web
První klientský rating bank v České republice


ČSOB 62,5

Kvartál
1 2 3 4

Československá obchodní banka, a.s
Radlická 333/150, 150 57 Praha 5
Tel.: 261 351 111; 224 111 111
E-mail: info@csob.cz, www.csob.cz
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2010 NAN
Bedřich Danda

Typická banka, která se profiluje jako banka pro podnikatelskou a firemní klientelu. Ve druhém čtvrtletí však toho banka ve prospěch podnikatelů moc nepředvedla. Pozitivně však můžeme hodnotit snahu banky o podporu regionů, kde na vítězné projekty věnuje banka několik milionů korun. Stejně tak banka podporuje oblast vzdělávání, která je pro podnikatele velmi důležitá.

 

ČSOB snížila úrokové sazby u hypotečních úvěrů a přidala se tak k poslednímu trendu zlevňování hypoték, což je dobrá zpráva především pro podnikatele ve stavebnictví a realitách.

 

 Webové stránky jsou vcelku přehledné,  jako úroky a poplatky, jsou relativně rychle zjistitelné.  Podle serveru bankovní poplatky.com patří mezi ty, které ještě neodbouraly poplatek za příchozí platby.

Dalibor Z. Chvátal

ČSOB v dubnu potrápily platební karty, některé transakce se zaúčtovaly resp. autorizovaly vícekrát. Banka se nadále věnovala náboru nových klientů do investičních fondů své skupiny a v zásadě se nic nového ani mimořádného nedělo.

Eva Poláchová

Pro hypotéční úvěry zavedla banka akci možnosti nulového poplatku za zpracování smluv, následně snížila úrokovou sazbu. Obecně se banka zaměřuje na úvěrový obchod, sice lehce preferuje movitější klienty, ale vesměs se snaží banka využít momentální opětovné zvýšení poptávky po financování bydlení. Navíc aktuálně, zjevně jako reakci k záplavám, zlevnila hypoteční pojištění Hypotéka Expres pro případ záplav a povodní. I spotřebitelský úvěr byl v dubnu zvýhodněn 50% poplatkem.

Banka mění sazebník k 1. 8. 2010
ČSOB Nadační program vzdělávání - podporuje filantropické projekty na téma „finanční gramotnost“. Přiděleny granty 10 projektům v hodnotě 1 036 650 Kč.

Otakar Schlossberger

Banka patří stále mezi největší peněžní ústavy v ČR s nejširší nabídkou služeb pokrývající celý finanční trh. V rámci aktualit na internetových stránkách zaujme odkaz „Novinky: No, budu-li hodně kritický, tak se zde o úplné novinky nejedná, ale nabízejí se celkem sofistikované produkty a dokonce se klientovi – zájemci sděluje, kolik až může ušetřit, když si zkombinuje vybranou nabídku produktů. Ty úspory jsou opravdu prokazatelné, neboť jde o státní příspěvky nebo úsporu na daních. Jiné banky to také mohou dělat, ale jejich internetové stránky to neuvádějí. Pokud je zřejmá reklama, je spíše obecná anebo zaměřená do divize Poštovní spořitelny (viz dále).

 

Sazebník banky je celkem přehledný, ale tak jako u konkurence, se mi jeví výše některých poplatků neadekvátní jejich nákladům (např. opět položky došlé platby z jiné banky nebo příplatek za expresní položku přesahující mnohonásobně náklady na ni). Sazebník byl změněn k 1. květnu t. r. a trendy z minulých sazebníků zůstaly zachovány.

 

Banka disponuje širokou nabídkou prodejních míst a všemi možnostmi elektronické komunikace. Tudíž z tohoto pohledu je možné hovořit o slušné vstřícnosti banky vůči klientům

 

Banka se přihlásila ke společenské odpovědnosti a svými sponzoringovými programy podporuje celou řadu aktivit. Klient je schopen také celkem jednoduše nalézt základní informace o hospodaření banky v rámci tzv. informační povinnosti bank, kterou má banka vůči veřejnosti.

 

Banka podle mého hodnocení zůstává stejná jako v I. čtvrtletí.

Miroslav Zeman

ČSOB přišla ve II. čtvrtletí s těmito nejvýznamnějšími kroky a opatřeními. Stejně jako ostatní banky, i ČSOB nezůstala stranou a několika způsoby zvýhodnila hypoteční úvěry, stejně tak banka podpořila občany postižené povodněmi a zavedla novou službu – možnost uzavření cestovního pojištění přímo u bankomatu ČSOB.

Jedním z nejdůležitějších témat je u ČSOB ve II. čtvrtletí stejně jako u ČS zvýhodnění produktu hypoték. Banka se tak snaží přispět k oživení trhu s tímto lukrativním produktem. Pro klienty, kteří si pořídili hypoteční úvěr mezi březnem a dubnem, banka připravila při splnění podmínek odpuštění poplatku za zpracování smluv.

ČSOB také přišla s dalším hypotečním opatřením a klientům snížila úrokovou sazbu o 0,1 % za každý milion, který si prostřednictvím hypotečního úvěru půjčí. Maximální úroková sleva činí 0,4 % pro klienty, kteří si půjčí více než 3 miliony korun. Opatření se nejvíce týká těch bohatších, méně už těch chudších klientů.

Dalším opatřením v oblasti hypoték je zlevnění hypotečního pojištění Hypotéka Expres pro případ záplav a povodní. Toto zvýhodnění lze také považovat za podporu lidí postižených povodněmi.

Banka také poměrně výrazným způsobem podporuje regiony, které prostřednictvím svého programu podpoří více než 2 miliony korun a podporuje vzdělávání, které podpoří více než 1 milionem korun. S tím koresponduje i zisk ocenění VIA Bona za firemní filantropii, tedy podporu vzdělání, rozvoje regionů či postižených občanů.

Sérii dobrých zpráv zakončuje banka možností uzavřít cestovní pojištění přímo u bankomatu ČSOB.

Negativní zprávou byla chyba, která by se u silné a kvalitní banky rozhodně neměla stávat – problém s nevymazanými blokacemi zaúčtovaných transakcí platebními kartami. Tento problém je již v současnosti odstraněn.

Bankovní poplatky 2Q 2010 NAN
Bankovní poplatky.com

Banka, která dokáže překvapit. Na jedné straně má celou řadu kritizovaných poplatků a při pohledu na sazebník má klient pocit, že jsou poplatky spíše vyšší. Na straně druhé nabízí zajímavé alternativy, které se pak projeví třeba tím, že v různých srovnáních při splnění daných kritérií, skončí relativně vysoko v pořadí. V tomto čtvrtletí k žádným změnám ve struktuře poplatků nedošlo.

Banka je jednou z těch, které chystají změnu sazebníku a to od 1. srpna. ČSOB vždy aktivně přistupovala k poplatkové politice, nyní ale bude jednou z mála bank, která nabídne jen menší množství změn. V aktuálním čtvrtletí nabídla ČSOB jarní zvýhodněnou sazbu hypoték.

Sazebník ČSOB patří i nadále mezi ty přehlednější. Osobní konta jsou v jedné tabulce a je tak na první pohled zřejmé, co do balíčku patří a co nikoliv. Grafika přispívá ke srozumitelnosti, na druhé straně nevýhodou může být velké množství různých dodatkových informací a vysvětlujících písmenek.

Také ČSOB nezaznamenala v různých porovnáních za II. čtvrtletí nějaký významný posun, takže hodnocení z I. čtvrtletí zůstává nezměněno. Jen mírný posun na úrovni korun zaznamenal kalkulátor poplatků u všech druhů kont a to oběma směry.

 

Veřejnost 2Q 2010 NAN
Zdena Dzvoníková
Kamila Damaská
Eliška Sládková
Lucie Trnečková
Helena Holubová

S touto bankou nemám žádné zkušenosti, takže ji nemůžu posoudit.

Radek Klouda
Kamila Krausová

U banky ČSOB mám účet již pěkných pár let.Nevím sice jak je to v jiných bankách ale např. poplatek za vklad peněz  na svůj vlastní účet na přepážce je pro mě vrchol!!!Celkem pozitivně hodnotím Internet banking a přístup zaměstnanců v bance.

Klára Zemanová
Jitka Čechovská
Kristýna Drsová

Tiskové zprávy ČSOB

ČSOB půjčuje plně online do pár minut, nově i neklientům

ČSOB půjčuje plně online do pár minut, nově i neklientům

Půjčit si na cokoli nikdy nebylo snazší. Peníze jednoduše na pár kliknutí mohou u ČSOB nově získat i neklienti. Vše včetně podpisu smlouvy a načerpání peněz lze provést plně online a stihnout do pár minut. Zájemci si navíc mohou půjčku vyzkoušet, a pokud ji vrátí do 3 měsíců, dostanou všechny zaplacené úroky zpět.

celý článek
1. pololetí 2019 pro ČSOB: akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB

1. pololetí 2019 pro ČSOB: akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB

Čistý zisk skupiny ČSOB činil 10,9 mld. Kč. Objem úvěrů vzrostl na 752 miliard Kč (meziroční zvýšení o 3 %), kvalita úvěrového portfolia zůstává vysoká.

celý článek
Průzkum ČSOB: Firmám se dýchá opět o něco lépe

Průzkum ČSOB: Firmám se dýchá opět o něco lépe

Malé a střední firmy zvýšily ve druhém čtvrtletí optimismus. Ten se opírá zejména o přetrvávající silnou poptávku po zboží a službách a spokojenost s  ekonomickým vývojem. V porovnání s minulým kvartálem znatelně zesílila investiční aktivita. Index očekávání firem ČSOB, který náladu pravidelně sleduje, vyrostl mezičtvrtletně o 1,8 bodu na 22 bodů. 

celý článek
ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění od Euromoney

ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění od Euromoney

ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění Euromoney Awards for Excellence. V anketě uznávaného magazínu Euromoney se tak znovu stala nejlepší bankou v České republice v roce 2019. 

celý článek
Na poštách je od července možné platit kartami všech bank

Na poštách je od července možné platit kartami všech bank

V celé obchodní síti České pošty je možné od začátku července platit za poštovní služby kartami společností Mastercard a Visa všech vydavatelských bank. Poskytovatelem platebních terminálů je ČSOB, exkluzivní poštovní partner pro poskytování bankovních a pojišťovacích služeb na České poště.

celý článek
ČSOB od července zlepšuje služby pro klienty v letištních saloncích

ČSOB od července zlepšuje služby pro klienty v letištních saloncích

ČSOB zahajuje od července 2019 spolupráci s  novým provozovatelem letištních salonků. Partnerem banky se stane společnost Lounge Key, která provozuje více než 1 100 salónků. Zjednoduší se také přístup klientů ČSOB do salonků a vstupy do salonků budou cenově dostupnější.

celý článek
Barbara Hartmannová výkonnou ředitelkou právního útvaru ČSOB

Barbara Hartmannová výkonnou ředitelkou právního útvaru ČSOB

Barbara Hartmannová bude od 1. července v pozici Head of Legal zodpovědná za právní oblast v ČSOB. Přesune se tak z pozice ředitelky právního útvaru v ČMSS, ve kterém pracuje od roku 2017. Předtím pracovala také ve skupině ČSOB. Od roku 2015 vedla útvar Legal, Risk & Compliance v ČSOB Penzijní společnosti. Před nástupem do skupiny ČSOB pracovala osm let ve finanční skupině České spořitelny.

celý článek
ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodu. Více se zaměří na oblast digitalizace

ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodu. Více se zaměří na oblast digitalizace

ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodních pozic. Samostatně fungující obchodní útvar v čele s obchodním ředitelem Lubošem Veselým se od 1. 7. 2019 spojuje s produktovým managementem a řízením klientského portfolia – nově vzniklý útvar povede Kristýna St. James (dříve Čejdová), která ve stejné společnosti působí od roku 2016 v oblasti řízení portfolia a produktu. Hlavním cílem nového útvaru budou aktivity spojené s digitální strategií a celkovým digitálním směřováním společnosti.

celý článek
ČSOB věnovala v roce 2018 na společensky odpovědné aktivity přes 50 milionů Kč

ČSOB věnovala v roce 2018 na společensky odpovědné aktivity přes 50 milionů Kč

Na společensky odpovědné aktivity a filantropii věnovala ČSOB v minulém roce více než 50 milionů korun. Podpořila například výuku finančního vzdělávání, odstartovala akcelerátor pro start-upy a pokračovala i v podpoře projektů v krajích. Své služby dále přizpůsobuje, aby byly snadno dostupné hendikepovaným lidem a seniorům. V ekologické šetrnosti a podpoře udržitelných řešení si stále drží prvenství mezi českými firmami. Detailní přehled uvádí ve Zprávě skupiny ČSOB společnosti 2018.

celý článek
Češi a nákupy vozidel na úvěr. Vedou Škodovky. Vysoce stoupá podíl SUV. Nejoblíbenější barvou je bílá.

Češi a nákupy vozidel na úvěr. Vedou Škodovky. Vysoce stoupá podíl SUV. Nejoblíbenější barvou je bílá.

Průzkum ČSOB Leasing se zaměřil na to, jak to mají Češi s nákupem vozů a jaká kritéria při výběru vozů jsou pro ně důležitá. Z průzkumu vychází, že Češi nejčastěji volí vozidla střední velikosti a nakupují české vozy značky Škoda. Mezi nejvíce pořizované modely patří Octavia a Superb. Z barev vybírají nejvíce bílou. Na té se shodnou muži i ženy. Od roku 2013 každoročně stoupá nákup SUV vozů. Při nákupu je klíčovou potřebou jistota ohledně původu a minulosti vozidla a možnost si vozidlo před koupí vyzkoušet.  Benzín vítězí nad naftou.  

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři