web
První klientský rating bank v České republice


ČSOB 63,3

Kvartál
1 2 3 4

Československá obchodní banka, a.s
Radlická 333/150, 150 57 Praha 5
Tel.: 261 351 111; 224 111 111
E-mail: info@csob.cz, www.csob.cz
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2011 NAN
Otakar Schlossberger

Další velká banka.......stále patří a bude patřit mezi největší peněžní ústavy v ČR s širokou nabídkou služeb pokrývající celý finanční trh.

 

Klient je schopen poměrně jednoduše nalézt základní informace o hospodaření banky v rámci tzv. informační povinnosti bank, kterou má banka vůči veřejnosti. Banka má příznivé hospodářské výsledky. Co se reklamy týká, tak jsem v tomto hodnotícím čtvrtletí nezaregistroval nic významného.. Alespoň takto jsem to vnímal já osobně. Jako spotřebitel jsem nezaznamenal žádný výrazný nový inovativní produkt. Banka disponuje širokou nabídkou prodejních míst a všemi možnostmi elektronické komunikace. Tudíž z tohoto pohledu je možné hovořit o slušné vstřícnosti banky vůči klientům

Hlavní internetové stránky banky jsou celkem přehledné, i když ne tak zdařilé z hlediska designu jako u konkurence (stále).  Nicméně lze se v nich orientovat dobře.

 

Banka se přihlásila ke společenské odpovědnosti a svými sponzoringovými programy podporuje celou řadu aktivit. V této činnosti banka pokračovala i ve sledovaném čtvrtletí.

Hodnocení pro toto čtvrtletí ponechávám i nadále stejné, neboť se v rámci banky neobjevilo nic, co by mne výrazně zaujalo.

Martina Hedvičáková

V sazebníku ČSOB také nedošlo k výrazným změnám, i přesto patřila k aktivnější skupině.

Banka zavedla nové služby se zaměřením na elektronické transakce a výběry z bankomatů, které klienti preferují nejvíce. Od té doby se stále více klientů ČSOB přiklání k Aktivnímu kontu a v posledním čtvrtletí loňského roku si toto konto zvolilo více než dvě třetiny nových klientů.

 

Nejpozitivněji hodnotím, že ČSOB vychází vstříc potřebám klientům a od 1. ledna 2011 přechází téměř 60 % poboček ČSOB na novou otevírací dobu. Jednotlivé pobočky mají nyní možnost flexibilně upravit pracovní dobu tak, aby lépe vyhovovala zvykům a potřebám lokálních klientů.

ČSOB opět obhájila prvenství mezi tuzemskými bankami na poli služeb pro zahraniční obchod.

Zajištěné fondy jsou specialitou ČSOB a zároveň jednou z nejzajímavějších forem investování, která je dostupná každému. Každý měsíc ČSOB aktualizuje svoji nabídku možností, jak zhodnotit volné finanční prostředky prostřednictvím investic do fondů. Do březnové nabídky ČSOB zařadila jak kombinaci životního pojištění a investice, tak nové zajištěné fondy.

Od března ČSOB nabízí svým klientům Optimum fund ČSOB Růstový fix 1, který je vhodnou součástí portfolia pro budoucí očekávaný vývoj na finančních trzích a zároveň odráží jejich požadavky. Těm, kteří chtějí mít své peníze neustále po ruce, se nabízí možnost investic do další řady výnosově úspěšných fondů Portfolio Pro.

Maximal Invest ČSOB Duo Bonus 1 a Maximal Invest ČSOB Prémiový fond 10, které prodává banka a pojištění Triumf Invest, které nabízí distribuční síť ČSOB Pojišťovny, si od začátku tohoto roku pořídilo přes 7 300 klientů.

Ze vzrůstající obliby využívání informací z internetu, ČSOB Pojišťovna spustila nové webové stránky. Reaguje tím na nejnovější statistická zjištění a výsledky průzkumů, které jasně říkají, že klienti se o nákupu finančních produktů stále více rozhodují na základě informací z internetu a chtějí je touto cestou i nakupovat.

Také ČSOB zareagovala na trend snižování úroků z hypoték. Banky nabízejí nejnižší úroky od května 2007, developeři snižují ceny nemovitostí a přicházejí se zajímavými nabídkami, lidé se vzpamatovávají z dopadů ekonomické recese. Pro získání hypotéky předchází komplexní posouzení příjmů žadatele. Navíc v pondělí 14. února ČSOB spustila akční nabídku hypotečních úvěrů, která nese název Valentýnská hypotéka. Předmětem této akce je odpuštění poplatku za zpracování úvěru. Nabídka platí pro všechny typy fixací. Klienti, kteří si v průběhu trvání akce zažádají o hypoteční úvěr, tak mohou ušetřit až 18 tisíc korun. Akce je platná až do odvolání.

Obliba online nakupování vánočních dárků na internetu rok od roku stoupá. Svědčí o tom také množství provedených plateb pomocí služby PaySec. Během posledních dvou let se počet uskutečněných transakcí v předvánočním období více než zdvojnásobil. Češi také stále častěji upřednostňují platby pomocí platební karty namísto výběru z bankomatů. Tento fakt dokládá především nárůst počtu transakcí v obchodech hrazených platební kartou za poslední rok o 15,5 % na více než 224 milionu transakcí.

Největší výnos v roce 2010 zaznamenal ČSOB Akciový fond – Střední a Východní Evropa. Z 20 otevřených fondů ČSOB jich v loňském roce 19 vzrostlo, z toho 14 o více než 3 % a 4 fondy o více než 10 %.

ČSOB Pojišťovna vytvořila v roce 2010 čistý zisk ve výši 902,6 milionu korun. Velmi dobré hospodaření společnosti v roce 2010 potvrdily i její obchodní výsledky, kde je hlavním ukazatelem předepsané pojistné.

ČSOB Pojišťovna zvítězila v soutěži Zlatá pecka v kategorii Multimediální a internetová prezentace se svojí letní kampaní na cestovní pojištění „Pošli méďu“.

ČSOB a Era podporují regiony.

Bedřich Danda

Podnikatelé mohou ocenit zisk titulu Nejlepší banka pro zahraniční obchod, kterou na začátku roku ČSOB získala. Oceněny byly především kvalitní služby této banky v oblasti zahraničního obchodu. Cenu získala banka již po čtvrté. Potěšující je také rozšíření pobočkové sítě, kdy ČSOB otevřela novou pobočku v Brně.

V oblasti poplatků za služby zde výraznější posun na začátku roku nevidím.

Helena Kadlecová

Oblast poplatků:

- ve sledovaném období byly provedeny změny u hypotečních úvěrů – přibližně 12 změn

Oblast úrokových sazeb:

- banka zvýšila sazby u spořicího účtu v EUR

- došlo k poklesu úrokových sazeb u hypotečních úvěrů

Inovace  a novinky:

 - banka připravila speciální nabídku hypotečních úvěrů, která nese název Valentýnská hypotéka. Předmětem této akce je odpuštění poplatku za zpracování úvěru. Nabídka se nevztahuje na americkou hypotéku, předhypoteční úvěr a hypotéku do 100 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Marketingové aktivity, komunikace:

- klienti byli informováni o připravovaných změnách u kreditních karet, které začnou platit od dubna 2011

 - vybraným klientům byla zaslána nabídka s investicí do zajištěných fondů ČSOB

Miroslav Zeman

ČSOB se snažila začít I. čtvrtletí roku úpravou otevírací doby svých poboček. Od 1. ledna 2011 přešlo téměř 60 % poboček ČSOB na novou otevírací dobu. Jednotlivé pobočky mají nyní možnost flexibilně upravit pracovní dobu tak, aby lépe vyhovovala zvykům a potřebám lokálních klientů – tolik citace banky. Toto opatření však nelze hodnotit pouze pozitivně. Z uvedeného totiž vyplývá,že některé pobočky svou otevírací dobu také omezí, resp. ji pouze posunou. Vyloženě kladné hodnocení, které bychom mohli udělit v případě prodloužení otevírací doby poboček tak udělit nemůžeme.

Banka také obhájila v prvním čtvrtletí svou pozici jednoznačného vítěze nejlepší banky pro zahraniční obchod. Na tento segment se banka dlouhodobě specializuje a tato dlouhodobě stabilní pozice ji činí zajímavou pro podnikatele  a firmy.

Velmi pozitivně musíme hodnotit dlouhodobou podporu banky tuzemským regionům a projektům. I v prvním čtvrtletí roku 2011 tak banka pokračovala v podpoře tohoto segmentu. Pod novým názvem ČSOB a ERA pro podporu regionů vstoupil 7. února projekt společenské odpovědnosti – program podpory regionů – do svého v pořadí pátého pokračování.

Hypoteční úvěry je další ze služeb, které se banka snažila zatraktivnit a udržet si tak zájem klientů o tento produkt. V pondělí 14. února ČSOB spustila akční nabídku hypotečních úvěrů, která nese název Valentýnská hypotéka. Předmětem této akce bylo odpuštění poplatku za zpracování úvěru. Nabídka platila pro všechny typy fixací. Klienti, kteří si v průběhu trvání akce zažádali o hypoteční úvěr, tak mohli a mohou ušetřit až 18 tisíc korun. Akce je platná až do odvolání.

ČSOB také rozšířila dostupnost svých služeb a otevřela v Brně svou novou pobočku.

Banka také posílila svou pozici v oblasti investování. ČSOB nabídla svým klientům Optimum fund ČSOB Růstový fix 1, který je vhodnou součástí portfolia pro budoucí očekávaný vývoj na finančních trzích a zároveň odráží jejich požadavky. Těm, kteří chtějí mít své peníze neustále po ruce, se nabízí možnost investic do další řady výnosově úspěšných fondů Portfolio Pro.

Bankovní poplatky 1Q 2011 NAN
Bankovní poplatky.com

V aktuálním čtvrtletí nedošlo ke strukturálním změnám v poplatkové politice banky, proto neměníme hodnocení z předchozího čtvrtletí.

ČSOB mění sazebník velmi pravidelně. Naposledy před aktuálním čtvrtletí tak učinila k 1.11.2010. Nyní se tak stalo od 1.2.2011. Změny se ovšem tentokrát týkají především poplatkových podmínek u hypotečních úvěrů. Pohyb výše poplatků jde oběma směry, ale najdeme více pozitivních změn. Zlevňují položky, které využijí všichni: snížení poplatku za zpracování hypotečního úvěru z 0,8 % na 0,6 % z požadované částky, snížení krajní výše poplatků - dolní limit klesá z 8000 Kč na 4000 Kč, horní limit o celých 7000 Kč na 18 000 Kč. Na druhé straně je pravda, že řada bank už tento poplatek nemá (ČS, Raiffeisenbank, mBank). ČSOB ovšem 14 dnů poté přišla s Valentýnskou hypotékou, kde až do odvolání odpouští poplatek za zpracování hypotečního úvěru. Snižuje se také cena za zpracování odhadu, ruší se poplatek za nedočerpání dohodnuté výše hypotéky u nových smluv. Banka naopak zdražuje ty položky, které se všech nedotknou nebo nejsou zcela běžné. Ke zdražení dochází u změn smluvních podmínek – např. změna předmětu zajištění dodatkem ke smlouvě bude stát minimálně 4000 Kč, horní hranice uvedena není. Dále zdražuje vyhotovení protokolu o stavu stavby interním odhadcem banky ze současných 1000 Kč na 1200 Kč, změna smluvních podmínek provedená oznámením banky z 200 Kč na 300 Kč či vystavení bankovní informace o klientovi z 500 Kč na 1000 Kč. Zdraží také ostatní úkony z 100 Kč za úkon na nových 300 Kč za úkon. Vzhledem k zaměření celkových změn, zvyšujeme hodnocení o 0,5 bodu.

Sazebník ČSOB patří i nadále mezi ty spíše přehlednější. Osobní konta jsou v jedné tabulce a je tak na první pohled zřejmé, co do balíčku patří a co nikoliv. Pozitivní je také fakt, že je sazebník na webových stránkách banky snadno k nalezení, stejně, jako třeba obchodní podmínky. Hodnocení pro toto čtvrtletí neměníme.

Také ČSOB nezaznamenala v různých porovnáních (Q Report Scott & Rose i kalkulátor bankovních poplatků) za I. čtvrtletí významný posun, takže hodnocení z loňského IV. čtvrtletí zůstává stejné.

Veřejnost 1Q 2011 NAN
Kateřina Vanžurová
Josef Marcián
Petr Suchanka
Petra Zaspalová
Antonín Sprinz

Tato banka má sice poměrně hustou síť poboček, celkem dobrý přístup ke klientům, ale některé poplatky jsou tedy nehorázně vysoké jako třeba výběr hotovosti z vlastního účtu na přepážce banky. Uvědomíme-li si, že na běžném účtu je úročení zůstatku v desetině procenta, u podnikatelských účtů to je setina a za kolik tyto banky úročí kontokorent, úvěry, tak je to přímo do nebe volající slušně řečeno. Alespoň jeden výběr hotovosti měsíčně zdarma by měl být pro banky standardem.

Daniela Pekařová

Banku neznám.

car dardar
Jan Komár

Čsob banka významná zejména pro podnikatelskou klientelu

Miroslav Kvasnica

Připadá mi jako bank pro snoby a bohaté. Pro obyčejného člověka nemá co nabídnout.

Iveta Krejslerová

Tiskové zprávy ČSOB

ČSOB půjčuje plně online do pár minut, nově i neklientům

ČSOB půjčuje plně online do pár minut, nově i neklientům

Půjčit si na cokoli nikdy nebylo snazší. Peníze jednoduše na pár kliknutí mohou u ČSOB nově získat i neklienti. Vše včetně podpisu smlouvy a načerpání peněz lze provést plně online a stihnout do pár minut. Zájemci si navíc mohou půjčku vyzkoušet, a pokud ji vrátí do 3 měsíců, dostanou všechny zaplacené úroky zpět.

celý článek
1. pololetí 2019 pro ČSOB: akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB

1. pololetí 2019 pro ČSOB: akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB

Čistý zisk skupiny ČSOB činil 10,9 mld. Kč. Objem úvěrů vzrostl na 752 miliard Kč (meziroční zvýšení o 3 %), kvalita úvěrového portfolia zůstává vysoká.

celý článek
Průzkum ČSOB: Firmám se dýchá opět o něco lépe

Průzkum ČSOB: Firmám se dýchá opět o něco lépe

Malé a střední firmy zvýšily ve druhém čtvrtletí optimismus. Ten se opírá zejména o přetrvávající silnou poptávku po zboží a službách a spokojenost s  ekonomickým vývojem. V porovnání s minulým kvartálem znatelně zesílila investiční aktivita. Index očekávání firem ČSOB, který náladu pravidelně sleduje, vyrostl mezičtvrtletně o 1,8 bodu na 22 bodů. 

celý článek
ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění od Euromoney

ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění od Euromoney

ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění Euromoney Awards for Excellence. V anketě uznávaného magazínu Euromoney se tak znovu stala nejlepší bankou v České republice v roce 2019. 

celý článek
Na poštách je od července možné platit kartami všech bank

Na poštách je od července možné platit kartami všech bank

V celé obchodní síti České pošty je možné od začátku července platit za poštovní služby kartami společností Mastercard a Visa všech vydavatelských bank. Poskytovatelem platebních terminálů je ČSOB, exkluzivní poštovní partner pro poskytování bankovních a pojišťovacích služeb na České poště.

celý článek
ČSOB od července zlepšuje služby pro klienty v letištních saloncích

ČSOB od července zlepšuje služby pro klienty v letištních saloncích

ČSOB zahajuje od července 2019 spolupráci s  novým provozovatelem letištních salonků. Partnerem banky se stane společnost Lounge Key, která provozuje více než 1 100 salónků. Zjednoduší se také přístup klientů ČSOB do salonků a vstupy do salonků budou cenově dostupnější.

celý článek
Barbara Hartmannová výkonnou ředitelkou právního útvaru ČSOB

Barbara Hartmannová výkonnou ředitelkou právního útvaru ČSOB

Barbara Hartmannová bude od 1. července v pozici Head of Legal zodpovědná za právní oblast v ČSOB. Přesune se tak z pozice ředitelky právního útvaru v ČMSS, ve kterém pracuje od roku 2017. Předtím pracovala také ve skupině ČSOB. Od roku 2015 vedla útvar Legal, Risk & Compliance v ČSOB Penzijní společnosti. Před nástupem do skupiny ČSOB pracovala osm let ve finanční skupině České spořitelny.

celý článek
ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodu. Více se zaměří na oblast digitalizace

ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodu. Více se zaměří na oblast digitalizace

ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodních pozic. Samostatně fungující obchodní útvar v čele s obchodním ředitelem Lubošem Veselým se od 1. 7. 2019 spojuje s produktovým managementem a řízením klientského portfolia – nově vzniklý útvar povede Kristýna St. James (dříve Čejdová), která ve stejné společnosti působí od roku 2016 v oblasti řízení portfolia a produktu. Hlavním cílem nového útvaru budou aktivity spojené s digitální strategií a celkovým digitálním směřováním společnosti.

celý článek
ČSOB věnovala v roce 2018 na společensky odpovědné aktivity přes 50 milionů Kč

ČSOB věnovala v roce 2018 na společensky odpovědné aktivity přes 50 milionů Kč

Na společensky odpovědné aktivity a filantropii věnovala ČSOB v minulém roce více než 50 milionů korun. Podpořila například výuku finančního vzdělávání, odstartovala akcelerátor pro start-upy a pokračovala i v podpoře projektů v krajích. Své služby dále přizpůsobuje, aby byly snadno dostupné hendikepovaným lidem a seniorům. V ekologické šetrnosti a podpoře udržitelných řešení si stále drží prvenství mezi českými firmami. Detailní přehled uvádí ve Zprávě skupiny ČSOB společnosti 2018.

celý článek
Češi a nákupy vozidel na úvěr. Vedou Škodovky. Vysoce stoupá podíl SUV. Nejoblíbenější barvou je bílá.

Češi a nákupy vozidel na úvěr. Vedou Škodovky. Vysoce stoupá podíl SUV. Nejoblíbenější barvou je bílá.

Průzkum ČSOB Leasing se zaměřil na to, jak to mají Češi s nákupem vozů a jaká kritéria při výběru vozů jsou pro ně důležitá. Z průzkumu vychází, že Češi nejčastěji volí vozidla střední velikosti a nakupují české vozy značky Škoda. Mezi nejvíce pořizované modely patří Octavia a Superb. Z barev vybírají nejvíce bílou. Na té se shodnou muži i ženy. Od roku 2013 každoročně stoupá nákup SUV vozů. Při nákupu je klíčovou potřebou jistota ohledně původu a minulosti vozidla a možnost si vozidlo před koupí vyzkoušet.  Benzín vítězí nad naftou.  

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři