web
První klientský rating bank v České republice


Air bank 70,5

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Air bank, a.s.
Sídlo: Hráského 2231/25,148 00 Praha 11 - Chodov
Tel.: 840 000 000
E-mail: info@airbank.cz, www.airbank.cz
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2012 NAN
Jan Klička

Ryze česká banka vzešlá z impéria PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera se
slibně rozjíždí. Na konci března měla 25 tisíc klientů, kteří u banky uložili
přes deset miliard korun. Tři čtvrtiny z nových klientů přitom Air banka
odlákala ze stávajících peněžních ústavů. Banka sama přiznává, že nejdříve lidi
naláká na spořicí účet, který má svého druhu originální vizi být nejhůře třetím
nejvýnosnějším, na trhu. A ti, kdo spoří, následně u banky zakládají i běžné
účty. Banka je jasná, srozumitelná. Počkejme, s čím přijde dál. Ale pro začátek
si zaslouží vyšší hodnocení.

Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

 - v I. čtvrtletí roku 2012 nedošlo k žádné úpravě poplatků za bankovní služby

Oblast úrokových sazeb:

- ve sledovaném období došlo k růstu sazeb u spořicích účtů v cizí měně

Inovace  a novinky:

 - v internetovém bankovnictví naleznou klienti novou službu – Poradna. Tato pomůcka umožní klientům přehledné plánování příjmů a výdajů.

Marketingové aktivity, komunikace:

-  prostřednictvím zpráv v internetovém bankovnictví byli klienti upozorněni na změnu úrokových sazeb a na nové Obchodní podmínky

 - kampaň na bankovní služby banky

Otakar Schlossberger

 

Opět prozatím menší banka, která působí na trhu ČR poměrně krátce. Má pouze omezený počet obchodních míst. Banka má také omezený počet produktů – v podstatě běžné účty, spořicí účty a realizaci platebního styku. Banka nerozlišuje segmenty. Je srovnatelná spíše s družstevní záložnou v této etapě rozvoje. Nicméně její internetové stránky působí velmi dobře, jsou přehledné a příjemné na „oko“. Výběr zelené barvy považuji za výbornou volbu! O bance je velmi slyšet v TV spotech s příjemnou neurážlivou reklamou. Nicméně chybí aktivní produkty – úvěry jakéhokoliv druhu.

Banka se prozatím nevěnuje společensky potřebným aktivitám. 

Martina Hedvičáková

 

Air bank se profiluje jako jednoduchá banka, která se bude ke svým zákazníkům chovat otevřeně a nebude je považovat za čísla.

Výhoda této banky je skutečně přehledný ceník.

O rostoucí oblibě banky hovoří fakt, že si zde klienti uložili přes 10 miliard korun. Po necelých čtyřech měsících od startu má Air Bank přes dvacet tisíc zákazníků.

Banka nabízí možnost vyzkoušet si na 3 měsíce zdarma jaké to je být jejich klientem.

Více než polovina zákazníků Air Bank si zřídila běžný účet a pětina z nich ho již používá jako svůj hlavní, přestože většina účtů existuje teprve pár týdnů. Roste i zájem o využití Kodexu mobility.

Hana Fojtová

 

Otevřela v listopadu  2011. Zatím nabízí zatím jen vedení běžného účtu pro fyzické osoby a spořicí účet.  Cílem je získat klientelu.  Ke konci března nasbírala téměř 25 tis.klientů a 10 miliard korun. Banka na svých stránkách také informuje to tom, z jakých bank k ní zákaznící přichází. 

Běžný účet nabízí v „malém a velkém tarifu“. Tj. buď vedení zdarma a platby za jednotlivé služby nebo vedení za 150,- Kč měsíčně a s běžnými službami v ceně. Air Bank v březnu vylepšila své internetové bankovnictví.  Kromě obálek u spořicího účtu nabízí nově možnost kategorizaci plateb podle účelu, což má pomoci sledovat jednotlivé  skupiny výdajů. Banka zajisté míří na téma sledování rodinného rozpočtu. To je zajímavý nápad. Hodnotím kladně. Předpokládám, že banka bude tento systém zdokonalovat.   

Banka vrátí poplatky za první tři měsíce fungování účtu  i poplatky, se kterými vyjádříte nesouhlas. Ale v sazebníků mnoho poplatků není. Je jednoduchý a přehledný.  Garantuje, že úrok ze spořicího účtu bude vždy mezi 3 nejlepšími na trhu. Tak uvídíme. To zní dobře a zatím to tak je.

Neodpustím si  okomentovat  pobočky, které jsou jednoduše zařízené. Řekla  bych až holé. Vévodí barva zelená.  Otevřený prostor působí  vzdušně ( air) a čistě, ale nenabízí žádný pocit soukromí.  To, že poradce sedí přímo vedle vás, také nemusí na každého působit zrovna nejlépe.  Jde o snahu ukázat jinou banku -  otevřenou, čitelnou, nic neskrývající. Možná jsem příliš konzervativní.

Pobočky jsou bez pokladen. Vklady a výběry lze zajistit přes bankomaty banky.  Těch prozatím ale moc není. Otevřená diskuse na internetových stránkách banky  je věc diskutabilní.  Klientovi však poskytne mnoho užitečných informací formou sdílení zkušeností.

Bankovní poplatky 1Q 2012 NAN
Bankovní poplatky.com

 

Druhá banka s českým vlastníkem (vedle Fio banky). Air Bank razantně vstoupila na český trh s několika poplatkovými a nabídkovými unikáty a za první tři měsíce získala 25 tisíc klientů. Prvním originálním prvkem je příslib zachování vysoké úrokové sazby u spořicího účtu. Nikoliv prezentací konkrétního úroku, který se může změnit, ale principem TOP 3, tedy, že banka garantuje, že bude vždy mezi prvními třemi bankami s nejvyšším úrokem. Z pohledu poplatků je ovšem unikátní záležitostí možnost odmítnout poplatek v případě, že je klient nespokojen se službou banky. Je nyní otázkou, jestli se tento „americký“ způsob uvažování neobrátí proti bance samotné. Jinak banka přišla se dvěma tarify – Malý a Velký. Malý je zaměřen na pasivní klienty a je za 0 Kč. Velký logicky pro aktivní klienti – dá se říci, že jde o takové konto all inclusive a stojí 150 Kč měsíčně, poté už klient nezaplatí za standardní služby nic. Banka se zavázala a v televizní reklamě se pak k tomu aktivně přihlásila, že nebude účtovat žádné absurdní poplatky, což je jistě sympatické rozhodnutí. K dalším nadstandardním službám patří jistě volba bankovek při výběru z bankomatu či aktivní pomoc pro nově příchozí klienty s agendou změny bankovního účtu. V této části hodnocení jsme se rozhodli ocenit bankou vysokým číslem 8.

Pokud jde o vývoj v poplatkové politice, není v zásadě co hodnotit, vzhledem k čerstvému vstupu banky na trh. Jen připomínáme sympatické rozhodnutí banky dát možnost vyzkoušet novým klientům služby Air Bank 3 měsíce zdarma. Tato část hodnocení bude zřejmě aktuální v dalším čtvrtletí.

Sazebník patří mezi ty nejjednodušší a nejpřehlednější. Snad jako jediná banka má celý sazebník včetně vysvětlujících textů pouze na jednu A4. Jednoduchý sazebník se tak stává předností Air Bank. Je srozumitelný, nenajdete v něm žádné hvězdičky, písmenka ani vysvětlivky pod čarou. Lze tak směle říci, že se v něm vyzná opravdu každý. V prvním odstavci je popsáno, co od sazebníku můžeme očekávat. Bankovní klient jistě ocení informaci, že ceny v sazebníku jsou stejné pro všechny druhy kanálů – ať už klient využije služeb pobočky, internetbankingu či telebankingu. Zároveň banka vysvětluje, že využívání neomezených služeb v rámci lepšího účtu poskytuje banka na principu rozumného využívání. Tedy, kdy nedochází k nadužívání nebo dokonce zneužívání služeb zdarma v rámci měsíčního paušálu například pro podnikatelské účely. V této části hodnocení jsme tedy bance logicky dali 9.

Pokud jde o umístění banky v různých porovnávačích, zatím ještě nemáme tolik dat, abychom mohli detailně rozebrat postavení Air Bank. Z Kalkulátoru bankovních poplatků však už vyplývá, že zejména Malý tarif bude okupovat pořadí do 5. místa. V Q Reportu Scott & Rose se náklady standardního klienta nezměnily a zůstaly na úrovni 1 193 Kč ročně (tedy 26% pod průměrem za celý bankovní sektor).

Poradna pomůže klientům uspořádat finance, 20.3.2012

Většina lidí si nějak zaznamenává své “má dáti - dal”. Poradna v internetbankingu rozdělí příjmy a výdaje do skupin a zobrazí je v přehledných tabulkách a grafech. Umožní sledovat a kontrolovat finance po dnech, týdnech nebo měsících. Jasně tak klienti uvidí, kolik, kdy a za co platí, případně, které výdaje se nebezpečně zvyšují. Klienti tak budou moci lépe plánovat, předvídat a včas reagovat.

Veřejnost 1Q 2012 NAN
Svatopluk Čech
Robert Podolský
Jiří Chmeliczek
Tomáš Tomáš

Vše jednoduché, příjemné, vstřícné. Jsem maximálně spokojen, jinam už nechci!

Roman Bárta

Výborná, ještě nabídnout více produktů a možná ještě snížit, či úplně zrušit poplatek za platbu a není co vytýkat..

Jiří Hovorka
Eva HAvličková
René Mahdal

Skvělá banka nedávno jsem měl účet u České Spořitelny a platil sem teda kolem 500kč měsíčně. Ale teď zaplatím jen 150kč měsíčně a mohu vybírat všude atd. prostě skvělá banka

jana leheckova
Ondra Ondra

Tiskové zprávy Air bank

Nejpřínosnější bankovní inovace posledních pěti let. Které to jsou? – 1 díl.

Nejpřínosnější bankovní inovace posledních pěti let. Které to jsou? – 1 díl.

Podle průzkumu Air Bank v souvislosti s oslavou pátého výročí působení na tuzemské trhu je pro klienty nejpřínosnější inovací za posledních pět let bezkontaktní karta. Pro bezkontaktní kartu se tak vyslovily dvě třetiny dotazovaných.

celý článek
Air Bank spouští novou kampaň. Představí výhody běžného účtu a diváky zavede do zákulisí natáčení televizní reklamy

Air Bank spouští novou kampaň. Představí výhody běžného účtu a diváky zavede do zákulisí natáčení televizní reklamy

Air Bank spouští novou reklamní kampaň na podporu běžného účtu. Prostřednictvím série televizních spotů má banka za cíl přiblížit divákům výhody běžného účtu ze tří oblastí: jednoduché a pohodlné placení, dokonalý přehled o penězích a získání více výhod, než kolik účet stojí.

celý článek
Dva měsíce od startu Apple Pay: Někteří Češi kvůli možnosti platit mobilem dokonce změnili svou banku

Dva měsíce od startu Apple Pay: Někteří Češi kvůli možnosti platit mobilem dokonce změnili svou banku

Už dva měsíce mají Češi možnost platit prostřednictvím Apple Pay a podle statistik svým mobilem takto platí už několik set tisíc lidí. Ale tuto možnost stále nemají klienti všech tuzemských bank. A proto někteří z nich svou banku právě kvůli Apple Pay změnili. Například do Air Bank od spuštění Apple Pay přicházelo nejvíce klientů právě z těch bank, kde služba zatím chybí.

celý článek
Platby mobilem má v Air Bank zapnuté už 93 tisíc lidí. Bance i díky tomu přibyli noví klienti

Platby mobilem má v Air Bank zapnuté už 93 tisíc lidí. Bance i díky tomu přibyli noví klienti

Už 93 tisíc klientů Air Bank využívá jeden ze dvou způsobů placení mobilem, které banka svým klientům nabízí. To znamená 14 % ze všech klientů banky. Ti mobilem zaplatili už téměř dva miliony nákupů v celkovém objemu 717 milionů korun.

celý článek
Spojení Monety a Air Bank se zřejmě neuskuteční

Spojení Monety a Air Bank se zřejmě neuskuteční

Byla to velká zpráva, která by výrazným způsobem zamíchala bankovním prostředím a trhem v České republice. Nakonec však ze spojení Monety Money Bank, Air Bank a Home Creditu s největší pravděpodobností sejde.

celý článek
Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Pokud byl v posledních měsících nějaký dotaz opravdu nejčastější, tak to byl bezkonkurenčně ten, jestli budeme mít Apple Pay. Pro všechny milovníky elektroniky s logem nakousnutého jablka a bezkontaktního placení teď máme dobrou zprávu. Dnes Apple Pay spouštíme.

celý článek
Air Bank zdvojnásobila svůj zisk. Loni vydělala  1,4 miliardy korun

Air Bank zdvojnásobila svůj zisk. Loni vydělala 1,4 miliardy korun

Air Bank v roce 2018 opět dosáhla kladného výsledku hospodaření a vykázala nekonsolidovaný čistý zisk 1,4 miliardy korun. Oproti předchozímu roku byl nekonsolidovaný čistý zisk banky vyšší o 139 %. Bance se dál dařilo získávat nové klienty, zvyšovat objem poskytnutých úvěrů a celkově navyšovat příjmy z běžného retailového bankovnictví. Do ročního zisku se pozitivně promítly také jednorázové dividendové příjmy z dceřiných společností banky.

celý článek
Klienti Air Bank už mohou posílat okamžité platby. Za rychlý převod zaplatí maximálně jednu korunu

Klienti Air Bank už mohou posílat okamžité platby. Za rychlý převod zaplatí maximálně jednu korunu

Air Bank dnes spustila pro své klienty novou službu. Díky okamžitým platbám dorazí peníze na účet i v jiné tuzemské bance do deseti vteřin. A to 24 hodin denně včetně víkendů a svátků. Zadávat okamžité platby mohou nyní klienti Air Bank přes internetové bankovnictví. Banka ale už brzy umožní posílání těchto plateb i v mobilní aplikaci My Air.

celý článek
Okamžité versus expresní platby – jak se liší

Okamžité versus expresní platby – jak se liší

U okamžité platby je důležité, aby tento typ platby uměla odeslat banka odesílatele a zároveň ji uměla přijmout banka příjemce. Okamžitá platba je pak doručena během několika sekund 24 hodin denně, a to i o víkendech nebo svátcích. 

celý článek
Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Rychlé a levné. První okamžité platby pošlou klienti Air Bank už v únoru

Klienti Air Bank se už v únoru dočkají podstatného zrychlení mezibankovního platebního styku. Nově na ně totiž banka rozšíří pilotní projekt okamžitých plateb, které od loňského listopadu zatím interně testuje s Českou spořitelnou. Výhodou okamžitých plateb je, že do jiné tuzemské banky dorazí kdykoli během dne i noci za několik sekund, a to i o víkendech nebo svátcích. Jsou tak mnohem rychlejší než všechny současné platby.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři