web
První klientský rating bank v České republice


Air bank 77,8

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Air bank, a.s.
Sídlo: Hráského 2231/25,148 00 Praha 11 - Chodov
Tel.: 840 000 000
E-mail: info@airbank.cz, www.airbank.cz
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2015 NAN
Martina Hedvičáková

První čtvrtletí Air Bank zakončila uvedením mobilní aplikace pro Windows Phone.

Air bank slibuje svým klientům od února bezpečnější placení kartou díky službě MasterCard® SecureCode™.

Air Bank loni poprvé dosáhla kladného výsledku hospodaření. Zatímco za rok 2013 vykázala čistou konsolidovanou ztrátu 80,0 milionů Kč, za celý rok 2014 už hospodařila s čistým ziskem 312,7 milionu Kč. Původně Air Bank očekávala zisk až v roce 2015.

Také Air bank se zaměřuje na potenciál s hypotečními produkty.

Pro urychlení přestupu do nové banky zprovoznila Air bank „Přestupní karty“.

Miroslav Zeman

Air Bank se rozhodla a svůj slib zatím i plní, že během letošního roku posílí své zastoupení, zejména v menších, okresních městech o 10 - 15 poboček. Celkově tak banka bude mít 40 poboček po celém území ČR. Air Bank se tak jako nízkonákladová banka výrazným způsobem přiblíží svým klientům a může tak bodovat i u klientů, kteří její služby zatím neužívali.

V únoru roku 2015 banka spustila novou nabídku hypoték. Tento produkt velmi výrazně rozšíří nabídku této banky. Nejde však jen o nabídku hypotéky jako takové, ale zejména o její převratné podmínky. Běžně tak klient může hypotéku u Air Bank splatit kdykoliv, nebo kdykoliv splatit její část a to bez jakýchkoliv sankcí. U ostatních bank přitom klient hradí často i desetitisícové pokuty za předčasné splacení mimo fixaci. Otázkou je, jaký smysl bude mít fixace po té, co podobné podmínky zavedou i ostatní banky.

V únoru také spustila banka kvalitnější zabezpečení plateb přes internet svými kartami Master Card - secure code. Každý nový bezpečnostní prvek musíme hodnotit pozitivně.

Air Bank se také mohla pochlubit spuštěním mobilním bankovnictvím pro mobily s windows, což ocení všichni klienti využívající tento operační systému. Nutno podotknout, že větší banky spustily mobilní bankovnictví pro windows již mnohem dříve.

Banka se také moha poprvé ve své historii pochlubit dosažením velmi slušného zisku 321 milionů korun, kterého dosáhla za rok 2014.

Celkově musím pozitivně ohodnotit aktivitu této banky v prvním čtvrtletí roku 2015. Banku bylo opět nejen vidět, ale také přišla s několika novinkami velmi vstřícnými ke klientům.

Bedřich Danda
Otakar Schlossberger

Banka má stále pouze omezený počet obchodních míst. Banka nemá širokou škálu produktů, ale zařadila již také možnost poskytování půjček klientům. Banka však stále nerozlišuje segmenty trhu, což může být záměrem. Je srovnatelná spíše s větší družstevní záložnou v této etapě rozvoje nebo se ZUNO bankou. Nicméně její internetové stránky působí velmi dobře, jsou přehledné a příjemné na „oko“. O bance bylo velmi slyšet v TV spotech s příjemnou neurážlivou reklamou. Ta už ale opadla. Lze sledovat velké reklamní plochy u silnic s obecnou reklamou na banku, která může kolidovat až s „klamavou reklamou“. Stále „vymýšlí“ nové produkty pro mladé lidi, možnost výběru hotovosti v terminálech Sazky nebo aplikace pro chytré mobily.

Banka se, bohužel, prozatím nevěnuje společensky potřebným aktivitám, proto hodnocení ponechávám na stávající úrovni. 

Markéta Grušáková

Jasným hodnocením o úspěšnosti banky je její zisk z loňského roku. Zatímco v roce 2013 vykázala ztrátu 80 milionů korun, v roce 2014 hospodařila se ziskem 312 milionů korun. Velmi se nám líbí také hypoteční nabídka, u které není problém předčasné splacení, mimořádné splátky apod. 

Bankovní poplatky 1Q 2015 NAN
Bankovní poplatky.com

Žádné změny 

Veřejnost 1Q 2015 NAN
Peter Bramak
Jana Kovačiková

Jsem touto bankou příjemně překvapení. Progresivní a zábavná, navíc spolehlivá. Nízké popaltky super

Milan Mroczkowski

Chtělo by to více bankomatů a v brzké budoucnosti SEPA platby zdarma, celkově spokojen. TOP3 úrok


Tiskové zprávy Air bank

Nejpřínosnější bankovní inovace posledních pěti let. Které to jsou? – 1 díl.

Nejpřínosnější bankovní inovace posledních pěti let. Které to jsou? – 1 díl.

Podle průzkumu Air Bank v souvislosti s oslavou pátého výročí působení na tuzemské trhu je pro klienty nejpřínosnější inovací za posledních pět let bezkontaktní karta. Pro bezkontaktní kartu se tak vyslovily dvě třetiny dotazovaných.

celý článek
Air Bank spouští novou kampaň. Představí výhody běžného účtu a diváky zavede do zákulisí natáčení televizní reklamy

Air Bank spouští novou kampaň. Představí výhody běžného účtu a diváky zavede do zákulisí natáčení televizní reklamy

Air Bank spouští novou reklamní kampaň na podporu běžného účtu. Prostřednictvím série televizních spotů má banka za cíl přiblížit divákům výhody běžného účtu ze tří oblastí: jednoduché a pohodlné placení, dokonalý přehled o penězích a získání více výhod, než kolik účet stojí.

celý článek
Dva měsíce od startu Apple Pay: Někteří Češi kvůli možnosti platit mobilem dokonce změnili svou banku

Dva měsíce od startu Apple Pay: Někteří Češi kvůli možnosti platit mobilem dokonce změnili svou banku

Už dva měsíce mají Češi možnost platit prostřednictvím Apple Pay a podle statistik svým mobilem takto platí už několik set tisíc lidí. Ale tuto možnost stále nemají klienti všech tuzemských bank. A proto někteří z nich svou banku právě kvůli Apple Pay změnili. Například do Air Bank od spuštění Apple Pay přicházelo nejvíce klientů právě z těch bank, kde služba zatím chybí.

celý článek
Platby mobilem má v Air Bank zapnuté už 93 tisíc lidí. Bance i díky tomu přibyli noví klienti

Platby mobilem má v Air Bank zapnuté už 93 tisíc lidí. Bance i díky tomu přibyli noví klienti

Už 93 tisíc klientů Air Bank využívá jeden ze dvou způsobů placení mobilem, které banka svým klientům nabízí. To znamená 14 % ze všech klientů banky. Ti mobilem zaplatili už téměř dva miliony nákupů v celkovém objemu 717 milionů korun.

celý článek
Spojení Monety a Air Bank se zřejmě neuskuteční

Spojení Monety a Air Bank se zřejmě neuskuteční

Byla to velká zpráva, která by výrazným způsobem zamíchala bankovním prostředím a trhem v České republice. Nakonec však ze spojení Monety Money Bank, Air Bank a Home Creditu s největší pravděpodobností sejde.

celý článek
Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Pokud byl v posledních měsících nějaký dotaz opravdu nejčastější, tak to byl bezkonkurenčně ten, jestli budeme mít Apple Pay. Pro všechny milovníky elektroniky s logem nakousnutého jablka a bezkontaktního placení teď máme dobrou zprávu. Dnes Apple Pay spouštíme.

celý článek
Air Bank zdvojnásobila svůj zisk. Loni vydělala  1,4 miliardy korun

Air Bank zdvojnásobila svůj zisk. Loni vydělala 1,4 miliardy korun

Air Bank v roce 2018 opět dosáhla kladného výsledku hospodaření a vykázala nekonsolidovaný čistý zisk 1,4 miliardy korun. Oproti předchozímu roku byl nekonsolidovaný čistý zisk banky vyšší o 139 %. Bance se dál dařilo získávat nové klienty, zvyšovat objem poskytnutých úvěrů a celkově navyšovat příjmy z běžného retailového bankovnictví. Do ročního zisku se pozitivně promítly také jednorázové dividendové příjmy z dceřiných společností banky.

celý článek
Klienti Air Bank už mohou posílat okamžité platby. Za rychlý převod zaplatí maximálně jednu korunu

Klienti Air Bank už mohou posílat okamžité platby. Za rychlý převod zaplatí maximálně jednu korunu

Air Bank dnes spustila pro své klienty novou službu. Díky okamžitým platbám dorazí peníze na účet i v jiné tuzemské bance do deseti vteřin. A to 24 hodin denně včetně víkendů a svátků. Zadávat okamžité platby mohou nyní klienti Air Bank přes internetové bankovnictví. Banka ale už brzy umožní posílání těchto plateb i v mobilní aplikaci My Air.

celý článek
Okamžité versus expresní platby – jak se liší

Okamžité versus expresní platby – jak se liší

U okamžité platby je důležité, aby tento typ platby uměla odeslat banka odesílatele a zároveň ji uměla přijmout banka příjemce. Okamžitá platba je pak doručena během několika sekund 24 hodin denně, a to i o víkendech nebo svátcích. 

celý článek
Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Klienti Air Bank se už v únoru dočkají podstatného zrychlení mezibankovního platebního styku. Nově na ně totiž banka rozšíří pilotní projekt okamžitých plateb, které od loňského listopadu zatím interně testuje s Českou spořitelnou. Výhodou okamžitých plateb je, že do jiné tuzemské banky dorazí kdykoli během dne i noci za několik sekund, a to i o víkendech nebo svátcích. Jsou tak mnohem rychlejší než všechny současné platby.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři