web
První klientský rating bank v České republice


Air bank 77,8

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Air bank, a.s.
Sídlo: Hráského 2231/25,148 00 Praha 11 - Chodov
Tel.: 840 000 000
E-mail: info@airbank.cz, www.airbank.cz
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2015 76,8
Martina Hedvičáková

První čtvrtletí Air Bank zakončila uvedením mobilní aplikace pro Windows Phone.

Air bank slibuje svým klientům od února bezpečnější placení kartou díky službě MasterCard® SecureCode™.

Air Bank loni poprvé dosáhla kladného výsledku hospodaření. Zatímco za rok 2013 vykázala čistou konsolidovanou ztrátu 80,0 milionů Kč, za celý rok 2014 už hospodařila s čistým ziskem 312,7 milionu Kč. Původně Air Bank očekávala zisk až v roce 2015.

Také Air bank se zaměřuje na potenciál s hypotečními produkty.

Pro urychlení přestupu do nové banky zprovoznila Air bank „Přestupní karty“.

Miroslav Zeman

Air Bank se rozhodla a svůj slib zatím i plní, že během letošního roku posílí své zastoupení, zejména v menších, okresních městech o 10 - 15 poboček. Celkově tak banka bude mít 40 poboček po celém území ČR. Air Bank se tak jako nízkonákladová banka výrazným způsobem přiblíží svým klientům a může tak bodovat i u klientů, kteří její služby zatím neužívali.

V únoru roku 2015 banka spustila novou nabídku hypoték. Tento produkt velmi výrazně rozšíří nabídku této banky. Nejde však jen o nabídku hypotéky jako takové, ale zejména o její převratné podmínky. Běžně tak klient může hypotéku u Air Bank splatit kdykoliv, nebo kdykoliv splatit její část a to bez jakýchkoliv sankcí. U ostatních bank přitom klient hradí často i desetitisícové pokuty za předčasné splacení mimo fixaci. Otázkou je, jaký smysl bude mít fixace po té, co podobné podmínky zavedou i ostatní banky.

V únoru také spustila banka kvalitnější zabezpečení plateb přes internet svými kartami Master Card - secure code. Každý nový bezpečnostní prvek musíme hodnotit pozitivně.

Air Bank se také mohla pochlubit spuštěním mobilním bankovnictvím pro mobily s windows, což ocení všichni klienti využívající tento operační systému. Nutno podotknout, že větší banky spustily mobilní bankovnictví pro windows již mnohem dříve.

Banka se také moha poprvé ve své historii pochlubit dosažením velmi slušného zisku 321 milionů korun, kterého dosáhla za rok 2014.

Celkově musím pozitivně ohodnotit aktivitu této banky v prvním čtvrtletí roku 2015. Banku bylo opět nejen vidět, ale také přišla s několika novinkami velmi vstřícnými ke klientům.

Bedřich Danda
Otakar Schlossberger

Banka má stále pouze omezený počet obchodních míst. Banka nemá širokou škálu produktů, ale zařadila již také možnost poskytování půjček klientům. Banka však stále nerozlišuje segmenty trhu, což může být záměrem. Je srovnatelná spíše s větší družstevní záložnou v této etapě rozvoje nebo se ZUNO bankou. Nicméně její internetové stránky působí velmi dobře, jsou přehledné a příjemné na „oko“. O bance bylo velmi slyšet v TV spotech s příjemnou neurážlivou reklamou. Ta už ale opadla. Lze sledovat velké reklamní plochy u silnic s obecnou reklamou na banku, která může kolidovat až s „klamavou reklamou“. Stále „vymýšlí“ nové produkty pro mladé lidi, možnost výběru hotovosti v terminálech Sazky nebo aplikace pro chytré mobily.

Banka se, bohužel, prozatím nevěnuje společensky potřebným aktivitám, proto hodnocení ponechávám na stávající úrovni. 

Markéta Grušáková

Jasným hodnocením o úspěšnosti banky je její zisk z loňského roku. Zatímco v roce 2013 vykázala ztrátu 80 milionů korun, v roce 2014 hospodařila se ziskem 312 milionů korun. Velmi se nám líbí také hypoteční nabídka, u které není problém předčasné splacení, mimořádné splátky apod. 

Bankovní poplatky 1Q 2015 83,8
Bankovní poplatky.com

Žádné změny 

18. 01. 2019  18:38
18. 01. 2019  18:38
10. 01. 2019  08:30 Aleš Jirásek
10. 01. 2019  08:29 Aleš Jirásek
Veřejnost 1Q 2015 72,5
Peter Bramak
Jana Kovačiková

Jsem touto bankou příjemně překvapení. Progresivní a zábavná, navíc spolehlivá. Nízké popaltky super

Milan Mroczkowski

Chtělo by to více bankomatů a v brzké budoucnosti SEPA platby zdarma, celkově spokojen. TOP3 úrok


Tiskové zprávy Air bank

Okamžité versus expresní platby – jak se liší

Okamžité versus expresní platby – jak se liší

U okamžité platby je důležité, aby tento typ platby uměla odeslat banka odesílatele a zároveň ji uměla přijmout banka příjemce. Okamžitá platba je pak doručena během několika sekund 24 hodin denně, a to i o víkendech nebo svátcích. 

celý článek
Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Klienti Air Bank se už v únoru dočkají podstatného zrychlení mezibankovního platebního styku. Nově na ně totiž banka rozšíří pilotní projekt okamžitých plateb, které od loňského listopadu zatím interně testuje s Českou spořitelnou. Výhodou okamžitých plateb je, že do jiné tuzemské banky dorazí kdykoli během dne i noci za několik sekund, a to i o víkendech nebo svátcích. Jsou tak mnohem rychlejší než všechny současné platby.

celý článek
Vstřícná banka: Dejte Air Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Air Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
V Česku proběhla historicky první okamžitá platba

V Česku proběhla historicky první okamžitá platba

Dnes byla odeslána historicky první okamžitá platba mezi dvěma českými bankami. Stalo se tak mezi běžnými účty v Air Bank a u České spořitelny a naopak. Připsání platby na účet ve druhé bance proběhlo během několika sekund. Air Bank tak úspěšně odstartovala pilotní testování nové služby, která bude mít přínos pro klienty napříč bankovním trhem.

celý článek
Air Bank za tři čtvrtletí vydělala více než 1,2 miliardy korun. Má už 656 tisíc klientů

Air Bank za tři čtvrtletí vydělala více než 1,2 miliardy korun. Má už 656 tisíc klientů

Air Bank ve třetím čtvrtletí letošního roku poprvé od svého vzniku překonala miliardovou hranici a vykázala čistý zisk 1 222 milionů korun. Meziročně byl zisk banky vyšší o 329 %. Air Bank se dál daří získávat nové klienty i navyšovat objem rozpůjčovaných peněz a tím zvyšovat příjmy z běžného retailového bankovnictví. Hlavní příčinou skokového nárůstu zisku byly ale především mimořádné jednorázové příjmy z investic banky.

celý článek
MONETA Money Bank uzavřela dohodu o koupi Air Bank

MONETA Money Bank uzavřela dohodu o koupi Air Bank

Dnešního dne MONETA Money Bank, a.s. („MONETA“) uzavřela nezávaznou předběžnou dohodu (Memorandum of Understanding) s Home Credit Group B.V., dceřinou společností PPF Financial Holding B.V., ohledně možné koupě Air Bank a českého a slovenského Home Creditu.

celý článek
PPF spustila proces ke sjednocení Air Bank, Home Creditu a Monety

PPF spustila proces ke sjednocení Air Bank, Home Creditu a Monety

Skupina PPF podnikatele Petra Kellnera spustila proces ke sjednocení Air Bank, českého a slovenského Home Creditu s Monetou Money Bank. Vznikne tak dvojka ve spotřebitelských půjčkách a trojka ve velikosti bankovní sítě pod značnou Air Bank.

celý článek
Nejpřínosnější bankovní inovace posledních pěti let. Které to jsou? – 1 díl.

Nejpřínosnější bankovní inovace posledních pěti let. Které to jsou? – 1 díl.

Podle průzkumu Air Bank v souvislosti s oslavou pátého výročí působení na tuzemské trhu je pro klienty nejpřínosnější inovací za posledních pět let bezkontaktní karta. Pro bezkontaktní kartu se tak vyslovily dvě třetiny dotazovaných.

celý článek
Air Bank rozšířila svou licenci o poskytování investičních služeb

Air Bank rozšířila svou licenci o poskytování investičních služeb

Air Bank má nově bankovní licenci rozšířenou také o poskytování investičních služeb, a může tak začít klientům nabízet investiční služby. Banka se chce u své budoucí investiční nabídky soustředit především na jednoduchost.

celý článek
Air Bank zlevňuje hypotéky. Klientům nově nabízí úrok 2,39 % u úvěrů od 1,5 milionu korun.

Air Bank zlevňuje hypotéky. Klientům nově nabízí úrok 2,39 % u úvěrů od 1,5 milionu korun.

Air Bank od 1. září snižuje úroky u hypoték. Zlevnění se týká hypotečních úvěrů už od 700 tisíc korun. Nové sazby jsou nižší o 0,1 procentního bodu.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři