web
První klientský rating bank v České republice


ČSOB 63,4

Kvartál
1 2 3 4

Československá obchodní banka, a.s
Radlická 333/150, 150 57 Praha 5
Tel.: 261 351 111; 224 111 111
E-mail: info@csob.cz, www.csob.cz
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2011 NAN
Bedřich Danda

ČSOB zabodovala několika vstřícnými kroky ve vztahu k podnikatelům. Jinak se na aktivitě a vstřícnosti banky oproti prvnímu čtvrtletí nic nezměnilo.

Jan Brázda

Banka následuje konkurenci a v oblasti hypotečních sazeb snižuje nabídku až na 3.89% (individuálně pro VIP klienty až na 3.75%). Nicméně až na aktuální sníženou sazbu ČS se banka nedostane. Z hlediska vyřízení úvěru představuje ČSOB jednu z nejrychlejších bank v oblasti vyřízení hypotečního úvěru a necenění nemovitosti od stolu bez potřeby návštěvy znalce. Pozitivně oceňuji i možnost jednorázového bezplatného splacení části hypotéky během fixace. Bohužel je třeba bance předem oznámit jeho výši a datum splacení což praktické použití snižuje. I tak se nicméně jedná mezi českými bankami spíše o výjimku, která je v zahraničí naprosto běžná.  

Banka pokračuje i nadále velmi aktivně v upisování dalších portfolií otevřených podílových a zajištěných fondů, což mi osobně připadá jako mnohem sympatičtější zvyšování tržeb než skrze ostatní bankovní poplatky za služby, kde banka žádné úsilí nevyvíjí.

Pro běžné občany připravila banka nový rodinný balíček, kde majitel konta získá až 60 běžných transakcí za cenu 40 Kč. Balíček je nicméně možno dokoupit pouze k ČSOB Aktivnímu kontu.

Martina Hedvičáková

V sazebníku ČSOB také nedošlo k výrazným změnám a svoji pozornost, jako většina bank, soustředila na nabídku hypotečních úvěrů.

Od 4. dubna v ČSOB vstoupila v platnost nová akční nabídka hypotečních úvěrů. U úrokové sazby je zavedena plošná sleva 0,26 % pro všechny fixace a produkty s výjimkou předhypotečního úvěru a převzetí dluhu.

ČSOB od úterý 21. června snížila úrokové sazby u hypoték. Úroková sazba s využitím akčních nabídek pro hypotéky do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti při fixaci 3 roky činí 3,89 %.

Časopis Global Finance zvolil ČSOB nejlepším poskytovatelem služeb v oblasti správy a úschovy cenných papírů na obou trzích.

Fondy Global Partners ČSOB Fixovaný click 5 a Global Partners ČSOB Fixovaný click 6 byly upsány na jaře 2009 a patří k typu Klik (Click) velmi oblíbených zajištěných fondů. Mimo obvyklých zajištěných fondů posiluje ČSOB v červnu také svoji nabídku o další tři akciové fondy KBC Multi Track se zaměřením na různé trhy.

Nadační program vzdělání ČSOB podpořil 11 projektů na rozvoj finanční gramotnosti – peníze pomohou postiženým i dětem do dětských domovů. ČSOB Pojišťovna se vrací na post generálního partnera pardubického hokejového klubu.

Odborná porota ekonomického magazínu Global Finance zvolila ČSOB nejlepší bankou roku 2011 na českém trhu. Toto ocenění se do ČSOB vrací už po jedenácté.ČSOB obhájila titul Nejlepší banka v akvizičním financování i v roce 2011

Eva Poláchová

Banka nabídla v dubnu nový zajištěný fond  investující do společností, které těží z velkých sportovních akcí. Fond může být zajímavým kouskem k doplnění portfolia investorů. Fondy z úzkým zaměřením mají za cíl oslovit konkrétní skupinu klientů, kterým je daná oblast nějakým způsobem blízká. Investice je pak spíše pocitovou záležitostí. Snaha zaujmout se bance nedá popřít. Fond tak rozšířil širokou nabídku zajištěných fondů ČSOB.

Do konce červa nabízí banka ke Studenstkému účtu plus Image platební kartu zdarma. Je pravda, že studenti jsou specifická skupina, která si potrpí na odlišnost a výjimečnost, což jim  vytvoření vlastního designu platební karty umožňuje. Uvítala bych také například úhradu ISIC karty, jako to mají v nabídce jiné banky.

Hodnotím velmi kladně, že se banka angažuje rovněž v oblasti finančního vzdělávání v rámci ČSOB Nadačního programu vzdělání. Toto téma je stále diskutované a aktuální.

Snížení úrokových sazeb u hypoték potěšilo.

František Pavelka

ČSOB se konečně odhodlala přistoupit ke zrušení poplatku za vklad. Což lze hodnotit pozitivně. Ale až od srpna. Takže si raději počkáme.

Bankovní poplatky 2Q 2011 NAN
Bankovní poplatky.com

Velmi aktivní banka v tomto čtvrtletí, nicméně nedošlo ke strukturálním změnám v poplatkové politice banky jako celku, proto neměníme hodnocení z předchozího čtvrtletí.

ČSOB mění sazebník skutečně pravidelně. Naposledy se tak stalo k 1.5.2011. Změny se tentokrát týkaly spíše podnikatelských účtů. Nicméně jedna významná novinka se dotýká účtů pro fyzické osoby – banka přišla s Rodinným balíčkem ke svému Aktivnímu kontu. Za jednotnou cenu 40 Kč dostane klient zdarma 40 nejvyužívanějších transakcí - 15 tuzemských příchozích plateb, 10 odchozích elektronických tuzemských transakcí a 15 výběrů z bankomatů ČSOB v rámci ČR. Tento nový produkt je k dokoupení pouze k Aktivnímu kontu. Jinak nově nabízí ČSOB Podnikatelské konto, kde klient najde navíc zdarma embosovanou platební kartu VISA Classic (dříve zdarma VISA Electron) a 5 vkladů a 5 výběrů z ČSOB bankomatu zdarma. Banka také pokračovala v nabídce hypoték se zpracováním úvěru bez poplatku. ČSOB je v poplatkových změnách opravdu aktivní, ke zvýšení hodnocení v této části došlo už při minulém hodnocení. Pokud bude banka v těchto iniciativách pokračovat, zvýšíme v dalším čtvrtletí hodnocení o 0,5 bodu.

Sazebník ČSOB patří i nadále mezi ty spíše přehlednější. Osobní konta jsou v jedné tabulce a je tak na první pohled zřejmé, co do balíčku patří a co nikoliv a to použitím malých barevných ikonek. Pozitivní je také fakt, že je sazebník na webových stránkách banky snadno k nalezení, stejně, jako třeba obchodní podmínky. Hodnocení pro toto čtvrtletí neměníme.

Také ČSOB nezaznamenala v různých porovnáních Q Reportu Scott & Rose i Kalkulátoru bankovních poplatků za II. čtvrtletí významný posun, takže hodnocení z I. čtvrtletí ponecháváme na stejné hodnotě.

Veřejnost 2Q 2011 NAN
Tomáš Kučera
Petr Netopil
sam matic
Lucie Janečková

ČSOB vidím na takový český průměr. Velikostně spolehlivá, poplatkově umí i nepříjemně překvapit. Rozhodně si myslím, že je lepší než její divize Poštovní spořitelna.

Daniel Suk

Jako klient ČSOB jsem velmi spokojen se svým studentským účtem bez poplatků, s dostupností bankomatů, popřípadě poboček. Také zaměstnanci banky jsou vstřícní, aspoň z mých zkušeností. Internetové stránky jsou přehledné..

Alfa steel
Hana Rambalová
Kateřina Vanžurová
Tereza Hološková

S touto bankou nemám vlastní zkušenosti, proto hodnotím pouze na základě zhlédnutí internetových stránek. Ale překvapil mě poměrně drahý poplatek za výběr na přepážce.


Tiskové zprávy ČSOB

ČSOB půjčuje plně online do pár minut, nově i neklientům

ČSOB půjčuje plně online do pár minut, nově i neklientům

Půjčit si na cokoli nikdy nebylo snazší. Peníze jednoduše na pár kliknutí mohou u ČSOB nově získat i neklienti. Vše včetně podpisu smlouvy a načerpání peněz lze provést plně online a stihnout do pár minut. Zájemci si navíc mohou půjčku vyzkoušet, a pokud ji vrátí do 3 měsíců, dostanou všechny zaplacené úroky zpět.

celý článek
1. pololetí 2019 pro ČSOB: akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB

1. pololetí 2019 pro ČSOB: akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB

Čistý zisk skupiny ČSOB činil 10,9 mld. Kč. Objem úvěrů vzrostl na 752 miliard Kč (meziroční zvýšení o 3 %), kvalita úvěrového portfolia zůstává vysoká.

celý článek
Průzkum ČSOB: Firmám se dýchá opět o něco lépe

Průzkum ČSOB: Firmám se dýchá opět o něco lépe

Malé a střední firmy zvýšily ve druhém čtvrtletí optimismus. Ten se opírá zejména o přetrvávající silnou poptávku po zboží a službách a spokojenost s  ekonomickým vývojem. V porovnání s minulým kvartálem znatelně zesílila investiční aktivita. Index očekávání firem ČSOB, který náladu pravidelně sleduje, vyrostl mezičtvrtletně o 1,8 bodu na 22 bodů. 

celý článek
ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění od Euromoney

ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění od Euromoney

ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění Euromoney Awards for Excellence. V anketě uznávaného magazínu Euromoney se tak znovu stala nejlepší bankou v České republice v roce 2019. 

celý článek
Na poštách je od července možné platit kartami všech bank

Na poštách je od července možné platit kartami všech bank

V celé obchodní síti České pošty je možné od začátku července platit za poštovní služby kartami společností Mastercard a Visa všech vydavatelských bank. Poskytovatelem platebních terminálů je ČSOB, exkluzivní poštovní partner pro poskytování bankovních a pojišťovacích služeb na České poště.

celý článek
ČSOB od července zlepšuje služby pro klienty v letištních saloncích

ČSOB od července zlepšuje služby pro klienty v letištních saloncích

ČSOB zahajuje od července 2019 spolupráci s  novým provozovatelem letištních salonků. Partnerem banky se stane společnost Lounge Key, která provozuje více než 1 100 salónků. Zjednoduší se také přístup klientů ČSOB do salonků a vstupy do salonků budou cenově dostupnější.

celý článek
Barbara Hartmannová výkonnou ředitelkou právního útvaru ČSOB

Barbara Hartmannová výkonnou ředitelkou právního útvaru ČSOB

Barbara Hartmannová bude od 1. července v pozici Head of Legal zodpovědná za právní oblast v ČSOB. Přesune se tak z pozice ředitelky právního útvaru v ČMSS, ve kterém pracuje od roku 2017. Předtím pracovala také ve skupině ČSOB. Od roku 2015 vedla útvar Legal, Risk & Compliance v ČSOB Penzijní společnosti. Před nástupem do skupiny ČSOB pracovala osm let ve finanční skupině České spořitelny.

celý článek
ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodu. Více se zaměří na oblast digitalizace

ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodu. Více se zaměří na oblast digitalizace

ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodních pozic. Samostatně fungující obchodní útvar v čele s obchodním ředitelem Lubošem Veselým se od 1. 7. 2019 spojuje s produktovým managementem a řízením klientského portfolia – nově vzniklý útvar povede Kristýna St. James (dříve Čejdová), která ve stejné společnosti působí od roku 2016 v oblasti řízení portfolia a produktu. Hlavním cílem nového útvaru budou aktivity spojené s digitální strategií a celkovým digitálním směřováním společnosti.

celý článek
ČSOB věnovala v roce 2018 na společensky odpovědné aktivity přes 50 milionů Kč

ČSOB věnovala v roce 2018 na společensky odpovědné aktivity přes 50 milionů Kč

Na společensky odpovědné aktivity a filantropii věnovala ČSOB v minulém roce více než 50 milionů korun. Podpořila například výuku finančního vzdělávání, odstartovala akcelerátor pro start-upy a pokračovala i v podpoře projektů v krajích. Své služby dále přizpůsobuje, aby byly snadno dostupné hendikepovaným lidem a seniorům. V ekologické šetrnosti a podpoře udržitelných řešení si stále drží prvenství mezi českými firmami. Detailní přehled uvádí ve Zprávě skupiny ČSOB společnosti 2018.

celý článek
Češi a nákupy vozidel na úvěr. Vedou Škodovky. Vysoce stoupá podíl SUV. Nejoblíbenější barvou je bílá.

Češi a nákupy vozidel na úvěr. Vedou Škodovky. Vysoce stoupá podíl SUV. Nejoblíbenější barvou je bílá.

Průzkum ČSOB Leasing se zaměřil na to, jak to mají Češi s nákupem vozů a jaká kritéria při výběru vozů jsou pro ně důležitá. Z průzkumu vychází, že Češi nejčastěji volí vozidla střední velikosti a nakupují české vozy značky Škoda. Mezi nejvíce pořizované modely patří Octavia a Superb. Z barev vybírají nejvíce bílou. Na té se shodnou muži i ženy. Od roku 2013 každoročně stoupá nákup SUV vozů. Při nákupu je klíčovou potřebou jistota ohledně původu a minulosti vozidla a možnost si vozidlo před koupí vyzkoušet.  Benzín vítězí nad naftou.  

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři