web
První klientský rating bank v České republice


ČSOB 69

Kvartál
1 2 3 4

Československá obchodní banka, a.s
Radlická 333/150, 150 57 Praha 5
Tel.: 261 351 111; 224 111 111
E-mail: info@csob.cz, www.csob.cz
Ohodnoťte banku

Porota 4Q 2015 NAN
Petr Kučera

Také bankomaty ČSOB a Poštovní spořitelny už umožňují vybrat si konkrétní kombinaci bankovek. Snaha se cení, přestože následuje čtyři roky poté, co s novinkou jako první přišla Air Bank. Potěšilo také drobné zlepšení v internetovém bankovnictví, například lepší potvrzení o zaplacených platbách. Banka také přehledně informuje o změnách sazebníku ve formě porovnání, tedy nejen zveřejněním staré a nové verze (aby si klient musel rozdíly hledat sám).

Banka také v tichosti přiznala, že nová značka Era pro Poštovní spořitelnu u lidí příliš nezabrala. Škoda, že se na to nedalo vsadit hned na začátku :)

Popularizovat pojištění má projekt Barometr pojištění, je tu vidět snaha, ale při otestování působí aplikace příliš obecně. Například hned jedna z prvních otázek „testu“: Jaká je pravděpodobnost, že okolí vašeho domu nebo bytu zasáhne uvedená událost? Očíslujte je od nejčastějších po nejméně časté: Blesk, Pád letadla, Povodeň, Záplava, Kroupy a vichřice, Požár. Očekávám, že pro náš dům na kopci, tři kilometry od nejbližší řeky, opravdu není nejvyšším rizikem povodeň – přesto mi to vyhodnotí jako špatnou odpověď, protože obecně prostě povodeň k těm nejvyšším rizikům patří. Přitom právě co největší konkrétnost je to, co může lidi přesvědčit, že zrovna pro ně se pojištění vyplatí.

Miroslav Zeman

ČSOB  je jedna ze tří největších bank působících na tuzemském bankovním trhu. Jedná se o banku, která má velmi široký rozsah a to i díky své velmi šikovné politice specializace jednotlivých značek skupiny. Úspěch Hypoteční banky zaměřující se na hypoteční úvěry, nebo Poštovní spořitelny zaměřující se na drobnou klientelu, je toho důkazem.

Samotná značka ČSOB je pak ceněna u podnikatelů a firem, kterým poskytuje zajímavé a cílené služby v širokém rozsahu a dobré kvalitě. Doufejme také, že se již brzy podaří úspěšně vyřešit a ukončit soudní a arbitrážní spory, které má tato banka s Českým státem. Je zcela evidentní, že působení na tuzemském trhu v globálním kontextu nezpůsobilo bance ani jejímu vlastníkovi žádné ztráty ani škody a naopak stabilní a dlouhodobý zisk.

ČSOB bojuje o podíl na trhu s dalšími velkými bankami a v některých produktech je přímo na špici, což se týká například počtu a objemu hypotečních úvěrů.

S čím přišla banka ve IV. čtvrtletí 2015

ČSOB se v posledním čtvrtletí roku rozhodla podpořit v rámci Nadačního programu vzdělání projekty, které se soustředí na finanční gramotnost. Nově podpořila také projekty zabývající se bezpečností v online prostředí. Zejména snaze o zvyšování finanční gramotnosti klientů i veřejnosti tleskáme. Jde však o to, aby projekty, které mají tento cíl podpořit byly skutečně efektivní a měly své výsledky.

Dále banka v posledním čtvrtletí roku 2015 přišla s několika zajímavými informacemi a průzkumy týkající se mimo jiné nové Polské vlády, nebo spokojenosti podniků s hospodářskou situací v naší zemi. Vesměs se jedná o omezený okruh čtenářů, které takové zpráv přímo oslovují.

ČSOB se také mohla pochlubit svým úspěchem v tradiční anketě, kdy potřetí za sebou získala titul nejlepší privátní banky v České republice podle The Banker.

Kromě výše uvedených kroků přišla banka v posledním čtvrtletí roku také se zajímavou inovací svých bankovních služeb. ČSOB nabídla ve svých bankomatech službu, která umožní jejich klientům zvolit si nominální hodnotu vybíraných bankovek. Musíme ale připomenout, že tuto službu již konkurence ČSOB delší dobu nabízí.

V žádné jiné bance se tolik nezdůrazňuje spojení bankovních a pojišťovacích služeb než právě v ČSOB. Tzv. bankopojištění už se v našem slovníku poměrně dobře zabydlelo. I proto můžeme  zmínit další úspěch banky, resp. její pojišťovny. ČSOB Pojišťovna má nejlepší web ze všech pojišťoven na trhu. Rozhodla o tom v rámci slavnostního vyhlášení padesátičlenná odborná porota, která jí přidělila v kategorii Pojišťovna 1. místo. V soutěži byl také oceněn nový web ČSOB, který získal třetí místo v kategorii Banky.

Banka se také v listopadu pochlubila umístěním v hodnocení projektu Banka roku 2015. V rámci soutěže zvítězila banka v kategorii Nejlepší banka pro privátní klientelu a nejlepší banka pro handicapované občany. Nutno však dodat, že toto hodnocení nekoresponduje s konkurenčními hodnoceními angažovanosti bank v podpoře osob se zdravotním postižením, kdy je nejvstřícnější bankou v této kategorii Česká spořitelna.

Bank se na konci listopadu vrátila opět k charitativním projektům a podpořila ve spolupráci s organizací P3 – People, Planet, Profit, o.p.s. otevření třetího ročníku grantového řízení Stabilizace sociálních podniků na podporu sociálního podnikání. Šesti vítězným sociálním podnikům rozdělila celkem 840 tisíc korun. Kromě přímé finanční podpory každý z podniků získal i odborné poradenství.

Další zajímavou podporou osob se zdravotním postižením je Nadační fond Mathilda, Tyfloservis, o.p.s. a ČSOB Private Banking. Všichni společně v prosinci roku 2015 zahájili provoz zrekonstruované cvičné kuchyně pro nevidomé v Ústí nad Labem. Speciální zařízení kuchyně bude k dispozici nevidomým a slabozrakým, kteří si zde osvojí praktické dovednosti nezbytné pro samostatný život.

Co je to barometr pojištění? Ještě před druhým výročím služby Pojištění v bance (dříve bankopojištění) spustila ČSOB speciální test, jehož ambicí je dlouhodobě sledovat přístup lidí k pojistkám. Barometr pojištění si mohou lidé vyplnit na www.barometrpojisteni.cz. Lidé i banka tak zjistí jak efektivně využívají nejrůznější pojištění, zda neplatí zbytečně apod.

Bedřich Danda
Olga Ortová Šeflová

Velmi klientsky přívětivé je to, že bankomaty ČSOB a Ery nově umožňují volbu vybíraných bankovek. ČSOB je opakovaně hodnocena klienty privátního bankovnictví v ČR jako jedna z nejlepších bank. Její privátní bankovnictví podporuje nevidomé a slabozraké. Banka významně podpořila i šest sociálních podniků. ČSOB podporuje i jinak handicapované a vzdělávací projekty v oblasti finanční gramotnosti. Další produktové novinky a změny v obsluze klientů banka nepřipravila.

Miroslav Škvára
Bankovní poplatky 4Q 2015 NAN
Bankovní poplatky.com

Banka, která je v posledních letech aktivní. V posledním čtvrtletí byl ale klid, proto hodnocení ponecháváme na stejné úrovni.

Sazebník ČSOB patří i nadále mezi ty spíše přehlednější. Hodnocení pro aktuální IV. čtvrtletí neměníme.

Postavení ČSOB se v Q Reportu Scott & Rose se proti minulému kvartálu nezměnilo. Standardní klient zaplatí stále 1.039 Kč za rok a aktivní klient 7.449 Kč. Vzhledem k tomu hodnocení neměníme.

 


Tiskové zprávy ČSOB

Patria Finance měla v červenci rekordní obchodní měsíc roku

Patria Finance měla v červenci rekordní obchodní měsíc roku

Společnost Patria Finance, tuzemská jednička mezi obchodníky s cennými papíry, měla v červenci zatím nejlepší obchodní měsíc roku. Vedle tradičních akcií z pražské burzy a amerických titulů Apple, Amazon nebo Facebook začali tentokrát investoři aktivně obchodovat Netflix a Activision Blizzard. Vyplývá to ze statistik Patria Finance, která je součástí skupiny ČSOB.

celý článek
Průzkum ČSOB: Firmy loví pracovní sílu už i na školách

Průzkum ČSOB: Firmy loví pracovní sílu už i na školách

Takřka desetina z malých a středních firem spolupracuje se středními odbornými školami i učilišti a nabírá jejich absolventy. Řeší tím stávající nepříznivou situaci na pracovním trhu, kde je nezaměstnanost na historickém minimu.

celý článek
ČSOB půjčuje plně online do pár minut, nově i neklientům

ČSOB půjčuje plně online do pár minut, nově i neklientům

Půjčit si na cokoli nikdy nebylo snazší. Peníze jednoduše na pár kliknutí mohou u ČSOB nově získat i neklienti. Vše včetně podpisu smlouvy a načerpání peněz lze provést plně online a stihnout do pár minut. Zájemci si navíc mohou půjčku vyzkoušet, a pokud ji vrátí do 3 měsíců, dostanou všechny zaplacené úroky zpět.

celý článek
1. pololetí 2019 pro ČSOB: akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB

1. pololetí 2019 pro ČSOB: akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB

Čistý zisk skupiny ČSOB činil 10,9 mld. Kč. Objem úvěrů vzrostl na 752 miliard Kč (meziroční zvýšení o 3 %), kvalita úvěrového portfolia zůstává vysoká.

celý článek
Průzkum ČSOB: Firmám se dýchá opět o něco lépe

Průzkum ČSOB: Firmám se dýchá opět o něco lépe

Malé a střední firmy zvýšily ve druhém čtvrtletí optimismus. Ten se opírá zejména o přetrvávající silnou poptávku po zboží a službách a spokojenost s  ekonomickým vývojem. V porovnání s minulým kvartálem znatelně zesílila investiční aktivita. Index očekávání firem ČSOB, který náladu pravidelně sleduje, vyrostl mezičtvrtletně o 1,8 bodu na 22 bodů. 

celý článek
ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění od Euromoney

ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění od Euromoney

ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění Euromoney Awards for Excellence. V anketě uznávaného magazínu Euromoney se tak znovu stala nejlepší bankou v České republice v roce 2019. 

celý článek
Na poštách je od července možné platit kartami všech bank

Na poštách je od července možné platit kartami všech bank

V celé obchodní síti České pošty je možné od začátku července platit za poštovní služby kartami společností Mastercard a Visa všech vydavatelských bank. Poskytovatelem platebních terminálů je ČSOB, exkluzivní poštovní partner pro poskytování bankovních a pojišťovacích služeb na České poště.

celý článek
ČSOB od července zlepšuje služby pro klienty v letištních saloncích

ČSOB od července zlepšuje služby pro klienty v letištních saloncích

ČSOB zahajuje od července 2019 spolupráci s  novým provozovatelem letištních salonků. Partnerem banky se stane společnost Lounge Key, která provozuje více než 1 100 salónků. Zjednoduší se také přístup klientů ČSOB do salonků a vstupy do salonků budou cenově dostupnější.

celý článek
Barbara Hartmannová výkonnou ředitelkou právního útvaru ČSOB

Barbara Hartmannová výkonnou ředitelkou právního útvaru ČSOB

Barbara Hartmannová bude od 1. července v pozici Head of Legal zodpovědná za právní oblast v ČSOB. Přesune se tak z pozice ředitelky právního útvaru v ČMSS, ve kterém pracuje od roku 2017. Předtím pracovala také ve skupině ČSOB. Od roku 2015 vedla útvar Legal, Risk & Compliance v ČSOB Penzijní společnosti. Před nástupem do skupiny ČSOB pracovala osm let ve finanční skupině České spořitelny.

celý článek
ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodu. Více se zaměří na oblast digitalizace

ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodu. Více se zaměří na oblast digitalizace

ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodních pozic. Samostatně fungující obchodní útvar v čele s obchodním ředitelem Lubošem Veselým se od 1. 7. 2019 spojuje s produktovým managementem a řízením klientského portfolia – nově vzniklý útvar povede Kristýna St. James (dříve Čejdová), která ve stejné společnosti působí od roku 2016 v oblasti řízení portfolia a produktu. Hlavním cílem nového útvaru budou aktivity spojené s digitální strategií a celkovým digitálním směřováním společnosti.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři