web
První klientský rating bank v České republice


ČSOB 61,8

Kvartál
1 2 3 4

Československá obchodní banka, a.s
Radlická 333/150, 150 57 Praha 5
Tel.: 261 351 111; 224 111 111
E-mail: info@csob.cz, www.csob.cz
Ohodnoťte banku

Porota 3Q 2013 NAN
Otakar Schlossberger

Z pohledu ČR patří ČSOB mezi velké banky, které působí na trhu dlouhodobě. Nabízí všechny produkty, které lze od banky očekávat. Má poměrně širokou škálu poboček, které však vystupují jednak pod hlavičkou ČSOB, jednak na pracovištích České pošty pod hlavičkou tzv. poštovní spořitelny, což je divize ČSOB. Tato je zejména zaměřena na drobnou klientelu působící v menších městech a na nižší příjmové skupiny obyvatelstva. Jejich internetové stránky působí poněkud „konzervativně“, nicméně podávají všechny potřebné informace.

Sazebník pro spotřebitele je poměrně komplikovaný a ceny v něm uvedené osobně považuji za „nepřiměřeně“ vysoké, ale je to subjektivní názor.

Reklamu banky vnímám spíše za celou finanční skupinu – banku, pojišťovnu, Hypotéční banku, příp. další finanční instituce v rámci skupiny

Banka se zapojuje také do společenské odpovědnosti, ale ve srovnání s výší hospodářského výsledku a aktivitami jejich konkurentů by, podle mého názoru, mohla činit více. Banka podporuje kulturní a společenské aktivity.

 

Hodnocení v I. části zvyšuji o jeden bod oproti mému minulému hodnocení, v části II. ponechávám na stávající úrovni.  

Olga Ortová Šeflová

Investice do nových technologií smart banking se Československé obchodní bance vyplácejí, neboť již zaujala významnou část trhu (neustálými inovacemi mobilního bankovnictví a bezkontaktních plateb si drží přední místo ve smart a PDA bankovnictví). Pochopila význam obsluhy mladé klientely pro svůj perspektivní rozvoj a proto přichází s masivní kampaní působící na studenty. Ostatní retailovou klientelu však trochu zanedbává. V oblasti investičního bankovnictví je stále aktivní a neustále rozšiřuje investiční nabídku klientům a přichází s novými podílovými fondy. (+ 3 body)

Martina Hedvičáková

ČSOB se od září zaměřila především na studenty a snaží se propagovat Studentské konto. ČSOB rozšířila také od září nabídku investičních produktů o dva nové strukturované fondy, jeden fond typu Portfolio Pro a další typ investičního životního pojištění.

Třetí čtvrtletí bylo u ČSOB především ve znamení zvyšování bankovních poplatků, jak za vedení běžných účtů tak u kreditních karet. Vedení ČSOB Konta vyjde měsíčně na 55 Kč (dříve 50 Kč s výpisy elektronicky, jinak 60 Kč), vedení ČSOB Aktivního konta na 95 Kč měsíčně (dříve 90 Kč s výpisy elektronicky, jinak 100 Kč), vedení Běžného účtu a ČSOB Osobního konta na 25 Kč (dříve 20 Kč s výpisy elektronicky jinak 30 Kč). Všechny tuzemské příchozí platby jsou zdarma (do 31. 7. 2013 poplatek 6 Kč za každou platbu). Další změny poplatků se týkaly kreditních karet: ČSOB zavelo do sazebníku poplatek za kreditní kartu MasterCard World ve výši 50 Kč měsíčně a poplatek za kreditní kartu MasterCard Platinum ve výši 350 Kč měsíčně. Poplatek 500 Kč ročně za embosovanou kreditní kartu MasterCard Standard a poplatek 250 Kč ročně za neembosovanou kreditní kartu MasterCard se u obou karet změnilo na 20 Kč měsíčně. Poplatek 3 000 Kč ročně za kreditní kartu MasterCard Gold se změnil na 350 Kč měsíčně.

ČSOB Finanční trhy je nová aplikace pro uživatele chytrých telefonů a tabletů s rychlými ekonomickými informacemi, analýzami a vybranými daty souvisejícími s děním v ekonomice a na finančních trzích doma i v zahraničí. Aplikaci, která je k dispozici zdarma a nevyžaduje žádnou registraci, lze také využívat jako nástroj pro prezentování makroekonomických a tržních ukazatelů.

 

 

Hana Fojtová

Banka spustila kampaň na novou ČSOB Kreditní kartu World, kde klient získá odměnu za každý nákup 1 % z každé platby zpět na účet kreditní karty. Získat lze až 1 000 Kč měsíčně. Tento způsob odměny je docela častý a pro klienty příjemný. Kreditní karty se vžily. Jejich výhodou je zejména bezúročné období. V tomto případě 55 dní. Kreditní karta může posloužit také ke sledování určité skupiny výdajů, když ji užíváme selektivně. Klienti mohou využít i kartu pro partnera zdarma, pojištění zakoupeného zboží proti odcizení, poškození nebo zničení a prodlouženou záruku o 1 rok na široký sortiment zboží.  Měsíční poplatek 50 Kč. Úvěrový limit 20 000 - 250 000 Kč. Při útratě kartou měsíčně alespoň 5 000 Kč, je bez poplatku. Čerpat dlouhodobě se ale nevyplatí z důvodu vyšších úroků, které dosahují téměř 20% p.a. V nabídce má ČSOB nyní 4 typy kreditních karet. 

Miroslav Zeman

Lepší informovanost klientů ve finanční oblasti si vzala za svůj cíl ve třetím čtvrtletí právě ČSOB. ČSOB Finanční trhy je nová aplikace pro uživatele chytrých telefonů a tabletů s rychlými ekonomickými informacemi, analýzami a vybranými daty souvisejícími s děním v ekonomice a na finančních trzích doma i v zahraničí. Aplikaci, která je k dispozici zdarma a nevyžaduje žádnou registraci, lze také využívat jako nástroj pro prezentování makroekonomických a tržních ukazatelů.

Konkurenci tradičně silné Citibank v oblasti kreditních karet s bonusy, představuje nový produkt ČSOB. S novou ČSOB Kreditní kartou World klient nyní dostane odměnu za každý nákup, a to 1 % z každé platby zpět na účet kreditní karty, získat tak může až 1 000 Kč měsíčně.

ČSOB se také pochlubila silným zájmem o ovládání účtu přes smartbanking. Klienti ČSOB a Ery odešlou každý měsíc z chytrého telefonu platby za jednu miliardu korun. Tento velice snadný a bezpečný způsob ovládání osobních účtů v současnosti aktivně využívá téměř 70 tisíc klientů druhé největší tuzemské banky, kteří se do aplikace přihlašují téměř každý druhý den. Uživatelé smartbankingu nejčastěji kontrolují zůstatky na účtu, zadávají příkazy k úhradě nebo sjednávají cestovní pojištění.

 

Aktivitu ČSOB ve třetím čtvrtletí lze hodnotit poměrně rozpačitě. Relativně velký počet tiskových zpráv nic nesvědčí o vstřícnosti a aktivitě banky. Z hlediska většinového klienta toho bohužel banka moc neukázala.

Bankovní poplatky 3Q 2013 NAN
Bankovní poplatky.com

Banka, která je v posledních letech velmi aktivní. A v aktuálním kvartále patřila ČSOB k těm nejaktivnějším. Banka sice strukturu svých služeb a poplatků výrazně nezměnila, ale sjednotila například poplatek za vedení účtu bez ohledu na to, jaký výpis z účtu klient používá a to u všech tří typů svých účtů. Nicméně celková poplatková struktura a filozofie banky zůstala stejná. Proto ani ve III. kvartále 2013 nebudeme měnit hodnocení banky v této části, nicméně budeme banku v dalším období podrobně sledovat.

ČSOB pro III. čtvrtletí připravila k 1. 8. 2013 řadu poplatkových změn. Vedení ČSOB Konta vyjde nově měsíčně na 55 Kč (dříve 50 Kč s výpisy elektronicky, jinak 60 Kč), vedení ČSOB Aktivního konta pak nově na 95 Kč měsíčně (dříve 90 Kč nebo 100 Kč) a vedení Běžného účtu a ČSOB Osobního konta na 25 Kč (dříve 20 Kč nebo 30 Kč). Vycházíme-li z premise, že moderní je dnes používat elektronické výpisy z účtu, došlo k mírnému zdražení vedení účtu o 5 Kč. U ČSOB Konta a ČSOB Aktivního konta platí klient měsíčně příplatek za výpisy z účtu zasílané poštou ve výši 13 Kč (týká se nových kont založených od 1. 8. 2013). Na druhé straně banka zrušila poplatek za tuzemské příchozí platby a to u všech typů osobní kont (dříve za 6 Kč). Banka také změnila poplatky u svých kreditních karet - u MasterCard Standard embosované platí klient nově 20 Kč měsíčně (původně 500 Kč ročně), u kreditní karty MasterCard neembosované 20 Kč měsíčně (původně 250 Kč ročně), u kreditní karty MasterCard Gold pak 350 Kč měsíčně (původně 3 000 Kč ročně). Karty MasterCard Gold a MasterCard neembosovaná již banka nenabízí. Ke všem typům kreditních karet je zasílání výpisu elektronicky zdarma a zasílání výpisu poštou opět za 13 Kč. Vzhledem k výše popsaným změnám jsme se rozhodli zvýšit hodnocení v této části o 0,5 bodu.

Sazebník ČSOB patří i nadále mezi ty spíše přehlednější. Osobní konta jsou v jedné tabulce a je tak na první pohled zřejmé, co do balíčku patří a co nikoliv a to použitím malých barevných ikonek. Pozitivní je také fakt, že je sazebník na webových stránkách banky snadno k nalezení. Na druhé straně je třeba dodat, že sazebník nabobtnal na celých 20 stran. Hodnocení pro aktuální III. čtvrtletí neměníme.

Postavení ČSOB se v Q Reportu Scott & Rose proti minulému kvartálu téměř nezměnilo. Standardní klient zaplatí za rok o 4% více – 1.907 Kč (minule 1.831 Kč) a aktivní klient i nadále 7.231 Kč. Vzhledem k tomu nemáme důvod měnit hodnocení v této části, nicméně s mírně negativním výhledem pro další čtvrtletí.

 

 

Veřejnost 3Q 2013 NAN
Jiří Křídlo
Jan Komár

Drahá banka, něco jako KB.

David Stříbrsky

Tiskové zprávy ČSOB

Patria Finance měla v červenci rekordní obchodní měsíc roku

Patria Finance měla v červenci rekordní obchodní měsíc roku

Společnost Patria Finance, tuzemská jednička mezi obchodníky s cennými papíry, měla v červenci zatím nejlepší obchodní měsíc roku. Vedle tradičních akcií z pražské burzy a amerických titulů Apple, Amazon nebo Facebook začali tentokrát investoři aktivně obchodovat Netflix a Activision Blizzard. Vyplývá to ze statistik Patria Finance, která je součástí skupiny ČSOB.

celý článek
Průzkum ČSOB: Firmy loví pracovní sílu už i na školách

Průzkum ČSOB: Firmy loví pracovní sílu už i na školách

Takřka desetina z malých a středních firem spolupracuje se středními odbornými školami i učilišti a nabírá jejich absolventy. Řeší tím stávající nepříznivou situaci na pracovním trhu, kde je nezaměstnanost na historickém minimu.

celý článek
ČSOB půjčuje plně online do pár minut, nově i neklientům

ČSOB půjčuje plně online do pár minut, nově i neklientům

Půjčit si na cokoli nikdy nebylo snazší. Peníze jednoduše na pár kliknutí mohou u ČSOB nově získat i neklienti. Vše včetně podpisu smlouvy a načerpání peněz lze provést plně online a stihnout do pár minut. Zájemci si navíc mohou půjčku vyzkoušet, a pokud ji vrátí do 3 měsíců, dostanou všechny zaplacené úroky zpět.

celý článek
1. pololetí 2019 pro ČSOB: akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB

1. pololetí 2019 pro ČSOB: akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB

Čistý zisk skupiny ČSOB činil 10,9 mld. Kč. Objem úvěrů vzrostl na 752 miliard Kč (meziroční zvýšení o 3 %), kvalita úvěrového portfolia zůstává vysoká.

celý článek
Průzkum ČSOB: Firmám se dýchá opět o něco lépe

Průzkum ČSOB: Firmám se dýchá opět o něco lépe

Malé a střední firmy zvýšily ve druhém čtvrtletí optimismus. Ten se opírá zejména o přetrvávající silnou poptávku po zboží a službách a spokojenost s  ekonomickým vývojem. V porovnání s minulým kvartálem znatelně zesílila investiční aktivita. Index očekávání firem ČSOB, který náladu pravidelně sleduje, vyrostl mezičtvrtletně o 1,8 bodu na 22 bodů. 

celý článek
ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění od Euromoney

ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění od Euromoney

ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění Euromoney Awards for Excellence. V anketě uznávaného magazínu Euromoney se tak znovu stala nejlepší bankou v České republice v roce 2019. 

celý článek
Na poštách je od července možné platit kartami všech bank

Na poštách je od července možné platit kartami všech bank

V celé obchodní síti České pošty je možné od začátku července platit za poštovní služby kartami společností Mastercard a Visa všech vydavatelských bank. Poskytovatelem platebních terminálů je ČSOB, exkluzivní poštovní partner pro poskytování bankovních a pojišťovacích služeb na České poště.

celý článek
ČSOB od července zlepšuje služby pro klienty v letištních saloncích

ČSOB od července zlepšuje služby pro klienty v letištních saloncích

ČSOB zahajuje od července 2019 spolupráci s  novým provozovatelem letištních salonků. Partnerem banky se stane společnost Lounge Key, která provozuje více než 1 100 salónků. Zjednoduší se také přístup klientů ČSOB do salonků a vstupy do salonků budou cenově dostupnější.

celý článek
Barbara Hartmannová výkonnou ředitelkou právního útvaru ČSOB

Barbara Hartmannová výkonnou ředitelkou právního útvaru ČSOB

Barbara Hartmannová bude od 1. července v pozici Head of Legal zodpovědná za právní oblast v ČSOB. Přesune se tak z pozice ředitelky právního útvaru v ČMSS, ve kterém pracuje od roku 2017. Předtím pracovala také ve skupině ČSOB. Od roku 2015 vedla útvar Legal, Risk & Compliance v ČSOB Penzijní společnosti. Před nástupem do skupiny ČSOB pracovala osm let ve finanční skupině České spořitelny.

celý článek
ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodu. Více se zaměří na oblast digitalizace

ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodu. Více se zaměří na oblast digitalizace

ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodních pozic. Samostatně fungující obchodní útvar v čele s obchodním ředitelem Lubošem Veselým se od 1. 7. 2019 spojuje s produktovým managementem a řízením klientského portfolia – nově vzniklý útvar povede Kristýna St. James (dříve Čejdová), která ve stejné společnosti působí od roku 2016 v oblasti řízení portfolia a produktu. Hlavním cílem nového útvaru budou aktivity spojené s digitální strategií a celkovým digitálním směřováním společnosti.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři