web
První klientský rating bank v České republice


Air bank 81

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Air bank, a.s.
Sídlo: Hráského 2231/25,148 00 Praha 11 - Chodov
Tel.: 840 000 000
E-mail: info@airbank.cz, www.airbank.cz
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2019 79,6
Miroslav Zeman

Air Bank je jednou ze tří nových bank, které vstoupily na tuzemský trh v roce 2012. Už od počátku se jednalo o velmi dravou a inovativní banku s důrazem na poskytování bankovních služeb po internetu a na nízké či nulové poplatky. V průběhu doby se filosofie banky posunula od výhradně nízkonákladové banky s nízkými poplatky a omezenou produktovou nabídkou, na banku s širokým rozsahem služeb. Banka je navíc průkopníkem v nových bankovních službách a nejrůznějších inovacích.

Air Bank je považována za další českou banku. V posledních letech rostl této bance i dynamicky počet klientů.

  1. čtvrtletí 2019

Sledujte přes nás i své účty v jiných bankách

Máte účet ještě u své původní banky a chcete rychle vědět, co se na něm děje? Nově ho budete moct sledovat přímo z našeho internetového bankovnictví nebo z aplikace My Air. S účtem v České spořitelně nebo Equa bank si to můžete vyzkoušet už teď. Postupně přidáme i další banky.

Umí to i jiné banky, ale Air Bank spustila tuto možnost relativně brzy. Přes internetové či mobilní bankovnictví této banky, tak můžete ovládat své účty i u bank jiných. Zpočátku se k této povinnosti stavěly banky neochotně. V průběhu času ale pochopily, že ji mohou využít ke svému prospěchu a umožněním klientům sledovat i účet u jiné banky si klienta zachovat a nevpustit do svého hájenství cizí predátory v podobě aplikací na ovládání účtu od nebankovních IT firem.

Posílejte platby rychlostí blesku

Dnes spouštíme okamžité platby. Díky nim můžete poslat peníze do jiné banky během několika vteřin, a to třeba i o půlnoci nebo o víkendu. Stačí jen, aby je uměla i druhá banka. Zatím je kromě nás ovládá jen Česká spořitelna, ale během roku by se měly přidat další banky.

Super inovativní banka. Dokáže velmi dobře zachytit trendy a být mezi prvními. Lidé chtěli rychlé platby, všude v Evropě to fungovalo už dávno a konečně to dorazilo i k nám. Proč to zdržovat? Dnes už je rychlá platba samozřejmostí. Pokud pošlete platbu do dvanácti, má ji odpoledne protistrana na účtu i u jiné banky.

Nově si u nás účet založíte i z mobilu

Chceme, aby bankování s námi bylo pro vás jednoduché a pohodlné, a to už od samého založení účtu. Proto si teď nově můžete u nás účet otevřít i z mobilu. Třeba doma na gauči během reklam ve vašem oblíbeném seriálu nebo klidně v kavárně, když čekáte na svoji pravidelnou dávku kofeinu.

Byl únor a Air Bank umožnila lidem založit si účet i z mobilu. Samozřejmě jsem tento způsob vyzkoušel také. Bál sem se přehnané náročnosti a nekomfortu, ale vše bylo jinak. Stačilo hlavně vyplnit osobní údaje, vyfotit občanku a další doklad, poslat si na nový účet první peníze a bylo hotovo. Obecně se mi účet na mobilu líbí více u Air Bank než u Fio, který je až moc konzervativní, jednoduchý a nenápaditý.

Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Pokud byl v posledních měsících nějaký dotaz opravdu nejčastější, tak to byl bezkonkurenčně ten, jestli budeme mít Apple Pay. Pro všechny milovníky elektroniky s logem nakousnutého jablka a bezkontaktního placení teď máme dobrou zprávu. Dnes Apple Pay spouštíme.

Nebyla by to Air Bank s mnoha jinými vychytávkami, aby nezavedla včas takovou lavinovitou novinku jako možnost platit s mobilem přes Apple Pay. V únoru se dočkali i klienti této banky. Placení mobilem je jak pro Apple, tak Androidy dneska už samozřejmostí a hanba bance, která by takové věci nepodporovala. Určitě by pak od sebe odehnala mladou a střední generaci klientů, kteří už sami o sobě vyžadují komfort a alespoň základní inovativní stupeň.

Zlevňujeme hypotéky

Jestli si zvažujete vzít hypotéku, máme pro vás dobrou zprávu. 27. února 2019 totiž u hypoték snižujeme úrokové sazby. Úroky snižujeme o 0,2 procentního bodu. Tady to máte přehledně černé na bílém.

Na konci minulého roku oznámila Air Bank dvakrát zvýšení úrokových sazeb u hypoték s příchodem nového roku zase otáčí a úrokové sazby v únoru naopak zlevnila a to o docela zajímavých 0,2 procenta. Ke snižování úroků u hypoték bude stejně jako u ostatních bank docházet i v průběhu roku 2019. Velmi tento trend vítáme.

S Monetou se nakonec nespojíme

Loni v říjnu jsme vám tady psali, že naši akcionáři jednají s Monetou o možném spojení našich bank pod značkou Air Bank. Včera nakonec oznámili, že jednání s Monetou ukončili a v přípravách na spojení už nebudou dále pokračovat.

Odvolávám co jsem odvolal, a slibuji co jsem slíbil. Pamatujete? I tak působí zpráva z konce loňského roku o spojení Air Bank s Monetou a Home Credit a její odvolání o pár měsíců později. Jednalo se přitom o takřka fantastickou zprávu, která by zahýbala s tuzemským bankovním trhem. I to svědčí o tom, že v některých mediálních vystoupení by měly být banky zdrženlivější a nevyvolávat předčasně neopodstatněné naděje.

Do My Air míří fulltextové vyhledávání a přehledy

Pro všechny z vás, co máte rádi přehled o svých penězích, máme dobrou zprávu. V aplikaci My Air chystáme několik novinek, díky kterým budete mít historii svých plateb doslova pod palcem.

Všichni víme jak otravné může být hledání účtů a plateb v historii. Oceňujeme tak každý nástroj, který nám s hledáním tohoto správného účtu a platby v historii pomůže komfortně vyhledat. I v Air Bank si toho všimli a poskytli nám novinku v podobě komfortnějšího vyhledávání formou fulltextového vyhledávání a přehledů. Opět nejde jinak než pozitivně ocenit.

Bankovní poplatky 1Q 2019 87
Bankovní poplatky.com

2019 I. čtvrtletí (8.5, 8, 9, 10) = 8,6

Druhá retailová banka s českými vlastníky (vedle Fio banky). Air Bank razantně vstoupila na český trh s několika poplatkovými a nabídkovými unikáty a pro rok 2016 se stala Nejvstřícnější bankou. V roce 2017 skončila na druhém místě. V aktuálním I. čtvrtletí nedošlo k žádným pohybům, takže naše hodnocení neměníme.

Z důvodu, že dlouhodobě nedochází k žádným poplatkovým změnám, ponecháváme hodnocení na stejné úrovni, jako minule.

Sazebník patří stále mezi ty nejjednodušší a nejpřehlednější. Včetně vysvětlujících textů se vešel pouze na jednu A4. Jednoduchý sazebník se v prvních měsících působení nové banky stal její předností. Je srozumitelný, nenajdete v něm žádné hvězdičky, písmenka ani vysvětlivky pod čarou. Bankovní klient jistě ocení informaci, že ceny v sazebníku jsou stejné pro všechny druhy kanálů – ať už klient využije služeb pobočky, internetbankingu či telebankingu. Sazebník se nezměnil ani v I. čtvrtletí a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že se postavení banky proti IV. čtvrtletí loňského roku nezměnilo a náklady standardního klienta jsou stále 56 Kč, takže banka stále drží 1. místo. Hodnocení ponecháváme na stejné výši.

 

15. 10. 2019  01:19
Здесь вы можете заказать копию любого сайта под ключ, недорого и качественно, при этом не тратя свое время на различные программы и фриланс-сервисы. Клонированию подлежат сайты как на конструкторах, так и на движках: - Tilda (Тильда) - Wix (Викс) - Joomla (Джумла) - Wordpress (Вордпресс) - Bitrix (Битрикс) и т.д. телефон 8-996-725-20-75 звоните пишите viber watsapp Копируются не только одностраничные сайты на подобии Landing Page, но и многостраничные. Создается полная копия сайта и настраиваются формы для отправки заявок и сообщений. Кроме того, подключается админка (админ панель), позволяющая редактировать код сайта, изменять текст, загружать изображения и документы. Здесь вы получите весь комплекс услуг по копированию, разработке и продвижению сайта в Яндексе и Google. Хотите узнать сколько стоит сделать копию сайта? напишите нам 8-996-725-20-75 звоните пишите viber watsapp
Veřejnost 1Q 2019 72,5
JE PROSTĚ NEJLEPŠÍÍ

Tiskové zprávy Air bank

všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři