web
První klientský rating bank v České republice


Air bank 67,6

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Air bank, a.s.
Sídlo: Hráského 2231/25,148 00 Praha 11 - Chodov
Tel.: 840 000 000
E-mail: info@airbank.cz, www.airbank.cz
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2013 NAN
Martina Hedvičáková

 

Klienti velkých bank konečně postupně začínají měnit svoje zvyklosti a aktivně se zajímají o výši průměrných měsíčních nákladů za vedení svého účtu.  Z tohoto důvodu Air bank vstoupila do Nového roku s počtem klientů vyšším než 90 000. Pro banku hraji i její vstřícný postoj k novým klientům, pro které slouží tzv. „kodex mobility“, kdy se klienti při změně banky nemusí o nic starat a banka za ně vyřídí veškerou administrativu včetně např. převodu všech trvalých příkazů či inkas.

Zajímavé jsou výhledy na další kvartál. Klienti Air Bank budou moci od dubna k výběru peněz využívat i 4300 míst Sazky. Air Bank také v dubnu spustí mobilní aplikaci pro telefony iPhone. Navíc chce Air bank úročit běžný účet stejnou sazbou jako spořicí účet.

Dalibor Z. Chvátal

 

Koncem čtvrtletní Air Bank oznámila tři příjemné novinky: ruší nebo snižuje pár nesmyslných poplatků  (mimo jiné za odchozí platbu), spouští novou aplikaci mobilního bankovnictví a rozšiřuje dostup k penězům na místa s terminály Sazky. Výborný nápad.

Hana Fojtová

 

Snižování sazeb se dotklo i klientů Air Bank. U spořicího účtu klesla úroková sazba za první kvartál dvakrát. V lednu z 2,4 na 2,1% p.a. a  od 19.3.na 1,8% p.a. Na druhou stranu toto úročení mohou získat od dubna i majitelé běžných účtů, pokud zaplatí svojí platební kartou alespoň pětkrát do měsíce, Do 31. července tohoto roku je však slíbeno všem bez této podmínky. Na zkoušku. Takto úročeny budou zůstatky  do 100 tis.Kč. Bance se daří získávat klienty velkých bank, které v úročení  obdobných účtů nejsou tak štědré.  Snahou je zvýšit počet aktivně využívaných běžných účtů,  tedy získat nové klienty i s jejich běžnými financemi. Jde o vztah trvalejšího charakteru, potenciál prodeje dalších produktů.   Počet klientů vzrostl na 90 tisíc. Banka neváhá zveřejnit, jaké procento od jakých bank k ní přešlo.  Určitě zajímavá informace pro zmíněné banky. I když v poměru k celkovému počtu jejich klientů to jistě není závratné číslo.  Air Banka ještě zdaleka nenabízí takový rozsah služeb jako tyto velké banky.  Svoji snahu o vylepšení podpořila banka  vydáváním bezkontaktních karet. Terminály se již v obchodní síti rozšiřují. Od dubna nás čekají ještě další novinky a rušení některých poplatků.  Pro spořivé klienty lákavé.

Otakar Schlossberger

 

Opět prozatím menší banka, která působí na trhu ČR poměrně krátce. Má pouze omezený počet obchodních míst. Banka nemá širokou škálu produktů, ale zařadila již také možnost poskytování půjček klientům. Banka však stále nerozlišuje segmenty trhu, což může být záměrem. Je srovnatelná spíše s větší družstevní záložnou v této etapě rozvoje. Nicméně její internetové stránky působí velmi dobře, jsou přehledné a příjemné na „oko“. Výběr zelené barvy považuji za výbornou volbu! O bance bylo velmi slyšet v TV spotech s příjemnou neurážlivou reklamou. Stále „vymýšlí“ nové produkty pro mladé lidi, možnost výběru hotovosti v terminálech Sazky nebo aplikace pro chytré mobily. Proto zvyšuji hodnocení v I. části o jeden bod.

Banka se, bohužel, prozatím nevěnuje společensky potřebným aktivitám. 

Jan Klička

 

Banka pokračuje ve zdařilé televizní reklamě. A kromě toho hodila rukavici do bankovního ringu: začne i běžné účty úročit podobně jako je tomu u spořících účtů: klienti budou mít nárok na 1,8 procenta ročního zhodnocení. Zasloužila by si titul „inovátor kvartálu“, snad se tak dají do pohybu i konkurenční ústavy. K tomu Air Bank přidává i bezkontaktní platby. Zatím má banka 90 tisíc klientů, které láká o větších ústavů. Prostě dobrá strategie.

Bankovní poplatky 1Q 2013 NAN
Bankovní poplatky.com
Veřejnost 1Q 2013 NAN
Miloš Nohavica
Jan Komár
Jiří Křídlo

Platí to samé co u Fio banky, v případě krize skončí mezi prvními. Jsou to jen banky na jedno období

Jana Kovačiková

Mé hodnocení i z pohledu nákladů na služby:
přístup k hotovosti přes bankomaty / karty 0
zahraniční / tuzemské transakce odchozí/příchozí 1
výhodné úvěry / pojištění 1
internetbanking 2 (množství nastavení, vymoženosti)
spoření 2 (výše úroku, poplatky)

Reaguji na nový ceník od dubna.

Eva Kobrová
Petr Paratecko

Jejich nápady na reklamní spoty jsou vtipné a výstižné. Banka se mi zaryla hluboko do mysli, mám chuť ji vyzkoušet. 

Jiří Hovorka
David Stříbrský
Jan Čermák

- Drahá jako ČSAS, nesympatické reklamy, panu Kellnerovi své peníze nesvěřím.

 

+ dobrý úrok na SÚ


Tiskové zprávy Air bank

Nejpřínosnější bankovní inovace posledních pěti let. Které to jsou? – 1 díl.

Nejpřínosnější bankovní inovace posledních pěti let. Které to jsou? – 1 díl.

Podle průzkumu Air Bank v souvislosti s oslavou pátého výročí působení na tuzemské trhu je pro klienty nejpřínosnější inovací za posledních pět let bezkontaktní karta. Pro bezkontaktní kartu se tak vyslovily dvě třetiny dotazovaných.

celý článek
Air Bank spouští novou kampaň. Představí výhody běžného účtu a diváky zavede do zákulisí natáčení televizní reklamy

Air Bank spouští novou kampaň. Představí výhody běžného účtu a diváky zavede do zákulisí natáčení televizní reklamy

Air Bank spouští novou reklamní kampaň na podporu běžného účtu. Prostřednictvím série televizních spotů má banka za cíl přiblížit divákům výhody běžného účtu ze tří oblastí: jednoduché a pohodlné placení, dokonalý přehled o penězích a získání více výhod, než kolik účet stojí.

celý článek
Dva měsíce od startu Apple Pay: Někteří Češi kvůli možnosti platit mobilem dokonce změnili svou banku

Dva měsíce od startu Apple Pay: Někteří Češi kvůli možnosti platit mobilem dokonce změnili svou banku

Už dva měsíce mají Češi možnost platit prostřednictvím Apple Pay a podle statistik svým mobilem takto platí už několik set tisíc lidí. Ale tuto možnost stále nemají klienti všech tuzemských bank. A proto někteří z nich svou banku právě kvůli Apple Pay změnili. Například do Air Bank od spuštění Apple Pay přicházelo nejvíce klientů právě z těch bank, kde služba zatím chybí.

celý článek
Platby mobilem má v Air Bank zapnuté už 93 tisíc lidí. Bance i díky tomu přibyli noví klienti

Platby mobilem má v Air Bank zapnuté už 93 tisíc lidí. Bance i díky tomu přibyli noví klienti

Už 93 tisíc klientů Air Bank využívá jeden ze dvou způsobů placení mobilem, které banka svým klientům nabízí. To znamená 14 % ze všech klientů banky. Ti mobilem zaplatili už téměř dva miliony nákupů v celkovém objemu 717 milionů korun.

celý článek
Spojení Monety a Air Bank se zřejmě neuskuteční

Spojení Monety a Air Bank se zřejmě neuskuteční

Byla to velká zpráva, která by výrazným způsobem zamíchala bankovním prostředím a trhem v České republice. Nakonec však ze spojení Monety Money Bank, Air Bank a Home Creditu s největší pravděpodobností sejde.

celý článek
Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Pokud byl v posledních měsících nějaký dotaz opravdu nejčastější, tak to byl bezkonkurenčně ten, jestli budeme mít Apple Pay. Pro všechny milovníky elektroniky s logem nakousnutého jablka a bezkontaktního placení teď máme dobrou zprávu. Dnes Apple Pay spouštíme.

celý článek
Air Bank zdvojnásobila svůj zisk. Loni vydělala  1,4 miliardy korun

Air Bank zdvojnásobila svůj zisk. Loni vydělala 1,4 miliardy korun

Air Bank v roce 2018 opět dosáhla kladného výsledku hospodaření a vykázala nekonsolidovaný čistý zisk 1,4 miliardy korun. Oproti předchozímu roku byl nekonsolidovaný čistý zisk banky vyšší o 139 %. Bance se dál dařilo získávat nové klienty, zvyšovat objem poskytnutých úvěrů a celkově navyšovat příjmy z běžného retailového bankovnictví. Do ročního zisku se pozitivně promítly také jednorázové dividendové příjmy z dceřiných společností banky.

celý článek
Klienti Air Bank už mohou posílat okamžité platby. Za rychlý převod zaplatí maximálně jednu korunu

Klienti Air Bank už mohou posílat okamžité platby. Za rychlý převod zaplatí maximálně jednu korunu

Air Bank dnes spustila pro své klienty novou službu. Díky okamžitým platbám dorazí peníze na účet i v jiné tuzemské bance do deseti vteřin. A to 24 hodin denně včetně víkendů a svátků. Zadávat okamžité platby mohou nyní klienti Air Bank přes internetové bankovnictví. Banka ale už brzy umožní posílání těchto plateb i v mobilní aplikaci My Air.

celý článek
Okamžité versus expresní platby – jak se liší

Okamžité versus expresní platby – jak se liší

U okamžité platby je důležité, aby tento typ platby uměla odeslat banka odesílatele a zároveň ji uměla přijmout banka příjemce. Okamžitá platba je pak doručena během několika sekund 24 hodin denně, a to i o víkendech nebo svátcích. 

celý článek
Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Klienti Air Bank se už v únoru dočkají podstatného zrychlení mezibankovního platebního styku. Nově na ně totiž banka rozšíří pilotní projekt okamžitých plateb, které od loňského listopadu zatím interně testuje s Českou spořitelnou. Výhodou okamžitých plateb je, že do jiné tuzemské banky dorazí kdykoli během dne i noci za několik sekund, a to i o víkendech nebo svátcích. Jsou tak mnohem rychlejší než všechny současné platby.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři