web
První klientský rating bank v České republice


Česká spořitelna 65,2

Kvartál
1 2 3 4

2. čtvrtletí
2010

Česká spořitelna, a. s.
Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4
Tel.: 261 071 111
E-mail: csas@csas.cz, www.csas.cz

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2016 NAN
Olga Ortová Šeflová

Česká spořitelna získává v soutěžích ocenění spíše za společenskou odpovědnost, než za atraktivní podmínky u produktů a služeb, výjimku tvoří jen investiční úvěr pro podnikatele. Lépe jsou na tom její dceřiné společnosti, např. pozitivně hodnocená ČS penzijní společnost, ČS stavební spořitelna za Úvěr od Buřinky. ČS poskytuje zvýhodněné úvěry start up projektů s garancí Evropského investičního fondu, kde hodlá poskytnout 550 mil. Kč v průběhu dvou let. V Plzni na pobočce se v rámci projektu Můj potenciál uskutečnily workshopy zaměstnanců ČS a studentů středních škol. Severní Morava je zřejmě jedním z nejprogresívnějších regionů ČS, neboť všechny pobočky zde opustily papírovou dokumentaci a přešly k biometrickému podpisu. Velmi zajímavé může být zejména pro návštěvníky České republiky z Číny a z Ruska, že Česká spořitelna nově umožňuje na svých bankomatech (v úctyhodném počtu 1.390) výběr hotovosti a zjištění zůstatku účtu držitelům platebních karet UnionPay.

Miroslav Zeman

Česká spořitelna má vynikající název. Odkazuje se na to, že je Česká, a že v ní můžou široké masy lidí spořit. I služby České spořitelny jsou orientovány na masy klientů, kteří jsou největší hodnotou této velké banky. Postupně se však snaží banka prosazovat i své prémiové produkty, které nabízí movitějším a bohatším klientům. Banka se snaží poskytovat i služby na míru. Tyto služby však stále mají nádech masovosti a efektivity tak, aby je mohlo využívat vždy co nejvíce lidí. Stále však lidé, kteří hledají skutečně individuální a osobní přístup a nové možnosti nesvazované přísně určenými parametry produktů naleznou lepší přístup v bankách jako UniCredit Bank či Raiffeisenbank.

Banka patří mezi tři největší tuzemské banky a je také z hlediska poboček a bankomatů a jejich orientace nejdostupnější. Tato výhoda znamená pro banku jistotu klientů, kteří jsou na pobočkách a bankomatech, které jsou často jediné v malých či středně velkých obcích závislí.

S čím přišla banka v II. čtvrtletí 2016

Česká spořitelna započala druhé čtvrtletí oznámením o výši vyplacených dividend svým akcionářům. Výplata hrubé dividendy za rok 2015 činí 84,2 Kč na prioritní i kmenovou akcii. Celkově tak bylo letos na dividendách vyplaceno 12,8 mld. Kč. V roce 2015 činila dividenda 75 Kč na akcii (vyplaceno 11,4 mld. Kč). Odliv prostředků v takto obrovském objemu do zahraničí nejen u České spořitelny, ale i dalších velkých bank nemůžeme v žádném případě hodnotit kladně.

Ačkoliv se čistý zisk České spořitelny v posledních měsících spíše snižuje, činí za první čtvrtletí roku 2016 i tak slušných 3,4 mld. Kč. Ve stejném období loňského roku činil čistý zisk 3,7 mld. Kč. V meziročním porovnání se snížil o 7,9 %. Ostatně proč kladně hodnotit výši zisku u banky, která stejně celý zisk odešle pryč z České republice a tento zisk tak nemá žádný pozitivní vliv na růst tuzemské ekonomiky nebo bankovní inovace.

Pozitivně lze naopak hodnotit program zvyšování finanční gramotnosti studentů středních škol. Projekt Můj potenciál a Workshopy vedli odborníci z České spořitelny, kteří vzdělávali studenty i samotné zaměstnance, kteří se posadili po bok studentů do školních lavic. V právě tom má být unikátnost programu. 

Banka si pochválila zhodnocení, kterého dosáhla u svého penzijního fondu. Zisk transformovaného fondu penzijního připojištění se státním příspěvkem, který spravuje ČS penzijní společnost, dosáhl za rok 2015 částky necelých 489,2 mil. Kč. Valná hromada společnosti celý zisk rozdělila mezi přibližně 820 tisíc klientů. Připsané zhodnocení tak činí 0,85 procenta.

Velmi pozitivně hodnotíme pomoc a podporu bank novým start up projektům. Evropský investiční fond a Česká spořitelna podepsaly smlouvu o garanci zvýhodněných úvěrů pro start up projekty. Nová smlouva umožní České spořitelně poskytnout českým firmám a podnikatelům na rozjezd podnikání finanční prostředky až do celkové výše 550 milionů Kč po dobu příštích dvou let. Jedná se o zajímavou podporu, která snad přinese své výsledky.

Také Česká spořitelna se rozhodla podpořit více ekologii a zmenšení administrativy a zavádí zatím na Severní Moravě tzv. biometrické podpisy. Na pokladnách v regionu Severní Morava  klienti České spořitelny  podepisují své dokumenty prostřednictvím biometrického podpisu. Pracovníci téměř šedesáti severomoravských poboček tak už nemusí tisknout klientskou dokumentaci.

Banka také stejně jako někteří její konkurenti poskytuje po dobu dovolených výměnu korun na cizí měny bez poplatků, což je služba, kterou klienti jistě rádi ocení.

I Česká spořitelna se připravuje na invazi Čínských investorů a turistů a začíná akceptovat platební karty  UnionPay, kdy umožní vybírat peníze z největší bankomatové sítě v České republice. Celkem 1 390 výběrových bankomatů České spořitelny totiž začíná akceptovat i karty UnionPay, které jsou nejrozšířenějšími platebními kartami v Číně. 

Markéta Grušáková
Bedřich Danda
Martina Hedvičáková

Od června 2016 mohou držitelé karet UnionPay vybírat peníze z bankomatové sítě ČS.

Česká spořitelna obhájila Cenu Zlaté koruny za společenskou odpovědnost, v soutěži bodovala i stavební spořitelna, penzijní společnost a investiční úvěr.

Akcionáři České spořitelny dnes na řádné valné hromadě schválili rozdělení zisku za rok 2015, účetní závěrky za rok 2015 a výplatu hrubé dividendy ve výši 84,2 Kč na prioritní i kmenovou akcii. Celkově tak bude letos na dividendách vyplaceno 12,8 mld. Kč. V roce 2015 činila dividenda 75 Kč na akcii (vyplaceno 11,4 mld. Kč).

Česká spořitelna - penzijní společnost připsala svým klientům penzijního připojištění zhodnocení ve výši 0,85 %.

Bankovní poplatky 2Q 2016 NAN
Bankovní poplatky.com

Banka zaměřená na retailové klienty s obrovskou výhodnou velkého klientského kmene z dřívějších dob. ČS pravidelně přichází s poplatkovými změnami či novými službami. Aktuálně nedošlo k významným strukturálním změnám a tak hodnocení necháváme ve stejné výši.

Po minulých významných poplatkových, respektive produktových změnách, se situace výrazně uklidnila. Vzhledem k tomu a po minulém snížení, ponecháváme hodnocení v této části beze změny.

Sazebník nedoznal žádných grafických změn, tudíž naše hodnocení nemáme důvod měnit.

Z údajů Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že se postavení ČS ani u standardního klienta - 2.361 Kč ročně, ani u aktivního - 4.393 Kč ročně vůbec nezměnilo. Proto pro aktuální čtvrtletí necháváme naše bodování z minula beze změn.

 

Veřejnost 2Q 2016 NAN
\"Dobrý den.\" - 10Kč
poplatky, poplatky ....

Tiskové zprávy Česká spořitelna

Studentský účet od Spořitelny: SEPA platby a výběry hotovosti z bankomatů Erste pro studenty zdarma

Studentský účet od Spořitelny: SEPA platby a výběry hotovosti z bankomatů Erste pro studenty zdarma

Česká spořitelna zrušila u dětského a studentského účtu poplatky za příchozí i odchozí SEPA úhrady v eurech v rámci Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru.

celý článek
Analýzy ze Spořky: Je devalvace čínské měny pro Česko problémem?

Analýzy ze Spořky: Je devalvace čínské měny pro Česko problémem?

Souhrnné oslabení od čtvrtka do této chvíle má rozsah jen kolem 2,5 %. Oslabení v tomto rozsahu se české ekonomiky jako celku určitě nijak významně nedotkne, a to z celé řady důvodů: změnami v tomto rozsahu prochází tento kurz běžně, dopad oslabení bude rozředěn souběžnými změnami cen a marží na různých stupních dodavatelských řetězců, konečný efekt se projeví až se zpožděním a snadno zanikne v neustálém přílivu a odlivu různých slevových akcí, Čína v rámci celkových českých vývozů zabírá jen něco přes 1 % (v dovozech ovšem přes 10 %) a jistě ne všechny obchody s Čínou jsou fakturovány v jüanech. 

celý článek
Analýzy ze Spořky: Nastal v české ekonomice zlom?

Analýzy ze Spořky: Nastal v české ekonomice zlom?

Člen bankovní rady ČNB Aleš Michl nedávno prohlásil, že přenos z (krátkodobých) sazeb ČNB k dlouhodobým (tržním a klientským) sazbám je narušen výhledem ECB. Pokles dlouhodobých českých sazeb, který pozorujeme v posledních měsících (a který je mj. nejspíš klíčovým důvodem klesání hypotečních úrokových sazeb), se skutečně zdá být tažen primárně poklesem dlouhodobých sazeb v zahraničí.

celý článek
Česká spořitelna: Konsolidované výsledky 1H 2019

Česká spořitelna: Konsolidované výsledky 1H 2019

Česká spořitelna vykázala v 1. pololetí 2019 excelentní finanční výsledky. Konsolidovaný čistý zisk se zvýšil o 10,5 % na 8,7 mld. Kč, provozní zisk
vzrostl o 19,5 %

celý článek
Analýzy ze Spořky: Francie zadluženější než Itálie? A než české domácnosti?

Analýzy ze Spořky: Francie zadluženější než Itálie? A než české domácnosti?

Makroekonomicky relevantních zpráv je teď jako šafránu, a tak se vraťme ke zprávě, která v minulých dnech proběhla v médiích o tom, že Francie svým dluhem překonala Itálii. Jde o typickou ukázku snahy vyprodukovat zajímavou zprávu v době, kdy se žádné zajímavé události ne a ne odehrát (dodejme, že tato „zpráva“ vznikla původně na půdě renomované agentury Bloomberg).

celý článek
Bezkontaktně pomocí mobilu či karty lze vybírat již na 500 bankomatech České spořitelny

Bezkontaktně pomocí mobilu či karty lze vybírat již na 500 bankomatech České spořitelny

Česká spořitelna neustále inovuje své bankomaty a na více než 500 z nich již lze uskutečnit bezkontaktní výběr během několika vteřin. K výběru stačí na vyznačené místo u bankomatu přiložit mobilní telefon, chytré hodinky či platební kartu nebo nálepku. Do konce letošního roku by bezkontaktní výběry měla umožňovat téměř polovina ze všech bankomatů České spořitelny. 

celý článek
Skupina EIB a Česká spořitelna spojily síly, aby podpořily podniky z celé České republiky

Skupina EIB a Česká spořitelna spojily síly, aby podpořily podniky z celé České republiky

 

  • EFSI zajistil transakci, která má umožnit rozvoj trhu sekuritizací 
  • 306 mil. EUR pro zhruba 250 firem 
  • Bude podpořeno téměř 43 tisíc pracovních míst

 

 

celý článek
Česká spořitelna spustila mobilní platby s aplikací Google Pay

Česká spořitelna spustila mobilní platby s aplikací Google Pay

 

  • V  září Spořitelna spustí v rámci Google Pay slevový program 
  • Mobilem platí už každý pátý uživatel mobilního bankovnictví Spořitelny

 

 

celý článek
Bankovní skupina Erste Group zavádí jednotný přístup k API všech svých dceřiných bank

Bankovní skupina Erste Group zavádí jednotný přístup k API všech svých dceřiných bank

 

  • Erste Group splnila požadavek PSD2 na rozšiřování možností pro zákazníky
  • Portál Erste Developer slouží jako centrální přístupová platforma pro API Erste Group
  • Česká spořitelna nabízí okamžitý přístup k API již od roku 2018. Nyní je k němu přihlášeno 184 firem.
  • Díky API spustila Česká spořitelna i první multibankingové tlačítko v Česku

 

 

celý článek
Česká spořitelna získala v soutěži Zlatá koruna šest medailí. Zlatý hattrick si odnáší za nejlepší hypotéku, prémiovou kartu Visa Infinite a projekt Nová krev

Česká spořitelna získala v soutěži Zlatá koruna šest medailí. Zlatý hattrick si odnáší za nejlepší hypotéku, prémiovou kartu Visa Infinite a projekt Nová krev

Česká spořitelna uspěla v soutěži Zlatá koruna a za své produkty a služby si odnesla hned tři zlaté medaile – za nejlepší hypotéku, platební kartu Visa Infinite k účtu Erste Premier a firemní úvěr Nová krev. Úspěch slaví také naše dceřiné společnosti - Stavební spořitelna ČS a Penzijní společnost ČS. V kategorii společenská odpovědnost získal stříbrnou medaili projekt zaměřený na finanční vzdělávání dětí Abeceda peněz.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři