web
První klientský rating bank v České republice


Air bank 73,4

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Air bank, a.s.
Sídlo: Hráského 2231/25,148 00 Praha 11 - Chodov
Tel.: 840 000 000
E-mail: info@airbank.cz, www.airbank.cz
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2013 NAN
Bedřich Danda
Petr Kučera
Dalibor Z. Chvátal

ČSOB: Potěšilo rozšíření akceptace všech karet ČSOB v oddílech České pošty, už tak nejsou jen doménou ERA/PS. Teď ještě další krok k akceptaci všech karet bez ohledu na vydavatele.

GE: GE Money Manager je příjemný grafický nástroj pro osobní finance, potěšilo, že si už rozumí s transakcemi kreditními a debetními kartami.

 

 

Je vidět, že banky postupně začaly ustupovat od poplatků za vedení hypotéky, jiné jej stále drží, ale jeho existenci zvýhodňují úrokovou sazbou. Stoupá počet spotřebitelských soutěží. Ty mají jednak udržet stávající klienty a naučit je používat služby banky, ale zároveň výrazně levnějším způsobem (od standardní reklamy) sehnat nové klienty.

Martina Hedvičáková

Air Bank od 1. dubna zrušila u Malého tarifu pětikorunové poplatky za odchozí platby do jiných bank v České republice. Přestala také účtovat poplatek za výběr hotovosti při platbě v obchodě (CashBack) nebo poplatek za změnu PIN karty u bankomatu. Měsíční poplatek u Velkého tarifu snížila z původních 150 na 100 korun. U obou tarifů pak sníží z 200 korun na 100 korun poplatky za výběry z bankomatů mimo Evropskou unii a za zahraniční platby.

 

Bance má také nakročeno ke svému cíli, který si vytyčila při otevření v listopadu 2011, být v zisku již v roce 2015. Banka již má 125 000 klientů.

Hana Fojtová

Úroková sazba na spořicím účtu klesla na 1,6% p.a.  Air Bank však stále drží závazek být mezi třemi nejlepšími. Banka hodnotí svůj dosavadní vývoj dobře. Dosáhla určitých cílů dříve, než očekávala.  Zisk to zatím není. Je to běh na dlouhou trať. Snaží se získat klienty, pro které bude tou hlavní.  Z jejích 125 000 klientů je to nyní polovina. Významné novinky v uplynulém čtvrtletí nepředstavila.

 

Její běžný účet obsadil v soutěži Zlatá koruna druhé místo v kategorii účtů. 

Bankovní poplatky 2Q 2013 NAN
Bankovní poplatky.com

Druhá retailová banka s českými vlastníky (vedle Fio banky). Air Bank razantně vstoupila na český trh s několika poplatkovými a nabídkovými unikáty. Prvním originálním prvkem byl příslib zachování vysoké úrokové sazby u spořicího účtu – tzv. garance TOP 3. Z pohledu poplatků je zase unikátní záležitostí možnost odmítnout poplatek v případě, že je klient nespokojen se službou banky. V aktuálním čtvrtletí navíc došlo k největším poplatkovým změnám od zahájení provozu banky. Tyto poplatkové změny – např. zrušení poplatku za odchozí platbu či za cashback, snížení měsíčního poplatku u velkého tarifu – mění strukturu poplatků banky a proto zvyšujeme naše hodnocení v této části o 0,5 bodu.

Pokud jde o vývoj v poplatkové politice banky, došlo ve II. čtvrtletí k razantním změnám. Od 1. 4. 2013 zrušila Air Bank u Malého tarifu poplatek (5 Kč) za odchozí platbu do jiné banky, za cashback (5 Kč) a za změnu PINu přes bankomat (25 Kč). Dále banka snížila měsíční poplatek u Velkého tarifu z původních 150 Kč na 100 Kč. U obou tarifů pak klesl také poplatek za výběry z bankomatů mimo EU a za zahraniční platby z 200 Kč na 100 Kč. Nově stojí zaslání SMS o pohybu na účtu 1 Kč za každou SMS (původně banka účtovala za zaslání každých pěti SMS o pohybech na účtu 5 Kč). Vzhledem k těmto pozitivním poplatkovým změnám zvyšujeme hodnocení v této části o 0,5 bodu.  

Sazebník patří stále mezi ty nejjednodušší a nejpřehlednější. Včetně vysvětlujících textů se vešel pouze na jednu A4. Jednoduchý sazebník se v prvních měsících působení nové banky stal její předností. Je srozumitelný, nenajdete v něm žádné hvězdičky, písmenka ani vysvětlivky pod čarou. Bankovní klient jistě ocení informaci, že ceny v sazebníku jsou stejné pro všechny druhy kanálů – ať už klient využije služeb pobočky, internetbankingu či telebankingu. Sazebník se nezměnil ani ve II. čtvrtletí a tak vysoké hodnocení z minulého čtvrtletí ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose pak logicky vyplývá, že se postavení banky proti I. čtvrtletí výrazně změnilo. Náklady standardního klienta klesly z 1.193 Kč ročně o nevídaných více než 71% na 339 Kč, čímž se banka dostala na 3. místo. Hodnocení proto zvyšujeme o 0,5 bodu.

Air Bank začala od dubna úročit běžný účet stejnou sazbou, jako spořicí, 1. 4. 2013

Air Bank od dubna začala jako jediná banka na trhu úročit běžný účet stejnou sazbou s TOP3 garancí, jakou úročí spořicí účet.

Klienti Air Bank mohou od dubna k výběru peněz využívat i 4300 míst Sazky, 1. 4. 2013

 

Klienti Air Bank budou moci k výběrům peněz využívat kromě bankomatů i více než 4300 míst společnosti Sazka. To je přibližně stejný počet míst, kolik mají všechny ostatní banky dohromady bankomatů. K vyhledávání nejbližších míst Sazky v okolí budou moci využít i novou mobilní aplikaci. 

Veřejnost 2Q 2013 NAN
Peter Bramak
Jana Kovačiková

ani tato banka mi neposkytuje žádné jistoty a velkolepá reklama na tom nic nezmění

Jan Komár
Miloš Nohavica

Zlepšuji svůj pohled na tuto banku. Zejména z důvodu bezpečnosti, kdy vklady výrazně převažují nad poskytnutými úvěry.

Mé hodnocení AIR i z pohledu nákladů na služby:
přístup k hotovosti přes bankomaty / karty - málo bankomatů
zahraniční / tuzemské transakce odchozí/příchozí ujde to
výhodné úvěry / pojištění ujde to
internetbanking (množství nastavení, vymoženosti) - vyniká
spoření (výše úroku, poplatky) -vše ok


Tiskové zprávy Air bank

Air Bank spouští novou kampaň. Představí výhody běžného účtu a diváky zavede do zákulisí natáčení televizní reklamy

Air Bank spouští novou kampaň. Představí výhody běžného účtu a diváky zavede do zákulisí natáčení televizní reklamy

Air Bank spouští novou reklamní kampaň na podporu běžného účtu. Prostřednictvím série televizních spotů má banka za cíl přiblížit divákům výhody běžného účtu ze tří oblastí: jednoduché a pohodlné placení, dokonalý přehled o penězích a získání více výhod, než kolik účet stojí.

celý článek
Dva měsíce od startu Apple Pay: Někteří Češi kvůli možnosti platit mobilem dokonce změnili svou banku

Dva měsíce od startu Apple Pay: Někteří Češi kvůli možnosti platit mobilem dokonce změnili svou banku

Už dva měsíce mají Češi možnost platit prostřednictvím Apple Pay a podle statistik svým mobilem takto platí už několik set tisíc lidí. Ale tuto možnost stále nemají klienti všech tuzemských bank. A proto někteří z nich svou banku právě kvůli Apple Pay změnili. Například do Air Bank od spuštění Apple Pay přicházelo nejvíce klientů právě z těch bank, kde služba zatím chybí.

celý článek
Platby mobilem má v Air Bank zapnuté už 93 tisíc lidí. Bance i díky tomu přibyli noví klienti

Platby mobilem má v Air Bank zapnuté už 93 tisíc lidí. Bance i díky tomu přibyli noví klienti

Už 93 tisíc klientů Air Bank využívá jeden ze dvou způsobů placení mobilem, které banka svým klientům nabízí. To znamená 14 % ze všech klientů banky. Ti mobilem zaplatili už téměř dva miliony nákupů v celkovém objemu 717 milionů korun.

celý článek
Spojení Monety a Air Bank se zřejmě neuskuteční

Spojení Monety a Air Bank se zřejmě neuskuteční

Byla to velká zpráva, která by výrazným způsobem zamíchala bankovním prostředím a trhem v České republice. Nakonec však ze spojení Monety Money Bank, Air Bank a Home Creditu s největší pravděpodobností sejde.

celý článek
Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Pokud byl v posledních měsících nějaký dotaz opravdu nejčastější, tak to byl bezkonkurenčně ten, jestli budeme mít Apple Pay. Pro všechny milovníky elektroniky s logem nakousnutého jablka a bezkontaktního placení teď máme dobrou zprávu. Dnes Apple Pay spouštíme.

celý článek
Air Bank zdvojnásobila svůj zisk. Loni vydělala  1,4 miliardy korun

Air Bank zdvojnásobila svůj zisk. Loni vydělala 1,4 miliardy korun

Air Bank v roce 2018 opět dosáhla kladného výsledku hospodaření a vykázala nekonsolidovaný čistý zisk 1,4 miliardy korun. Oproti předchozímu roku byl nekonsolidovaný čistý zisk banky vyšší o 139 %. Bance se dál dařilo získávat nové klienty, zvyšovat objem poskytnutých úvěrů a celkově navyšovat příjmy z běžného retailového bankovnictví. Do ročního zisku se pozitivně promítly také jednorázové dividendové příjmy z dceřiných společností banky.

celý článek
Klienti Air Bank už mohou posílat okamžité platby. Za rychlý převod zaplatí maximálně jednu korunu

Klienti Air Bank už mohou posílat okamžité platby. Za rychlý převod zaplatí maximálně jednu korunu

Air Bank dnes spustila pro své klienty novou službu. Díky okamžitým platbám dorazí peníze na účet i v jiné tuzemské bance do deseti vteřin. A to 24 hodin denně včetně víkendů a svátků. Zadávat okamžité platby mohou nyní klienti Air Bank přes internetové bankovnictví. Banka ale už brzy umožní posílání těchto plateb i v mobilní aplikaci My Air.

celý článek
Okamžité versus expresní platby – jak se liší

Okamžité versus expresní platby – jak se liší

U okamžité platby je důležité, aby tento typ platby uměla odeslat banka odesílatele a zároveň ji uměla přijmout banka příjemce. Okamžitá platba je pak doručena během několika sekund 24 hodin denně, a to i o víkendech nebo svátcích. 

celý článek
Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Klienti Air Bank se už v únoru dočkají podstatného zrychlení mezibankovního platebního styku. Nově na ně totiž banka rozšíří pilotní projekt okamžitých plateb, které od loňského listopadu zatím interně testuje s Českou spořitelnou. Výhodou okamžitých plateb je, že do jiné tuzemské banky dorazí kdykoli během dne i noci za několik sekund, a to i o víkendech nebo svátcích. Jsou tak mnohem rychlejší než všechny současné platby.

celý článek
Vstřícná banka: Dejte Air Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Air Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři