web
První klientský rating bank v České republice


Česká spořitelna 62,3

Kvartál
1 2 3 4

2. čtvrtletí
2010

Česká spořitelna, a. s.
Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4
Tel.: 261 071 111
E-mail: csas@csas.cz, www.csas.cz

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2014 NAN
Otakar Schlossberger

Původní klasická banka, která snad poskytuje vůči spotřebitelům všechny dostupné služby, které si lze představit. Pracuje nejen s klasickými pobočkami, kterých má velké množství, ale nabízí také formy elektronického bankovnictví, množství bankomatů k výběru hotovostí. Bohužel však může působit poněkud „nepružně“, a to snad už z důvodu své velikosti.

Její hospodářský výsledek za rok byl 2013 se výborný. Nicméně staví na stálé klientele, pro kterou je však celkem drahá. Z pohledu do sazebníku však lze dovodit, že pro běžného spotřebitele jsou ceny (zatím) srovnatelné s ostatními bankami s výjimkou bank nízkonákladových. Sazebník je konstruován klasicky, ale z mého pohledu se jeví poměrně nepřehledný. Reklama na produkty banky není agresivní a nepříjemná. Poslední dobou jsem zaznamenal zvýšenou aktivitu v oblasti propagace spotřebitelských úvěrů za celkem příznivé RPSN a velmi výhodnou úrokovou sazbu z hypotéčního úvěru. Nicméně jsem zjistil, že při realizaci platebního styku není schopna (stále) zpracovat platbu v rámci zemí EHP podle zákona a zaměňuje přeshraniční platbu s platbou zahraniční. „Nutí“ klienty platit jen v EUR do zemí EHP a je ochotna poskytnout nižší poplatek jen do částky 50 tis. EUR.

Ve II. čtvrtletí banka zahájila akvizici klientů na poměrně výhodnou úrokovou sazbu ve vazbě na hypotéční úvěry.

Banka byla zařazena mezi tzv. systémově významné banky v rámci ČR, což může ve své podstatě znamenat to, že může dále produkty „zdražovat“, aby si zajistila prostředky na příslušnou tvorbu povinných rezerv, na druhou stranu to může přesvědčit další potencionální klienty o tom, že banka v případě problémů „nepadne“ a bude ji pomoženo.

Internetové stránky působí  relativně moderně a současně. Cekem dobře se v nich lze zorientovat.

 

Hodnocená banka je velmi silně provázána na společenskou angažovanost, podporu potřebným a je známa svou podporou kultury, ale i sportu. Tato banka v rámci českých podmínek snad už nemůže mít více společenských aktivit. Výši hodnocení ponechávám na stávající úrovni. 

Miroslav Zeman

Česká spořitelna se hned na počátku čtvrtletí pochlubila schválení grantů až 22 organizacím. Klienti České spořitelny mohou získat grant pro „svou“ neziskovou organizaci. Loni ČS takto přidělila finanční prostředky 22 organizacím. Obecně prospěšná činnost bank, je jedním z kritérií pro hodnocení bank v našem projektu.

ČS také přišla v dubnu s nabídkou úrokové sazby ke svým hypotékám ve výši 2,55 procenta a k tomu účtem na dva roky zdarma. Je to další posun ve vstřícnosti ke klientům, kteří by mohly využít hypotéku od této banky. V průběhu měsíce května ještě ČS přihodila jako bonus zpracování odhadu nemovitosti zdarma. V průběhu června se navíc úroky u hypoték prodávaných pomocí facebooku měly snížit až na 2,38 procenta.

Banka se také rozhodla cílit na malé a střední podniky a úvěrovat jejich inovativní projekty. Umožnit začínajícím malým a středním podnikům získat úvěr k realizaci inovativních projektů. Takový je cíl projektu, kterým chce Česká spořitelna ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) a Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB) podpořit podnikatelskou aktivitu v Česku.

 

Se zajímavou zprávou, kterou je nutno rovněž ocenit, přišla ČS v průběhu května. ČS se totiž stala nejvýznamnějším plátcem daně v České republice. Česká spořitelna se v loňském roce nejvýznamněji podílela na financování našeho státu. Podle ministerstva financí byla v roce 2013 vůbec největším plátcem daně v České republice. Dlouhodobě je největším plátcem v bankovním sektoru.

Petr Kučera

Česká spořitelna přišla v hodnocení o další body kvůli výraznému zdražení odchozích plateb, a zejména kvůli způsobu, jakým se zvýšení ceny na zhruba dvojnásobek klientům ani nepokusila věcně vysvětlit. "Každoročně investujeme nemalé finanční prostředky do rozvoje našeho internetového bankovnictví. Klientům chceme nabízet nejnovější trendy a zlepšovat kvalitu našich služeb a zároveň také klademe velký důraz na zajištění bezpečnosti internetového bankovnictví, což přináší stále větší náklady," řekl Marek Pšeničný z tiskového oddělení banky. Jak zásadně se "rozvinuly" odchozí platby v internetovém bankovnictví ČS? Zlepšila se jejich kvalita na dvojnásobek? Jaké nejnovější trendy a lepší kvalitu spořitelna za vyšší cenu v odchozích platbách nabídla? Proč zajištění bezpečnosti přináší stále větší náklady? Konkrétnější odpověď se klienti a čtenáři nedozvěděli, nabídku rozhovoru nevyužil ani šéf retailového bankovnictví ČS.

 

 

Martina Hedvičáková

Hned na začátku dubna Česká spořitelna spustila novou mobilní aplikaci Investiční centrum, díky které klienti získají bezplatný přístup k informacím ze světa investování.

Česká spořitelna vykázala k 31. březnu 2014 neauditovaný konsolidovaný čistý zisk počítaný podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) ve výši 4,00 mld. Kč. Došlo k poklesu čistého zisku o 4,9 %.

Česká spořitelna provedla historicky první elektronickou on-line aukci korporátních směnek.

Nabíjení Plzeňské karty přes bankomaty České spořitelny získalo ocenění Inovace ve veřejné správě za rok 2013 a také SERVIS 24 Mobilní banka patří mezi tři nejlepší mobilní aplikace roku.

Velmi zajímavý počin uskutečnila i ČS přes Facebook.  Nabídla garantovanou úrokovou sazbu 2,38 %, pokud se naplní hranice 250 uchazečů o hypoteční úvěr. To se jí povedlo již za čtyři dny.

 

Česká spořitelna spouští službu 3D Secure, díky které budou platby kartou na internetu chráněny jednorázovým SMS kódem.

Olga Ortová Šeflová

Česká spořitelna nějak přešlapuje namístě, její technologické a bezpečnostní novinky zasahují nedostatečný počet klientů, svoji poplatkovou politikou jde trochu proti proudu českého bankovního sektoru, což nemůže přinést v konečném důsledku pozitivní odraz do výsledků hospodaření. Rozsahem nabízených služeb však stále převyšuje malé banky. Velmi výrazně se ČS věnuje poradenství pro větší ekonomické subjekty a municipality, i charitativní činnosti (0 bodů)

Bankovní poplatky 2Q 2014 NAN
Bankovní poplatky.com
Veřejnost 2Q 2014 NAN
Marketa Marková

Equa bank: 9. Neomezene vybery z bankomatu vsude v CR zdarma je skvele!!!!

Peter Bramak
Jana Kovačiková
Jiří Sychrava
Osčádal Jaromír

Vysoké poplatky, zpoplatnění zasílání výpisu z účtu neúměrně vysokou částkou, malá flexibilita nabídky účtů pro běžné klienty.

Jana Dojezdová
Miki Samarytány
Alexandra Kuruczová

Tiskové zprávy Česká spořitelna

Studentský účet od Spořitelny: SEPA platby a výběry hotovosti z bankomatů Erste pro studenty zdarma

Studentský účet od Spořitelny: SEPA platby a výběry hotovosti z bankomatů Erste pro studenty zdarma

Česká spořitelna zrušila u dětského a studentského účtu poplatky za příchozí i odchozí SEPA úhrady v eurech v rámci Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru.

celý článek
Analýzy ze Spořky: Je devalvace čínské měny pro Česko problémem?

Analýzy ze Spořky: Je devalvace čínské měny pro Česko problémem?

Souhrnné oslabení od čtvrtka do této chvíle má rozsah jen kolem 2,5 %. Oslabení v tomto rozsahu se české ekonomiky jako celku určitě nijak významně nedotkne, a to z celé řady důvodů: změnami v tomto rozsahu prochází tento kurz běžně, dopad oslabení bude rozředěn souběžnými změnami cen a marží na různých stupních dodavatelských řetězců, konečný efekt se projeví až se zpožděním a snadno zanikne v neustálém přílivu a odlivu různých slevových akcí, Čína v rámci celkových českých vývozů zabírá jen něco přes 1 % (v dovozech ovšem přes 10 %) a jistě ne všechny obchody s Čínou jsou fakturovány v jüanech. 

celý článek
Analýzy ze Spořky: Nastal v české ekonomice zlom?

Analýzy ze Spořky: Nastal v české ekonomice zlom?

Člen bankovní rady ČNB Aleš Michl nedávno prohlásil, že přenos z (krátkodobých) sazeb ČNB k dlouhodobým (tržním a klientským) sazbám je narušen výhledem ECB. Pokles dlouhodobých českých sazeb, který pozorujeme v posledních měsících (a který je mj. nejspíš klíčovým důvodem klesání hypotečních úrokových sazeb), se skutečně zdá být tažen primárně poklesem dlouhodobých sazeb v zahraničí.

celý článek
Česká spořitelna: Konsolidované výsledky 1H 2019

Česká spořitelna: Konsolidované výsledky 1H 2019

Česká spořitelna vykázala v 1. pololetí 2019 excelentní finanční výsledky. Konsolidovaný čistý zisk se zvýšil o 10,5 % na 8,7 mld. Kč, provozní zisk
vzrostl o 19,5 %

celý článek
Analýzy ze Spořky: Francie zadluženější než Itálie? A než české domácnosti?

Analýzy ze Spořky: Francie zadluženější než Itálie? A než české domácnosti?

Makroekonomicky relevantních zpráv je teď jako šafránu, a tak se vraťme ke zprávě, která v minulých dnech proběhla v médiích o tom, že Francie svým dluhem překonala Itálii. Jde o typickou ukázku snahy vyprodukovat zajímavou zprávu v době, kdy se žádné zajímavé události ne a ne odehrát (dodejme, že tato „zpráva“ vznikla původně na půdě renomované agentury Bloomberg).

celý článek
Bezkontaktně pomocí mobilu či karty lze vybírat již na 500 bankomatech České spořitelny

Bezkontaktně pomocí mobilu či karty lze vybírat již na 500 bankomatech České spořitelny

Česká spořitelna neustále inovuje své bankomaty a na více než 500 z nich již lze uskutečnit bezkontaktní výběr během několika vteřin. K výběru stačí na vyznačené místo u bankomatu přiložit mobilní telefon, chytré hodinky či platební kartu nebo nálepku. Do konce letošního roku by bezkontaktní výběry měla umožňovat téměř polovina ze všech bankomatů České spořitelny. 

celý článek
Skupina EIB a Česká spořitelna spojily síly, aby podpořily podniky z celé České republiky

Skupina EIB a Česká spořitelna spojily síly, aby podpořily podniky z celé České republiky

 

  • EFSI zajistil transakci, která má umožnit rozvoj trhu sekuritizací 
  • 306 mil. EUR pro zhruba 250 firem 
  • Bude podpořeno téměř 43 tisíc pracovních míst

 

 

celý článek
Česká spořitelna spustila mobilní platby s aplikací Google Pay

Česká spořitelna spustila mobilní platby s aplikací Google Pay

 

  • V  září Spořitelna spustí v rámci Google Pay slevový program 
  • Mobilem platí už každý pátý uživatel mobilního bankovnictví Spořitelny

 

 

celý článek
Bankovní skupina Erste Group zavádí jednotný přístup k API všech svých dceřiných bank

Bankovní skupina Erste Group zavádí jednotný přístup k API všech svých dceřiných bank

 

  • Erste Group splnila požadavek PSD2 na rozšiřování možností pro zákazníky
  • Portál Erste Developer slouží jako centrální přístupová platforma pro API Erste Group
  • Česká spořitelna nabízí okamžitý přístup k API již od roku 2018. Nyní je k němu přihlášeno 184 firem.
  • Díky API spustila Česká spořitelna i první multibankingové tlačítko v Česku

 

 

celý článek
Česká spořitelna získala v soutěži Zlatá koruna šest medailí. Zlatý hattrick si odnáší za nejlepší hypotéku, prémiovou kartu Visa Infinite a projekt Nová krev

Česká spořitelna získala v soutěži Zlatá koruna šest medailí. Zlatý hattrick si odnáší za nejlepší hypotéku, prémiovou kartu Visa Infinite a projekt Nová krev

Česká spořitelna uspěla v soutěži Zlatá koruna a za své produkty a služby si odnesla hned tři zlaté medaile – za nejlepší hypotéku, platební kartu Visa Infinite k účtu Erste Premier a firemní úvěr Nová krev. Úspěch slaví také naše dceřiné společnosti - Stavební spořitelna ČS a Penzijní společnost ČS. V kategorii společenská odpovědnost získal stříbrnou medaili projekt zaměřený na finanční vzdělávání dětí Abeceda peněz.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři