web
První klientský rating bank v České republice


Česká spořitelna 66,8

Kvartál
1 2 3 4

2. čtvrtletí
2010

Česká spořitelna, a. s.
Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4
Tel.: 261 071 111
E-mail: csas@csas.cz, www.csas.cz

Ohodnoťte banku

Porota 3Q 2013 NAN
Otakar Schlossberger

Původní klasická banka, která snad poskytuje vůči spotřebitelům všechny dostupné služby, které si lze představit. Pracuje nejen s klasickými pobočkami, kterých má velké množství, ale nabízí také formy elektronického bankovnictví, množství bankomatů k výběru hotovostí. Bohužel však může působit poněkud „nepružně“, a to snad už z důvodu své velikosti.

Její hospodářský výsledek za část roku 2013 je velmi dobrá, staví na stálé klientele, pro kterou je však celkem drahá. Z pohledu do sazebníku však lze dovodit, že pro běžného spotřebitele jsou ceny srovnatelné s ostatními bankami s výjimkou bank nízkonákladových. Sazebník je konstruován klasicky, ale z mého pohledu se jeví poměrně nepřehledný. Reklama na produkty banky není agresivní a nepříjemná. Poslední dobou jsem zaznamenal zvýšenou aktivitu v oblasti propagace spotřebitelských úvěrů za celkem příznivé RPSN.  

Internetové stránky působí moderně a současně. Relativně dobře se v nich lze zorientovat.

 

Hodnocená banka je velmi silně provázána na společenskou angažovanost, podporu potřebným a je známa svou podporou kultury, ale i sportu. Tato banka v rámci českých podmínek snad už nemůže mít více společenských aktivit. 

Olga Ortová Šeflová

I když Česká spořitelna učinila několik vstřícných kroků směrem k retailové klientele, např. snížení úrokových sazeb pro včas a v plné výši splácející klienty u některých úvěrů, ale její schopnost jednoduše a srozumitelně vysvětlit podmínky např. spotřebitelských úvěrů zdaleka stále nedosahuje úrovně bank, nově etablovaných na českém trhu. Dobrou zprávou pro menší firemní klientelu je možnost získání jinak těžko dostupných zvýhodněných úvěrů od České spořitelny ze zdrojů Evropské investiční banky. Také tato banka začíná oslovovat trh s nálepkami pro bezkontaktní platby. Opět se jí daří na hypotečním trhu a ve své reklamní kampani se zaměřuje na mladé rodiny. Ve fundovanosti obsluhy klientů má však stále rezervy. Za pozitivní je možno považovat její dlouhodobé působení v neziskové sféře a charitativní činnosti (+3 body)

Martina Hedvičáková

Česká spořitelna zachytila trend poslední doby a pro propagaci svých produktů využívá Facebook a YouTube. Česká spořitelna také 12. srpna uvedla na trh bezkontaktní nálepky s funkcí debetní karty.

Erste Group plánuje plně splatit podílový kapitál ve výši 1,76 miliardy a zvyšuje kapitálu o EUR 660 milionů.

Konsolidovaný čistý zisk (IFRS) České spořitelny za 1. pololetí 2013 zůstává stabilní na úrovni 8,15 mld. Kč.

Česká spořitelna je nejlepší bankou v ČR podle Euromoney, obhájila loňské vítězství. Česká spořitelna je OVB Nejvstřícnější bankou – Handicap Friendly za II. čtvrtletí 2013

 

Česká spořitelna získala od Evropské investiční banky (EIB) dalších 150 mil. EUR na podporu tuzemských malých a středních firem. 100 mil. EUR je určeno inovativním podnikům, které získají úvěry s nižší úrokovou sazbou o 0,2 %, a 50 mil. EUR pak na podporu energeticky úsporných projektů. 

Hana Fojtová

Banka mě zaujala nabídkou pro klienty, kteří mají půjčku a řádně ji splácí. Zvolila nový benefit, který nenabízí žádná jiná banka. Každý rok sníží úrok o 1%.  Při splatnosti na 7 let, může tedy postupně snížit úrokovou sazbu až o 6 %.  Marketingové nabídky bank jsou různé. Někde vrátí  část úroku, jinde nějakou tu splátku. Propočítat si výhodu pro porovnání je pro klienty složité.  Tak určitě mohou mít minimálně dobrý pocit, že nějakou výhodu dostali.  Kromě toho si klienti mohou  zdarma  změnit výši splátky nebo sjednat odklad 2x za rok odklad splátek.

Banka má nyní také podstatně jednodušší ceník.  Všimla jsem si, že změnila také nabídku osobních účtů. Osobní účet II získáte v základní variantě balíčku služeb za  69,- Kč. Levněji to nejde. Jednodušší varianty bez balíčku již nejsou v nabídce. Senioři mají slevu 10 Kč. Mladí do 30 let nový účet Fresh zdarma.  Jiná varianta skládání služeb. Vpodstatě podražilo. V základním balíčku jsou kromě praktických služeb jako platební karta, 2 výběry z bankomatu a internetové bankovnictví zahrnuty služby méně často využívané. Například změny PIN ke kartě, odemknutí/zamknutí   karty,  změny limitů, obrázek ke kartě, atd. To možná klienti koupí, co ani nechtějí.

Česká spořitelna uvedla v srpnu na trh bezkontaktní nálepky s funkcí debetní karty.  Navázala na vydáváná bezkontaktních platebních karet. Pro nové účty je nálepka zdarma. Jinak za 6 Kč měsíčně. Bezkontaktní nálepky mají platnost 3 roky a jsou na výběr ve dvou designech. Klienti si také mohou zařídit stejný PIN k nálepce jako mají k debetní kartě. Bezkontaktně lze provádět platby do 500 Kč, vyšší pak se zadáním PIN.

 

Kienti české spořitelny, kteří se zúčastnili  festivalu Colours of Ostrava,  určitě potěšila sleva 20% na vstupném.  Banka spolupracuje s festivalem od roku 2003. Umisťuje zde také svoje mobilní bankomaty. Peníze stále při ruce.

Miroslav Zeman

Česká spořitelna zůstává dlouhodobě nejlépe hodnocenou bankou mezi porotci. Ani třetí čtvrtletí se na tomto faktu nic nezmění. Banka je tradičně velmi aktivní, má velmi široký záběr aktivit a lidé za své poměrně vysoké poplatky získávají relativně vysokou kvalitu.

Banku je třeba také ocenit z pohledu hodnocení osob se zdravotním postižením, kteří i třetí čtvrtletí ocenili Českou spořitelnu, jako Nejvstřícnější banku pro osoby se zdravotním postižením OVB Nejvstřícnější banka - Handicap Friendly.

Třetí čtvrtletí začala banka umístěním v anketě. Česká spořitelna získala ocenění Euromoney Best Bank in the Czech Republic 2013. Stala se tak nejlepší bankou v České republice a obhájila prvenství z loňského roku.

V oblasti bezpečnosti přišla Česká spořitelna s velmi zajímavou novinkou. Česká spořitelna zdokonalila bezpečnost svých bankomatů. Na vybrané bankomaty začala instalovat speciální zařízení, které chrání klienty před přečtením PIN kódu pomocí skryté kamery, tzv. PIN Shield (ochranný štít klávesnice, viz. obrázek). Podvodníkům se tak opět více ztíží zneužívání bankomatů a chyb klientů.

V oblasti hypoték snížila Česká spořitelna úrokové sazby až na samotné dno, tedy 2,99 %, resp. 2,79 % při sjednání pojištění schopnosti splácení.

V oblasti nových technologií zavedla v srpnu roku 2013 Česká spořitelna skutečně výhodnou novinku. Česká spořitelna 12. srpna uvedla na trh bezkontaktní nálepky s funkcí debetní karty. Nové bezkontaktní nálepky jsou pro každého, kdo rád používá moderní technologie a nerad hledá hotovost.

 

Souhrnně řečeno, Česká spořitelna opět nezklamala. Její aktivita, relativní vstřícnost a šíře nabídky ji opět zajišťuje vysoké hodnocení.

Bankovní poplatky 3Q 2013 NAN
Bankovní poplatky.com

Banka zaměřená na retailové klienty s obrovskou výhodnou velkého klientského kmene z dřívějších dob. ČS pravidelně přichází s poplatkovými změnami či novými službami, ale v tomto čtvrtletí přišla rovnou s novým účtem - Osobní účet České spořitelny II. Banka jej doprovází titulkem – „jeden účet na celý život“. ČS tak zřejmě opouští svůj doposud zavedený zvyk nabízet samostatné balíčky pro děti, studenty či seniory. Základní balíček je pro všechny stejný a stojí 69 Kč měsíčně, pro seniory je to pak 59 Kč a pro děti a studenty do 30 let je zdarma. Základní nabídková struktura banky se evidentně v tomto kvartále změnila, zatím je ovšem brzy hodnotit, jakým směrem posuneme naše hodnocení v této části. Každopádně to na první pohled vypadá jako přehlednější nabídka, než doposud. Balíčkový účet ČS budeme podrobně sledovat s výhledem pozitivní změny v dalším čtvrtletí.

Banka připravila od července svůj zcela nový balíčkový účet - Osobní účet České spořitelny II s cenou 69 Kč za měsíc (pro seniory 59 Kč, pro děti a studenty do 30 let zdarma). Součástí balíčku jsou až 2 výpisy z účtu, platební karta Visa Classic s vlastním obrázkem, měsíčně 2 výběry z bankomatů ČS, všechny příchozí platby, všechny změny PINu a limitů ke kartě. Banka také nabízí doplňkové služby a to za příplatek 29 Kč (za každou službu), klient si může vybrat, co by na svém účtu potřeboval rozšířit – všechny odchozí platby v Kč, všechny výběry z bankomatů ČS, kontokorent, 25 informačních sms, všechny výběry z bankomatů v zahraničí v rámci skupiny Erste zdarma a z ostatních za výhodnou cenu, zvýhodněné zahraniční platby v EUR či další platební karta. ČS zároveň s novým balíčkem zrušila od 1. 7. 2013 v rámci Programu výhod možnost si sjednat slevu z měsíční ceny Osobního účtu ČS, Osobního účtu ČS Student a Osobního účtu ČS Junior. Vzhledem k čerstvým změnám a vysokému hodnocení banky v této části, nebudeme prozatím měnit hodnocení v této části.

Banka s novým balíčkovým účtem přišla i se změnou podoby sazebníku. Nový Osobní účet České spořitelny II. je tak jen v jednom dokumentu, který se vešel na 4 strany. Je zde zřetelně vidět, z čeho se balíček skládá, co si lze připlatit a jaké další služby banka nabízí. Je sice pravda, že i nadále má banka část služeb zvlášť v dalších dokumentech – přímé bankovnictví, platební karty, platební styk – nicméně sazebník se vydal směrem k větší přehlednosti. Tudíž jsme se rozhodli zvýšit hodnocení banky v této části a to po třech letech o 0,5 bodu.

Z údajů Q Reportu Scott & Rose pak logicky vyplývá, že se postavení ČS vlivem nového balíčkového účtu změnilo a to oběma směry. Standardní klient nově zaplatí 2.161 Kč (minule 2.145 Kč) ročně a aktivní klient pak 4.006 Kč (minule 5.038 Kč) ročně. Vzhledem k jen mírnému zvýšení nákladů u standardního klienta, ale zato znatelného snížení (o více než 20%) u aktivního klienta, jsme se rozhodli zvýšit hodnocení v této části o 0,5 bodu.

Česká spořitelna odmění řádně splácející klienty snížením úrokové sazby o 1 % ročně, 20. 9. 2013

Česká spořitelna přichází s podzimní marketingovou akcí, která klientům přináší hned několik zvýhodnění. Klienty, kteří si u České spořitelny od 23. září do 31. prosince 2013 sjednají jakoukoliv půjčku, odmění banka za každý rok řádného splácení snížením úrokové sazby o 1 %. Pokud si klient zvolí půjčku např. na sedm let, může mu Česká spořitelna v průběhu splácení snížit úrok až o 6 %. Další zvýhodnění (bez časového omezení) pak přináší speciální balíček služeb (odklad, snížení, zvýšení a změna splátky), který se týká nejen nových půjček, ale i konsolidací. Do konce roku navíc stále platí poplatkové prázdniny u úvěrů, kdy si klienti mohou sjednat nový hotovostní a spotřebitelský úvěr nebo hypotéku bez poplatku za správu úvěru.

 

 

Veřejnost 3Q 2013 NAN
Jiří Křídlo
Jan Komár

Je to moje domovská banka a jsem s ní plně spokojený

David Stříbrsky

Stabilní banka -  to je +

vyšší poplatky - to je mínus

Nejsou všechny běžné služby automaticky zdarma. Drahá banka.


Tiskové zprávy Česká spořitelna

Spouštíme lavinu stěhování,  stačí našetřit jen 10 % z ceny bytu

Spouštíme lavinu stěhování, stačí našetřit jen 10 % z ceny bytu

K pořízení bydlení stačí mít našetřeno jen 10 procent z ceny nemovitosti. Na zbytek vám dáme hypotéku. Právě s takovou nabídkou přichází od 19. srpna Česká spořitelna ve své nejnovější hypoteční kampani „Spouštíme lavinu stěhování“, která je doprovázena i snížením úrokových sazeb u hypoték i amerických hypoték až o 0,25 procentního bodu.

celý článek
Jednodušší cesta k úvěru. Záruky za financování inovativních start-upů se zvyšují

Jednodušší cesta k úvěru. Záruky za financování inovativních start-upů se zvyšují

Dobrá zpráva pro podnikatele: financování inovativních start-upových projektů je dostupnější. Ministerstvo průmyslu a obchodu schválilo aktualizaci programu INOSTART, který nabízí zvýhodněné záruky za úvěry začínajícím podnikatelům z celé České republiky. Financování poskytuje Česká spořitelna a záruky za ně vystavuje Českomoravská záruční a rozvojová banka

celý článek
Česká spořitelna: Spouštíme lavinu stěhování, na první byt stačí našetřit jen 10 % z jeho ceny

Česká spořitelna: Spouštíme lavinu stěhování, na první byt stačí našetřit jen 10 % z jeho ceny

K pořízení bydlení stačí mít našetřeno jen 10 procent z ceny nemovitosti. Na zbytek vám dáme hypotéku. Právě s takovou nabídkou přichází od 19. srpna Česká spořitelna ve své nejnovější hypoteční kampani „Spouštíme lavinu stěhování“, která je doprovázena i snížením úrokových sazeb u hypoték i amerických hypoték až o 0,25 procentního bodu.

celý článek
Česká spořitelna plánuje podpořit růst Energie ČS

Česká spořitelna plánuje podpořit růst Energie ČS

Společnost Energie ČS, která dodává elektřinu a plyn téměř 44 tisícům zákazníků, plánuje i v letošním roce pokračovat v navyšování počtu odběrných míst a přiblížit se tak milníku 50tisíc zákazníků.

 

 

celý článek
Studentský účet od Spořitelny: SEPA platby a výběry hotovosti z bankomatů Erste pro studenty zdarma

Studentský účet od Spořitelny: SEPA platby a výběry hotovosti z bankomatů Erste pro studenty zdarma

Česká spořitelna zrušila u dětského a studentského účtu poplatky za příchozí i odchozí SEPA úhrady v eurech v rámci Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru.

celý článek
Analýzy ze Spořky: Je devalvace čínské měny pro Česko problémem?

Analýzy ze Spořky: Je devalvace čínské měny pro Česko problémem?

Souhrnné oslabení od čtvrtka do této chvíle má rozsah jen kolem 2,5 %. Oslabení v tomto rozsahu se české ekonomiky jako celku určitě nijak významně nedotkne, a to z celé řady důvodů: změnami v tomto rozsahu prochází tento kurz běžně, dopad oslabení bude rozředěn souběžnými změnami cen a marží na různých stupních dodavatelských řetězců, konečný efekt se projeví až se zpožděním a snadno zanikne v neustálém přílivu a odlivu různých slevových akcí, Čína v rámci celkových českých vývozů zabírá jen něco přes 1 % (v dovozech ovšem přes 10 %) a jistě ne všechny obchody s Čínou jsou fakturovány v jüanech. 

celý článek
Analýzy ze Spořky: Nastal v české ekonomice zlom?

Analýzy ze Spořky: Nastal v české ekonomice zlom?

Člen bankovní rady ČNB Aleš Michl nedávno prohlásil, že přenos z (krátkodobých) sazeb ČNB k dlouhodobým (tržním a klientským) sazbám je narušen výhledem ECB. Pokles dlouhodobých českých sazeb, který pozorujeme v posledních měsících (a který je mj. nejspíš klíčovým důvodem klesání hypotečních úrokových sazeb), se skutečně zdá být tažen primárně poklesem dlouhodobých sazeb v zahraničí.

celý článek
Česká spořitelna: Konsolidované výsledky 1H 2019

Česká spořitelna: Konsolidované výsledky 1H 2019

Česká spořitelna vykázala v 1. pololetí 2019 excelentní finanční výsledky. Konsolidovaný čistý zisk se zvýšil o 10,5 % na 8,7 mld. Kč, provozní zisk
vzrostl o 19,5 %

celý článek
Analýzy ze Spořky: Francie zadluženější než Itálie? A než české domácnosti?

Analýzy ze Spořky: Francie zadluženější než Itálie? A než české domácnosti?

Makroekonomicky relevantních zpráv je teď jako šafránu, a tak se vraťme ke zprávě, která v minulých dnech proběhla v médiích o tom, že Francie svým dluhem překonala Itálii. Jde o typickou ukázku snahy vyprodukovat zajímavou zprávu v době, kdy se žádné zajímavé události ne a ne odehrát (dodejme, že tato „zpráva“ vznikla původně na půdě renomované agentury Bloomberg).

celý článek
Bezkontaktně pomocí mobilu či karty lze vybírat již na 500 bankomatech České spořitelny

Bezkontaktně pomocí mobilu či karty lze vybírat již na 500 bankomatech České spořitelny

Česká spořitelna neustále inovuje své bankomaty a na více než 500 z nich již lze uskutečnit bezkontaktní výběr během několika vteřin. K výběru stačí na vyznačené místo u bankomatu přiložit mobilní telefon, chytré hodinky či platební kartu nebo nálepku. Do konce letošního roku by bezkontaktní výběry měla umožňovat téměř polovina ze všech bankomatů České spořitelny. 

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři