web
První klientský rating bank v České republice


ČSOB 67,7

Kvartál
1 2 3 4

Československá obchodní banka, a.s
Radlická 333/150, 150 57 Praha 5
Tel.: 261 351 111; 224 111 111
E-mail: info@csob.cz, www.csob.cz
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2016 NAN
Olga Ortová Šeflová

Konsolidaci spotřebitelských úvěrů pod názvem „Totální refinancování“ nabízí ČSOB se zajímavou úrokovou sazbou, ale s omezujícími podmínkami (vedení platebního styku, objem nad 50.000,- Kč). Klienti ČSOB jsou také spokojeni s mobilní aplikací ČSOB Smart klíč, která je podstatně rychlejší než předchozí, neboť upustila od nutnosti zadávání SMS kódu. Pod názvem ČSOB Premium připravila ČSOB nový modul obsluhy bonitních klientů s úsporou času a peněz (např. nadstandardní pojištění, atraktivní investiční nabídku, prestižní platební karty, péči bankéře o celou rodinu). ČSOB zkvalitnila i nabídku cestovního pojištění k platebním kartám o nová pojistná plnění (storno zájezdu, zmeškání odletu, pojištění nebezpečných sportů).  Konečně přišel někdo, kdo umožní koupi jízdenky prostřednictvím platební karty MasterCard ČSOB přímo v pražských tramvajích. ČSOB se dlouhodobě věnuje finanční gramotnosti (zejména u dětí z dětských domovů, seniorů, sluchově postižených lidí). Ze svého Fondu vzdělání poskytuje banka stipendia a příspěvky na školné pro zdravotně handicapované studenty, v Nadačním programu vzdělávání ČSOB podporuje projekty na zvýšení bezpečnosti v online prostředí. ČSOB Penzijní společnost úspěšně nabízí dětské penzijní spoření.

Miroslav Zeman

ČSOB  je jedna ze tří největších bank působících na tuzemském bankovním trhu. Jedná se o banku, která má velmi široký rozsah a to i díky své velmi šikovné politice specializace jednotlivých značek skupiny. Úspěch Hypoteční banky zaměřující se na hypoteční úvěry, nebo Poštovní spořitelny zaměřující se na drobnou klientelu, je toho důkazem.

Samotná značka ČSOB je pak ceněna u podnikatelů a firem, kterým poskytuje zajímavé a cílené služby v širokém rozsahu a dobré kvalitě. Doufejme také, že se již brzy podaří úspěšně vyřešit a ukončit soudní a arbitrážní spory, které má tato banka s Českým státem. Je zcela evidentní, že působení na tuzemském trhu v globálním kontextu nezpůsobilo bance ani jejímu vlastníkovi žádné ztráty ani škody a naopak stabilní a dlouhodobý zisk.

ČSOB bojuje o podíl na trhu s dalšími velkými bankami a v některých produktech je přímo na špici, což se týká například počtu a objemu hypotečních úvěrů.

S čím přišla banka v II. čtvrtletí 2016

ČSOB  začala druhé čtvrtletí bonusem pojištění k platební kartě. ČSOB a Era výrazně zjednodušují a sjednocují nové cestovní pojištění k platebním kartám. Od 1. dubna 2016 došlo k navýšení limitů a přidání nových pojistných krytí, jako je například pojištění storno poplatků u zájezdů či letenek nebo pojištění zmeškání odletu. Nově obsahují všechny varianty pojištění nebezpečných sportů.

Banka také ve druhém čtvrtletí podpořila děti se zdravotním postižením v jejich studiu. Fond vzdělání poskytne deset nových stipendií a přispěje na školné dalším pěti sociálně či zdravotně handicapovaným studentům. Na svém březnovém zasedání tak rozhodl Poradní sbor Fondu vzdělání. Nově jsou prostředky z Fondu vzdělání k dispozici také sociálně či zdravotně oslabeným mladým lidem z okruhu azylantů a migrantů. Stipendijní program po celou dobu jeho více než dvacetileté existence finančně zaštiťuje ČSOB.

ČSOB také musíme pochválit za její podíl na inovacích placení v MHD v Praze. Poprvé v historii si budou moci cestující v Praze zakoupit jízdenku v tramvajích bezkontaktní platební kartou. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci se společnostmi ČSOB, MasterCard a Mikroelektronika spustil od 12. dubna 2016 zkušební provoz na tramvajové lince č. 22. Doufejme, že se možnost placení za cestování v MHD co nejdříve rozšíří na celé město i všechny dopravní prostředky v hlavním městě.

Další charitativní aktivita ČSOB  vynesla osobám se zdravotním postižením či jiným handicapem částku 1,9 milionu korun. Klienti ČSOB Private Banking mohou již dva roky platit speciální debetní bezkontaktní platební kartou World Elite, která odvádí z každé transakce 0,6 % na charitu. Kartu využívá už více než 680 klientů a díky jejich útratám za loňský rok banka rozdělila celkem 1 902 545 korun. Vybrané peníze byly využity na projekty významných neziskových organizací: Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, Nadace Charty 77 - Konta Bariéry, Asociace českých paraplegiků nebo Nadační fond Rozum a Cit.)

Stejně jako Poštovka, tak i ČSOB nabídla velmi nízký úrok u půjček při jejich refinancování, pokud si je klient přesune právě do této banky. Pokud si klient do ČSOB převede půjčky v minimální výši 50 000 Kč a zároveň i platební styk, pak získá úrokovou sazbu ve výši 5,9 %.

A máme tu další inovaci. Od začátku roku 2016 mohou rodiče svým dětem spořit na jejich penzi. Ačkoliv se jedná o trošku podivný produkt, využilo tuto možnost za první čtyři měsíce roku rodiče více než 1000 dětí.

A přecházíme k podpoře finanční gramotnosti ze strany ČSOB. V sedmém ročníku Nadačního programu vzdělání podpořila ČSOB symbolicky 7 projektů, mezi které rozdělila téměř 1 milion korun. Vítězné projekty se zaměřují na zvýšení finanční gramotnosti například u dětí z dětských domovů, seniorů, lidí se sluchovým postižením nebo také lidí po výkonu trestu. V druhé polovině tohoto roku podpoří Nadační program vzdělání projekty zabývající se bezpečností v online prostředí.

I ČSOB bude mít od druhého čtvrtletí roku 2016 prémiové bankovnictví. Prestižní platební karty, exkluzivní investiční příležitosti, nadstandardní pojištění či péče rodinného bankéře a asistenta pro úsporu času i peněz. To jsou jen některé z výhod, které si od druhého čtvrtletí roku 2016 budou moci užívat klienti nové služby ČSOB Premium. Stále početnější segment bonitních klientů tak získá na trhu ojedinělou péči, která nastavuje v této oblasti nové standardy.

Markéta Grušáková
Bedřich Danda
Martina Hedvičáková

ČSOB a Era výrazně zjednodušují a sjednocují nové cestovní pojištění k platebním kartám. Od 1. dubna 2016 dochází k navýšení limitů a přidání nových pojistných krytí, jako je například pojištění storno poplatků u zájezdů či letenek nebo pojištění zmeškání odletu. Nově obsahují všechny varianty pojištění nebezpečných sportů.

Poštovní spořitelna přichází s půjčkou a úrokem od 5,9 %. Také ČSOB nabízí „Totální refinancování“ se sazbou 5,9 % p.a.

Poprvé v historii si budou moci cestující v Praze zakoupit jízdenku v tramvajích bezkontaktní platební kartou. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci se společnostmi ČSOB, MasterCard a Mikroelektronika spustí od 12. dubna 2016 zkušební provoz na tramvajové lince č. 22.

ČSOB podepsala smlouvu, na základě které převezme portál Top Pojištění.cz. Jde o další krok, kterým se chce odpoutat od tradičního bankovnictví.

ČSOB a Era/Poštovní spořitelna na začátku dubna představily zásadně vylepšenou aplikaci pro obsluhu předplacené COOL karty na dětské kapesné. Na změnách aplikace pracovala banka přímo s klienty. Došlo ke zjednodušení způsobu přihlášení a také změně dobíjení karty z mobilu. Další novinkou je výrazný redesign webového portálu www.coolkarta.cz, který potěší příznivce jednoduchosti a přímočarého ovládání.

Bankovní poplatky 2Q 2016 NAN
Bankovní poplatky.com

Banka, která je v posledních letech aktivní. V aktuálním čtvrtletí ČSOB například zrušila svoje Exkluzívní konto a spustila Premium Konto. Tento účet je ale dražší a proto hodnocení v této části snižujeme o 0,5 bodu.

ČSOB v aktuálním kvartále zvýšila například poplatek za výpis z účtu zaslaný poštou z 20 Kč na 30 Kč. Hodnocení zatím ponecháváme ve stejné výši.

Sazebník ČSOB patří i nadále mezi ty spíše přehlednější. Hodnocení pro aktuální II. čtvrtletí neměníme.

Postavení ČSOB se v Q Reportu Scott & Rose se proti minulému kvartálu změnilo. Standardní klient zaplatí nově 1.095 Kč (minule 1.039 Kč) za rok a aktivní klient změnou kont dokonce 12.609 Kč (minule 7.449 Kč). Vzhledem k tomu hodnocení snižujeme o 0,5 bodu.

Veřejnost 2Q 2016 NAN
Jako první NFC platby
Jakub Mandát

Tiskové zprávy ČSOB

ČSOB půjčuje plně online do pár minut, nově i neklientům

ČSOB půjčuje plně online do pár minut, nově i neklientům

Půjčit si na cokoli nikdy nebylo snazší. Peníze jednoduše na pár kliknutí mohou u ČSOB nově získat i neklienti. Vše včetně podpisu smlouvy a načerpání peněz lze provést plně online a stihnout do pár minut. Zájemci si navíc mohou půjčku vyzkoušet, a pokud ji vrátí do 3 měsíců, dostanou všechny zaplacené úroky zpět.

celý článek
1. pololetí 2019 pro ČSOB: akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB

1. pololetí 2019 pro ČSOB: akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB

Čistý zisk skupiny ČSOB činil 10,9 mld. Kč. Objem úvěrů vzrostl na 752 miliard Kč (meziroční zvýšení o 3 %), kvalita úvěrového portfolia zůstává vysoká.

celý článek
Průzkum ČSOB: Firmám se dýchá opět o něco lépe

Průzkum ČSOB: Firmám se dýchá opět o něco lépe

Malé a střední firmy zvýšily ve druhém čtvrtletí optimismus. Ten se opírá zejména o přetrvávající silnou poptávku po zboží a službách a spokojenost s  ekonomickým vývojem. V porovnání s minulým kvartálem znatelně zesílila investiční aktivita. Index očekávání firem ČSOB, který náladu pravidelně sleduje, vyrostl mezičtvrtletně o 1,8 bodu na 22 bodů. 

celý článek
ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění od Euromoney

ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění od Euromoney

ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění Euromoney Awards for Excellence. V anketě uznávaného magazínu Euromoney se tak znovu stala nejlepší bankou v České republice v roce 2019. 

celý článek
Na poštách je od července možné platit kartami všech bank

Na poštách je od července možné platit kartami všech bank

V celé obchodní síti České pošty je možné od začátku července platit za poštovní služby kartami společností Mastercard a Visa všech vydavatelských bank. Poskytovatelem platebních terminálů je ČSOB, exkluzivní poštovní partner pro poskytování bankovních a pojišťovacích služeb na České poště.

celý článek
ČSOB od července zlepšuje služby pro klienty v letištních saloncích

ČSOB od července zlepšuje služby pro klienty v letištních saloncích

ČSOB zahajuje od července 2019 spolupráci s  novým provozovatelem letištních salonků. Partnerem banky se stane společnost Lounge Key, která provozuje více než 1 100 salónků. Zjednoduší se také přístup klientů ČSOB do salonků a vstupy do salonků budou cenově dostupnější.

celý článek
Barbara Hartmannová výkonnou ředitelkou právního útvaru ČSOB

Barbara Hartmannová výkonnou ředitelkou právního útvaru ČSOB

Barbara Hartmannová bude od 1. července v pozici Head of Legal zodpovědná za právní oblast v ČSOB. Přesune se tak z pozice ředitelky právního útvaru v ČMSS, ve kterém pracuje od roku 2017. Předtím pracovala také ve skupině ČSOB. Od roku 2015 vedla útvar Legal, Risk & Compliance v ČSOB Penzijní společnosti. Před nástupem do skupiny ČSOB pracovala osm let ve finanční skupině České spořitelny.

celý článek
ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodu. Více se zaměří na oblast digitalizace

ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodu. Více se zaměří na oblast digitalizace

ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodních pozic. Samostatně fungující obchodní útvar v čele s obchodním ředitelem Lubošem Veselým se od 1. 7. 2019 spojuje s produktovým managementem a řízením klientského portfolia – nově vzniklý útvar povede Kristýna St. James (dříve Čejdová), která ve stejné společnosti působí od roku 2016 v oblasti řízení portfolia a produktu. Hlavním cílem nového útvaru budou aktivity spojené s digitální strategií a celkovým digitálním směřováním společnosti.

celý článek
ČSOB věnovala v roce 2018 na společensky odpovědné aktivity přes 50 milionů Kč

ČSOB věnovala v roce 2018 na společensky odpovědné aktivity přes 50 milionů Kč

Na společensky odpovědné aktivity a filantropii věnovala ČSOB v minulém roce více než 50 milionů korun. Podpořila například výuku finančního vzdělávání, odstartovala akcelerátor pro start-upy a pokračovala i v podpoře projektů v krajích. Své služby dále přizpůsobuje, aby byly snadno dostupné hendikepovaným lidem a seniorům. V ekologické šetrnosti a podpoře udržitelných řešení si stále drží prvenství mezi českými firmami. Detailní přehled uvádí ve Zprávě skupiny ČSOB společnosti 2018.

celý článek
Češi a nákupy vozidel na úvěr. Vedou Škodovky. Vysoce stoupá podíl SUV. Nejoblíbenější barvou je bílá.

Češi a nákupy vozidel na úvěr. Vedou Škodovky. Vysoce stoupá podíl SUV. Nejoblíbenější barvou je bílá.

Průzkum ČSOB Leasing se zaměřil na to, jak to mají Češi s nákupem vozů a jaká kritéria při výběru vozů jsou pro ně důležitá. Z průzkumu vychází, že Češi nejčastěji volí vozidla střední velikosti a nakupují české vozy značky Škoda. Mezi nejvíce pořizované modely patří Octavia a Superb. Z barev vybírají nejvíce bílou. Na té se shodnou muži i ženy. Od roku 2013 každoročně stoupá nákup SUV vozů. Při nákupu je klíčovou potřebou jistota ohledně původu a minulosti vozidla a možnost si vozidlo před koupí vyzkoušet.  Benzín vítězí nad naftou.  

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři