web
První klientský rating bank v České republice


Air bank 80,4

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Air bank, a.s.
Sídlo: Hráského 2231/25,148 00 Praha 11 - Chodov
Tel.: 840 000 000
E-mail: info@airbank.cz, www.airbank.cz
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2016 NAN
Olga Ortová Šeflová

Air bank nabízí, jako většina bank, výhodné refinancování půjček, na kterém mohou klienti i výrazně ušetřit. Významné produktové novinky pro své klienty banka nepřipravila, plánuje však otevření nových poboček a připravuje jako první v ČR bezkontaktní výběry z bankomatů. Klientské zkušenosti při obsluze klientů této banky (např. při krádeži platební karty v zahraničí a rychlosti vydání nové debetní karty) jsou vynikající a klientská doporučení jsou zřejmě i jedním z důvodů (kromě masívní reklamní kampaně), že její počet klientů stále stoupá.

Miroslav Zeman

Air Bank je jednou z nejúspěšnějších nízkonákladových bank. Dle posledních informací o nárůstu počtu klientů se banka zařadila mezi středně velké banky. Banka je velmi aktivní a velmi pečlivě pracuje s názory a náměty svých klientů.

Air Bank je také veřejností vnímána jako dynamická a energická banka, která přináší zajímavé inovace a rychle je také dokáže zavést do praxe. Svou významnou roli pro růst banky má i její úspěšný a viditelný marketing a reklama. Jednoduchý, snadno zapamatovatelný námět a vtipné scénky ztotožňují banku se srozumitelností, jednoduchostí a férovostí.

Cílem Air Bank je ve střednědobém horizontu získat vedoucí a suverénní postavení mezi nízkonákladovými bankami. Následně pak může efektivněji zaútočit na pozice zavedených středně velkých bank. Potenciál a schopnosti na to tato banka zcela jistě má.

S čím přišla banka v II. čtvrtletí 2016

Air Bank chystá bezkontaktní výběry, v Česku je zatím nikdo neumí

Air Bank prostě umí a dokazuje to i na nové své nabízené inovované službě. Aktuálně budou moci klienti této banky vybírat z bankomatů bezkontaktně. Co to znamená? Stejně jako nyní platí klienti u platebních terminálů pouze přiložením karty, budou moci vybírat hotovost pouze přiložením karty ke čtecímu zařízení. Už jsem se někde dočetl, že je to blbost. No ona to zase až taková blbost není. Tímto opatřením a inovací se totálně zamezí scanování platebních karet v bankomatech. Mnohem komfortnější bude navíc i samotný výběr. Jen pípnete kartičkou, vyberete a jdete. Musíme pochválit.

Air Bank: Air Bank vykázala v 1. čtvrtletí zisk 35 milionů Kč a překročila hranici 450 tisíc klientů

Všichni už víme, že Air Bank je jedna z prvních nízkonákladových bank, které se podařilo dosáhnout velmi solidního zisku několik stovek milionů korun za rok. Air Bank tak dokázala, že i bez poplatků se dá vydělávat. Bance se však v prvním čtvrtletí tohoto roku zisk snížil na 34 milionů korun. I když šlo o snížení veliké, stále se jedná o slušný zisk. I kdyby byl takový zisk každé čtvrtletí, dělalo by to solidních 135 milionů korun za rok. Určitě se však bude zisk banky v průběhu roku zvyšovat a na konci roku dosáhne opět několika stovek milionů korun. Air Bank to určitě srdečně přejeme.

Air Bank se také pochlubila ziskem za celý rok 2015. Ten byl sice nižší než před rokem ale na nízkonákladovou banku i tak velmi slušný. Air Bank už druhý rok po sobě dosáhla kladného výsledku hospodaření. Za rok 2015 vykázala čistý konsolidovaný zisk 268 milionů korun. Meziročně zisk banky poklesl o 14 %. Vliv na to mělo především prostředí nízkých úrokových sazeb v kombinaci s rychlým růstem vkladů od klientů. Počet nových klientů totiž opět výrazně narostl a jen loni Air Bank vyplatila klientům na úrocích přes 600 milionů korun.

Air Bank také slíbila úsporu každému kdo si převede svou půjčku k této bance. S každou převedenou půjčkou ušetří klient Air Bank průměrně 29 tisíc korun. Výpočet počítá s nižšími úroky a dalšími bonusy, které Air Bank nově příchozím klientům poskytuje.

I Air Bank musela přistoupit ke snížení úrokových sazeb u svých běžných i spořících účtů. Konkrétně od 1. července snížila základní sazbu pro vklady na spořicím účtu do 250 tisíc korun z 0,7 % na 0,5 %. Základní sazbu pro vklady nad 250 tisíc korun snížila z 0,1 % na 0,0 % a tím vklady nad touto hranicí přestala banka úročit úplně. Bonusové úroky zůstanou dál stejné včetně vysoké sazby 1,0 %.

Markéta Grušáková
Bedřich Danda
Martina Hedvičáková

Air Bank už druhý rok po sobě dosáhla kladného výsledku hospodaření. Za rok 2015 vykázala čistý konsolidovaný zisk 268 milionů korun. Meziročně zisk banky poklesl o 14 %. Vliv na to mělo především prostředí nízkých úrokových sazeb v kombinaci s rychlým růstem vkladů od klientů. Air bank získala 106 tisíc nových klientů a jen loni Air Bank vyplatila klientům na úrocích přes 600 milionů korun.

Také  Air bank od 15. května snížila sazby na účtech a od 1. 7. 2016 je znovu sníží.

Bankovní poplatky 2Q 2016 NAN
Bankovní poplatky.com

Druhá retailová banka s českými vlastníky (vedle Fio banky). Air Bank razantně vstoupila na český trh s několika poplatkovými a nabídkovými unikáty. V aktuálním II. čtvrtletí nedošlo k žádným pohybům, takže naše hodnocení neměníme.

Z důvodu, že dlouhodobě nedochází k žádným poplatkovým změnám, ponecháváme hodnocení na stejné úrovni, jako minule.

Sazebník patří stále mezi ty nejjednodušší a nejpřehlednější. Včetně vysvětlujících textů se vešel pouze na jednu A4. Jednoduchý sazebník se v prvních měsících působení nové banky stal její předností. Je srozumitelný, nenajdete v něm žádné hvězdičky, písmenka ani vysvětlivky pod čarou. Bankovní klient jistě ocení informaci, že ceny v sazebníku jsou stejné pro všechny druhy kanálů – ať už klient využije služeb pobočky, internetbankingu či telebankingu. Sazebník se nezměnil ani v II. čtvrtletí a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že se postavení banky proti I. čtvrtletí nezměnilo, jakkoliv se náklady standardního klienta zvýšily na 138 Kč (minule 78 Kč), takže si banka udržela 1. místo. Hodnocení ponecháváme na stejné výši. 

Veřejnost 2Q 2016 NAN
alespoň 1 výběr z libovol. bankomatu zadarmo by být mohl ... Jinak spokojenost. Výborná propagace.
Opravdu skvělá banka.Velká spokojenost.

Tiskové zprávy Air bank

Air Bank spouští novou kampaň. Představí výhody běžného účtu a diváky zavede do zákulisí natáčení televizní reklamy

Air Bank spouští novou kampaň. Představí výhody běžného účtu a diváky zavede do zákulisí natáčení televizní reklamy

Air Bank spouští novou reklamní kampaň na podporu běžného účtu. Prostřednictvím série televizních spotů má banka za cíl přiblížit divákům výhody běžného účtu ze tří oblastí: jednoduché a pohodlné placení, dokonalý přehled o penězích a získání více výhod, než kolik účet stojí.

celý článek
Dva měsíce od startu Apple Pay: Někteří Češi kvůli možnosti platit mobilem dokonce změnili svou banku

Dva měsíce od startu Apple Pay: Někteří Češi kvůli možnosti platit mobilem dokonce změnili svou banku

Už dva měsíce mají Češi možnost platit prostřednictvím Apple Pay a podle statistik svým mobilem takto platí už několik set tisíc lidí. Ale tuto možnost stále nemají klienti všech tuzemských bank. A proto někteří z nich svou banku právě kvůli Apple Pay změnili. Například do Air Bank od spuštění Apple Pay přicházelo nejvíce klientů právě z těch bank, kde služba zatím chybí.

celý článek
Platby mobilem má v Air Bank zapnuté už 93 tisíc lidí. Bance i díky tomu přibyli noví klienti

Platby mobilem má v Air Bank zapnuté už 93 tisíc lidí. Bance i díky tomu přibyli noví klienti

Už 93 tisíc klientů Air Bank využívá jeden ze dvou způsobů placení mobilem, které banka svým klientům nabízí. To znamená 14 % ze všech klientů banky. Ti mobilem zaplatili už téměř dva miliony nákupů v celkovém objemu 717 milionů korun.

celý článek
Spojení Monety a Air Bank se zřejmě neuskuteční

Spojení Monety a Air Bank se zřejmě neuskuteční

Byla to velká zpráva, která by výrazným způsobem zamíchala bankovním prostředím a trhem v České republice. Nakonec však ze spojení Monety Money Bank, Air Bank a Home Creditu s největší pravděpodobností sejde.

celý článek
Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Pokud byl v posledních měsících nějaký dotaz opravdu nejčastější, tak to byl bezkonkurenčně ten, jestli budeme mít Apple Pay. Pro všechny milovníky elektroniky s logem nakousnutého jablka a bezkontaktního placení teď máme dobrou zprávu. Dnes Apple Pay spouštíme.

celý článek
Air Bank zdvojnásobila svůj zisk. Loni vydělala  1,4 miliardy korun

Air Bank zdvojnásobila svůj zisk. Loni vydělala 1,4 miliardy korun

Air Bank v roce 2018 opět dosáhla kladného výsledku hospodaření a vykázala nekonsolidovaný čistý zisk 1,4 miliardy korun. Oproti předchozímu roku byl nekonsolidovaný čistý zisk banky vyšší o 139 %. Bance se dál dařilo získávat nové klienty, zvyšovat objem poskytnutých úvěrů a celkově navyšovat příjmy z běžného retailového bankovnictví. Do ročního zisku se pozitivně promítly také jednorázové dividendové příjmy z dceřiných společností banky.

celý článek
Klienti Air Bank už mohou posílat okamžité platby. Za rychlý převod zaplatí maximálně jednu korunu

Klienti Air Bank už mohou posílat okamžité platby. Za rychlý převod zaplatí maximálně jednu korunu

Air Bank dnes spustila pro své klienty novou službu. Díky okamžitým platbám dorazí peníze na účet i v jiné tuzemské bance do deseti vteřin. A to 24 hodin denně včetně víkendů a svátků. Zadávat okamžité platby mohou nyní klienti Air Bank přes internetové bankovnictví. Banka ale už brzy umožní posílání těchto plateb i v mobilní aplikaci My Air.

celý článek
Okamžité versus expresní platby – jak se liší

Okamžité versus expresní platby – jak se liší

U okamžité platby je důležité, aby tento typ platby uměla odeslat banka odesílatele a zároveň ji uměla přijmout banka příjemce. Okamžitá platba je pak doručena během několika sekund 24 hodin denně, a to i o víkendech nebo svátcích. 

celý článek
Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Klienti Air Bank se už v únoru dočkají podstatného zrychlení mezibankovního platebního styku. Nově na ně totiž banka rozšíří pilotní projekt okamžitých plateb, které od loňského listopadu zatím interně testuje s Českou spořitelnou. Výhodou okamžitých plateb je, že do jiné tuzemské banky dorazí kdykoli během dne i noci za několik sekund, a to i o víkendech nebo svátcích. Jsou tak mnohem rychlejší než všechny současné platby.

celý článek
Vstřícná banka: Dejte Air Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Air Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři