web
První klientský rating bank v České republice


Česká spořitelna 61,2

Kvartál
1 2 3 4

2. čtvrtletí
2010

Česká spořitelna, a. s.
Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4
Tel.: 261 071 111
E-mail: csas@csas.cz, www.csas.cz

Ohodnoťte banku

Porota 4Q 2015 NAN
Petr Kučera

Až na 17. místě z 21 hodnocených poskytovatelů skončila Česká spořitelna v dalším ročníku projektu Navigátor bezpečného úvěru.

Podle Hospodářských novin navíc právě ČS nejvíce „zdražila“ devizové kurzy při placení kartou v zahraničí. V minulosti přepočítávala euro kurzem o 1,5 procenta vyšším, než byl středový kurz ČNB, a pro klienty tak patřila k nejvýhodnějším peněžním ústavům. Dnes s rozdílem 2,45 procenta patří k těm dražším. Banka si tak kompenzuje pokles příjmů z mezibankovních poplatků, které výrazně omezilo nařízení Evropské unie.

Miroslav Zeman

Česká spořitelna má vynikající název. Odkazuje se na to, že je Česká, a že v ní můžou široké masy lidí spořit. I služby České spořitelny jsou orientovány na masy klientů, kteří jsou největší hodnotou této velké banky. Postupně se však snaží banka prosazovat i své prémiové produkty, které nabízí movitějším a bohatším klientům. Banka se snaží poskytovat i služby na míru. Tyto služby však stále mají nádech masovosti a efektivity tak, aby je mohlo využívat vždy co nejvíce lidí. Stále však lidé, kteří hledají skutečně individuální a osobní přístup a nové možnosti nesvazované přísně určenými parametry produktů naleznou lepší přístup v bankách jako UniCredit Bank či Raiffeisenbank.

Banka patří mezi tři největší tuzemské banky a je také z hlediska poboček a bankomatů a jejich orientace nejdostupnější. Tato výhoda znamená pro banku jistotu klientů, kteří jsou na pobočkách a bankomatech, které jsou často jediné v malých či středně velkých obcích závislí.

S čím přišla banka ve IV. čtvrtletí 2015

Česká spořitelna přišla s kodexem služeb České spořitelny. Kodex této velké banky ukládá zaměstnancům, aby se chovali v souladu s těmito závaznými pravidly vůči klientům banky. Uvidíme jak to vše bude v praxi fungovat, ale je zřejmé, že se banka snaží posílit pozici svých klientů při jednání s bankou.

Na konci října 2015 opět Česká spořitelna podpořila v rámci své Nadace České spořitelny organizace a jednotlivce, kteří se věnují svou pomocí znevýhodněným lidem. V rámci projektu rozdělí banka 100 tisíc Kč pro organizaci a 50 tisíc Kč pro jednotlivce. Široký rozsah pomoci banky znevýhodněným občanů a lidem se zdravotním postižení dlouhodobě velmi pozitivně oceňujeme i v rámci našeho hodnocení GEEN Vstřícná banka - Handicap Friendly.

Aby toho nebylo málo podpořila Česká spořitelna osoby se zdravotním postižením i spuštěním bezbariérových webových stránek. Lidé se zdravotním postižením tak mohou využít moderních a uzpůsobených stránek pro komunikaci s Česko spořitelnou. Zároveň na těchto stránkách lidé naleznou vše co banka osobám se zdravotním postižením poskytuje a služby, které jim nabízí. Stránky naleznete na www.bankabezbarier.cz

Banka se snaží zatraktivnit své služby a motivovat klienty pro jejich užívání i svým bonusovým programem iBod. Tento program je velmi široký a v rámci přidělených bodů mohou klienti směňovat tyto body za různé služby či slevy. Osobně jsem využil velké množství bodů v tomto programu výměnou za vrácení poplatku za vedení účtu po dobu jednoho roku. Úspora přes dva tisíce korun. Banka tedy do 30. listopadu 2015 přinelsa pro své klienty, kteří využívají věrnostní program iBOD, speciální akci. Své ibody mohli v tomto období vyměnit za služby ČS výhodněji - za 50 % původního počtu ibodů.

Jestli nevíte co u České spořitelny znamená pojmenování Melinda, tak vám to hned řekneme. Jedná se mobilní aplikaci v rámci které mohou klienti velice snadno a s využitím potřebných informací věnovat podporu několika dobročinným projektům. Jedná se o velmi skvělý nápad. 

Bedřich Danda
Olga Ortová Šeflová

Česká spořitelna v závěru roku 2015 mnoho novinek z hlediska produktové nabídky, změny obchodních podmínek či způsobů obsluhy nepřinesla. Ve značném rozsahu se věnuje charitativní činnosti (Nadace ČS, banka bez bariér) a zpřísnila svůj Kodex služeb ČS. Velmi pozitivní je pro klienty to, že udržuje velmi rozsáhlé portfolio valut a klienti v ní mohou směnit i okrajové cizí měny. IS ČS nabízí nový smíšený podílový fond Optimum.

Miroslav Škvára
Bankovní poplatky 4Q 2015 NAN
Bankovní poplatky.com

Banka zaměřená na retailové klienty s obrovskou výhodnou velkého klientského kmene z dřívějších dob. ČS pravidelně přichází s poplatkovými změnami či novými službami. V posledním kvartálu byl relativní klid.

Po minulých významných poplatkových, respektive produktových změnách, se situace uklidnila. Došlo k pár změnám. Banka od 1. října změnila výši bonifikace za spojení programu „Za důvěru“ a Osobního účtu České spořitelny II. Nově je výše bonifikace závislá na zvoleném telefonním tarifu. Bonifikace 200 Kč platí pro tarif s cenou 749 Kč a bonifikace 90 Kč je navázána na tarif s cenou 349 Kč.

Sazebník nedoznal žádných grafických změn, tudíž naše hodnocení nemáme důvod měnit.

Z údajů Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že se postavení ČS ani u standardního klienta - 2.361 Kč ročně, ani u aktivního - 4.393 Kč ročně vůbec nezměnilo. Proto pro aktuální čtvrtletí necháváme naše bodování z minula beze změn.

Veřejnost 4Q 2015 NAN
Drahá banka, která však si říká že je banka pro nejchudší třídu.

Tiskové zprávy Česká spořitelna

Studentský účet od Spořitelny: SEPA platby a výběry hotovosti z bankomatů Erste pro studenty zdarma

Studentský účet od Spořitelny: SEPA platby a výběry hotovosti z bankomatů Erste pro studenty zdarma

Česká spořitelna zrušila u dětského a studentského účtu poplatky za příchozí i odchozí SEPA úhrady v eurech v rámci Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru.

celý článek
Analýzy ze Spořky: Je devalvace čínské měny pro Česko problémem?

Analýzy ze Spořky: Je devalvace čínské měny pro Česko problémem?

Souhrnné oslabení od čtvrtka do této chvíle má rozsah jen kolem 2,5 %. Oslabení v tomto rozsahu se české ekonomiky jako celku určitě nijak významně nedotkne, a to z celé řady důvodů: změnami v tomto rozsahu prochází tento kurz běžně, dopad oslabení bude rozředěn souběžnými změnami cen a marží na různých stupních dodavatelských řetězců, konečný efekt se projeví až se zpožděním a snadno zanikne v neustálém přílivu a odlivu různých slevových akcí, Čína v rámci celkových českých vývozů zabírá jen něco přes 1 % (v dovozech ovšem přes 10 %) a jistě ne všechny obchody s Čínou jsou fakturovány v jüanech. 

celý článek
Analýzy ze Spořky: Nastal v české ekonomice zlom?

Analýzy ze Spořky: Nastal v české ekonomice zlom?

Člen bankovní rady ČNB Aleš Michl nedávno prohlásil, že přenos z (krátkodobých) sazeb ČNB k dlouhodobým (tržním a klientským) sazbám je narušen výhledem ECB. Pokles dlouhodobých českých sazeb, který pozorujeme v posledních měsících (a který je mj. nejspíš klíčovým důvodem klesání hypotečních úrokových sazeb), se skutečně zdá být tažen primárně poklesem dlouhodobých sazeb v zahraničí.

celý článek
Česká spořitelna: Konsolidované výsledky 1H 2019

Česká spořitelna: Konsolidované výsledky 1H 2019

Česká spořitelna vykázala v 1. pololetí 2019 excelentní finanční výsledky. Konsolidovaný čistý zisk se zvýšil o 10,5 % na 8,7 mld. Kč, provozní zisk
vzrostl o 19,5 %

celý článek
Analýzy ze Spořky: Francie zadluženější než Itálie? A než české domácnosti?

Analýzy ze Spořky: Francie zadluženější než Itálie? A než české domácnosti?

Makroekonomicky relevantních zpráv je teď jako šafránu, a tak se vraťme ke zprávě, která v minulých dnech proběhla v médiích o tom, že Francie svým dluhem překonala Itálii. Jde o typickou ukázku snahy vyprodukovat zajímavou zprávu v době, kdy se žádné zajímavé události ne a ne odehrát (dodejme, že tato „zpráva“ vznikla původně na půdě renomované agentury Bloomberg).

celý článek
Bezkontaktně pomocí mobilu či karty lze vybírat již na 500 bankomatech České spořitelny

Bezkontaktně pomocí mobilu či karty lze vybírat již na 500 bankomatech České spořitelny

Česká spořitelna neustále inovuje své bankomaty a na více než 500 z nich již lze uskutečnit bezkontaktní výběr během několika vteřin. K výběru stačí na vyznačené místo u bankomatu přiložit mobilní telefon, chytré hodinky či platební kartu nebo nálepku. Do konce letošního roku by bezkontaktní výběry měla umožňovat téměř polovina ze všech bankomatů České spořitelny. 

celý článek
Skupina EIB a Česká spořitelna spojily síly, aby podpořily podniky z celé České republiky

Skupina EIB a Česká spořitelna spojily síly, aby podpořily podniky z celé České republiky

 

  • EFSI zajistil transakci, která má umožnit rozvoj trhu sekuritizací 
  • 306 mil. EUR pro zhruba 250 firem 
  • Bude podpořeno téměř 43 tisíc pracovních míst

 

 

celý článek
Česká spořitelna spustila mobilní platby s aplikací Google Pay

Česká spořitelna spustila mobilní platby s aplikací Google Pay

 

  • V  září Spořitelna spustí v rámci Google Pay slevový program 
  • Mobilem platí už každý pátý uživatel mobilního bankovnictví Spořitelny

 

 

celý článek
Bankovní skupina Erste Group zavádí jednotný přístup k API všech svých dceřiných bank

Bankovní skupina Erste Group zavádí jednotný přístup k API všech svých dceřiných bank

 

  • Erste Group splnila požadavek PSD2 na rozšiřování možností pro zákazníky
  • Portál Erste Developer slouží jako centrální přístupová platforma pro API Erste Group
  • Česká spořitelna nabízí okamžitý přístup k API již od roku 2018. Nyní je k němu přihlášeno 184 firem.
  • Díky API spustila Česká spořitelna i první multibankingové tlačítko v Česku

 

 

celý článek
Česká spořitelna získala v soutěži Zlatá koruna šest medailí. Zlatý hattrick si odnáší za nejlepší hypotéku, prémiovou kartu Visa Infinite a projekt Nová krev

Česká spořitelna získala v soutěži Zlatá koruna šest medailí. Zlatý hattrick si odnáší za nejlepší hypotéku, prémiovou kartu Visa Infinite a projekt Nová krev

Česká spořitelna uspěla v soutěži Zlatá koruna a za své produkty a služby si odnesla hned tři zlaté medaile – za nejlepší hypotéku, platební kartu Visa Infinite k účtu Erste Premier a firemní úvěr Nová krev. Úspěch slaví také naše dceřiné společnosti - Stavební spořitelna ČS a Penzijní společnost ČS. V kategorii společenská odpovědnost získal stříbrnou medaili projekt zaměřený na finanční vzdělávání dětí Abeceda peněz.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři