web
První klientský rating bank v České republice


ČSOB 60,5

Kvartál
1 2 3 4

Československá obchodní banka, a.s
Radlická 333/150, 150 57 Praha 5
Tel.: 261 351 111; 224 111 111
E-mail: info@csob.cz, www.csob.cz
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2012 NAN
Bedřich Danda
Petr Kučera
Miroslav Zeman

 

ČSOB s novinkami nezůstává po zadu.

Začátkem druhého čtvrtletí odstartovala akční nabídka u vybraných hypoték. Akce s názvem „Úrokové schody“ platí pro hypotéky s pětiletou fixací. Klientům banka poskytne slevu z úrokové sazby ve výši až 0,20 procentního bodu p.a.

Velké úspěchy zaznamenává banka i ve smartbankingu. Smartbanking od ČSOB a Ery má v současné době již na 30 tisíc aktivních uživatelů. Aplikaci si od lednového spuštění stáhlo přes 45 tisíc uživatelů, kteří učinili transakce v objemu více než 1 miliard korun. Lidé si na svých chytrých telefonech a tabletech nejčastěji zjišťují zůstatky na účtech a zobrazují šablony platebních příkazů. Není tedy divu, že Aplikace mobilního bankovnictví smartbanking od Ery a ČSOB zvítězila v anketě Mobilní aplikace roku 2012. V kategorii Peníze a nakupování, ve které bylo nominováno celkem 13 aplikací, obsadila hned první dvě místa. Hlasování v anketě, která má 10 kategorií, se zúčastnilo téměř 5 000 osob.

Od května začala ČSOB nabízet další novinku - fond Global Partners ČSOB Fixovaný click 21, který je vhodný pro investory, kteří preferují nízkou míru rizika investice, a přesto by se rádi podíleli na růstu akciových trhů. Klienti mohou u tohoto produktu využít výhod, které jim přináší široce a pestře diverzifikované portfolio s převahou společností zaměřených na farmacii, telekomunikace, energie a služby.

A novinky týkající se bydlení pokračují. Hypotéku s bonusem představila ČSOB banka jako unikátní novinku, která významným způsobem odmění klienty za věrnost formou pozitivní motivace, a nabídne jim za ni na českém trhu zcela ojedinělý bonus. Banka jim z celkové výše úvěru odpustí 5 %, pokud s úvěrem dlouhodobě zůstanou u ČSOB. Klientům klesnou měsíční splátky i celková výše jistiny úvěru, kterou bance splatí. Například u dvoumilionové hypotéky bude odpuštěno 100 000 korun.

A novinek bylo mnohem víc. Jde vidět, že se ČSOB nebojí razit na poli silné konkurence jasně vpřed. Jen tak dál ČSOB! Hodnocení navyšuji. 

Jan Klička

Také ČSOB se snaží držet krok s vývojem na trhu hypoték. Banka nově nabízí až 5% bonus, pokud klienti dlouhodobě zůstanou s úvěrem právě u ČSOB. Je to hozená rukavice ostatním a plusové body. Za zmínku stojí i pilotní projekt plateb pomocí mobilu, který banka rozjela se společností MasterCard. Právě platby mobilem budou na přelomu 2012/2013 zcela jistě klientským hitem. Mimo jiné kvůli razantnímu nárůstu chytrých telefonů v ČR. Kdo nestihne začátek, dodatečně už to nedohoní. 

Martina Hedvičáková

 

ČSOB nebyla v tomto čtvrtletí tak aktivní jako v předcházejících obdobích.

Smartbanking Ery a ČSOB vyhrál v anketě Mobilní aplikace roku 2012.

Skupina ČSOB obohatila své portfolio o dceřinou společnost ČSOB Advisory. Její služby jsou určeny především institucionální klientele. Hlavním cílem nového hráče na trhu je poskytovat chytré poradenství založené na důkladné a dlouhodobé znalosti prostředí veřejné správy.

Společnost MasterCard Europe společně s partnery ČSOB, Era a Wincor Nixdorf, představuje na českém trhu novinku pro mobilní platby, službu MasterCard Mobile. MasterCard Mobile se rozebíhá i v okolních zemích. Na českém trhu bude fungovat od konce roku 2012, nyní se testuje beta verze.

Podnikatelé, kteří mají u ČSOB zřízeno Podnikatelské, Firemní nebo Obchodní konto si již více než rok si k němu mohou pořídit osobní ČSOB Aktivní konto, a to s četnými výhodami a zdarma.

4. dubna odstartovala v ČSOB akční nabídka u vybraných hypoték. Akce s názvem „Úrokové schody“ platí pro hypotéky s pětiletou fixací. Klientům banka poskytne slevu z úrokové sazby ve výši až 0,20 procentního bodu p.a.

Bankovní poplatky 2Q 2012 NAN
Bankovní poplatky.com

 

Banka, která o sobě dává vědět v každém čtvrtletí. Ne jinak tomu bylo i ve II. čtvrtletí 2012. ČSOB opět změnila sazebník k 1. 5. 2012. Nicméně celková poplatková struktura a filozofie banky zůstala beze změn a v této části proto hodnocení neměníme.

ČSOB opět v aktuálním čtvrtletí přišla s několika zajímavými změnami. Tak především banka nabídla v měsících duben a květen roční poplatkové prázdniny u podnikatelských účtů. Druhou pozitivní změnou byla hypotéka s bonusem, kdy ČSOB nabídla svým věrným klientům, kteří u banky zůstanou v dlouhodobém horizontu, odpuštění 5% z hypotečního úvěru. Vzhledem k těmto novinkám, zvyšujeme po minulém snížení, hodnocení v této části o 0,5 bodu.

Sazebník ČSOB patří i nadále mezi ty spíše přehlednější. Osobní konta jsou v jedné tabulce a je tak na první pohled zřejmé, co do balíčku patří a co nikoliv a to použitím malých barevných ikonek. Pozitivní je také fakt, že je sazebník na webových stránkách banky snadno k nalezení, stejně, jako třeba obchodní podmínky. Hodnocení pro toto čtvrtletí neměníme.

Postavení ČSOB se ani v Kalkulátoru bankovních poplatků ani v Q Reportu Scott & Rose nezměnilo - standardní klient i nadále zaplatí 1.832 Kč a aktivní klient 7.191 Kč ročně. Hodnocení zatím v této části ponecháváme beze změny.

Roční poplatkové prázdniny za vedení ČSOB účtů pro podnikatele a malé firmy, 2.4.2012

Od dubna mají podnikatelé v ČSOB možnost využít výhodné nabídky při zřizování svých firemních účtů. Pokud si noví klienti sjednali účet mezi dubnem a květnem, budou moci zvolené konto využívat celý rok bez poplatků za jeho vedení. Nabídka platí pro ČSOB Podnikatelské konto a ČSOB Firemní konto.

ČSOB přišla s akční nabídkou u hypoték, 5.4.2012

Ve středu 4. dubna odstartovala v ČSOB akční nabídka u vybraných hypoték. Akce s názvem „Úrokové schody“ platí pro hypotéky s pětiletou fixací. Klientům banka poskytne slevu z úrokové sazby ve výši až 0,20 procentního bodu p.a.

Nová ČSOB Hypotéka s bonusem nabízí klientům za věrnost odpuštění 5 procent úvěru, 10.5.2012

Hypotéka s bonusem představuje unikátní novinku ČSOB, která významným způsobem odmění klienty za věrnost formou pozitivní motivace, a nabídne jim za ni na českém trhu zcela ojedinělý bonus. Banka jim z celkové výše úvěru odpustí 5 %, pokud s úvěrem dlouhodobě zůstanou u ČSOB. Klientům klesnou měsíční splátky i celková výše jistiny úvěru, kterou bance splatí. Například u dvoumilionové hypotéky bude odpuštěno 100 000 korun.

Veřejnost 2Q 2012 NAN
Petr Svoboda
Petr Vít

klady:

platební karty používají 3D secure, mají vkladomaty

zápor a zkušenost:

vysoké poplatky, často tvrdí na pobočce něco jiného než přes elektronický dotaz, občas se objeví poplatek docela nečekaný i u studentského účtu, občas reklamaci uznají.

Beeda Cool

nikdy vice, vysoke platby, chybuje, aroganni chovani vice pracovniku, nebyli schopni v poradku vyridit ani odchod z banky(neprevedli zustatek vcas), taktez naslednou reklamaci odchodu(nevyresili do zakone lhuty), musel jsme resit pres finacniho arbitra, az pote banka zacala fungovat (se skripejicimy zuby )....kazdopadne slo mi o princip, nez o tech par drobnych co mi bank dluzila a nenamahala se to resit ......

Psenda Psendovic
Petr Kolomazník
Hynek Folwarczny
Marek Kriz

Stara banka svym pristupem k zakaznikum, naprosty nezajem pri odchodu klienta jinam.


Tiskové zprávy ČSOB

ČSOB půjčuje plně online do pár minut, nově i neklientům

ČSOB půjčuje plně online do pár minut, nově i neklientům

Půjčit si na cokoli nikdy nebylo snazší. Peníze jednoduše na pár kliknutí mohou u ČSOB nově získat i neklienti. Vše včetně podpisu smlouvy a načerpání peněz lze provést plně online a stihnout do pár minut. Zájemci si navíc mohou půjčku vyzkoušet, a pokud ji vrátí do 3 měsíců, dostanou všechny zaplacené úroky zpět.

celý článek
1. pololetí 2019 pro ČSOB: akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB

1. pololetí 2019 pro ČSOB: akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB

Čistý zisk skupiny ČSOB činil 10,9 mld. Kč. Objem úvěrů vzrostl na 752 miliard Kč (meziroční zvýšení o 3 %), kvalita úvěrového portfolia zůstává vysoká.

celý článek
Průzkum ČSOB: Firmám se dýchá opět o něco lépe

Průzkum ČSOB: Firmám se dýchá opět o něco lépe

Malé a střední firmy zvýšily ve druhém čtvrtletí optimismus. Ten se opírá zejména o přetrvávající silnou poptávku po zboží a službách a spokojenost s  ekonomickým vývojem. V porovnání s minulým kvartálem znatelně zesílila investiční aktivita. Index očekávání firem ČSOB, který náladu pravidelně sleduje, vyrostl mezičtvrtletně o 1,8 bodu na 22 bodů. 

celý článek
ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění od Euromoney

ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění od Euromoney

ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění Euromoney Awards for Excellence. V anketě uznávaného magazínu Euromoney se tak znovu stala nejlepší bankou v České republice v roce 2019. 

celý článek
Na poštách je od července možné platit kartami všech bank

Na poštách je od července možné platit kartami všech bank

V celé obchodní síti České pošty je možné od začátku července platit za poštovní služby kartami společností Mastercard a Visa všech vydavatelských bank. Poskytovatelem platebních terminálů je ČSOB, exkluzivní poštovní partner pro poskytování bankovních a pojišťovacích služeb na České poště.

celý článek
ČSOB od července zlepšuje služby pro klienty v letištních saloncích

ČSOB od července zlepšuje služby pro klienty v letištních saloncích

ČSOB zahajuje od července 2019 spolupráci s  novým provozovatelem letištních salonků. Partnerem banky se stane společnost Lounge Key, která provozuje více než 1 100 salónků. Zjednoduší se také přístup klientů ČSOB do salonků a vstupy do salonků budou cenově dostupnější.

celý článek
Barbara Hartmannová výkonnou ředitelkou právního útvaru ČSOB

Barbara Hartmannová výkonnou ředitelkou právního útvaru ČSOB

Barbara Hartmannová bude od 1. července v pozici Head of Legal zodpovědná za právní oblast v ČSOB. Přesune se tak z pozice ředitelky právního útvaru v ČMSS, ve kterém pracuje od roku 2017. Předtím pracovala také ve skupině ČSOB. Od roku 2015 vedla útvar Legal, Risk & Compliance v ČSOB Penzijní společnosti. Před nástupem do skupiny ČSOB pracovala osm let ve finanční skupině České spořitelny.

celý článek
ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodu. Více se zaměří na oblast digitalizace

ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodu. Více se zaměří na oblast digitalizace

ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodních pozic. Samostatně fungující obchodní útvar v čele s obchodním ředitelem Lubošem Veselým se od 1. 7. 2019 spojuje s produktovým managementem a řízením klientského portfolia – nově vzniklý útvar povede Kristýna St. James (dříve Čejdová), která ve stejné společnosti působí od roku 2016 v oblasti řízení portfolia a produktu. Hlavním cílem nového útvaru budou aktivity spojené s digitální strategií a celkovým digitálním směřováním společnosti.

celý článek
ČSOB věnovala v roce 2018 na společensky odpovědné aktivity přes 50 milionů Kč

ČSOB věnovala v roce 2018 na společensky odpovědné aktivity přes 50 milionů Kč

Na společensky odpovědné aktivity a filantropii věnovala ČSOB v minulém roce více než 50 milionů korun. Podpořila například výuku finančního vzdělávání, odstartovala akcelerátor pro start-upy a pokračovala i v podpoře projektů v krajích. Své služby dále přizpůsobuje, aby byly snadno dostupné hendikepovaným lidem a seniorům. V ekologické šetrnosti a podpoře udržitelných řešení si stále drží prvenství mezi českými firmami. Detailní přehled uvádí ve Zprávě skupiny ČSOB společnosti 2018.

celý článek
Češi a nákupy vozidel na úvěr. Vedou Škodovky. Vysoce stoupá podíl SUV. Nejoblíbenější barvou je bílá.

Češi a nákupy vozidel na úvěr. Vedou Škodovky. Vysoce stoupá podíl SUV. Nejoblíbenější barvou je bílá.

Průzkum ČSOB Leasing se zaměřil na to, jak to mají Češi s nákupem vozů a jaká kritéria při výběru vozů jsou pro ně důležitá. Z průzkumu vychází, že Češi nejčastěji volí vozidla střední velikosti a nakupují české vozy značky Škoda. Mezi nejvíce pořizované modely patří Octavia a Superb. Z barev vybírají nejvíce bílou. Na té se shodnou muži i ženy. Od roku 2013 každoročně stoupá nákup SUV vozů. Při nákupu je klíčovou potřebou jistota ohledně původu a minulosti vozidla a možnost si vozidlo před koupí vyzkoušet.  Benzín vítězí nad naftou.  

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři