web
První klientský rating bank v České republice


Air bank 69,6

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Air bank, a.s.
Sídlo: Hráského 2231/25,148 00 Praha 11 - Chodov
Tel.: 840 000 000
E-mail: info@airbank.cz, www.airbank.cz
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2012 NAN
Bedřich Danda
Petr Kučera
Miroslav Zeman

 

Air bank se slibně rozjíždí. Její start byl rychlý a ani v druhém čtvrtletí nezahálela.

Jeden z hlavních pozitivů je jistě to, že banka, jakožto nová, stále reaguje na podněty svých klientů. V důsledku toho vylepšuje internetové bankovnictví, pořádá různé soutěže a dává tak jasně najevo, že je tu pro lidi. A ti si toho všímají, zákazníků stále přibývá.

Novinka, která banka aktuálně nachystala k létu a stojí za povšimnutí, je možnost výběru z bankomatu v celé Evropské unii za stejný poplatek, pouhých 25 Kč, příp. rovnou zdarma. Záleží na tarifu kreditní karty. S Velkým tarifem je výběr zdarma, s Malým tarifem je za 25 korun. Při výběru z vlastních bankomatů Air bank, mají zákazníci výběr vždy zdarma.

Vysoké hodnocení ponechávám na stejné příčce jako v předchozích čtvrtletích. 

Jan Klička

Poměrně nápaditou a přitom nijak nevtíravou reklamní kampaň této banky zahlédl v TV asi každý. Banka už ulovila 40 tisíc zákazníků, což není špatné číslo. Konkurence je velká. A milé je to, že AirBanka evidentně tuší, kam Češi vyrážení na dovolenou. Umožní jim totiž výběr v chorvatských bankomatech za 25 Kč nebo zcela zadarmo (podle tarifu, který máte). A to je prostě vstřícné. Co ostatní banky, nepřidají se?

Martina Hedvičáková

 

Velmi slibně se rozjíždí i další nově vzniklá banka. Především pomocí masivní a vtipné reklamy za půl roku od startu již Air Bank získala 40 tisíc zákazníků. Pro přechod z jiné banky do Air Bank využilo 1200 zákazníků Kodex mobility. Přestože Air Bank umožňuje zařídit vše po internetu, důležitou roli hrají pobočky, kde si založí účet většina zákazníků. V pobočkách Air Bank si zřídilo účet 55 % zákazníků, 40 % pak přes internet.

Banka se snaží reagovat na podněty a potřeby klientů a například neustále vylepšuje svoje internetové bankovnictví.

Ke každému nově otevřenému běžnému účtu si může klient nechat vystavit dvě platební karty MasterCard zdarma. V internetovém bankovnictví si pak vybírá ze tří designů ten, který se mu líbí nejvíc. Klienti navíc mohli s platebními kartami soutěžit a poslat tak květiny komukoliv v ČR.

Klienti Air bank zaplatí letos za výběr z bankomatu v Chorvatsku stejnou částku jako v ČR, tzn. s Velkým tarifem vybírají zdarma, s Malým tarifem pak 25 korun.

Bankovní poplatky 2Q 2012 NAN
Bankovní poplatky.com

 

Druhá banka s českými vlastníky (vedle Fio banky). Air Bank razantně vstoupila na český trh s několika poplatkovými a nabídkovými unikáty a doposud získala přes 50 tisíc klientů. Prvním originálním prvkem je příslib zachování vysoké úrokové sazby u spořicího účtu – tzv. garance TOP 3. Z pohledu poplatků je zase unikátní záležitostí možnost odmítnout poplatek v případě, že je klient nespokojen se službou banky. Banka nabízí dva tarify – Malý a Velký. Malý je zaměřen na pasivní klienty a je za 0 Kč. Velký tarif (konto all inklusive) pro aktivní klienti a stojí 150 Kč měsíčně, poté už klient nezaplatí za standardní služby nic. V této části nedošlo k žádným změnám, a proto hodnocení neměníme.

Pokud jde o vývoj v poplatkové politice, nedošlo ve II. čtvrtletí k žádným změnám. Jedinou změnou jsou nové obchodní podmínky. Od 1. 5. 2012 začala platit jejich nová verze. Zřejmě nejdiskutovanější změnou, je změna parametrů u principu rozumného využívání, který platí pro Velký tarif. Protože prý někteří zákazníci brali dosavadní parametry jako omezení, zvýšila banka parametry z 5 na 10 výběrů z cizích bankomatů a z 20 na 100 odchozích plateb v korunách za měsíc. Princip rozumného využívání znamená, že při překročení tohoto parametru může banka (ale nemusí) posoudit chování zákazníka jako nadužívání služeb. Toto je pozitivní změna, pokud v této proklientsky zaměřené politice bude banka pokračovat, zvýšíme ji v této části hodnocení o 0,5 bodu.

Sazebník patří mezi ty nejjednodušší a nejpřehlednější. Jako jediná banka má celý sazebník včetně vysvětlujících textů pouze na jednu A4. Jednoduchý sazebník se v prvních měsících působení nové banky stal její předností. Je srozumitelný, nenajdete v něm žádné hvězdičky, písmenka ani vysvětlivky pod čarou. Bankovní klient jistě ocení informaci, že ceny v sazebníku jsou stejné pro všechny druhy kanálů – ať už klient využije služeb pobočky, internetbankingu či telebankingu. Sazebník se nezměnil a tak vysoké hodnocení z minulého čtvrtletí ponecháváme.

Z Kalkulátoru bankovních poplatků ani z Q Reportu Scott & Rose nevyplývá, že by se postavení banky proti I. kvartálu změnilo. V Q Reportu Scott & Rose zůstaly náklady standardního klienta na úrovni 1.193 Kč ročně (tedy přes 25% pod průměrem za celý bankovní sektor). Hodnocení ponecháváme na stejné úrovni.

Veřejnost 2Q 2012 NAN
Petr Vít
Aleš Pospíchal
Pavel Dvořák
Beeda Cool

opravdu vstricna banka, zajimave produkty, pocatecni potize pri implemetaci se snazi resit...

Psenda Psendovic
Petr Kolomazník
Tomas Havrlant

Zápory:
Chybí zabezpečení DNSSEC, platební karty nevyužívají všechny vymoženosti 3D secure technologie.
Osobní účet je zatížen poplatky, hlavně za odchozí transakce.
Banka neslaví den bez poplatků.

Klady: Výběry i vklady u vlastních bankomatů zdarma.
Jeden z nejlepších, možná i nejlepší spořící bankovní účet.

Názor: Proč jít do této banky? Kvůli spořícímu účtu. Proč si založit osobní účet a zřídit platební kartu? Aby se dali vybrat peníze z banky bez poplatku a to pomocí bankomatu. Ach ty odchozí transakce.


Tiskové zprávy Air bank

Air Bank spouští novou kampaň. Představí výhody běžného účtu a diváky zavede do zákulisí natáčení televizní reklamy

Air Bank spouští novou kampaň. Představí výhody běžného účtu a diváky zavede do zákulisí natáčení televizní reklamy

Air Bank spouští novou reklamní kampaň na podporu běžného účtu. Prostřednictvím série televizních spotů má banka za cíl přiblížit divákům výhody běžného účtu ze tří oblastí: jednoduché a pohodlné placení, dokonalý přehled o penězích a získání více výhod, než kolik účet stojí.

celý článek
Dva měsíce od startu Apple Pay: Někteří Češi kvůli možnosti platit mobilem dokonce změnili svou banku

Dva měsíce od startu Apple Pay: Někteří Češi kvůli možnosti platit mobilem dokonce změnili svou banku

Už dva měsíce mají Češi možnost platit prostřednictvím Apple Pay a podle statistik svým mobilem takto platí už několik set tisíc lidí. Ale tuto možnost stále nemají klienti všech tuzemských bank. A proto někteří z nich svou banku právě kvůli Apple Pay změnili. Například do Air Bank od spuštění Apple Pay přicházelo nejvíce klientů právě z těch bank, kde služba zatím chybí.

celý článek
Platby mobilem má v Air Bank zapnuté už 93 tisíc lidí. Bance i díky tomu přibyli noví klienti

Platby mobilem má v Air Bank zapnuté už 93 tisíc lidí. Bance i díky tomu přibyli noví klienti

Už 93 tisíc klientů Air Bank využívá jeden ze dvou způsobů placení mobilem, které banka svým klientům nabízí. To znamená 14 % ze všech klientů banky. Ti mobilem zaplatili už téměř dva miliony nákupů v celkovém objemu 717 milionů korun.

celý článek
Spojení Monety a Air Bank se zřejmě neuskuteční

Spojení Monety a Air Bank se zřejmě neuskuteční

Byla to velká zpráva, která by výrazným způsobem zamíchala bankovním prostředím a trhem v České republice. Nakonec však ze spojení Monety Money Bank, Air Bank a Home Creditu s největší pravděpodobností sejde.

celý článek
Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Pokud byl v posledních měsících nějaký dotaz opravdu nejčastější, tak to byl bezkonkurenčně ten, jestli budeme mít Apple Pay. Pro všechny milovníky elektroniky s logem nakousnutého jablka a bezkontaktního placení teď máme dobrou zprávu. Dnes Apple Pay spouštíme.

celý článek
Air Bank zdvojnásobila svůj zisk. Loni vydělala  1,4 miliardy korun

Air Bank zdvojnásobila svůj zisk. Loni vydělala 1,4 miliardy korun

Air Bank v roce 2018 opět dosáhla kladného výsledku hospodaření a vykázala nekonsolidovaný čistý zisk 1,4 miliardy korun. Oproti předchozímu roku byl nekonsolidovaný čistý zisk banky vyšší o 139 %. Bance se dál dařilo získávat nové klienty, zvyšovat objem poskytnutých úvěrů a celkově navyšovat příjmy z běžného retailového bankovnictví. Do ročního zisku se pozitivně promítly také jednorázové dividendové příjmy z dceřiných společností banky.

celý článek
Klienti Air Bank už mohou posílat okamžité platby. Za rychlý převod zaplatí maximálně jednu korunu

Klienti Air Bank už mohou posílat okamžité platby. Za rychlý převod zaplatí maximálně jednu korunu

Air Bank dnes spustila pro své klienty novou službu. Díky okamžitým platbám dorazí peníze na účet i v jiné tuzemské bance do deseti vteřin. A to 24 hodin denně včetně víkendů a svátků. Zadávat okamžité platby mohou nyní klienti Air Bank přes internetové bankovnictví. Banka ale už brzy umožní posílání těchto plateb i v mobilní aplikaci My Air.

celý článek
Okamžité versus expresní platby – jak se liší

Okamžité versus expresní platby – jak se liší

U okamžité platby je důležité, aby tento typ platby uměla odeslat banka odesílatele a zároveň ji uměla přijmout banka příjemce. Okamžitá platba je pak doručena během několika sekund 24 hodin denně, a to i o víkendech nebo svátcích. 

celý článek
Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Klienti Air Bank se už v únoru dočkají podstatného zrychlení mezibankovního platebního styku. Nově na ně totiž banka rozšíří pilotní projekt okamžitých plateb, které od loňského listopadu zatím interně testuje s Českou spořitelnou. Výhodou okamžitých plateb je, že do jiné tuzemské banky dorazí kdykoli během dne i noci za několik sekund, a to i o víkendech nebo svátcích. Jsou tak mnohem rychlejší než všechny současné platby.

celý článek
Vstřícná banka: Dejte Air Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Air Bank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři