web
První klientský rating bank v České republice


Air bank 67,6

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Air bank, a.s.
Sídlo: Hráského 2231/25,148 00 Praha 11 - Chodov
Tel.: 840 000 000
E-mail: info@airbank.cz, www.airbank.cz
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2013 65,1
Martina Hedvičáková

 

Klienti velkých bank konečně postupně začínají měnit svoje zvyklosti a aktivně se zajímají o výši průměrných měsíčních nákladů za vedení svého účtu.  Z tohoto důvodu Air bank vstoupila do Nového roku s počtem klientů vyšším než 90 000. Pro banku hraji i její vstřícný postoj k novým klientům, pro které slouží tzv. „kodex mobility“, kdy se klienti při změně banky nemusí o nic starat a banka za ně vyřídí veškerou administrativu včetně např. převodu všech trvalých příkazů či inkas.

Zajímavé jsou výhledy na další kvartál. Klienti Air Bank budou moci od dubna k výběru peněz využívat i 4300 míst Sazky. Air Bank také v dubnu spustí mobilní aplikaci pro telefony iPhone. Navíc chce Air bank úročit běžný účet stejnou sazbou jako spořicí účet.

Dalibor Z. Chvátal

 

Koncem čtvrtletní Air Bank oznámila tři příjemné novinky: ruší nebo snižuje pár nesmyslných poplatků  (mimo jiné za odchozí platbu), spouští novou aplikaci mobilního bankovnictví a rozšiřuje dostup k penězům na místa s terminály Sazky. Výborný nápad.

Hana Fojtová

 

Snižování sazeb se dotklo i klientů Air Bank. U spořicího účtu klesla úroková sazba za první kvartál dvakrát. V lednu z 2,4 na 2,1% p.a. a  od 19.3.na 1,8% p.a. Na druhou stranu toto úročení mohou získat od dubna i majitelé běžných účtů, pokud zaplatí svojí platební kartou alespoň pětkrát do měsíce, Do 31. července tohoto roku je však slíbeno všem bez této podmínky. Na zkoušku. Takto úročeny budou zůstatky  do 100 tis.Kč. Bance se daří získávat klienty velkých bank, které v úročení  obdobných účtů nejsou tak štědré.  Snahou je zvýšit počet aktivně využívaných běžných účtů,  tedy získat nové klienty i s jejich běžnými financemi. Jde o vztah trvalejšího charakteru, potenciál prodeje dalších produktů.   Počet klientů vzrostl na 90 tisíc. Banka neváhá zveřejnit, jaké procento od jakých bank k ní přešlo.  Určitě zajímavá informace pro zmíněné banky. I když v poměru k celkovému počtu jejich klientů to jistě není závratné číslo.  Air Banka ještě zdaleka nenabízí takový rozsah služeb jako tyto velké banky.  Svoji snahu o vylepšení podpořila banka  vydáváním bezkontaktních karet. Terminály se již v obchodní síti rozšiřují. Od dubna nás čekají ještě další novinky a rušení některých poplatků.  Pro spořivé klienty lákavé.

Otakar Schlossberger

 

Opět prozatím menší banka, která působí na trhu ČR poměrně krátce. Má pouze omezený počet obchodních míst. Banka nemá širokou škálu produktů, ale zařadila již také možnost poskytování půjček klientům. Banka však stále nerozlišuje segmenty trhu, což může být záměrem. Je srovnatelná spíše s větší družstevní záložnou v této etapě rozvoje. Nicméně její internetové stránky působí velmi dobře, jsou přehledné a příjemné na „oko“. Výběr zelené barvy považuji za výbornou volbu! O bance bylo velmi slyšet v TV spotech s příjemnou neurážlivou reklamou. Stále „vymýšlí“ nové produkty pro mladé lidi, možnost výběru hotovosti v terminálech Sazky nebo aplikace pro chytré mobily. Proto zvyšuji hodnocení v I. části o jeden bod.

Banka se, bohužel, prozatím nevěnuje společensky potřebným aktivitám. 

Jan Klička

 

Banka pokračuje ve zdařilé televizní reklamě. A kromě toho hodila rukavici do bankovního ringu: začne i běžné účty úročit podobně jako je tomu u spořících účtů: klienti budou mít nárok na 1,8 procenta ročního zhodnocení. Zasloužila by si titul „inovátor kvartálu“, snad se tak dají do pohybu i konkurenční ústavy. K tomu Air Bank přidává i bezkontaktní platby. Zatím má banka 90 tisíc klientů, které láká o větších ústavů. Prostě dobrá strategie.

Bankovní poplatky 1Q 2013 80
Bankovní poplatky.com
18. 01. 2019  18:38
18. 01. 2019  18:38
10. 01. 2019  08:30 Aleš Jirásek
10. 01. 2019  08:29 Aleš Jirásek
Veřejnost 1Q 2013 57,9
Miloš Nohavica
Jan Komár
Jiří Křídlo

Platí to samé co u Fio banky, v případě krize skončí mezi prvními. Jsou to jen banky na jedno období

Jana Kovačiková

Mé hodnocení i z pohledu nákladů na služby:
přístup k hotovosti přes bankomaty / karty 0
zahraniční / tuzemské transakce odchozí/příchozí 1
výhodné úvěry / pojištění 1
internetbanking 2 (množství nastavení, vymoženosti)
spoření 2 (výše úroku, poplatky)

Reaguji na nový ceník od dubna.

Eva Kobrová
Petr Paratecko

Jejich nápady na reklamní spoty jsou vtipné a výstižné. Banka se mi zaryla hluboko do mysli, mám chuť ji vyzkoušet. 

Jiří Hovorka
David Stříbrský
Jan Čermák

- Drahá jako ČSAS, nesympatické reklamy, panu Kellnerovi své peníze nesvěřím.

 

+ dobrý úrok na SÚ


Tiskové zprávy Air bank

Okamžité versus expresní platby – jak se liší

Okamžité versus expresní platby – jak se liší

U okamžité platby je důležité, aby tento typ platby uměla odeslat banka odesílatele a zároveň ji uměla přijmout banka příjemce. Okamžitá platba je pak doručena během několika sekund 24 hodin denně, a to i o víkendech nebo svátcích. 

celý článek
Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Klienti Air Bank se už v únoru dočkají podstatného zrychlení mezibankovního platebního styku. Nově na ně totiž banka rozšíří pilotní projekt okamžitých plateb, které od loňského listopadu zatím interně testuje s Českou spořitelnou. Výhodou okamžitých plateb je, že do jiné tuzemské banky dorazí kdykoli během dne i noci za několik sekund, a to i o víkendech nebo svátcích. Jsou tak mnohem rychlejší než všechny současné platby.

celý článek
Vstřícná banka: Dejte Air Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Air Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
V Česku proběhla historicky první okamžitá platba

V Česku proběhla historicky první okamžitá platba

Dnes byla odeslána historicky první okamžitá platba mezi dvěma českými bankami. Stalo se tak mezi běžnými účty v Air Bank a u České spořitelny a naopak. Připsání platby na účet ve druhé bance proběhlo během několika sekund. Air Bank tak úspěšně odstartovala pilotní testování nové služby, která bude mít přínos pro klienty napříč bankovním trhem.

celý článek
Air Bank za tři čtvrtletí vydělala více než 1,2 miliardy korun. Má už 656 tisíc klientů

Air Bank za tři čtvrtletí vydělala více než 1,2 miliardy korun. Má už 656 tisíc klientů

Air Bank ve třetím čtvrtletí letošního roku poprvé od svého vzniku překonala miliardovou hranici a vykázala čistý zisk 1 222 milionů korun. Meziročně byl zisk banky vyšší o 329 %. Air Bank se dál daří získávat nové klienty i navyšovat objem rozpůjčovaných peněz a tím zvyšovat příjmy z běžného retailového bankovnictví. Hlavní příčinou skokového nárůstu zisku byly ale především mimořádné jednorázové příjmy z investic banky.

celý článek
MONETA Money Bank uzavřela dohodu o koupi Air Bank

MONETA Money Bank uzavřela dohodu o koupi Air Bank

Dnešního dne MONETA Money Bank, a.s. („MONETA“) uzavřela nezávaznou předběžnou dohodu (Memorandum of Understanding) s Home Credit Group B.V., dceřinou společností PPF Financial Holding B.V., ohledně možné koupě Air Bank a českého a slovenského Home Creditu.

celý článek
PPF spustila proces ke sjednocení Air Bank, Home Creditu a Monety

PPF spustila proces ke sjednocení Air Bank, Home Creditu a Monety

Skupina PPF podnikatele Petra Kellnera spustila proces ke sjednocení Air Bank, českého a slovenského Home Creditu s Monetou Money Bank. Vznikne tak dvojka ve spotřebitelských půjčkách a trojka ve velikosti bankovní sítě pod značnou Air Bank.

celý článek
Nejpřínosnější bankovní inovace posledních pěti let. Které to jsou? – 1 díl.

Nejpřínosnější bankovní inovace posledních pěti let. Které to jsou? – 1 díl.

Podle průzkumu Air Bank v souvislosti s oslavou pátého výročí působení na tuzemské trhu je pro klienty nejpřínosnější inovací za posledních pět let bezkontaktní karta. Pro bezkontaktní kartu se tak vyslovily dvě třetiny dotazovaných.

celý článek
Air Bank rozšířila svou licenci o poskytování investičních služeb

Air Bank rozšířila svou licenci o poskytování investičních služeb

Air Bank má nově bankovní licenci rozšířenou také o poskytování investičních služeb, a může tak začít klientům nabízet investiční služby. Banka se chce u své budoucí investiční nabídky soustředit především na jednoduchost.

celý článek
Air Bank zlevňuje hypotéky. Klientům nově nabízí úrok 2,39 % u úvěrů od 1,5 milionu korun.

Air Bank zlevňuje hypotéky. Klientům nově nabízí úrok 2,39 % u úvěrů od 1,5 milionu korun.

Air Bank od 1. září snižuje úroky u hypoték. Zlevnění se týká hypotečních úvěrů už od 700 tisíc korun. Nové sazby jsou nižší o 0,1 procentního bodu.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři