smlouvu o úvěru).

18. 01. 2019  18:35
17. 01. 2019  09:05
17. 01. 2019  09:04
14. 01. 2019  14:08
14. 01. 2019  14:06
02. 01. 2019  16:27
Veřejnost 1Q 2012 68,6
Svatopluk Čech
Roman Bárta

Zatím vše ok, ještě aby rozjeli další produkty jako kontokorent a půjčky.

Jiří Hovorka
Eva HAvličková
jana leheckova
Ondra Ondra
Pavel Dvořák

Tiskové zprávy Equa bank

Vstřícná banka: Dejte Equa Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Equa Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
Equa bank má v Praze novou pobočku

Equa bank má v Praze novou pobočku

Equa bank otevřela 5. ledna v pražském OC Metropole Zličín (Řevnická 1) novou pobočku. Klienti mohou navštívit již 58 obchodních míst po celé České republice, přičemž jejich dostupnost mají z kteréhokoliv místa v ČR do 30 minut běžnou dopravou.

celý článek
Equa bank získala ocenění Global Banking & Finance Review. Stala se Nejlepší retailovou bankou v ČR 2018

Equa bank získala ocenění Global Banking & Finance Review. Stala se Nejlepší retailovou bankou v ČR 2018

Equa bank, přední hráč v oblasti on-line bankovnictví na českém trhu, získala v uplynulých dnech další prestižní ocenění. Renomovaný časopis Global Banking & Finance Review ji vyhodnotil jako Nejlepší retailovou bankou v České republice 2018 (Best Retail Bank Czech Republic 2018).

celý článek
Equa bank získala ocenění Global Banking & Finance Review. Stala se Nejlepší retailovou bankou v ČR 2018

Equa bank získala ocenění Global Banking & Finance Review. Stala se Nejlepší retailovou bankou v ČR 2018

Equa bank, přední hráč v oblasti on-line bankovnictví na českém trhu, získala v uplynulých dnech další prestižní ocenění. Renomovaný časopis Global Banking & Finance Review ji vyhodnotil jako Nejlepší retailovou bankou v České republice 2018 (Best Retail Bank Czech Republic 2018).

celý článek
Češi o multibankovní mobilní aplikace příliš zájem nemají. Každý druhý se k jejich využívání staví spíše negativně.

Češi o multibankovní mobilní aplikace příliš zájem nemají. Každý druhý se k jejich využívání staví spíše negativně.

Hlavními důvody jsou nepotřebnost a obava z úniku dat, případně z obtěžování nevyžádanými marketingovými nabídkami

celý článek
Equa bank sbírá ceny. Stala se Bankou zákazníků 2018 a její mobilní aplikace vyhrála kategorii Mobilní řešení soutěže WebTop100

Equa bank sbírá ceny. Stala se Bankou zákazníků 2018 a její mobilní aplikace vyhrála kategorii Mobilní řešení soutěže WebTop100

Equa bank získala v uplynulých dnech hned dvě prestižní ocenění. V soutěži Banka roku™ vyhrála novou kategorii a stala se Bankou zákazníků 2018. V soutěži WebTop100, která oceňuje nejlepší projekty digitálního marketingu, vyhrála se svojí aplikací mobilního bankovnictví kategorii Mobilní řešení.

celý článek
Equa bank pokračuje v rychlém tempu růstu. Za tři čtvrtletí dosáhl zisk 261 milionů Kč; o 43 % více než loni

Equa bank pokračuje v rychlém tempu růstu. Za tři čtvrtletí dosáhl zisk 261 milionů Kč; o 43 % více než loni

V příštím roce plánuje banka uvést na trh řadu novinek

Také ve 3. čtvrtletí  2018 pokračovala Equa bank v ziskovém hospodaření. Za prvních devět měsíců roku zvýšila banka meziročně zisk o 43 % na 261 milionů korun. Na stejnou výši vzrostl i konsolidovaný zisk a meziročně tak stoupl o 190 %. Během 3. čtvrtletí rostla Equa bank ve všech segmentech, počet klientů se meziročně zvýšil o 20 % na 352 tisíc, bilanční suma přesáhla 53 miliard korun.

celý článek
Equa bank spouští unikátní on-line investování do investičních fondů

Equa bank spouští unikátní on-line investování do investičních fondů

Nový produkt je revolucí v jednoduchém investování pro každého – z pohodlí domova, srozumitelně a za výhodných finančních podmínek.

celý článek
V soutěži Equa bank Rodinná firma roku začalo hlasování o Cenu veřejnosti

V soutěži Equa bank Rodinná firma roku začalo hlasování o Cenu veřejnosti

Začalo hlasování široké veřejnosti v soutěži Equa bank Rodinná firma roku. Hlasovat na www.rodinafirmaroku.cz je možné od 17. září do 30. září 2018. Vyhlášení všech vítězů 7. ročníku soutěže proběhne již tradičně v rámci Dne podnikatelů České republiky 10. října 2018 v Praze. Oznámeny budou tři nejlepší rodinné firmy kategorie Střední firma a tři nejlepší kategorie Malá firma, které zvolila porota. Zároveň bude vyhlášen vítěz Ceny veřejnosti, který je vybírán z obou kategorií. Soutěž pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, generálním partnerem soutěže je již tradičně Equa bank dalšími partnery jsou společnosti Deloitte, Amway a LeasePlan.

celý článek
Počet klientů Equa bank překonal hranici 350 tisíc

Počet klientů Equa bank překonal hranici 350 tisíc

Equa bank pokračuje ve dvojciferném tempu růstu počtu klientů.  K dnešnímu dni překročil jejich počet hranici 350 tisíc, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 20%. Do konce roku Equa bank předpokládá, že se počet jejích klientů přiblíží
370 tisícům.  Jejich celkový přírůstek v letošním roce tak bude více než  60 tisíc. Klienti na Equa bank oceňují především jednoduché, srozumitelné a cenově příznivé produkty a služby a moderní kanály digitálního bankovnictví.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři