web
První klientský rating bank v České republice


Česká spořitelna 57,6

Kvartál
1 2 3 4

2. čtvrtletí
2010

Česká spořitelna, a. s.
Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4
Tel.: 261 071 111
E-mail: csas@csas.cz, www.csas.cz

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2019 61
Miroslav Zeman

Jedna z nejvýznamnějších bank na tuzemském bankovním trhu. Vlastní jí Rakouská Erste. Pro Erste představuje Česká spořitelna významný zdroj příjmů. Každý rok zasílá Česká spořitelna svému vlastníkovi dividendy převyšující 10 miliard korun.

Jedná se o banku s největším počtem drobných klientů. Najdete u ní vlastně všechny bankovní produkty od těch standardních (běžné účty, úvěry, hypotéky) až po ty specializované (individuální služby pro podnikatele, investice, investiční poradenství).

Banka v poslední době zapracovala i na své pozitivní image. Jaké další banky nabídla běžný účet bez poplatků a poplatková politika banky začala být výrazně přívětivější, než tomu bylo před několika lety. Banka se tak snaží držet krok s dravými a dynamickými nízkonákladovými bankami.

Poradci ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny nabídnou produkty a služby klientům v terénu.

Česká spořitelna snižuje úrokové sazby hypoték u všech fixací o 0,2 procentního bodu

Česká spořitelna snižuje od 1. dubna úrokové sazby hypoték u všech fixací o 0,2 procentního bodu. Sazby platí pro hypotéky do 80 % hodnoty nemovitosti. Klienti mohou rovněž v rámci promo akce až do 3. května využít pojištění domácnosti či nemovitosti na rok zdarma. Pojistnou smlouvu k hypotéce lze podepsat až do 15. května. Nabídka platí pro nové hypotéky i americké hypotéky s fixací delší než jeden rok.

Na začátku druhého čtvrtletí potěšila Česká spořitelna všechny klienty s hypotečním úvěrem. Právě jim snížila banka úroky o 0,2 procenta. Nutno dodat, že se jedná o trend, kdy úrokové sazby u hypoték snižují téměř všechny banky na trhu. Žádná banka si tak nemůže dovolit udržovat úroky u hypoték na výrazně vyšší hladině.

Česká spořitelna nabízí k nové hypotéce pojištění domácnosti či nemovitosti na rok zdarma

Česká spořitelna v rámci promo akce nabízí k novým hypotékám v období od 4. března do 3. května 2019 pojištění domácnosti či nemovitosti na rok zdarma. Pojistnou smlouvu k hypotéce lze podepsat až do 15. května. Nabídka platí pro nové hypotéky i americké hypotéky s fixací delší než jeden rok.

Ale, ale, máme tu další dárečky. Když jste si vzali hypotéku u České spořitelny banka vám zaplatila pojištění domácnosti na celý rok. Samozřejmě u jí vybrané pojišťovny. Pro klienta to znamená úsporu pár tisíc korun. Pokud banka ještě osvobodí klienta od poplatku za uzavření smlouvy, může být úleva klientovi poměrně výrazná.

Česká spořitelna nabídne Prvobydlení, speciální hypotéku s 90% LTV pro financování prvního bytu

Prvobydlení nabízí možnost získat hypotéku až do výše 90% LTV, tedy o 10% bodů více nad rámec standardu doporučení České národní banky. Je určena klientům, kteří podle Katastru nemovitostí ještě nevlastní žádnou nemovitost k bydlení.

Ačkoliv měl být hypotékám 100 nebo 90 procent hodnoty nemovitosti již dávno konec, stejně se sem tam objevují. I tady prolamuje Česká spořitelna tabu a nabízí klientům, zejména mladým lidem pořizujícím první bydlení hypotéku až do výše 90 procent hodnoty nemovitosti. Pro mladé lidi se jedná o velmi dobrý způsob podpory zajistit si vlastní první bydlení. Spořitelnu za tuto akci pochválíme.

Spořitelna spustila biometrické potvrzování plateb v rámci aplikace George klíč

Klienti Spořitelny, kteří pro potvrzování plateb v Georgi používají aplikaci George klíč, mohou nyní platby potvrzovat prostřednictvím otisku prstu či scanu obličeje. George klíč již používá 130 tisíc klientů Spořitelny, tedy více než třetina ze všech uživatelů mobilního bankovnictví. Biometrické přihlašování do mobilní aplikace George spustila Spořitelna v květnu 2018.

Už od května mohou klienti ČS využívat plnými doušky luxus biometrického potvrzování plateb, tedy otiskem prstu. Jaká je to slast přiložit prstík na mobil a nestačit se divit jak vše funguje jak hodinky. Platba je odeslaná jedna dvě, a nepotřebujeme si pamatovat další heslo nebo pin pro potvrzován plateb. Skvělé..

Česká spořitelna získala v soutěži Zlatá koruna šest medailí. Zlatý hattrick si odnáší za nejlepší hypotéku, prémiovou kartu Visa Infinite a projekt Nová krev

Česká spořitelna uspěla v soutěži Zlatá koruna a za své produkty a služby si odnesla hned tři zlaté medaile – za nejlepší hypotéku, platební kartu Visa Infinite k účtu Erste Premier a firemní úvěr Nová krev. Úspěch slaví také naše dceřiné společnosti - Stavební spořitelna ČS a Penzijní společnost ČS. V kategorii společenská odpovědnost získal stříbrnou medaili projekt zaměřený na finanční vzdělávání dětí Abeceda peněz.

Tři zlaté medaile v soutěži Zlatá koruna jsou skvělý výsledek. Ale stejný výsledek dosáhla například i mnohem menší Air Bank, nebo Fio banka. Je vidět, že menší banky v oblasti inovací a kvality produktů za velkými bankami vůbec nezaostávají. Naopak jim směle a hrdinně konkurují.

Bankovní poplatky 2Q 2019 63,7
Bankovní poplatky.com

II. čtvrtletí 2019 (6, 7.5, 6, 6) = 6,37

 

Banka zaměřená na retailové klienty s výhodnou velkého klientského kmene z dřívějších dob. ČS pravidelně přichází s poplatkovými změnami či novými službami. Aktuální kvartál však byl poplatkově spíše klidnější, hodnocení ponecháváme na stejné úrovni, jako minule.

V této části ponecháváme hodnocení na stejné úrovni jako minule.

Sazebník nedoznal žádných grafických změn, tudíž naše hodnocení nemáme důvod měnit. Aktuálně je rozložen na 36 stranách.

Z údajů Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že se náklady u standardního klienta proti minulému kvartálu nezměnily a setrvaly ve výši 1.591 Kč ročně. Pro aktuální čtvrtletí proto hodnocení neměníme.


Tiskové zprávy Česká spořitelna

všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři