web
První klientský rating bank v České republice


Air bank 67,5

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Air bank, a.s.
Sídlo: Hráského 2231/25,148 00 Praha 11 - Chodov
Tel.: 840 000 000
E-mail: info@airbank.cz, www.airbank.cz
Ohodnoťte banku

Porota 3Q 2012 NAN
Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

 - ve III. čtvrtletí roku 2012 nedošlo k žádné úpravě poplatků za bankovní služby

Oblast úrokových sazeb:

- ve sledovaném období nedošlo k úpravě úrokových sazeb

Inovace  a novinky:

 - došlo ke změně Obchodních podmínek a Podmínek pro používání platebních karet

Marketingové aktivity, komunikace:

- klienti byli informováni o ke změně Obchodních podmínek a Podmínek pro používání platebních karet

- kampaň na bankovní služby banky

Daniela Čermáková

 

Nejjednodušší z jednoduchých bank na českém trhu je Air bank. Nejzajímavějším produktem je spořicí účet s top 3 garancí, který zaručuje, že úrok bude patřit mezi 3 největší na trhu. Vedle spořicího účtu nabízí i nízkonákladový běžný účet.

Dalibor Z. Chvátal

 

Beze změn.

Petr Kučera
Hana Fojtová

 

Má již 60 tisíc klientů. Tedy o 20 tisíc více oproti předcházejícímu hodnocení. V září oznámila snížení úroku na spořicím účtu o 0,1 %.  Odvíjí se od snížení základní sazby ČNB. Myslím, že i tak bude její spořicí účet pro klienty stále zajímavý. Osvědčená reklamní kampaň pokračuje. Je načase rozšířit nabídku produktů. Podle tiskových zpráv by to měly být půjčky.  Internetové bankovnictví je takové hravé. Vývoj zůstatku na účtu v grafu, možnost volit si obálky a sledovat, jak se plní. Vlastně je to zábava.  Jinak v posledním čtvrtletí celkem klid.

Bankovní poplatky 3Q 2012 NAN
Bankovní poplatky.com

 

Druhá banka s českými vlastníky (vedle Fio banky). Air Bank razantně vstoupila na český trh s několika poplatkovými a nabídkovými unikáty a doposud získala přes 60 tisíc klientů (v minulém čtvrtletí to bylo o 10 tisíc méně) a přes 23 miliard korun na vkladech, což je z nových bank nejvíce. Prvním originálním prvkem je příslib zachování vysoké úrokové sazby u spořicího účtu – tzv. garance TOP 3. Z pohledu poplatků je zase unikátní záležitostí možnost odmítnout poplatek v případě, že je klient nespokojen se službou banky. Banka nabízí dva tarify – Malý a Velký. Malý je zaměřen na pasivní klienty a je za 0 Kč. Velký tarif (konto all inklusive) pro aktivní klienti a stojí 150 Kč měsíčně, poté už klient nezaplatí za standardní služby nic. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám, a proto hodnocení v této části neměníme.

Pokud jde o vývoj v poplatkové politice banky, nedošlo ani ve III. čtvrtletí k žádným změnám. Banka jen oznámila, že od 1. 10. 2012 sníží o 0,1 p.b. úrokovou sazbu u svého spořicího účtu (na 2,4%). Vzhledem k tomu, že nedošlo k žádným změnám, není důvod měnit naše hodnocení v této části.

Sazebník patří stále mezi ty nejjednodušší a nejpřehlednější. Včetně vysvětlujících textů se vešel pouze na jednu A4. Jednoduchý sazebník se v prvních měsících působení nové banky stal její předností. Je srozumitelný, nenajdete v něm žádné hvězdičky, písmenka ani vysvětlivky pod čarou. Bankovní klient jistě ocení informaci, že ceny v sazebníku jsou stejné pro všechny druhy kanálů – ať už klient využije služeb pobočky, internetbankingu či telebankingu. Sazebník se nezměnil ani ve 3Q a tak vysoké hodnocení z minulého čtvrtletí ponecháváme.

Z Kalkulátoru bankovních poplatků ani z Q Reportu Scott & Rose nevyplývá, že by se postavení banky proti II. čtvrtletí změnilo. V Q Reportu Scott & Rose zůstaly náklady standardního klienta na úrovni 1.193 Kč ročně. Hodnocení ponecháváme na stejné úrovni.

Veřejnost 3Q 2012 NAN
Peter Bramak

Dávám spravedlivě čtverku, stejně jako u další bank tohoto typu, má vtipnů reklamu, ale například mojí poštovce se nevyrovná

Jana Kovačiková
Kateřina Lidmaňská

Banka, která se mi opravdu líbí. Její nepřetržitá kampaň mě nadchla a pokaždé se těším na jejich nový televizní spot. Aby se jako mladičká banka prosadila, musela vynaložit neuvěřitelné náklady, aby přilákala nové klienty. Její koncept se mi moc líbí, internetové bankovnictví je primitivní a barvy banky ve mně vzbuzují svobodu, volnost a vše, co si banka asi přála. Její produktové portfolio je ovšem zatím velmi úzké, a tak většina klientů vlastní bezpoplatkový spořicí účet. Na druhou stranu mě při představě tak velkých vynaložených nákladů napadá otázka, jestli bude schopna tempo udržet a investice se jí vrátí. Uvidíme, zda jí udrží plánovaná nabídka úvěrových produktů, kterou bude určitě nabízet ve spolupráci s Home Credit, se kterou je úzce propojena.

Miloš Nohavica

Stojí jen na reklamě a nízkých poplatcích rozsah služeb je minimální

Renata Hejnová
Tomáš Nohatý
Irena Soulová
Jana Štécová
Jaroslav Pavlinak
Pavel Dvořák

Tiskové zprávy Air bank

Air Bank spouští novou kampaň. Představí výhody běžného účtu a diváky zavede do zákulisí natáčení televizní reklamy

Air Bank spouští novou kampaň. Představí výhody běžného účtu a diváky zavede do zákulisí natáčení televizní reklamy

Air Bank spouští novou reklamní kampaň na podporu běžného účtu. Prostřednictvím série televizních spotů má banka za cíl přiblížit divákům výhody běžného účtu ze tří oblastí: jednoduché a pohodlné placení, dokonalý přehled o penězích a získání více výhod, než kolik účet stojí.

celý článek
Dva měsíce od startu Apple Pay: Někteří Češi kvůli možnosti platit mobilem dokonce změnili svou banku

Dva měsíce od startu Apple Pay: Někteří Češi kvůli možnosti platit mobilem dokonce změnili svou banku

Už dva měsíce mají Češi možnost platit prostřednictvím Apple Pay a podle statistik svým mobilem takto platí už několik set tisíc lidí. Ale tuto možnost stále nemají klienti všech tuzemských bank. A proto někteří z nich svou banku právě kvůli Apple Pay změnili. Například do Air Bank od spuštění Apple Pay přicházelo nejvíce klientů právě z těch bank, kde služba zatím chybí.

celý článek
Platby mobilem má v Air Bank zapnuté už 93 tisíc lidí. Bance i díky tomu přibyli noví klienti

Platby mobilem má v Air Bank zapnuté už 93 tisíc lidí. Bance i díky tomu přibyli noví klienti

Už 93 tisíc klientů Air Bank využívá jeden ze dvou způsobů placení mobilem, které banka svým klientům nabízí. To znamená 14 % ze všech klientů banky. Ti mobilem zaplatili už téměř dva miliony nákupů v celkovém objemu 717 milionů korun.

celý článek
Spojení Monety a Air Bank se zřejmě neuskuteční

Spojení Monety a Air Bank se zřejmě neuskuteční

Byla to velká zpráva, která by výrazným způsobem zamíchala bankovním prostředím a trhem v České republice. Nakonec však ze spojení Monety Money Bank, Air Bank a Home Creditu s největší pravděpodobností sejde.

celý článek
Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Pokud byl v posledních měsících nějaký dotaz opravdu nejčastější, tak to byl bezkonkurenčně ten, jestli budeme mít Apple Pay. Pro všechny milovníky elektroniky s logem nakousnutého jablka a bezkontaktního placení teď máme dobrou zprávu. Dnes Apple Pay spouštíme.

celý článek
Air Bank zdvojnásobila svůj zisk. Loni vydělala  1,4 miliardy korun

Air Bank zdvojnásobila svůj zisk. Loni vydělala 1,4 miliardy korun

Air Bank v roce 2018 opět dosáhla kladného výsledku hospodaření a vykázala nekonsolidovaný čistý zisk 1,4 miliardy korun. Oproti předchozímu roku byl nekonsolidovaný čistý zisk banky vyšší o 139 %. Bance se dál dařilo získávat nové klienty, zvyšovat objem poskytnutých úvěrů a celkově navyšovat příjmy z běžného retailového bankovnictví. Do ročního zisku se pozitivně promítly také jednorázové dividendové příjmy z dceřiných společností banky.

celý článek
Klienti Air Bank už mohou posílat okamžité platby. Za rychlý převod zaplatí maximálně jednu korunu

Klienti Air Bank už mohou posílat okamžité platby. Za rychlý převod zaplatí maximálně jednu korunu

Air Bank dnes spustila pro své klienty novou službu. Díky okamžitým platbám dorazí peníze na účet i v jiné tuzemské bance do deseti vteřin. A to 24 hodin denně včetně víkendů a svátků. Zadávat okamžité platby mohou nyní klienti Air Bank přes internetové bankovnictví. Banka ale už brzy umožní posílání těchto plateb i v mobilní aplikaci My Air.

celý článek
Okamžité versus expresní platby – jak se liší

Okamžité versus expresní platby – jak se liší

U okamžité platby je důležité, aby tento typ platby uměla odeslat banka odesílatele a zároveň ji uměla přijmout banka příjemce. Okamžitá platba je pak doručena během několika sekund 24 hodin denně, a to i o víkendech nebo svátcích. 

celý článek
Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Klienti Air Bank se už v únoru dočkají podstatného zrychlení mezibankovního platebního styku. Nově na ně totiž banka rozšíří pilotní projekt okamžitých plateb, které od loňského listopadu zatím interně testuje s Českou spořitelnou. Výhodou okamžitých plateb je, že do jiné tuzemské banky dorazí kdykoli během dne i noci za několik sekund, a to i o víkendech nebo svátcích. Jsou tak mnohem rychlejší než všechny současné platby.

celý článek
Vstřícná banka: Dejte Air Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Air Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři