web
První klientský rating bank v České republice


Česká spořitelna 67,1

Kvartál
1 2 3 4

2. čtvrtletí
2010

Česká spořitelna, a. s.
Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4
Tel.: 261 071 111
E-mail: csas@csas.cz, www.csas.cz

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2013 NAN
Bedřich Danda

Hodnotím lépe, z důvodu vysoké aktivity banky

Petr Kučera
Dalibor Z. Chvátal

ČSOB: Potěšilo rozšíření akceptace všech karet ČSOB v oddílech České pošty, už tak nejsou jen doménou ERA/PS. Teď ještě další krok k akceptaci všech karet bez ohledu na vydavatele.

GE: GE Money Manager je příjemný grafický nástroj pro osobní finance, potěšilo, že si už rozumí s transakcemi kreditními a debetními kartami.

 

 

Je vidět, že banky postupně začaly ustupovat od poplatků za vedení hypotéky, jiné jej stále drží, ale jeho existenci zvýhodňují úrokovou sazbou. Stoupá počet spotřebitelských soutěží. Ty mají jednak udržet stávající klienty a naučit je používat služby banky, ale zároveň výrazně levnějším způsobem (od standardní reklamy) sehnat nové klienty.

Martina Hedvičáková

Česká spořitelna vstoupila do druhého čtvrtletí ve znamení snižování úrokových sazeb a nejnižší úroková sazba začala na 2,79 %.

I u ČS se začala projevovat ekonomická krize, která již dříve zasáhla firmy a občany ČR. Česká spořitelna vykázala k 31. březnu 2013 neauditovaný konsolidovaný čistý zisk počítaný podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) ve výši 4,20 mld. Kč. Meziročně tak poklesl o 5,7 %.

Erste Bank vstoupila na pražskou burzu s investičními certifikáty.

SERVIS 24 Mobilní banka České spořitelny se stal třetí nejlepší mobilní aplikací v soutěži Mobilní aplikace roku 2013. SERVIS 24 Mobilní banka České spořitelny zabodovala v kategorii Finance, ve které soutěžily aplikace z bankovního a pojišťovacího sektoru a nástroje pro správu financí, finanční produkty, burzovní data a obchodování.

I klienti České spořitelny mohou nyní platit faktury přes QR kódy ve všech platbomatech ČS.

Česká spořitelna po celé léto od 1. června do 30. září 2013 nabízí svým klientům výběr cizí měny v pobočkách ČS z jejich Osobního či jiného sporožirového účtu vedeného v korunách zcela zdarma.

Česká spořitelna také získala ocenění OVB Nejvstřícnější banka Handicap Friendly za svůj přístup k osobám se zdravotním handicapem

 

 

Jan Klička

Opravdu velmi proklientsky se ve druhém kvartálu 2013 chovala největší česká banka. Jednak šla s dobou a snížila pevnou úrokovou míru na hypotéky na úroveň 2,79 procenta. Kromě toho ale spustila unikátní půjčky na zateplení domů. Správně odhadla, že při srpnovém spuštění dalšího kola oblíbeného programu Nová zelená úsporám bude o tento typ úvěru zájem. Uvidíme, kdo další se přidá. Velkou pochvalu zaslouží spořitelna za zrušení hlasového automatu – kdo se někdy pokusil dovolat do banky, ví, o čem je řeč. Když se k tomu připočítá lepší zabezpečení bankomatů a také možnost, vybrat si z nich bezplatně valuty, je to jasný palec nahoru .

Bankovní poplatky 2Q 2013 NAN
Bankovní poplatky.com

Banka zaměřená na retailové klienty s obrovskou výhodnou velkého klientského kmene z dřívějších dob. Osobní účet ČS sice umožňuje individuální sestavení účtu, na druhé straně se klient nevyhne stavu, kdy může platit i za služby, které nepotřebuje či nevyžaduje. Dílem je to tím, že produktové a výběrové sady jsou celkem složité na pochopení a sestavení a především tím, že si klient nevybírá vždy jen jednotlivé služby, ale celé sady služeb. ČS pravidelně přichází s poplatkovými změnami či novými službami. V tomto kvartále to byla například možnost volby bankovek u bankomatů. Nicméně základní struktura poplatků se ani v aktuálním čtvrtletí nezměnila a tak hodnocení v této části ponecháváme.

Poplatkové změny si banka připravila pro I. čtvrtletí, kdy došlo k několika změnám a to od 1. 1. 2013 a od 1. 3. 2013. V aktuálním kvartále to bylo mnohem klidnější. ČS například zavedla jednorázový poplatek 3 000 Kč pro Hypotéku Komplet, která je volitelnou službou k Hypotéce ČS. A jako každý rok, i letos banka nabídla pro majitele a disponenty všech typů sporožirových účtů, prodej cizí měny v období od 1. 6. 2013 do konce září zdarma (v případě výběru cizí měny přímo z účtu). Vzhledem k vysokému hodnocení v této části a relativně drobným změnám, nebudeme toto čtvrtletí hodnocení v této části měnit.

Podoba sazebníku se v aktuálním čtvrtletí nezměnila, takže i nadále zůstává hodnocení totožné. Sazebník je sice snadno dohledatelný na webu ČS, na druhé straně příliš přehledný a uživatelsky vstřícný není – překlikávání ze souboru na soubor, řada důležitých informací pod tabulkami. Výsledkem této podoby pak je, že každá část sazebníku (např. vkladové produkty, platební styk, přímé bankovnictví, kartové služby) se může měnit v různé době a sazebník jako celek tak působí nesourodě a nepřehledně. Sazebník je sice k dispozici i v pdf formátu v jednom souboru, ale i ten je nepřehledný, takže i relativně standardních 10 stran působí neskutečně rozsáhle.

Z údajů Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že se postavení ČS vůbec nezměnilo a tak standardní klient zaplatí i nadále 2.145 Kč ročně a aktivní klient pak 5.038 Kč ročně. Hodnocení ponecháváme beze změny.

Všechny bankomaty ČS umožní lidem volbu hodnoty bankovek, 11. 4. 2013

 

Česká spořitelna postupně nabídne klientům ve všech svých výběrových a duálních bankomatech možnost zvolit si při výběru hotovosti nominální hodnotu vybíraných bankovek. Nově se v nich také objeví pětisetkoruna. Doplní tak bankovky v nominální hodnotě 200, 1 000 a 2 000 Kč, které bankomaty České spořitelny nabízely klientům doposud. Výběr složení hotovosti je samozřejmě zdarma.

Veřejnost 2Q 2013 NAN
Peter Bramak
Jana Kovačiková

Právě mi dala hypotéku za dobrých podmínek, nemám proč hodnotit špatně, jsem spokojená

Jan Komár
Miloš Nohavica

Banka, které věřím a která splňuje mé hlavní kritérium, tedy bezpečnost a důvěryhodnost

Jelikož není nabízeno vedení účtu zdarma bez podmínek, tak vždy uděluji 1. Sice má hodně bankomatů, výběry zdarma, ale  vedení účtu to zaplatí. Je mnoho bank levnějších a některé i se stejným rozsahem služeb. Pokud rádi platíte za služby, je toto ideální banka.

Antonín Svoboda

Bojem o sKartu u mne definitivně prohráli


Tiskové zprávy Česká spořitelna

Studentský účet od Spořitelny: SEPA platby a výběry hotovosti z bankomatů Erste pro studenty zdarma

Studentský účet od Spořitelny: SEPA platby a výběry hotovosti z bankomatů Erste pro studenty zdarma

Česká spořitelna zrušila u dětského a studentského účtu poplatky za příchozí i odchozí SEPA úhrady v eurech v rámci Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru.

celý článek
Analýzy ze Spořky: Je devalvace čínské měny pro Česko problémem?

Analýzy ze Spořky: Je devalvace čínské měny pro Česko problémem?

Souhrnné oslabení od čtvrtka do této chvíle má rozsah jen kolem 2,5 %. Oslabení v tomto rozsahu se české ekonomiky jako celku určitě nijak významně nedotkne, a to z celé řady důvodů: změnami v tomto rozsahu prochází tento kurz běžně, dopad oslabení bude rozředěn souběžnými změnami cen a marží na různých stupních dodavatelských řetězců, konečný efekt se projeví až se zpožděním a snadno zanikne v neustálém přílivu a odlivu různých slevových akcí, Čína v rámci celkových českých vývozů zabírá jen něco přes 1 % (v dovozech ovšem přes 10 %) a jistě ne všechny obchody s Čínou jsou fakturovány v jüanech. 

celý článek
Analýzy ze Spořky: Nastal v české ekonomice zlom?

Analýzy ze Spořky: Nastal v české ekonomice zlom?

Člen bankovní rady ČNB Aleš Michl nedávno prohlásil, že přenos z (krátkodobých) sazeb ČNB k dlouhodobým (tržním a klientským) sazbám je narušen výhledem ECB. Pokles dlouhodobých českých sazeb, který pozorujeme v posledních měsících (a který je mj. nejspíš klíčovým důvodem klesání hypotečních úrokových sazeb), se skutečně zdá být tažen primárně poklesem dlouhodobých sazeb v zahraničí.

celý článek
Česká spořitelna: Konsolidované výsledky 1H 2019

Česká spořitelna: Konsolidované výsledky 1H 2019

Česká spořitelna vykázala v 1. pololetí 2019 excelentní finanční výsledky. Konsolidovaný čistý zisk se zvýšil o 10,5 % na 8,7 mld. Kč, provozní zisk
vzrostl o 19,5 %

celý článek
Analýzy ze Spořky: Francie zadluženější než Itálie? A než české domácnosti?

Analýzy ze Spořky: Francie zadluženější než Itálie? A než české domácnosti?

Makroekonomicky relevantních zpráv je teď jako šafránu, a tak se vraťme ke zprávě, která v minulých dnech proběhla v médiích o tom, že Francie svým dluhem překonala Itálii. Jde o typickou ukázku snahy vyprodukovat zajímavou zprávu v době, kdy se žádné zajímavé události ne a ne odehrát (dodejme, že tato „zpráva“ vznikla původně na půdě renomované agentury Bloomberg).

celý článek
Bezkontaktně pomocí mobilu či karty lze vybírat již na 500 bankomatech České spořitelny

Bezkontaktně pomocí mobilu či karty lze vybírat již na 500 bankomatech České spořitelny

Česká spořitelna neustále inovuje své bankomaty a na více než 500 z nich již lze uskutečnit bezkontaktní výběr během několika vteřin. K výběru stačí na vyznačené místo u bankomatu přiložit mobilní telefon, chytré hodinky či platební kartu nebo nálepku. Do konce letošního roku by bezkontaktní výběry měla umožňovat téměř polovina ze všech bankomatů České spořitelny. 

celý článek
Skupina EIB a Česká spořitelna spojily síly, aby podpořily podniky z celé České republiky

Skupina EIB a Česká spořitelna spojily síly, aby podpořily podniky z celé České republiky

 

  • EFSI zajistil transakci, která má umožnit rozvoj trhu sekuritizací 
  • 306 mil. EUR pro zhruba 250 firem 
  • Bude podpořeno téměř 43 tisíc pracovních míst

 

 

celý článek
Česká spořitelna spustila mobilní platby s aplikací Google Pay

Česká spořitelna spustila mobilní platby s aplikací Google Pay

 

  • V  září Spořitelna spustí v rámci Google Pay slevový program 
  • Mobilem platí už každý pátý uživatel mobilního bankovnictví Spořitelny

 

 

celý článek
Bankovní skupina Erste Group zavádí jednotný přístup k API všech svých dceřiných bank

Bankovní skupina Erste Group zavádí jednotný přístup k API všech svých dceřiných bank

 

  • Erste Group splnila požadavek PSD2 na rozšiřování možností pro zákazníky
  • Portál Erste Developer slouží jako centrální přístupová platforma pro API Erste Group
  • Česká spořitelna nabízí okamžitý přístup k API již od roku 2018. Nyní je k němu přihlášeno 184 firem.
  • Díky API spustila Česká spořitelna i první multibankingové tlačítko v Česku

 

 

celý článek
Česká spořitelna získala v soutěži Zlatá koruna šest medailí. Zlatý hattrick si odnáší za nejlepší hypotéku, prémiovou kartu Visa Infinite a projekt Nová krev

Česká spořitelna získala v soutěži Zlatá koruna šest medailí. Zlatý hattrick si odnáší za nejlepší hypotéku, prémiovou kartu Visa Infinite a projekt Nová krev

Česká spořitelna uspěla v soutěži Zlatá koruna a za své produkty a služby si odnesla hned tři zlaté medaile – za nejlepší hypotéku, platební kartu Visa Infinite k účtu Erste Premier a firemní úvěr Nová krev. Úspěch slaví také naše dceřiné společnosti - Stavební spořitelna ČS a Penzijní společnost ČS. V kategorii společenská odpovědnost získal stříbrnou medaili projekt zaměřený na finanční vzdělávání dětí Abeceda peněz.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři