web
První klientský rating bank v České republice


Česká spořitelna 62,8

Kvartál
1 2 3 4

2. čtvrtletí
2010

Česká spořitelna, a. s.
Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4
Tel.: 261 071 111
E-mail: csas@csas.cz, www.csas.cz

Ohodnoťte banku

Porota 4Q 2012 NAN
Bedřich Danda
Miroslav Zeman

 

Začátkem posledního hodnoceného čtvrtletí spustila Česká spořitelna na svých internetových stránkách nový e-shop. Jeho prostřednictvím si zájemci mohou rychle a jednoduše sjednat vybrané bankovní produkty. Česká spořitelna je tak první bankou v České republice, u které lze tímto způsobem sjednat kompletní portfolio produktů. Během listopadu a prosince proběhla v bance také akce, kdy Česká spořitelna nabízela klientům bonus 3 000 Kč ke každé nově sjednané Půjčce. Dále díky spuštění nové mobilní banky pro Androidy si klienti České spořitelny a zároveň majitelé mobilních telefonů se systémem Android mohou od 19. listopadu 2012 spravovat a kontrolovat své finance pomocí mobilu. Další novinkou byla licence ke spuštění důchodových i účastnických fondů, kterou získal Penzijní fond České spořitelny k již udělené licenci na transformaci na penzijní společnost a stal se tak prvním penzijním fondem v České republice, který může od 1. ledna 2013 nabízet všechny reformované produkty zabezpečení na penzi.

Co se týče výher, byla Česká spořitelna velmi produktivní. V soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku 2012 získala titul Zaměstnavatel bez bariér 2012 za projekt na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením Transition. Dále v soutěži Fincentrum Banka roku 2012 vyhrála již podeváté v řadě titul Nejdůvěryhodnější banka roku. Při té příležitosti Pavel Kysilka obhájil loňské první místo a stal se opět Bankéřem roku. V jedenáctém ročníku soutěže zabodovala také Hypotéka České spořitelny, která se stala Hypotékou roku. Na závěr všeho dobrého získala Česká spořitelna mezinárodní ocenění Banka roku v České republice vyhlašované každoročně časopisem The Banker, patřící do mediální skupiny Financial Times.

Mimo jiné Česká spořitelna pomáhala neziskovým organizacím a sociálním podnikům plánovat a řídit projekty, podpořila kampaň proti násilí na seniorech, pro veřejnost připravila publikaci pro snazší orientaci ve světě financí a díky factoringu České spořitelny darovala Domovu Palata téměř půl milionu korun.

Jde vidět, že Česká spořitelna je skutečně činná ve všech oblastech a svým klientům vychází vstříc. 

Jan Klička

 

Asi nikdo by na konci roku 2013 nechtěl být v kůži vedení ČS. Bance se v produktové části dařilo. Nabídla mimo jiné hypotéční dny, kde na přechodnou dobu snížila úroky. Vylepšila internetové bankovnictví, dokonce získala titul Banka roku od časopisu The Banker. Leč závěr roku provází pachuť z projektu sKaret, který stát špatně s bankou dohodl, a ta bude muset systém sKaret změnit. Kvůli negativním reakcím veřejnosti i médií se tím snižuje i obraz ČS. Málo platné, že to není její vinou.

Dalibor Z. Chvátal

 

Spořitelna se v posledním čtvrtletí zaměřila na půjčky, hypotéky měly akční úrok a sleva se dala získat i na spotřebitelských úvěrech. I když obecně nerozumím tomu, proč (jakákoli) banka nabízí k půjčce další finanční bonus („dáme vám 3000 Kč navíc!“) a místo něj raději nedá lepší úrok. Inovací prošel věrnostní program Partner, nyní více připomíná slevový server, ale jeho výhodou je, že je otevřený pro všechny držitele karet ČS a ne jen pro karty kreditní, které preferuje většina vydavatelů karet.

 

V roce 2012 slávu spořky zastínila sKarta. V zásadě dobrý produkt, který by perfektně fungoval (a funguje i mimo ČR), narazil na dva problémy. Prvním byla politická nejednota k prosazení samotné existence produktu, jehož výsledkem je karta s nejistou budoucností, do které spořitelna nasypala hodně peněz. Druhým problémem je spořitelna sama, resp. její hamižnost. Kdyby se včas spojila s dalším hráčem na trhu, z sKarty by se stal nástroj použitelný i ve vesnicích či mimo bankomaty a nevznikl by tak politický tlak na úpravu či úplné zrušení produktu. V pozadí celé kauzy sKaret je přitom jedna nemedializovaní drobnost: ČS získala kompletní databázi příjemců dávek. Tedy nezaměstnaných, důchodců, rodičů s dětmi, žen na mateřské dovolené apod. Pokud by používali sKartu, banka časem získá cenná data o kompletní finanční situaci příjemců dávek. Ostatně to byl hlavní důvod, proč na tento byznys spořka kývla.

Petr Kučera
Bankovní poplatky 4Q 2012 NAN
Bankovní poplatky.com

 

Banka zaměřená na retailové klienty s obrovskou výhodnou velkého klientského kmene z dřívějších dob. Osobní účet ČS sice umožňuje individuální sestavení účtu, na druhé straně se klient nevyhne stavu, kdy může platit i za služby, které nepotřebuje či nevyžaduje. Dílem je to tím, že produktové a výběrové sady jsou celkem složité na pochopení a sestavení a především tím, že si klient nevybírá vždy jen jednotlivé služby, ale celé sady služeb. Struktura poplatků se ani v aktuálním čtvrtletí nezměnila a tak hodnocení v této části ponecháváme.

Ve IV. čtvrtletí ČS nepřišla s významnými poplatkovými změnami. Pokračovala akce, kdy bylo možné do konce roku zdarma změnit PIN nebo limity u platební karty. Banka se tento kvartál zaměřila na úvěrové produkty. U Půjčky nabídla novým klientům bonus ve výši 3 tisíc korun a u Hypoték s prémií pak možnost odměny za věrnost bance (vrácení až 4%) a to nejen u nových, ale i u stávajících klientů s hypotékami s dobou splatnosti minimálně 20 let. Vzhledem k předchozím zvýšením, nebudeme toto čtvrtletí hodnocení v této části měnit.

Podoba sazebníku se v aktuálním čtvrtletí nezměnila, takže i nadále zůstává hodnocení totožné. Sazebník je sice snadno dohledatelný na webu ČS, na druhé straně příliš přehledný a uživatelsky vstřícný není – překlikávání ze souboru na soubor, řada důležitých informací pod tabulkami, nemožnost snadného dohledání poplatků v jednom dokumentu. Výsledkem této podoby pak je, že každá část sazebníku (např. vkladové produkty, platební styk, přímé bankovnictví, kartové služby) se může měnit v různé době a sazebník jako celek tak působí nesourodě. Sympaticky naopak působí snadná dohledatelnost historických sazebníků.

Z údajů Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že se postavení ČS vůbec nezměnilo a tak standardní klient zaplatí i nadále 2.145 Kč ročně a aktivní klient pak 5.038 Kč ročně. Hodnocení ponecháváme beze změny.

Česká spořitelna nabídla klientům bonus 3 000 Kč ke každé nově sjednané Půjčce, 31. 10. 2012

Akce platila v období od 1. listopadu do 24. prosince 2012. Klienti České spořitelny, kteří si pořídili hotovostní úvěr Půjčka, získali bonus 3 000 korun na účet vedený u České spořitelny. Navíc si mohli klienti u své Půjčky zdarma změnit výši splátky.

Hypotéka s prémií odměnila klienty ČS za věrnost - vrátí jim 4 % z výše hypotéky zpět, 20. 11. 2012

Česká spořitelna představila v listopadu 2012 novou službu Hypotéka s prémií, díky které mohli klienti získat zpět na svůj účet část zaplacených úroků ve výši 4 % z vyčerpané hypotéky. Tuto službu si mohli sjednat noví i stávající klienti u hypoték se zbývající minimální dobou splatnosti 20 let a s fixací úrokové sazby na tři, čtyři nebo pět let.

Veřejnost 4Q 2012 NAN
Jan Komár
lukas jandora
Jana Kovačiková
Martin Kněžek
Petr Sedláček
martin málek

špatná komunikace z klientem a to jsem dostal i osobního bakéře a nefunguje to

Martin Martin

Na této bance je jediná výhoda toho, že je česká nebo aspon byla, její mínusy ale už jsou o dost vážnější, poplatky za každou "prkotinu", absolutní nezájem a neochota vyjít vstříct klientovi a v neposlední řadě jejich věčné telefonické otravování a nabídky nových služeb

Jan Stuchlý

Nemám zkušenosti.

Pavel Dvořák

Tiskové zprávy Česká spořitelna

Spouštíme lavinu stěhování,  stačí našetřit jen 10 % z ceny bytu

Spouštíme lavinu stěhování, stačí našetřit jen 10 % z ceny bytu

K pořízení bydlení stačí mít našetřeno jen 10 procent z ceny nemovitosti. Na zbytek vám dáme hypotéku. Právě s takovou nabídkou přichází od 19. srpna Česká spořitelna ve své nejnovější hypoteční kampani „Spouštíme lavinu stěhování“, která je doprovázena i snížením úrokových sazeb u hypoték i amerických hypoték až o 0,25 procentního bodu.

celý článek
Jednodušší cesta k úvěru. Záruky za financování inovativních start-upů se zvyšují

Jednodušší cesta k úvěru. Záruky za financování inovativních start-upů se zvyšují

Dobrá zpráva pro podnikatele: financování inovativních start-upových projektů je dostupnější. Ministerstvo průmyslu a obchodu schválilo aktualizaci programu INOSTART, který nabízí zvýhodněné záruky za úvěry začínajícím podnikatelům z celé České republiky. Financování poskytuje Česká spořitelna a záruky za ně vystavuje Českomoravská záruční a rozvojová banka

celý článek
Česká spořitelna: Spouštíme lavinu stěhování, na první byt stačí našetřit jen 10 % z jeho ceny

Česká spořitelna: Spouštíme lavinu stěhování, na první byt stačí našetřit jen 10 % z jeho ceny

K pořízení bydlení stačí mít našetřeno jen 10 procent z ceny nemovitosti. Na zbytek vám dáme hypotéku. Právě s takovou nabídkou přichází od 19. srpna Česká spořitelna ve své nejnovější hypoteční kampani „Spouštíme lavinu stěhování“, která je doprovázena i snížením úrokových sazeb u hypoték i amerických hypoték až o 0,25 procentního bodu.

celý článek
Česká spořitelna plánuje podpořit růst Energie ČS

Česká spořitelna plánuje podpořit růst Energie ČS

Společnost Energie ČS, která dodává elektřinu a plyn téměř 44 tisícům zákazníků, plánuje i v letošním roce pokračovat v navyšování počtu odběrných míst a přiblížit se tak milníku 50tisíc zákazníků.

 

 

celý článek
Studentský účet od Spořitelny: SEPA platby a výběry hotovosti z bankomatů Erste pro studenty zdarma

Studentský účet od Spořitelny: SEPA platby a výběry hotovosti z bankomatů Erste pro studenty zdarma

Česká spořitelna zrušila u dětského a studentského účtu poplatky za příchozí i odchozí SEPA úhrady v eurech v rámci Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru.

celý článek
Analýzy ze Spořky: Je devalvace čínské měny pro Česko problémem?

Analýzy ze Spořky: Je devalvace čínské měny pro Česko problémem?

Souhrnné oslabení od čtvrtka do této chvíle má rozsah jen kolem 2,5 %. Oslabení v tomto rozsahu se české ekonomiky jako celku určitě nijak významně nedotkne, a to z celé řady důvodů: změnami v tomto rozsahu prochází tento kurz běžně, dopad oslabení bude rozředěn souběžnými změnami cen a marží na různých stupních dodavatelských řetězců, konečný efekt se projeví až se zpožděním a snadno zanikne v neustálém přílivu a odlivu různých slevových akcí, Čína v rámci celkových českých vývozů zabírá jen něco přes 1 % (v dovozech ovšem přes 10 %) a jistě ne všechny obchody s Čínou jsou fakturovány v jüanech. 

celý článek
Analýzy ze Spořky: Nastal v české ekonomice zlom?

Analýzy ze Spořky: Nastal v české ekonomice zlom?

Člen bankovní rady ČNB Aleš Michl nedávno prohlásil, že přenos z (krátkodobých) sazeb ČNB k dlouhodobým (tržním a klientským) sazbám je narušen výhledem ECB. Pokles dlouhodobých českých sazeb, který pozorujeme v posledních měsících (a který je mj. nejspíš klíčovým důvodem klesání hypotečních úrokových sazeb), se skutečně zdá být tažen primárně poklesem dlouhodobých sazeb v zahraničí.

celý článek
Česká spořitelna: Konsolidované výsledky 1H 2019

Česká spořitelna: Konsolidované výsledky 1H 2019

Česká spořitelna vykázala v 1. pololetí 2019 excelentní finanční výsledky. Konsolidovaný čistý zisk se zvýšil o 10,5 % na 8,7 mld. Kč, provozní zisk
vzrostl o 19,5 %

celý článek
Analýzy ze Spořky: Francie zadluženější než Itálie? A než české domácnosti?

Analýzy ze Spořky: Francie zadluženější než Itálie? A než české domácnosti?

Makroekonomicky relevantních zpráv je teď jako šafránu, a tak se vraťme ke zprávě, která v minulých dnech proběhla v médiích o tom, že Francie svým dluhem překonala Itálii. Jde o typickou ukázku snahy vyprodukovat zajímavou zprávu v době, kdy se žádné zajímavé události ne a ne odehrát (dodejme, že tato „zpráva“ vznikla původně na půdě renomované agentury Bloomberg).

celý článek
Bezkontaktně pomocí mobilu či karty lze vybírat již na 500 bankomatech České spořitelny

Bezkontaktně pomocí mobilu či karty lze vybírat již na 500 bankomatech České spořitelny

Česká spořitelna neustále inovuje své bankomaty a na více než 500 z nich již lze uskutečnit bezkontaktní výběr během několika vteřin. K výběru stačí na vyznačené místo u bankomatu přiložit mobilní telefon, chytré hodinky či platební kartu nebo nálepku. Do konce letošního roku by bezkontaktní výběry měla umožňovat téměř polovina ze všech bankomatů České spořitelny. 

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři